11 مورد از کثیف ترین نقاط و آلوده ترین وسایل در هتل ها که باید مراقب آنها بود

11 مورد از کثیف ترین نقاط و آلوده ترین وسایل در هتل ها که باید مراقب آنها بود شاید شما نیز معتقد باشید چون هتل های مجلل در ظاهر خیلی شیک و مرتب به نظر می رسند بسیار تمیز و قابل اعتماد هستند. کثیف ترین نقاط و آلوده ترین وسایل در هتل ها را در سلام دنیا بخوانید.

هرگز از لیوان های سرویس بهداشتی استفاده نکنید حتی اگر پول بیشتری بابت هتل پرداخت کرده باشید. این تصور غلط را کنار بگذارید که هتل های گران تر تمیزتر هستند. به گفته گزارشگران پرداخت پول بیشتر باعث نمی شود که اتاق شما تمیزتر باشد. ما در این مقاله از سلام دنیا، به شما کثیف ترین نقاط هتل و آلوده ترین وسایل هتل که باید بشناسید را معرفی کردیم. با ما همراه باشید.

کثیف ترین نقاط در هتل ها

11 مورد از کثیفی های هتل 

1. آلوده ترین نقاط در هتل ها: پیشخوان سرویس بهداشتی و شیرهای آب

به گفته دکتر استاگ گاهی اوقات پیشخوان سرویس بهداشتی و شیرهای آب را با پارچه های مخصوص تمیز کردن توالت تمیز کرده که باعث انتقال میکروب های مدفوع به پیشخوان و شیر آب می شوند. این کار باعث عفونت های معده و روده می شود. سطح توالت ممکن است پر از میکروب های معده و روده و ویروس های دستگاه تنفسی باشد. و بدتر اینکه این پارچه ها گاهی اوقات در دیگر اتاق ها نیز استفاده می شوند.

ژیل تفت رئیس تولیدی logic بر این باور است که خدمه لیوان ها و دیگر وسایل را فقط با آب می شویند. 


حتما بخوانید: راهنمای سفر به باتومی گرجستان


شیر های آب از کثیف ترین نقاط در هتل ها

2. آلوده ترین وسایل در هتل ها: کنترل تلویزیون 

به گفته دکتر استاگ کنترل تلویزیون حاوی میکروب ای. کولای است زیرا مهمانان هتل پس از بیرون آمدن از سرویس بهداشتی دستان خود را نمی شویند. کنترل تلویزیون را با کاور پلاستیکی بپوشانید. میتوانید از کیسه های زیپ دار و یا کیسه های برنج استفاده کنید.

کنترل تلویزیون کثیف ترین نقاط در هتل ها

3. آلوده ترین وسایل در هتل ها: میز

به گفته ی دکتر استاگ میزهای هتل منشا ویروس های تنفسی هستند که تا چندین ساعت ناقل بیماری هستند.  میز را قبل از گذاشتن لپ تاب و اسناد مهم ضد عفونی کنید. 

میز از کثیف ترین وسایل در هتل ها

4. آلوده ترین وسایل در هتل ها: تلفن

تلفن های هتل منبع ویروس های خطرناک هستند. ویروس MSRA روی تلفن ها و کنترل ها عامل بیماری پوستی است. به گفته ی دکتر استاگ اگر افراد هنگام صحبت تلفن را نزدیک دهان خود بگیرند ویروس ای. کولای و ویروس تنفسی را انتقال می دهند. 

گوشی تلفن از کثیف ترین وسایل در هتل ها

5. آلوده ترین وسایل در هتل ها: دستگاه های قهوه ساز

دستگاه های قهوه ساز نیز عامل دیگر انتقال ویروس ها هستند. قابل توجه کسانی که صبح ها به لابی هتل رفته که قهوه میل کنند.


حتما بخوانید: سفر به کویر ریگ جن (مثلث برمودای ایران)


دستگاه های قهوه ساز از کثیف ترین نقاط در هتل ها

6. آلوده ترین وسایل در هتل ها: سطل یخ

سطل یخ نیز حاوی میکروب های بسیاری است، میکروب هایی که همچون نوروویروس ها خطرناک هستند. بسیاری از افراد در این سطل ها استفراغ می کنند. 

ظرف یخ از کثیف ترین نقاط در هتل ها

7. آلوده ترین وسایل در هتل ها: خوش خواب و بالش

خوش خواب ها و بالش هایی که شسته نمی شوند حاوی میکروب های عامل بیماری های مقاربتی هستند. دکتر استاگ می گوید هنگامی که خدمه مشغول تمیز کردن تخت هستند باید مراقب باشید که بالش ها را روی زمین نیندازند. درخواست بالش های بیشتری کنید تا بتوانید هر صبح آنها را عوض کنید. 

رختخواب از کثیف ترین وسایل در هتل ها

8. آلوده ترین وسایل در هتل ها: کلید اتاق

 قفل های کارتی که روزانه چندین بار از آن استفاده کرده اما هرگز به کثیفی آنها فکر نکرده اید. این کارت ها هیچ گاه ضد عفونی نمی شوند. 

کلید اتاق از کثیف ترین وسایل در هتل ها

9. آلوده ترین وسایل در هتل ها: کاناپه و صندلی

ترشحات بدن که با چشم قابل رویت نیستند منشا ویروس ها و میکروب های زیادی هستند. این ترشحات روی پارچه مانده و به راحتی پاک نمی شوند. 

کاناپه و صندلی از کثیف ترین وسایل در هتل ها

10. آلوده ترین وسایل در هتل ها: فرش

فرش ها منبع ویروس و باکتری هستند. هیچ گاه اجزه ندهید کودکانتان روی فرش دراز کشیده یا بنشینند و همیشه جوراب به پا داشته و دمپایی بپوشید.

فرش از کثیف ترین وسایل در هتل ها

11. آلوده ترین وسایل در هتل ها: تهویه هوا

به گفته دکتر استاگ تهویه هوا که حاوی قارچ های انگلی است باعث مشکلات تنفسی می شود. 

تهویه هوا از کثیف ترین نقاط هتل ها

سخن آخر

برخلاف تصور افراد که فکر می کنند هتل های گران قیمت تمیز و بهداشتی هستند، همانطور که در این مطب خواندید، طبق گفته کارشناسان ، در هتل های گران هم ، مکان های آلوده و وسایل کثیف نیز وجود دارد. ما در اینجا 11 مورد از کثیف ترین مکان های هتل و وسایل آلوده را بیان کردیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید نظرات و تجربیات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

جاذبه های طبیعی و تاریخی تنگه ساواشی

آدرس های خانه معلم مشهد و نحوه رزرو اینترنتی

عرفی کامل برج خلیفه، بلندترین برج جهان + خصوصیات و عکس برج
 

از
6
رای