موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباهات مرسوم منابع انسانی

موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباهات مرسوم منابع انسانی موضوعات سرمایه انسانی می توانند بسته به شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری، گرایشات در کسب و کارها، رشد شرکت ها و سایر عوامل نوسان داشته باشند. موفقیت در کسب و کار با پرهیز از 3 اشتباه رایج منابع انسانی در سلام دنیا بخوانید.

اشتباهات مرسوم منابع انسانی و درس هایی که کسب و کار شما می تواند در سال 2021 از آنها بیاموزد. بعضی از اشتباهات عمده منابع انسانی که در سال 2020 با آنها روبرو بودیم کدامند و چگونه کسب و کار ما می تواند از آنها پرهیز کرده یا از آنها در سال 2021 درس بگیرد؟ در این مقاله از سایت سلام دنیا، نکاتی را که مایکل کلازما، مدیر تکنولوژی بازاریابی VODW بیان کرده است، ارائه می دهیم.

بدلیل رکورد بی سابقه نرخ های بیکاری، کارفرمایان تنها می توانند سیاست های بی نقص منابع انسانی را بپذیرند. سرمایه انسانی در این شرایط اقتصادی نسبت به گذشته کمیاب تر شده و کسب و کارها باید این مطلب را درک کرده و برای نیروی پرسنل، ارزش کافی قائل شوند. ریزش پرسنل پرهزینه بوده و پیاده سازی روش های منابع انسانی هوشمند، بهترین راه برای جلوگیری از آن می باشد. برای اینکه کسب و کار شما رویکرد منابع انسانی بهتری در این سال داشته باشد، در اینجا بعضی از اشتباهات سال 2020 را که نشان می دهند چه کارهایی را نباید انجام دهید، ارائه می دهیم.

موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباهات مرسوم منابع انسانی

1. وانمود کردن اینکه بهترین روش های منابع انسانی صرفاً تئوری هستند

یکی از اصلی ترین اصول منابع انسانی این است که هیچ چیز در خلاء وجود ندارد. موضوعات سرمایه انسانی می توانند بسته به شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری، گرایشات در کسب و کارها و تکنولوژی، رشد شرکت ها و سایر عوامل نوسان داشته باشند. شما باید بدانید که چگونه این عوامل بر شیوه تفکر پرسنل شما درباره کارشان تاثیر می گذارند.


حتما بخوانید: مزایا و دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی


یک دهه قبل، دورکاری بسیار نادر بود. ایده کار کماکان به صورت رفت و آمدها و فضاهای اداری تعریف می شد. امروزه، تحقیقات نشان داده اند که حدود 70 درصد از جمعیت کاری جهان از منزل کار کرده و یا حداقل یک بار در هفته دورکاری دارند. پرسنل مدرن از این تغییر آگاه بوده و مایلند آن را در زندگی خود بکار بگیرند. تطبیق پذیری منابع انسانی یک اصل اساسی است. کارفرکایان باید از تغییراتی که می توانند مشخص کنند چگونه گرایشات و تکنولوژی های جدید می توانند بر سیاست های شرکت آنها تاثیر گذارند، آگاه باشند.

اشتباهات مرسوم منابع انسانی

2. موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباه: فراموش کردن اینکه اخبار بد به سرعت منتشر می شود

یک موضوع دیگر که تکنولوژی آن را اساساً تغییر داده، قابل مشاهده بودن است. اینترنت و رسانه های اجتماعی تضمین می کنند که اخبار، بویژه موارد ناخوشایند، به سرعت منتشر می شوند. یکی از آشکارترین مثال ها، Amazon.com می باشد که با مشکلات روابط عمومی فراوان در خصوص نحوه برخورد با پرسنل مواجه شده است. در سال 2016، نشریاتی مانند نیویورک تایمز و ونیتی فیر اطلاعاتی را درباره بعضی از سیاست های نیروی انسانی شرکت آمازون منتشر کردند که شامل ساعات کاری طولانی، استانداردهای بسیار بالا و ساختارهایی که پرسنل را از حیث رقابت به جان هم می اندازد، بود. در سال 2019، نیویورک پست مطلبی با عنوان "یک روز کاری جهنمی برای یکی از پرسنل انبارهای آمازون" منتشر کرد که نشان می داد تغییرات چندانی در روال گذشته ایجاد نشده است.

هر چند این مطالب بلافاصله به شرکت آمازون آسیب وارد نکرد، اما شنیدن آن برای سایر کارفرمایان بدون شک خوشایند نخواهد بود. شرکت یک دارای یک ناهنجاری شناخته شده است: شرکتی که می تواند به حدی بزرگ باشد که مشکلات روابط عمومی آن، شرکت های کوچکتر را دچار مشکلات اساسی نماید. برداشت شما این است که پرسنل به راحتی شرایط بد کاری یا اشتباهات اساسی منابع انسانی را در کسب و کارتان در سال 2020 تحمل نخواهند کرد. حتی شرکت های کوچک نیز می توانند با بررسی های منفی در سایت های رتبه بندی کارفرمایان مانند Glassdoor دچار مشکل اساسی شوند.


حتما بخوانید: 11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی 


رایج ترین اشتباهات منابع انسانی در کسب و کارها

3. موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباه : ارتکاب به سرقت دستمزدها

آیا تجارت شما کارورزی ارائه می دهد؟ آیا هزینه آن کارورزی ها پرداخت می شود؟ اگر اینگونه نباشد، ممکن است در سال 2020 در مقابل بررسی ها آسیب پذیر باشید. چندین سال قبل، عدم پرداخت هزینه کارورزی امری عادی بود. این مطلب به طور کلی پذیرفته شده بود که کسب و کارها می توانند به افراد جوان یا نه چندان ماهر، فرصت های کاری بدون مزد ارائه دهند. ایده این بود که تجربیات بدست آمده در دوران کارورزی، جبران کننده عدم پرداخت حقوق به این افراد می باشد. این روند در دوران رکود بزرگ تحت تأثیر فارغ التحصیلانی که از بازار کساد کار که در آن تنها موقعیت های شغلی موجود برای جوانان بدون پرداخت دستمزد بوده و لزوماً منجر به یک موقعیت استخدامی دارای دستمزد نمی گردیدند، به شدت مورد سؤال قرار گرفت.

امروزه کارورزی بدون دستمزد در شرایط اقتصادی خاص و اوضاعی که کارفرمایان تشنه نیروهای کار متخصص و پرتلاش هستند، دیگر مرسوم نیست. با این وجود، بعضی کسب و کار کماکان از این روش بدلیل ابهامات قانونی درباره این که آیا این روال قانونی است یا خیر، استفاده می کنند. بحث و جدل ها درباره اینکه آیا این کارورزی ها قوانین حداقل حقوق را نقض کرده و منجر به سرقت دستمزدها می شوند، کماکان ادامه دارند. کارورزی های بدون دستمزد، شرکت ها را در وضعیت قانونی ناپایداری قرار داده و حتی ممکن است با دادخواست های بالقوه پرهزینه روبرو شوند. در سال های اخیر، شرکت های بزرگ در حال حل و فصل پرونده های بزرگ دادخواست های ارائه شده توسط کارورزان سابق خود می باشند.


حتما بخوانید: چگونه اولین گام را برای رسیدن به موفقیت برداریم؟


اگر کسب و کار شما کماکان از برنامه های کارورزی بدون دستمزد، استفاده می کند، سعی کنید این سیاست های منابع انسانی را در سال 2020 با استفاده از تکنولوژی برای تحلیل تاثیر بالقوه و خطرات ادامه دادن این برنامه، تغییر دهید. پرداخت حداقل دستمزد برای این افراد، توصیه ای عاقلانه است. گاهی اوقات، این دستمزد ممکن است به صورت هزینه های تحصیلی، مزایا یا حداقل نرخ دستمزد ساعتی پرداخت شود. بدون توجه به شیوه انتخابی، پرداخت دستمزد کارورزان در زمان حال می تواند کسب و کار شما را از مواجهه با مشکلات قانونی بسیار جدی در آینده مصون نگه دارد.

گرایشات اشتباه منابع انسانی سال 2020

سخن آخر

با درس گرفتن از گرایشات و اشتباهات سال 2020، بکارگیری گزینه های تکنولوژیکی جدید و تلاش برای ایجاد شرکتی که پرسنل نگاه مثبتی به آن داشته باشند، کسب و کار شما می تواند در بازار شغلی سال 2021 کماکان رقابتی باقی بماند. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

16 مانع برای رسیدن به موفقیت، کدام عادت غلط مانع رسیدن من به موفقیت شده است؟

عادات موفقیت؛ 5 عادت روزانه افراد موفق

از
6
رای