11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی که لازم است اکنون از آن ها بر حذر باشید

11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی که لازم است اکنون از آن ها بر حذر باشید بازاریابی قلب کسب و کار شماست، برای همین برای موفقیت در مشاغل خود نیاز به بازاریابی کاربردی و شناخت عوامل عدم موفقیت در بازاریابی دارید. یکی از این علل شکست در بازایابی، کپی کردن کار رقبا است.

بازاریابی قلب کسب و کار شماست. اگر می خواهید نتایج چشمگیری در کسب و کار خود بدست آورید، به بازاریابی کاربردی نیاز دارید. در اینجا می خواهم به 11 دلیل عدم موفقیت در بازاریابی اشاره کنم که کسب و کار  کوچک شما می تواند به آن دچار شود. برخی می توانند آن را به عنوان یک هزینه، برخی به عنوان پایه ای برای توسعه مشاغل، و برخی به عنوان چیزی که بدون آن مشاغل نمی توانند زنده بمانند، ببینند. با این حال، وجود بازاریابی در مشاغل نتیجه را تضمین نمی کند. از لحاظ آماری تعداد شکست ها بیش از موفقیت است. اما، ناکامی ها چیزی نیستند که باید به عنوان ناامیدی تلقی شود. آنها مبنای پیشرفت های آینده هستند.

دلایل اصلی عدم موفقیت بازاریابی در مشاغل کوچک چیست؟

در اینجا می خواهم به این سوال پاسخ دهم و برخی از دلایل اصلی عدم موفقیت بازاریابی را بیان کنم.

1. عدم اجرای بازاریابی به عنوان یکی از دلایل عدم موفقیت در بازاریابی

وقتی چیزی وجود نداشته باشد، نمی توان موفقیت را اندازه گیری کرد. اگر ما چیزی را اجرا نکنیم، چگونه خواهیم دانست که آن چیز موفق می شود یا شکست می خورد.

دلایل شکست در بازاریابی

2. فقدان رویکرد سیستماتیک در بازاریابی یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت در بازاریابی است

تغییر از یک چیز به چیز دیگر، بدون رویکردی منظم که نشان دهد چه چیزی کم شده است، نتایج چه هستند و برای بهبود چه باید کرد، می تواند دلیلی برای عدم موفقیت بازاریابی باشد. برای اجتناب از عدم موفقیت در بازاریابی، شما واقعاً به رویکرد سیستماتیک نیاز دارید.

3. شما بازاریابی خود را بر پایه فرضیات قرار می دهید نه بر واقعیت ها

اگرچه بسیاری از صاحبان مشاغل از فرضیات در کسب و کار خود استفاده می کنند، اما آن ها هنوز هم بیانگر یکی از دلایل عمده شکست های بازاریابی می باشند. این مسئله نباید مبتنی بر فرضیات باشد، بلکه باید بر اساس تحقیقات، تجزیه و تحلیل، تماس ها، آزمایش، اندازه گیری و ... باشد.

4. شما به سادگی آنچه را که رقبایتان انجام می دهند کپی می کنید

اگرچه شما می توانید اطلاعات با کیفیت از رقابت دریافت کنید، اما کپی کردن کامل و بدون انطباق با ارزش منحصر به فرد کسب و کار شما دلیل احتمالی عدم موفقیت بازاریابی است.

علل عدم موفقیت در بازاریابی مشاغل کوچک

5. کاملاً رقبای خود را نادیده می گیرید

اگر رقابت را کپی نکنید، به این معنی نیست که شما باید کاملاً آنها را نادیده بگیرید. شما می توانید اطلاعات مهم پنهان را در فعالیت های رقابت خود بیابید. بنابراین، لازم است شما آنها را تجزیه تحلیل کرده و از آن اطلاعات در ساخت استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

6. شما مشتریان خود و نیازهای آنها را نادیده می گیرید

مشتریان قابل اطمینان ترین منابع اطلاعاتی هستند که به شما می گویند در رابطه با تلاش های بازاریابی شما، چه باید انجام شود. رد ایده ها، پیشنهادات یا درخواست های مشتری یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت در بازاریابی است.

7. اجرای بدون اهداف

مانند هر چیز دیگری در کسب و کار، باید براساس اهدافی باشد که لازم است به آن دست یافت. اگر شما اهدافی ندارید، بهتر است به تلاش خود برای دستیابی به چیزی بدون داشتن هدف ادامه ندهید.

عوامل شکست بازازیابی در کسب و کارهای کوچک

8. روش های مختلف بازاریابی را بدون وجود استراتژی مناسب بازاریابی پیاده سازی می کنید

استراتژی راهی را تعریف می کند که شما برای حرکت به سمت موفقیت در کسب و کار خود به آن نیاز دارید. فقدان استراتژی یکی از دلایل عدم موفقیت در بازاریابی است.

9. شما تاکتیک های بازاریابی را بدون وجود برنامه بازاریابی پیاده سازی می کنید

برنامه بازاریابی، شما را در فرآیند پیاده سازی استراتژی قرار می دهد، همچنین در عین حال شما را برای پیشرفت های آینده نیز آماده می کند. بدون یک برنامه بازاریابی روشن، شما همچنان احساس از دست دادن خواهید کرد.

10. شما سعی می کنید همه را هدف قرار دهید

نمی توانید همه را راضی نگه دارید. بنابراین، بازاریابی نمی تواند همه را در بازار هدف قرار دهد. هر چه زودتر متوجه شوید که مشتریان ایده آل شما چه کسانی هستند، برای شما و کسب و کار کوچک شما بهتر خواهد بود.

علل شکست خوردن مشاغل کوچک در بازاریابی

11. شما فعالیت های آنلاین را نادیده می گیرید

امروزه نادیده گرفتن این واقعیت که بسیاری از افراد بیشتر وقت خود را بصورت آنلاین می گذرانند، پذیرفتنی نیست. شما باید آنجا حضور داشته باشید.

از
5
رای