راههای بخشیدن شوهر برای گفتن چیزهای آزاردهنده و علت ناسزا گفتن مرد

راههای بخشیدن شوهر برای گفتن چیزهای آزاردهنده و علت ناسزا گفتن مرد علت ناسزا گفتن مرد به زن چیست؛ چگونه شوهر خود را برای گفتن چیزهای ناراحت کننده و آزاردهنده ببخشیم و چگونه در ازدواج ارتباط صحیح و درست برقرار کنیم در سلام دنیا بخوانید.

در حالت ایده‌آل، هرگز نباید تعجب کنید که چگونه شوهرتان را برای گفتن چیزهای آزاردهنده ببخشید. با این حال، چنین چیزی به ندرت  در زندگی واقعی اتفاق می افتد. در واقع، هیچ شوهری آنقدر شاهزاده نیست که هرگز چیز ناراحت کننده ای نگوید. این به این معنی نیست که او آدم بدی است، او فقط یک انسان است. همه ممکن است حرف های بدی بزنیم. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه شوهرتان را به خاطر ارتکاب چنین تخلفات زناشویی ببخشید، در این مطلب از سلام دنیا درباره چهار چیزی که باید قبل از ازدواج در نظر بگیرید و درک کنید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چه چیزی در ازدواج خوب است و چه چیزی خوب نیست

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مردم چیزهای آزاردهنده ای می گویند. این اتفاق از ابتدا بوده و خواهد بود.بخش بعدی ما نشان می دهد که چرا و چگونه این اتفاق می افتد.


حتما بخوانید: زنان آلفا چه ویژگی هایی دارند


علاوه بر این، وقتی همسرتان حرف های آزاردهنده می زند یا وقتی شوهرتان بداخلاق است، چه کاری می توانید انجام دهید. درک چگونگی غلبه بر کلمات آزاردهنده در یک رابطه می تواند به شما کمک کند که ادامه دهید و از شریک زندگی خود رنجیده نشوید.

در حال حاضر، درک این نکته مهم است که نباید هر مبادله‌ای را که در آن احساس ناراحتی می‌کنید، مبادله‌ای مضر تلقی کنید. شما حق دارید از هر آنچه گفته شد تجربه خود را داشته باشید، اما لطفاً نکات ظریف ارتباط را در نظر بگیرید . به عبارت دیگر، شما و شوهرتان فقط دو انسان هستید که تمایل زیادی به گفتن چیزهای آزاردهنده در یک رابطه دارند. 

بین پرخاشگری کلامی و لغزش تفاوت وجود دارد. نیت آنچه گفته شد و فراوانی این سخنان از جهات اختلاف مذکور است. همانطور که می توانید حدس بزنید، پرخاشگری مشکلی ندارد. در واقع، این یکی از سه معامله شکن اصلی در ازدواج محسوب می شود.

دو مورد دیگر اعتیاد و امور هستند. اگر احساس می‌کنید که شوهرتان کاملاً پرخاشگر است، و نه تنها در بحث و مشاجره کمی بداخلاق  است، باید به جای یافتن راه‌هایی برای بخشش شوهرتان، تغییر کامل‌تری را در رابطه خود در نظر بگیرید.

چه چیزی در ازدواج خوب است و چه چیزی خوب نیست

علت ناسزا گفتن مرد به زن چیست

دلایلی که چرا مردم چیزهای آزاردهنده می گویند یا چیزهای آزاردهنده می شنوند

زنان اغلب تعجب می کنند که چرا دوست پسر من چیزهای آزاردهنده ای می گوید؟ یا شوهرم وقتی دعوا می کنیم چیزهای بدی می گوید؟

به غیر از پرخاشگری و میل به تسلط بر گفتگو و رابطه، افراد به دلایل زیادی می توانند حرف های بی رحمانه ای بزنند. به عنوان مثال، شوهر شما ممکن است خودش احساس ترس کند و سعی کند موقعیت خود را با کینه توزی حفظ کند. یا ممکن است او بزرگ شده باشد.


حتما بخوانید: آسیب بی احترامی و بدگویی از همسر جلوی فرزندان


به این ترتیب، اعتقاد بر این است که مردان فرمانروا هستند و زنان مطیع. با این حال، همانطور که تحقیقات نشان می دهد، این یک پدیده کاملاً عینی نیست. به عبارت دیگر، ظلم ممکن است (حداقل تا حدی) در گوش بیننده نیز باشد.

به نظر می رسد که بر اساس عوامل متعددی می توان یک گزاره را متفاوت درک کرد. از جمله، ثابت شد که رضایت از رابطه بر نحوه درک گیرنده پیام ناراحت کننده تأثیر می گذارد. نحوه درک کلمات آزاردهنده در ازدواج می تواند تأثیر قابل توجهی بر رابطه شما داشته باشد.

بنابراین، در اصل، این شما و همسرتان هستید که قدرت و مسئولیت دارید تا اطمینان حاصل کنید که رابطه شما دوستانه و خوب است.او باید بفهمد چه چیزی برای شما آزاردهنده است و از چنین زبان یا لحنی اجتناب کند. از سوی دیگر، شما این قدرت را دارید که تجربه و درک خود را تغییر دهید.

دلایلی که چرا مردم چیزهای آزاردهنده می گویند یا چیزهای آزاردهنده می شنوند

چگونه در ازدواج ارتباط برقرار کنیم؟

برای اینکه یک ازدواج مؤثر واقع شود و ارتباطات سازنده باشد، بسیاری از زوج ها اغلب به کمی راهنمایی نیاز دارند. اینطور نیست که به یک متخصص نیاز داشته باشید که به شما یاد دهد چگونه با یکدیگر صحبت کنید، اما اکثر مردم چند عادت مخرب در برقراری ارتباط دارند.

ما این روش های ناکافی برای انتقال افکارمان را در دوران کودکی یاد گرفته بودیم و برای یادگیری مهارت های ارتباطی جدید و سالم به کمک کمی نیاز داریم.

بنابراین، با یک درمانگر تماس بگیرید، یک یا دو کتاب بخرید یا در اینترنت جستجو کنید، اما مطمئن شوید که هر دوی شما سبک های ارتباطی خود را پاکسازی می کنید. شما باید یاد بگیرید که چگونه همیشه قاطع باشید تا از بی انصافی و آسیب رساندن به یکدیگر جلوگیری کنید. از سبک های منفعلانه یا پرخاشگرانه در برقراری ارتباط پرهیز کنید و همیشه برای برقراری ارتباط قاطعانه سالم تلاش کنید.

بله، شما تعجب می کنید که چگونه شوهرتان را ببخشید ، اما کاملاً ممکن است که او نیز همین احساس را داشته باشد. شما یک تیم در این هستید!

چگونه در ازدواج ارتباط برقرار کنیم؟

راهی برای بخشیدن شوهرتان برای گفتن چیزهای آزاردهنده

این مراحل را دنبال کنید تا بدانید وقتی شوهرتان حرف‌های آزاردهنده می‌زند چه باید بکنید؟ یا چگونه می توان از کلمات آزاردهنده شوهر خود گذشت.

1. احساسات خود را تأیید کنید

مهم نیست بعد از صحبت با شوهرتان چه احساسی دارید، این موضوع مرتبط و معتبر است. خواه عمدی بوده باشد یا نه، اگر احساس ناراحتی می‌کنید، آن را بپذیرید و تأیید کنید.


حتما بخوانید: اصول مهم و رازهای یک زندگی زناشویی موفق


2. یک آرامش سازنده پیدا کنید

درگیر شدن در یک مبادله مضر هیچ چیزی را حل نمی کند، فقط اوضاع را بدتر می کند. در عوض، در یک دفتر خاطرات بنویسید، با یک دوست صحبت کنید یا کاری سازنده انجام دهید تا زمانی که دوباره احساس آرامش کنید.

3. مشکل را به صورت تحلیلی بررسی کنید

سعی کنید تصور کنید که این شخص دیگری است که این بحث را داشته است. آیا راهی وجود دارد که چیزها را متفاوت ببینیم؟

4. روی نکات مثبت تمرکز کنید

به جنبه مثبت ازدواج خود توجه کنید و برای ارتقای آن جنبه های رابطه خود تلاش کنید. بر عشق و مراقبت از یکدیگر تأکید کنید و برای ادامه روی آن تمرکز کنید.

بخشش هنری است که آرامشی بی‌نظیر را برای فرد و رابطه به ارمغان می‌آورد. تمرین بخشش در جایی که لازم است نباید برای شما یک گزینه باشد. برای حفظ یک رابطه سالم و شاد باید ضروری باشد.

راهی برای بخشیدن شوهرتان برای گفتن چیزهای آزاردهنده

سخن آخر: آیا می خواهید ازدواج شادتر و سالم تری داشته باشید؟

اگر در مورد وضعیت ازدواج خود احساس ناامیدی  می کنید، اما می خواهید از جدایی و/یا طلاق اجتناب کنید، دوره ازدواج که برای زوج های متاهل در نظر گرفته شده است منبع عالی برای کمک به شما برای غلبه بر چالش برانگیزترین جنبه های ازدواج است.


مقالات مرتبط:

 15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست

نشانه های مردی که شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهد

ایجاد صمیمیت و تنوع در رابطه با 24 کار هیجان انگیزاز
3
رای