اصول مهم و رازهای یک زندگی زناشویی موفق؛ 13 کلید ازدواج موفق

اصول مهم و رازهای یک زندگی زناشویی موفق؛ 13 کلید ازدواج موفق چگونه در رابطه زناشویی خود موفق شوید؛ اصول مهم زندگی زناشویی چیست، بهترین نکات و رازهای یک زندگی زناشویی موفق و کلید ازدواج موفق و کارهایی باید در زندگی زناشویی انجام داد در سلام دنیا بخوانید.

زندگی زناشویی موفق نیاز به آرامش و رفاه زن و شوهر دارد و این مسئله ای مهم در یک رابطه زناشویی است می خواهید بدانید چگونه در رابطه خود موفق شوید؟ آیا می خواهید ترفندهای موفقیت در داستان عشق خود را بدانید و از "باید حرف بزنیم" یا "می ایستیم یا ادامه می دهیم" اجتناب کنید؟ چرا اینقدر مهم است که خودتان را زیر سوال ببرید تا بیشتر دوستتان داشته باشند، در این مطلب از سلام دنیا نکاتی برای یک زندگی زناشویی موفق و کلیدهای یک ازدواج موفق را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

نکات و رازهای یک زندگی زناشویی موفق

1. رازهای یک زندگی زناشویی موفق: شریکی پیدا کنید که شبیه شما باشد

شکل های متضاد جذب  یکدیگر می شوند، اما ممکن است در دراز مدت به مشکل بخورند. بهترین کار این است که تا حد امکان شبیه یکدیگر باشید و اولویت ها و اهداف یکسانی در زندگی داشته باشید. خیلی اوقات ما به امنیت نیاز داریم. و ما می خواهیم که همسرمان از ما مراقبت کند و از ما حمایت کند. همچنین، بودن با کسی که دنیای شما را می شناسد و آرزوی ایدئولوژی های مشابه شما را دارد، بسیار مفید و سودمند است.

شریکی پیدا کنید که شبیه شما باشد

2. رازهای یک زندگی زناشویی موفق:  تفاوت های یکدیگر را بپذیرید تا یک زوج موفق باشید

سعی نکنید برای خوشحال کردن شریک زندگی خود تغییر کنید. مهم اینه که خودت بمونی.


حتما بخوانید: 7 راز یک ازدواج شاد و موفق از نظر متخصصان


اگر واقعاً این تصور را دارید که باید برای شریک زندگی  خودرا تغییر دهید زیرا او شما را همانطور که هستید نمی پذیرد، ناراضی خواهید شد. از طرف دیگر، اگر سعی کنید شریک خود را تغییر دهید، شما به او این طرز فکر رامی دهید که او را آنطور که هست دوست ندارید. فقط خود را دوست داشته باشید و بپذیرید.

تفاوت های یکدیگر را بپذیرید تا یک زوج موفق باشید

3. رازهای یک زندگی زناشویی موفق: به یکدیگر اعتماد کنید

به یکدیگر اعتماد کنید و این به یکدیگر اعتبار بیشتری خواهد داد تا در زندگی زوجی  موفق شوید. شما باید هیچ رازی نداشته باشید. اگر شک دارید، فقط بنشینید و چت کنید. هرگز زمینه ای برای سوء ظن باقی نگذارید.

4. رازهای یک زندگی زناشویی موفق: وفادار بمانید

اکثر مردم می گویند که هرگز شریک زندگی خیانتکار را نمی بخشند. اما در نهایت، بسیاری از زوج ها موفق می شوند در برابر خیانت مقاومت کنند و کوتاه بیایند. با این وجود، فرد خیانتکار باید خالصانه توبه کند. به گفته او، اعتماد برای رابطه شما ضروری است. بنابراین کاری نکنید که در دراز مدت پشیمان شود.


حتما بخوانید: رابطه شاد زناشویی با 13 کار ساده


5. رازهای یک زندگی زناشویی موفق: قدردان باشید

یکی از مهمترین نیازها این است که احساس کنید درک شده اید. به دیگری این احساس را بدهید که با وجود کاستی هایش در کنار او هستید، و از آنها تشکر کنید.
بدانید که روابط در هر زمان ممکن است روزهای خوب و روزهای بد داشته باشند. بنابراین، درگیری ها اجتناب ناپذیر است.
شما باید یکدیگر را بپذیرید. حتی زمانی که استرس دارید یا در حال بدی هستید، بخشیدن یکدیگر و انجام کارهای درست، نشانه این است که به رابطه خود اهمیت می دهید، حتی در مواقع سخت.

قدردان باشید

6. رازهای یک زندگی زناشویی موفق:با هم تصمیم بگیرید که از رابطه جنسی چه می خواهید

سکس می تواند معنای متفاوتی از یک زوج به زوج دیگر داشته باشد. آیا شریک زندگی شما روی تخت یا بیرون از تخت احساس راحتی می کند؟ در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید. رابطه جنسی خوب آن چیزی است که منجر به ارگاسم می شود در حالی که خودارضایی خیانت به شریک زندگی شماست. رابطه جنسی واقعی آن چیزی است که با هم تصمیم می گیرید. بنابراین لازم است در مورد آن صحبت کنید تا تفاهم بیشتری ایجاد شود و میل دوباره در زوجین ایجاد شود.


حتما بخوانید: 17 مکان جدید و تحریک کننده برای برقراری رابطه جنسی و ایجاد تنوع


کلیدهای یک ازدواج موفق

7. کلیدهای یک ازدواج موفق: گفتگو با همسر

گفتگو با همسرتان یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت و موفقیت ازدواج شما است. در مورد آنچه احساس می کنید صادق باشید، اما در هنگام برقراری ارتباط مهربان و محترم باشید. بخشی از ارتباط خوب این است که شنونده خوبی باشید و وقت بگذارید تا بفهمید همسرتان از شما چه می‌خواهد و چه نیازی دارد. راه های ارتباطی را با صحبت های مکرر باز نگه دارید، نه فقط در مورد مواردی مانند صورت حساب ها و بچه ها. افکار و احساسات خود را به اشتراک بگذارید.

8. کلیدهای یک ازدواج موفق: از حضور او در زندگی خود سپاسگزار باشید

به همسرتان بگویید که از حضور او در زندگی خوشحال هستید و از او قدردانی کنید. از یکدیگر، روابط خود، خانواده و زندگی مشترکتان قدردانی کنید. وقتی همسرتان شام می‌پزد، به بچه‌ها در انجام تکالیفشان کمک می‌کند یا خریدهای مواد غذایی انجام می‌دهد، قدردانی کنید.

 از حضور او در زندگی خود سپاسگزار باشید

9. کلیدهای یک ازدواج موفق: به عنوان یک زوج برای یکدیگر وقت بگذارید

هر شب چند دقیقه وقت بگذارید و حداقل یک چیز را به یکدیگر بگویید که آن روز از آن قدردانی کرده اید. برای قرارهای خاص برنامه ریزی کنید، یا برای بیرون رفتن یا فقط در خانه بمانید. اگر بچه دارید، در حالی که استراحت می کنید، صحبت می کنید و از همراهی یکدیگر لذت می برید، آنها را به بازی بفرستید.

10. کلیدهای یک ازدواج موفق: برای مدتی شخصی برنامه ریزی کنید

مدت زمانی را به خود اختصاص دهید. همه برای فکر کردن و لذت بردن از علایق شخصی به زمان نیاز دارند. این زمان اغلب هنگام ازدواج از بین می رود، به خصوص اگر بچه دارید. با دوستان بیرون بروید، در کلاس شرکت کنید یا کارهای داوطلبانه انجام دهید. وقتی با همسرتان دوباره کنار هم باشید، حتی بیشتر از همدیگر قدردانی خواهید کرد.

11. کلیدهای یک ازدواج موفق: درک کنید که مخالفت کردن اشکالی ندارد

در همه چیز به توافق نخواهید رسید، اما مهم است که در هنگام اختلاف نظر منصفانه و محترمانه رفتار کنید. به نظر همسرتان گوش دهید. سعی کنید عصبانی نشوید و اجازه ندهید بیش از حد ناامید شوید. در صورت نیاز دور شوید و آرام باشید، سپس زمانی که هر دو در شرایط بهتری قرار گرفتید، دوباره مشکل را مطرح کنید. در مشکلات سازش کنید تا هر دو کمی از خود بگذرید و از خود گذشتگی داشته باشید.

درک کنید که مخالفت کردن اشکالی ندارد

12. کلیدهای یک ازدواج موفق: ایجاد اعتماد

درمانگر و محقق ازدواج دکتر جان گاتمن، دریافته است که انتقاد، تحقیر، حالت تدافعی، و سنگ اندازی تهدیدی جدی برای ازدواج هستند. هر چه زن و شوهر بیشتر درگیر این رفتار های مخرب باشند، احتمال طلاق بیشتر می شود. دهه‌ها تحقیق و کار او با زوج‌ها نشان داده است که همسرانی که در کنار هم می‌مانند می‌دانند چگونه بدون دشمنی بجنگند و مسئولیت اعمال خود را بپذیرند. آنها همچنین به احتمال زیاد به خواسته های یکدیگر برای جبران پس از دعوا و ترمیم رابطه سریع پاسخ می دهند.

13. کلیدهای یک ازدواج موفق: بخشیدن را بیاموزید

همه اشتباه می کنند. همسرتان ممکن است احساسات شما را جریحه دار کند یا کاری انجام دهد که شما را ناراحت کند و ممکن است شما را عصبانی کند. اما مهم است که با احساسات خود کنار بیایید، آنها را رها کنید و ادامه دهید. به بیان گذشته خود ادامه ندهید.

سخن آخر

به یاد داشته باشید که به همسر، خانواده و زندگی مشترک خود متعهد بمانید. از لحاظ عاطفی از یکدیگر حمایت کنید. شما، همسرتان و رابطه تان ممکن است با گذشت زمان رشد کنید و تغییر کنید، اما این ایده ها می تواند به موفقیت ازدواج شما در طول سال ها کمک کند.


مقالات مرتبط:

10 راه برای احیای روابط عاشقانه

چگونه از نظر عاطفی مستقل باشیماز
2
رای