10 راه برای احیای روابط عاشقانه؛ چگونه روابط زناشویی را نجات بدهیم؟

10 راه برای احیای روابط عاشقانه؛ چگونه روابط زناشویی را نجات بدهیم؟ بعد از سپری کردن سال های اول ازدواج ممکن است روابط کمی سردتر از قبل شود، در این صورت شما باید ترفندهایی هایی را یادبگیرید تا رابطه خود را نجات بدهید.

زوج هایی که تجربه های جدیدی را با هم کسب می کنند، در طول زمان به هم نزدیکتر می شوند.
گاهی اوقات ایده تلاش برای انجام کارهای جدید با شریک زندگی، ممکن است دلهره آور باشد. حقیقت این است که انجام دادن کارها به طور متفاوتی نه تنها رابطه را سالم نگه می دارد، بلکه ذهن و قلب شما را تحریک می کند. زوج هایی که چیزهای جدیدی را انجام می دهند، برای مدت طولانی تری نزدیکتر می شوند. در اینجا چند ایده وجود دارد.

نجات روابط زناشویی

10 راه برای احیای روابط شما


1. بیایید از گذشته خارج شویم

چسبیدن به دردهای دیروز به شما اجازه نمی دهد که خودتان یا شریک زندگی تان را ببخشید و این مانع رشد رابطه شما خواهد شد. بخشش واقعا یک هدیه است که به خودتان می دهید.


2. تعطیلات فانتزی برای خود ایجاد کنید

حتی اگر در حال حاضر وقت و پول نداشته باشید، این فرآیند تنها باید الهام بخش شما باشد. فقط به بروشورهای سفر و صحبت کردن در مورد آنچه که شما می خواهید انجام دهید به شما یک اوج گرفتن کوتاه می دهد. ایجاد رویا آغاز عملی شدن آن است.

3. با هم به یک کلاس بروید

CPR (کمک های اولیه)، پخت و پز، رقص، گلف و تنیس را امتحان کنید. یادگیری چیزی جدید با هم باعث خواهد شد که هر دوی شما احساس اتصال بیشتری کنید و این شما را قادر خواهد کرد بخش هایی از رابطه خود را که پنهان است کشف کنید.


4. برای یکدیگر خرید کنید

به اینترنت بروید و مواردی را انتخاب کنید که دوست دارید در تن فرد مقابلاتان ببینید. فقط نشان دادن مد خود یک انفجار خواهد بود. اگر پول ندارید لازم نیست چیزی بخرید.


5. به یاد داشته باشید که چرا در روز اول عاشق شدید

بازگشت به آن لحظه به شما کمک خواهد کرد قدردان جایی که با یکدیگر هستید، باشید. اگر میتوانید، به محل اولین ملاقات بروید و اولین قرار را تحسین کنید.


6. یک بار در هفته با هم ناهار بخورید.

آن را به عنوان یک روز در نظر بگیرید. بسیاری از زوج ها در طول روز یکدیگر را نمی بینند. اگر فرصت داشته باشید این کار را به طور منظم انجام دهید، ابعاد مثبتی را برای رابطه خود اضافه خواهید کرد.


7. کارهای غیر معمول انجام دهید

لذت بردن از ماه کامل یا بازدید از مزرعه ارکیده. انجام دادن کارهای خارج از کارهای روتین می تواند روابط فوق العاده ای برای شما ایجاد کند. اثبات شده است که کسانی که چیزهای جدیدی را انجام می دهند، "هورمون همدم" (Oxytocin) را ایجاد می کنند و برای مدت طولانی تری به هم نزدیک می شوند.

بوجود آوردن روابط عاشقانه


8. آخر هفته تنبلی را سپری کنید

یک روز را انتخاب کنید و تنها با کسی که دوست دارید وقت بگذرانید. یک روز را به کارهای انسان دوستانه اختصاص دهید.


9. از شریک خود 20 سوال بپرسید

آیا فیلم مورد علاقه او را می دانید؟ آهنگ مورد علاقه اش چطور؟ احتمالا چند صد اطلاعات در مورد شریک زندگی شما وجود دارد که شما از آن اطلاع ندارید. پرسش در باره این موضوعات باعث میشود که شریکتان حس احترام داشته باشد و روابط شما نزدیکتر می شود.


10. روزهای عادی را ویژه بسازید

یکی از راه هایی که ما در زندگی مان به آن نگاه می کنیم، از طریق لحظات خاص است. یک یادداشت عاشقانه در یخچال، حمام یا جیب برای همسرتان بگذارید. کارتی به محل کار او ارسال کنید یا پیام های صوتی عشقی و سکسی روی تلفنش بگذارید.
همانطور که سالها گذشت، خاطرات این لحظات کوچک داستان عشق شما را به گونه ای بیان می کند که هیچ چیز دیگری نمی تواند.

منبع: psychologytoday

از
2
رای