بی احساسی عاطفی چیست؛ 15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست

بی احساسی عاطفی چیست؛ 15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست بی احساسی عاطفی چیست ؛ 15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست؛ تشخیص عدم دسترسی عاطفی در مردان، چگونگی شناخت و نحوه برخورد مردان مشکل دار در بیان احساسات در سلام دنیا بخوانید.

تقریباً برای هر زنی اتفاق افتاده است: شما با پسری قرار می گذارید و رابطه شما عالی پیش می رود. اما پس از چند هفته با آن مرد، به مشکل می خورید. آشنا به نظر می رسد؟ اگر چنین است، پس این یکی از اولین نشانه های مردی است که از نظر عاطفی در دسترس نیست. در این مقاله قصد دارم علائم دقیقی را که باید جستجو کنید تا متوجه شوید که آیا با مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست سر و کار دارید یا خیر و چگونه با آن برخورد کنید را بگویم.قبل از شروع برچسب زدن، بیایید در مورد آن صحبت کنیم. در این مطلب از سلام دنیا درباره تشخیص عدم دسترسی عاطفی، چگونگی شناخت و نحوه برخورد با این افراد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه بی احساسی عاطفی را تشخیص دهیم

در دسترس بودن عاطفی توانایی یک فرد برای تصدیق، توسعه و حفظ پیوندهای عاطفی در روابط است. در دسترس نبودن عاطفی دقیقاً برعکس این است – فردی که تلاش می کند تا با رابطه همراه شود و از برقراری ارتباط فاصله می گیرد.در دسترس نبودن احساسی یک چیز واقعی است و معمولاً با سبک دلبستگی فرد مرتبط است.هر یک از ما سبک دلبستگی خاص خود را داریم، سبکی که به والدین و دوران کودکی ما برمی گردد. و هنگامی که یک سبک دلبستگی ایجاد شد، ما به عنوان انسان تمایل داریم آن را در طول زندگی خود تمرین کنیم. روانپزشک و عصب شناس امیر لوین و روانشناس راشل هلر در سال 2010 کتابی را به این موضوع اختصاص دادند.

آنها از تحقیقات خود دریافتند که افراد دارای سه سبک دلبستگی هستند:

  • سبک دلبستگی ایمن
  • سبک دلبستگی مضطرب
  • سبک دلبستگی اجتنابی

حتما بخوانید: اختلال شخصیت اجتنابی یا دوری گزینی چیست


سبک دلبستگی اجتنابی، سبکی است که همه مردان از نظر عاطفی در دسترس نیستند.  همانطور که از نامش می‌گوید، آنها از دلبستگی، نشان دادن احساسات یا هر چیزی که ممکن است رابطه را بیشتر درست کند، اجتناب می‌کنند.

چگونه عدم دسترسی عاطفی را تشخیص دهیم

اما چگونه مردی که بی احساسی عاطفی دارد را بشناسیم؟ 

خوشبختانه، 15 نشانه وجود دارد که می توانید به دنبال آنها باشید…

15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست

اینها برخی از پرچم های قرمز هستند که باید در برخورد با مردان احتیاط کرد. 

1. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او دوست دارد سریع حرکت کند

روابط یک جریان طبیعی از چیزها دارد. ما به زمان نیاز داریم تا با انسان دیگر سازگار شویم، آنها را بشناسیم و در کنار آنها راحت باشیم. مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند تمایل دارند این بخش را نادیده بگیرند و بیشتر بر ارتباط فیزیکی تمرکز کنند تا ارتباط عاطفی.اساساً، آنها رابطه جنسی را بدون چیزهای دیگری مانند صمیمیت، احساسات و مسئولیت های رابطه می خواهند.آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند که می خواهند از راحت بودن در برابر کسی اجتناب کنند، زیرا او سعی می کند خود را از نظر احساسی از هر چیزی جدا کند.اشتباه نکنید - آنها هم مانند زنان عاشق رابطه جنسی هستند. آنها فقط آنچه را که رابطه جنسی در زندگی و خارج از رابطه به ارمغان می آورد را نمی خواهند.

با شریک زندگی خود صحبت کنید که صمیمیت فیزیکی بر اساس یک پایه و درک متقابل اتفاق می افتد، نه چیزی که فقط زمانی اتفاق می افتد که یکی از شریک ها بخواهد. به این ترتیب، هم می‌توانید کاهش سرعت را تمرین کنید و هم در مورد خواسته‌های یکدیگر بیاموزید، نه اینکه همه آن‌ها را نادیده بگیرید.

2. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ هر روز یک ترن هوایی عاطفی است

آیا از همه چیزهایی که در رابطه می گذرد بسیار خوشحال شده اید، اما بعداً او رفتارهای عجیب و غریبی می کند و یک هفته است که از او خبری ندارید؟ مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست، می تواند شما را در چنین ترن هوایی بیش از حد احساسی قرار دهد، که می تواند تقریباً خسته کننده باشد. ممکن است یک روز به شما بگوید که چقدر شما را دوست دارد و روز دیگر ممکن است به شما بگوید که نیاز به استراحت دارد. مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست می تواند شما را در چنین ترن هوایی بیش از حد احساسی قرار دهد.
آنها این کار را از روی ترس انجام می دهند - ترس از این که رابطه او مستلزم نشان دادن احساسات، آسیب پذیری و باز بودن در برابر انسان دیگری باشد و آنها این را نمی خواهند. درست است، در هر رابطه سالم، هر فردی باید مدتی را برای خود اختصاص دهند. با این حال، فاصله گرفتن از رابطه شما نشانه ای از یک روش سالم برای برقراری ارتباط احساسات نیست. 

نحوه برخورد با  مردی که ترن هوایی عاطفی است

هر چه بیشتر در مورد این موضوع صبر کنید، حل آن دشوارتر خواهد بود. اگر علائم اولیه را مشاهده کردید، با شریک زندگی خود صحبت کنید. رفتار او را تصدیق کنید، به او یادآوری کنید که به جای نشان دادن رفتار منفعلانه-پرخاشگرانه، فضای امنی برای به اشتراک گذاشتن چیزی است که او را آزار می دهد. 

3. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او یک کمال گرا است

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که " آن لباس خوب نیست، باید کمی بیشتر کار کنید؟" یا چیزی مانند "چرا اینطور می رقصی، احمق به نظر میرسی" خوب، شاید به معنای واقعی کلمه اینطور نباشد (اگرچه این اتفاق می افتد)، اما می توانید ایده را دریافت کنید. مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند تنها به یک دلیل به دنبال کمال هستند: آنها عمیقاً ناامن هستند.

از آنجایی که آن‌ها ناامن هستند و نمی‌خواهند هیچ نشانه‌ای از قرار گرفتن در معرض آسیب‌پذیری از خود نشان دهند، با این فکر که «هیچ‌کس به اندازه‌ی کافی خوب نیست» خود را آرام می‌کنند و نیازی به باز کردن صحبت با کسی ندارند. من پسرهای زیادی را می شناسم که به سادگی با دختری که دوست دارند ملاقات نمی کنند، فقط به این دلیل که "اوه، اما او قطعاً ایراداتی دارد، پس چرا خود را به زحمت بیاندازیم؟" کنار گذاشتن و قضاوت کردن همه افراد به خاطر اینکه چه کسی هستند، راحت تر است به جای اینکه حرف خود را باز کنید و فرصتی برای یک ارتباط انسانی شایسته داشته باشید، درست است؟ 


حتما بخوانید: راه های مبارزه با کمال گرایی


چگونه با یک مرد کمال گرا برخورد کنیم

این ممکن است برای آنها شوکه کننده باشد اما همه ما نقص هایی داریم. اما در یک رابطه سالم، آنها قابل توجه نیستند. کمال گرا تمایل دارد این واقعیت را فراموش کند، بنابراین بهترین کاری که می توانید در اینجا انجام دهید این است که آن را به آنها یادآوری کنید و ببینید که آیا این باعث تغییر رفتار می شود یا خیر. 

15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست/1

4. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ همه چیز به نفع اوست

اگر همه چیز در مورد نیازها، خواسته ها، خواسته ها و احساسات آنها باشد، این ممکن است نشانه مردی از نظر عاطفی در دسترس نباشد. به عنوان مثال، شما فقط با شرایط او یا زمانی که او در دسترس است، یکدیگر را می بینید .او برای رابطه وقت نمی گذارد یا حتی چیزهای مهم را برای شما فراموش نمی کند، مانند تولد یا مشکلی که با رئیستان در میان گذاشته اید.

اما فقط این نیست. حتی وقتی همدیگر را می بینید، ممکن است حواسش پرت شود یا اصلاً علاقه ای به هر چیزی که با او به اشتراک می گذارید نباشد. مشکل این نوع  ناشی از طرز تفکر آنها در مورد برتری است که فقط نشانه دیگری از عدم امنیت است. به این ترتیب، آنها می توانند از ایجاد ارتباط واقعی با یک انسان دیگر جلوگیری کنند. 

نحوه برخورد با مردی که همه چیز به نفع اوست 

این موضوع به خطرات مربوط می شود - فقدان خطراتی که مردان از نظر عاطفی در دسترس نیستند برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن عواطف و احساسات انجام می دهند. مدیریت این یکی ممکن است چالش برانگیز باشد، اما بهترین کار این است که به او بفهمانید که هیچ کس نمی داند اوضاع چگونه پیش خواهد رفت. این در مورد سفر بین دو نفر است، صرف نظر از اینکه چگونه به پایان می رسد. فاصله گرفتن فقط برای جلوگیری از آسیب، راه سالمی برای گذراندن زندگی نیست.

5. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او همه چیز را برای خودش نگه می دارد.

در یک رابطه، اعتماد و عشق صرفاً بر اساس صحبت در مورد احساسات یکدیگر ایجاد نمی شود. این در مورد به اشتراک گذاشتن هر جنبه ای از زندگی خود با شریک زندگی مان است و به او اجازه ورود به زندگی ما را می دهد. مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند این کار را نمی کنند. این فقط در مورد عدم به اشتراک گذاشتن احساسات عاشقانه با شما نیست - بلکه در مورد هر احساسی است.اگر آنها یک روز بد در محل کار یا دعوای وحشتناکی با یکی از اعضای خانواده داشتند، احتمالاً او احساس واقعی خود را در مورد آن با شما در میان نمی گذارد.او ممکن است به شما اطلاع دهد که اتفاق خاصی افتاده است، اما چیزی بیشتر از این نیست.

بیشتر شبیه این است که او آگاهانه تصمیم می گیرد تا از به اشتراک گذاشتن یا داشتن احساسات در مورد موضوع اجتناب کند، گویی که مشکل را حل می کند. با به اشتراک گذاشتن چیزی که او تصمیم می گیرد اعتماد را در این رابطه ایجاد نکند و این دلیل دیگری برای پایان دادن به آن است.

نحوه برخورد با مردی که همه چیز را برای خودش نگه می‌دارد

صبور باشید و در ایجاد اعتماد بین شما دو نفر بهترین کاری است که می توانید در اینجا انجام دهید. با اشاره به این موضوع ممکن است در ازای آن چیزی دریافت نکنید. 

6. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ وقتی احساسات را به اشتراک می گذارید، او راحت نیست.

در اینجا یک حقیقت تلخ وجود دارد - مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند با احساسات خود مطابقت ندارند، بنابراین نمی توانند به احساسات شما پاسخ دهند.مثل این است که وقتی شما هر نوع احساسی را به اشتراک می‌گذارید، مغز آنها دکمه وحشت را روشن می‌کند و آنها فقط می‌خواهند از آن وضعیت جدید خارج شوند.اگر وقتی شما هر نوع احساسی را به اشتراک می‌گذارید عصبی و ناامید رفتار می‌کند، ممکن است با مردی روبه‌رو باشید که از نظر عاطفی در دسترس نیست. آنها عادت به برخورد با احساسات ندارند و سعی می کنند به هر قیمتی از آن اجتناب کنند.


حتما بخوانید: چگونه احساسات خود را بیان کنیم


چگونه با مردی که عادت به برخورد با احساسات ندارد رفتار کنیم؟

یادگیری و درک همدلی به زمان نیاز دارد و اگر کسی در تمام عمرش کار زیادی در مورد آن انجام نداده باشد، ممکن است طاقت فرسا باشد. اگر می‌خواهد در این زمینه بهتر شود، کتاب‌ها، سخنرانی‌های TED و ویدیوهای زیادی در یوتیوب وجود دارد که چگونه روی همدلی‌اش کار کند، تا بتواند دیگران را بهتر درک کند. یا، برای شروع، می توانید از این راهنمای ساده استفاده کنید. گوش دادن همدلانه: 9 روش ساده برای همدلی بیشتر در مکالمات . این می‌تواند یکی از راه‌های مؤثر برای او باشد تا EQ خود را بالا ببرد و با صبر و درک زیاد، می‌تواند با احساسات شما راحت‌تر باشد.

7. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او مسئولیت اعمال خود را نمی پذیرد.

اگر اشتباهی مرتکب شود یا چیزی را اشتباه گفته باشد، فکر می‌کند مشکلی که ایجاد کرده است، خودش آن را حل می‌کند. به عبارت دیگر مسئولیت اعمال خود را بر عهده نمی گیرد. در اینجا چیزی است که در مورد این نوع از مردان وجود دارد.آنها به افراد زیادی صدمه می زنند.مطمئنا، همه ما در یک نقطه به کسی صدمه می زنیم - هیچ کس کامل نیست.

اما تفاوت با مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند و بقیه آنها این است که برای هیچ آسیبی که ممکن است ایجاد کنند احساس پشیمانی  نمی کنند.برخی از مردان نیازی به عذرخواهی برای رفتار خود ندارند زیرا ممکن است با همدلی آشنا نباشند. همدلی توانایی تشخیص اینکه اعمال و گفتار ما چه احساسی را در دیگران ایجاد می کند است.و از آنجایی که آنها نمی توانند احساسات خود را بپذیرند، مطمئناً نمی توانند اذعان کنند که به شخص دیگری صدمه زده اند.

چگونه با مرد بی مسئولیت می توان رفتار کرد

اگر مردی کاری انجام می دهد که شما را ناراحت می کند، از قبل و تا حد امکان به او بگویید. استفاده از روش‌های منفعل-تهاجمی در اینجا آسان‌تر است، فقط برای اینکه به او نشان دهید که آسیب دیده‌اید. اما ارتباط صادقانه در اینجا کلیدی است. او باید روی خودآگاهی خود کار کند تا در واقع عواقب اعمال خود را ببیند، اما شما می توانید با صادق بودن با او به او کمک کنید تا به این هدف برسد.

15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست/2

8. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ رفتار بد با مردم دارد

"من به کسی که با من خوب است، اما با پیشخدمت بی ادب است، اعتماد ندارم." وقتی محمد علی این را گفت، مطمئناً مردانی را که از نظر عاطفی در دسترس نیستند در ذهن خود نداشت اما این در مورد آنها نیز صدق می کند. مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست مسئولیت اعمال خود را بر عهده نمی گیرد.رفتار بد با پیشخدمت ها، رانندگان تاکسی، رانندگان اتوبوس و اینها نشانه رفتار حساب شده این مردان است. رفتار ناپسند یا رفتار بی ادبانه با هر کسی باید همیشه برای هر زنی یک هشدار قرمز باشد. منظورم این است که اگر او با این افراد این گونه رفتار می کند، چه چیزی مانع از آن می شود که در ادامه راه با شما این گونه رفتار کند؟

نحوه برخورد با مرد بد رفتار 

از آنجایی که این موضوع مستقیماً شما را درگیر نمی کند، مقابله با آن دشوار است. هیچ کس دوست ندارد شریکی داشته باشد که با دیگران رفتار بدی داشته باشد. شما می توانید این موضوع را به محض اینکه اتفاق بیفتد به او گوشزد کنید، اما حقیقت این است که او حتی در آن زمان هم ممکن است آن را نبیند. بنابراین، بهترین کار این است که با او روی همدلی اش کار کنید و به مرور زمان، امیدوارم بتواند روابط خود را با افراد دیگر نیز بهبود بخشد.


حتما بخوانید: رفتار و خصوصیات همسر خودخواه در زندگی مشترک چیست


9.از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ همیشه سعی می کند با شما معاشقه کند.

مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند به طور منظم با شما معاشقه می کنند.برخی از آنها این کار را انجام می دهند تا بتوانند بار دیگر از بروز آسیب پذیری خود جلوگیری کنند.دیگران این کار را صرفاً به این دلیل انجام می دهند که تعقیب را به جای گرفتن ترجیح می دهند.اکثر آنها برای به دست آوردن آنچه از شما می خواهند، معاشقه می کنند، که یک بار دیگر نشانه ای از طرز تفکر خود محور آنهاست.

چگونه با یک شریک معاشقه رفتار کنیم

این یکی معمولاً بی ضرر است، اما اگر به طور منظم اتفاق می افتد، آشکارا از او بپرسید - آیا او سعی دارد با این رفتار به چیزی برسد، نیت او چیست و ببینید که چگونه واکنش نشان می دهد.

10. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ هیچ مشکلی تقصیر آنها نیست، همیشه تقصیر دیگران است

مردانی از این دست نسبت به خود بسیار مطمئن هستند.. همانطور که قبلاً اشاره کردم، آنها تمایل به کمال گرا بودن دارند. آنها همچنین خود را بی عیب و نقص می دانند و دوست دارند هیچ مشکلی در آنها وجود نداشته باشد.به همین دلیل است که برای آنها راحت است که همیشه دیگران را برای هر مشکلی که رخ می دهد سرزنش کنند. سرزنش دیگران به آنها احساس قدرت و کنترل بر موقعیت می دهد. علاوه بر این، به آنها توجیهی برای اعمال خود می دهد.

چگونه با مردی که همیشه دیگران را سرزنش می کند رفتار کنیم

مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند اغلب از سرزنش کردن استفاده می کنند. دفعه بعد که متوجه شدید چنین چیزی در حال رخ دادن است، بلافاصله به آن اشاره کنید. به او بفهمانید که شما از مقاصد او آگاه هستید. 

11. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ از تعهد اجتناب می کند.

من فکر نمی‌کنم مردها واقعاً از این موضوع آگاه نباشند که وقتی زنان از برچسب زدن به این رابطه خودداری می‌کنند، چگونه عصبانی می‌شوند، حداقل آنهایی از ما که ترجیح می‌دهیم روابط عاشقانه خود را تعریف کنیم. فکر می کنم این چیزی است که کسی با  سبک دلبستگی اجتنابی  می گوید. آنها از عشق و صمیمیت عاطفی اجتناب می کنند. او همچنین نمی خواهد شما را از دست بدهد یا رابطه ای باز داشته باشد در حالی که تصمیم خود را می گیرد. بنابراین شما مانند گرفتار شدن در بند هستید و این واقعا گیج کننده، ناعادلانه و آسیب زا است.آن مرد همچنین ممکن است از گفتگو در مورد تعریف رابطه اجتناب کند. بیا اینجا واقعی باشیم او یا از تعهد می ترسد یا  خواهان رابطه است، اما نه با شما.  شاید او تعهد را ضروری نمی بیند یا سعی می کند از آسیب دیدگی احساسی دوباره مانند رابطه قبلی خود فرار کند.

چگونه با همسر / دوست پسر غیر متعهد رفتار کنیم؟

برخی از توضیحات او در مورد عدم تعهد ممکن است معتبر باشد. به عنوان مثال، ترس از آسیب بالقوه. شما می دانید چه احساسی دارید اگر کسی در یک رابطه گذشته به شما خیانت کند. بهانه های دیگر ممکن است جمع نشوند، مثلاً اگر او بگوید برای اثبات اینکه در یک رابطه هستید به برچسب دوست پسر و دوست دختر نیاز ندارید.
اتفاقاً منظور او یک رابطه غیرمتعهد است. اگر هنوز این کار را نکرده اید،  نیاز خود را به تعهد به وضوح بیان کنید .
می توانید به او یک جدول زمانی برای تصمیم گیری بدهید، به عنوان یک حرکت حمایتی... نه اولتیماتوم . به او بگویید که اگر متعهد نشد، آماده پایان دادن به رابطه هستید. کاری که نباید انجام داد این است که ناامن شوید و شروع به  تعقیب او کنید. او فقط بیشتر کنار خواهد کشید. شما  مطمئناً نمی توانید او را مجبور به تعهد کنید.حتی اگر او واقعاً شما را دوست داشته باشد، سبک دلبستگی او ممکن است مانع شود. انشالله که بیاد. اگر نه، وقت خداحافظی است.

15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست/3

12. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او فقط با شما مکالمات سطحی دارد

مردی که واقعاً به دنبال برقراری ارتباط در همه سطوح است، در مورد دوران کودکی، خانواده، دوست داشتن ها، دوست نداشتن ها، دیدگاه ها، اهداف و احساسات شما می پرسد. او همچنین مانند مردانی که از نظر عاطفی در دسترس هستند، در مورد زندگی خود صحبت می کند. این نشان می دهد که او مایل است از طریق اشتراک گذاری و دریافت اطلاعات خصوصی آسیب پذیر باشد.کسی که سعی در ایجاد پیوند ندارد، مکالمات را سبک و سطحی نگه می دارد.

او ممکن است در مورد روز شما بپرسد، اما نه در مورد رویاها و خواسته های شما، یا احساس شما. آن مرد نمی‌خواهد در مورد احساسات صحبت کند، نه احساسات خودش و نه شما.من متوجه این رفتار در مردان دارای شخصیت دلبستگی اجتنابی شده ام که به آنها اجتنابی ترسناک نیز گفته می شود. به گفته کارشناسان روابط، افراد اجتنابی  ترس مزمن از صمیمیت عاطفی دارند. خنده دار است زیرا به نظر می رسد مشکلی با صمیمیت فیزیکی ندارند.به هر حال، اتخاذ رویکرد سطحی برای برقراری ارتباط، او را در یک فاصله احساسی امن نگه می‌دارد. اگر جزئیات صمیمی زیادی را یاد بگیرد، خطر پیوند عاطفی با شما را به خطر می اندازد، و او این را نمی خواهد.

اگر او مکالمات عمیقی ندارد، چه باید کرد؟

اگر شما فردی هستید که از لحاظ عاطفی راحت هستید، به عنوان مثال، سبک دلبستگی ایمن دارید و پس از آن ناتوانی در برقراری ارتباط با آن مرد، شما را آزار خواهد داد. به او بگویید که متوجه هستید او در مورد شما سؤالات زیادی نمی پرسد و دلیل آن را بپرسید. پاسخ می‌تواند گویا باشد، بنابراین به شدت توجه کنید. او ممکن است بگوید نمی‌خواهد فضولی کند یا به شما اجازه می‌دهد تصمیم بگیرید چه زمانی و چه چیزی را می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

در ظاهر، این پاسخ ها معقول و قابل باور هستند. پس بیایید همه چیز را در چارچوب قرار دهیم. اگر بیش از یک ماه است که با هم قرار گذاشته اید و او نتوانسته وارد گفتگوهای عمیق شود، این می تواند نشانه ای از عدم علاقه به دنبال کردن یک رابطه طولانی مدت باشد. او فقط شما را برای مدت کوتاهی می خواهد و دانستن اسم شما کافیست.


حتما بخوانید: چگونه با همسر خودشیفته رفتار کنیم


13. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او نمی تواند با احساسات شما ارتباط برقرار کند

برخی از مردان اگر زنان مدام موضوع تعهد را مطرح کنند، می گویند دیوانه شده ای. آنها نیاز شما به یک رابطه را به عنوان یک حرکت ناامیدانه می بینند تا آنها را ببندید و کاری پلید انجام دهید. " چه بلایی سرت اومده؟" "چرا از اینکه من نمی خواهم رابطه ای داشته باشم اینگونه رفتار می کنی؟" اینها نمونه سوالاتی هستند که آنها خواهند پرسید.اگر به خاطر این موقعیت گریه کنید، ممکن است آنجا بنشیند و خیره شود، بپرسد چرا گریه می کنید یا  اتاق را ترک کند. به طور جدی؟

اگر همه چیز در مورد او باشد، این ممکن است نشانه ای از یک مرد از نظر عاطفی در دسترس نباشد. او نمی خواهد با احساسات شما کنار بیاید زیرا نمی تواند. احتمالاً فقدان همدلی وجود دارد، یعنی ناتوانی در احساس اینکه ممکن است شخص دیگری چه احساسی داشته باشد.همچنین ممکن است آن مرد هوش هیجانی پایینی داشته باشد و نتواند نشانه های اجتماعی شما را درک کند یا نقاط را به هم وصل کند. هوش عاطفی  یک ویژگی شخصیتی است که به افراد کمک می کند تا ببینند افکار، احساسات و اعمالشان چگونه بر دیگران تأثیر می گذارد.

چگونه با ناتوانی در برقراری ارتباط با احساسات خود کنار بیایید؟

مردی که نمی تواند با احساسات شما ارتباط برقرار کند، واقعاً در موقعیتی نیست که بتواند از نظر عاطفی یک شریک حمایت کننده باشد. می توانید سعی کنید دریابید که چرا او این گونه پاسخ می دهد و آیا او مایل است روی درک و  تأیید احساسات شما کار کند .
نادیده گرفتن احساسات خود می تواند باعث شود فکر کنید که در مورد انتظار تعهد اشتباه می کنید و ممکن است به مردی رضایت دهید که از نظر عاطفی برای یک رابطه جدی آماده نیست.از خود بپرسید که آیا یک شریک عاطفی حمایت کننده  است. اگر چنین است، پس چه فایده ای دارد که خود را به کسی بسپارید که نمی تواند به شما اطمینان دهد؟ 

14.از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او می گوید که به زنان اعتماد ندارد

آیا هنوز هم سعی می کنید با این مرد پس از اینکه به وضوح این را بیان می کند قرار ملاقات بگذارید؟ ممکن است آن مرد از ترس صدمه دیدن این دیدگاه را داشته باشد. او حق خود را دارد که به زنان اعتماد نکند یا احساس ترس نداشته باشد. سوال این است که چگونه این برای شما صدق می کند؟ اگر به دلیل عدم اعتماد از نظر عاطفی در دسترس نیست، چرا سعی می کند با او قرار ملاقات بگذارد  ؟من این را در دو مورد جداگانه تجربه کرده ام و از درگیر شدن در یک رابطه امتناع کرده ام. یکی از پسرها گفت که به زنان اعتماد ندارد زیرا شاهد خیانت مادرش به پدر خوانده اش بوده است.در حالی که من تأثیرات روانی را درک می کردم، او حق نداشت به من بی اعتماد باشد. او می‌تواند بگوید که شما نباید پس از اینکه به وضوح به شما (یا به کل زنان) اعتماد دارد، ناراحت شوید.

چگونه با مردی که به زنان اعتماد ندارد رفتار کنید

 اگر کسی به شما و زنان اعتماد ندارد، این مشکل شما نیست، به خصوص اگر هرگز دلیلی برای بی اعتمادی به شما ارائه نکرده باشید. بی انصافی است که او بار عاطفی خود را از گذشته بیاورد و آن را روی شما بیاندازد. به او بگویید که به  خاطر تصمیم او مبنی بر اعتماد نکردن به شما بر اساس اقدامات زنان دیگر ناراحت هستید . بسته به سطح خودآگاهی و  بلوغ عاطفی او ممکن است دیدگاه او را تغییر دهد یا نه . 

استفاده از تجربیات منفی با زنان دیگر برای قضاوت شما نشان دهنده عدم رشد عاطفی و ناتوانی در دیدن هر زن به عنوان یک فرد جداگانه است. برای شما غیرمنصفانه است که باید ثابت کنید قابل اعتماد هستید در حالی که باعث بی اعتمادی نشده اید. امیدواریم که او بتواند دیدگاه شما را ببیند، اما قطعاً برای غلبه بر مسائل مربوط به اعتماد در رابطه، کار توسعه شخصی و گاهی روان درمانی زیادی لازم است.

15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست/4

15. از نشانه های بی احساسی عاطفی؛ او سابقه روابط جدی ندارد.

بیایید کمی عمیق تر کاوش کنیم. سوال بزرگ این است که چرا. چرا کمبود روابط متعهدانه وجود دارد؟ آیا او نمی خواست متعهد شود یا تمایلی به ایجاد پیوندهای عاطفی نداشت؟زنانی که  عشق به خود، شفقت به خود و احساس خوبی از خود ارزشمندی دارند، به کسی که از نظر عاطفی قطع شده است رضایت نخواهند داد. آنها می خواهند مورد محبت، مراقبت و حمایت عاطفی شریک زندگی خود قرار گیرند، به خصوص اگر آنها این مزایا را برای او فراهم کنند.از طرف دیگر، آن مرد ممکن است کسی باشد که رابطه را قبل از اینکه خیلی جدی شود تمام کند.کاری که او احتمالا انجام خواهد داد این است که ناگهان در هوا ناپدید شود  (شبح سازی)  یا بدرفتاری برای خراب کردن رابطه.

چگونه با سابقه روابط ضعیف یک مرد کنار بیایید

بپرسید که چرا روابط او درست نشد. به آرامی موضوع را در زمانی که او پرحرف است و روحیه خوبی دارد مطرح کنید. من فکر می کنم این ممکن است بهترین رویکرد در مقابل حدس و گمان باشد، به خصوص که روابط ممکن است به دلایل بسیار دیگری به سرعت پایان یابد.
با او صحبت کنید و اجازه دهید توضیح دهد. به دنبال پاسخ در جزئیات باشید. اگر احساس عدم دسترسی عاطفی می کنید، پس از غریزه درونی خود پیروی کنید. داشتن سابقه رابطه مشکوک همراه با علائم دیگری از عدم دسترسی عاطفی که در آن مرد مشاهده کرده اید ممکن است معمای عدم پیشرفت رابطه را حل کند. کاری که نباید انجام دهید این است که سعی کنید این مرد را اصلاح کنید. این مسئولیت اوست.

آخرین سخن در مورد مردانی که از نظر عاطفی در دسترس نیستند

حقیقت این است که آنها احساساتی دارند، حتی گاهی اوقات بیشتر از حد معمول. مشکل این است که اغلب اوقات، آنها نمی دانند چگونه آنها را تصدیق کنند، آنها را بیان کنند یا آنها را تشخیص دهند. ترفند این است که بدانیم آیا یک پسر کسی است که برای نشان دادن احساسات خود تلاش می کند یا کسی است که همیشه از نظر عاطفی در دسترس نخواهد بود. یک راه سریع برای فهمیدن این موضوع این است که اگر سعی می کنید ناامیدی خود را به پسری منتقل کنید و با مقاومت کامل (یا مشاجره) مواجه شدید، این یک علامت هشدار است که احتمالاً هرگز تغییر نخواهد کرد. اگر اینطور است، ممکن است زمان آن رسیده که رابطه را تمام کنید.


مقالات مرتبط:

27 ویژگی و خصوصیات یک همسر خوب از دیدگاه روانشناسی ازدواج

20 تا از نشانه های مردی که شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهداز
3
رای