زنان آلفا چه ویژگی هایی دارند + نشانه و نحوه تشخیص زن آلفا

زنان آلفا چه ویژگی هایی دارند + نشانه و نحوه تشخیص زن آلفا زنان آلفا چه خصوصیاتی دارند؛ ویژگی زن آلفا و نحوه تشخیص این که شما یک زن آلفا هستید؛ نشانه های یک زن آلفا (alpha female) چیست و نقل قول های زن آلفا در سلام دنیا بخوانید.

جای تعجب نیست که ما هنوز در جامعه‌ای مردسالار زندگی می‌کنیم که زنان با اعتماد به نفس و نترس را به یک کد رفتاری از پیش تعیین‌شده تنزل داده و محدود می‌کند و در حالی که مردان به صفات مردانه آلفای خود می اندیشند ، زنان با همین ویژگی ها به عنوان مردانه لقب گرفته و در نور منفی نقاشی می شوند. در این مطلب از سلام دنیا درباره ویژگی زن آلفا و نحوه تشخیص این که شما یک زن آلفا هستید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

زنان آلفا چه خصوصیاتی دارند

زنان قوی یا زنان آلفا دقیقاً همین‌ها هستند: زنان قوی که رهبران باورنکردنی هستند، با ویژگی‌های آلفا که ذاتاً بخشی از شخصیت او هستند و در هر کاری که او انجام می‌دهند با آنها روبرو می‌شوند. ویژگی های زن آلفا در حرفه، زندگی شخصی ، سرگرمی ها، دوستی های او آشکار می شود- تقریباً در تمام جنبه های زندگی او. این زنان قاطع و مطمئن در ابتدا می توانند ترسناک به نظر برسند، اما آنها زنانی هستند که همه ما می توانیم به آنها نگاه کنیم و از آنها حمایت می کنیم.


حتما بخوانید: ویژگی شخصیت آلفا، بتا، امگا، گاما، دلتا و سیگما


نقل قولی وجود دارد که اغلب تکرار می شود که هر روز روز جهانی زن و روز مادر را می گرداند، اگرچه نویسنده آن ناشناخته است، اما ماهیت یک زن آلفا را مجسم می کند. این نقل قول می‌گوید: «به زنان بوی: باشد که آنها را بشناسیم. باشد که ما آنها باشیم. باشد که آنها را بزرگ کنیم.» در اینجا چیزی است که شما باید در مورد زنان آلفا بدانید و چرا این برچسبی است که شما باید از داشتن آن کاملا احساس تملق کنید.

زنان آلفا چه خصوصیاتی دارند

ویژگی های زنان آلفا 

ویژگی های مشخصی وجود دارد که زنان از خود نشان می دهند که آنها را به دسته زنان آلفا سوق می دهد. شاید اینها را در خودتان، در زنانی که شما را بزرگ کرده‌اند، تشخیص دهید، یا همه موارد زیر به عنوان ویژگی‌های آلفا زنانه در نظر گرفته می‌شوند:

اعتماد به نفس: به طور کلی، زنان آلفا به خود اطمینان دارند. آنها اغلب یک حس اعتماد به نفس را ارائه می دهند که در یک اتاق قابل لمس است.
خود را زنان آلفا در نظر بگیرید: بخشی از این اعتماد به نفس در واقع استفاده از اصطلاح آلفا و تجسم معنای آن است.
الهام بخشیدن به دیگران: زنان قوی الهام بخش زنان اطراف خود هستند. زنان آلفا از مهارت های رهبری خود برای تشویق زنان دیگر استفاده می کنند تا بهترین باشند.
مهارت های رهبری: آلفاها معمولاً در نقش های رهبری قدم می گذارند. اگر موقعیتی پیش می‌آید که او قدم نمی‌گذارد، احتمالاً به این دلیل است که او احساس می‌کند در نقش دیگری مفیدتر خواهد بود یا می‌خواهد همگروهی را تشویق کند که قدم بگذارد. زنان آلفا موفقیت گرا و هدفمند هستند.


حتما بخوانید: با چه مردانی نباید ازدواج کنیم


جاه طلبی: آن دسته از زنانی که ذاتاً آلفا هستند، معمولاً افرادی با انگیزه و جاه طلب هستند. این می تواند در جنبه های مختلف زندگی او رخ دهد، نه فقط در حرفه او. او احتمالاً در زندگی شخصی خود نیز جاه طلب است و می خواهد در روابط و سرگرمی های خود برتر باشد.
باور به خود: این یک ویژگی شبیه به دیگران است، اما این ویژگی به طور خاص به این معنی است که یک زن آلفا ایمان و باور کامل به خود و توانایی های خود دارد. او نه تنها به خودش ایمان دارد، بلکه اعتقاد کامل دارد که می‌تواند هر کاری را که اراده کند انجام دهد.
مورد احترام: در طول راه الهام بخشیدن به دیگران برای موفقیت، زنان آلفا بسیار مورد توجه اطرافیان خود قرار می گیرند. این شخصیت‌ها هاله‌ای را به وجود می‌آورند که از اعتقاد و تشویق بیرون می‌آید، که به نوبه خود، به این معنی است که افراد دیگر به خاطر تعهدشان به هر کاری که انجام می‌دهند و به آن اعتقاد دارند، عمیقاً به آنها احترام می‌گذارند.

ویژگی های آلفا زن

نشانه های یک زن آلفا

اگر شما یک زن آلفا هستید، احتمالاً قبلاً می دانید، به خصوص اگر هر یک از ویژگی های ذکر شده قبلی در مورد شما صدق کند. اما در اینجا علائم دیگری وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

 • شما برای رهبری جلسات و رویدادها داوطلب می شوید
 • شما عاشق تشویق دیگران برای موفقیت هستید زیرا می دانید موفقیت آنها موفقیت شما نیز هست
 • شما به توانایی های خود اطمینان دارید، حتی در مورد چیزهایی که با آنها آشنا نیستید
 • مردم اغلب از شما راهنمایی یا کمک می خواهند.
 • شما همه مردم را در همه موقعیت‌ها تشویق می‌کنید (زیرا همه شما به دنبال برابری و بهبود همه هستید)
 • شما و شریک زندگیتان با هم برابر هستید، زیرا با وجود اینکه یک رهبر طبیعی هستید، برای داشتن یک رابطه متعادل مراقبت می کنید
 • شما منظم هستید و همیشه در کنار هم هستید
 • شما می توانید اشتباهات و شکست ها را تحمل کنید، حتی اگر نادر باشند
 • شما در هر کاری که انجام می دهید فراگیر و مشارکتی هستید
 • شما همیشه می خواهید خودتان را بهتر کنید

حتما بخوانید: روابط تیپ شخصیتی ISTP و INTP و ویژگی های آنها


رک و پوست کنده بودن یک زن آلفا یک افتخار است. این زنان قوی هستند، مرزها را پشت سر می گذارند، سؤالات سخت می پرسند و دائماً به همه اطرافیان خود الهام می دهند که بهتر شوند - بدون اینکه آنها را تحقیر کنند یا رفتار ناعادلانه ای با آنها داشته باشند. اگر شما زن آلفا در زندگی خود نیستید، پس امیدواریم کسی را در نزدیکی خود داشته باشید که بتواند کمی از غبار جادویی خود را روی شما بپاشد تا شما را تشویق کند تا بهترین خود باشید.

نشانه های یک زن آلفا

نقل قول های زن آلفا

 • "گاهی اوقات باید یک زیبایی و یک جانور باشی." - نیکی میناژ
 • آنها همیشه زنان را دست کم می گیرند. - سوزان ای
 • او گفت: «چه منظورم باشد چه نباشم، فرضیات مربوط به زنان را به چالش می کشم. من برخی از مردم را ناراحت می‌کنم، که به خوبی از آن آگاهم، اما این تنها بخشی از دستیابی به چیزی است که به اعتقاد من هنوز یکی از مهم‌ترین کارهای ناتمام در تاریخ بشریت است - توانمندسازی زنان برای ایستادن. برای خودشان." -هیلاری کلینتون
 • "مردم نمی خواهند ببینند زنان کارهایی را انجام می دهند که فکر نمی کنند زنان باید انجام دهند." جوآن جت
 • ما نباید منتظر باشیم تا شخص دیگری بیاید و صدای ما را بلند کند. خودمون باید انجامش بدیم باید خودمان را باور کنیم. بله، ما می توانیم آن را انجام دهیم. یک روز خواهید دید که همه دختران قدرتمند خواهند بود. همه دختران به مدرسه خواهند رفت. و تنها با مبارزه ما ممکن است. فقط زمانی که صدایمان را بلند کنیم.» - ملاله یوسف زی
 • من فکر می‌کنم امروز زنان از جشن گرفتن خود بسیار می‌ترسند، زیرا در این صورت فقط به آنها برچسب زده می‌شود. - شارلیز ترون
 • یک زن آلفا باشید. با اعتماد به نفس، جسور. از هیچ چیز نمی ترسید.» -شیلپا نگی
 • "این شگفت انگیز است که یک زن تنها اگر آنچه را که مردان به او می گویند نمی تواند نادیده بگیرد، چه کاری می تواند انجام دهد." -کارول کی. کار
 • زنان آلفا به صورت دسته جمعی نمی دوند. -ناشناخته
 • "من عاشق زنان رئیس هستم. برخی از مردم از این کلمه متنفرند، و من درک می‌کنم که چگونه «رئیس» می‌تواند روشی مزخرف برای توصیف یک زن با دیدگاهی مصمم به نظر برسد، اما برای من، یک زن رئیس کسی است که باید جشن گرفت. یک زن رئیس، کسی است که اهمیت می دهد و متعهد است و یک رهبر طبیعی است.»
سخن آخر

باتوجه به ویژگی ها و شخصیت زنان آلفا مطمئنا متوجه شده اید که شما یک زن آلفا هستید یا خیر. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشد.


مقالات مرتبط:

17 تکنیک برای بالا بردن انرژی زنانه

شخصیت شناسی از روی فرم بینیاز
6
رای