شخصیت شناسی از روی فرم بینی؛ شخصیت دماغ بزرگ، عقابی و نوبیایی

شخصیت شناسی از روی فرم بینی؛ شخصیت دماغ بزرگ، عقابی و نوبیایی شخصیت شناسی از روی فرم بینی ، با خصوصیات و شخصیت افراد با دماغ بزرگ و کوچک، شخصیت بینی عقابی، بینی نوبیایی، رومی، گوشتی، سربالایی، بینی کج در سلام دنیا آشنا شوید.

آیا بینی گوشتی؟ بینی قوز دار؟ بینی یونانی صاف؟ بینی کج؟ بینی نوبیایی دارید؟ فرم بینی شما چه چیزی در مورد شخصیت شما می گوید؟ در سنین مختلف، مطالعات و تحقیقات متعددی برای بررسی ارتباط بین فرم بینی و تاریخچه ژنتیکی آن انجام شده است. دانشمندان در سراسر جهان اسکن‌های سه‌بعدی افراد از نژادها و مناطق آب‌ و هوایی متفاوت را برای کشف انواع شکل‌های بینی مورد مطالعه قرار داده‌اند. متخصصان به پهنای سوراخ های بینی، فاصله بین سوراخ های بینی، ارتفاع بینی، طول پل بینی، سطح بیرون زدگی نوک بینی، ناحیه سوراخ های بینی و ناحیه خارجی بینی توجه می کنند. برای اینکه آن را از دیدگاه روان‌شناسی جالب‌تر و مفهومی تر کنند، فیزیوگنومیست‌ها (چهره‌خوان‌ها) شکل‌های بینی را بررسی کرده‌اند تا شخصیت و ویژگی‌های شخصیتی افراد را تجزیه و تحلیل کنند.

چهره‌خوان‌ها ادعا کرده‌اند که می‌دانند شکل بینی شما چه چیزهایی را در مورد شخصیت شما می‌گوید و همچنین جزئیاتی مانند سلامت جسمانی و دوره خاصی از سن شما را به سادگی با نگاه کردن به ویژگی‌های صورت و شکل بینی شما مشخص می‌کنند. توسعه و تحقیق شیوه های چهره خوانی به 3000 سال قبل بازمی گردد. به گفته ژان هانر، متخصص و نویسنده چهره خوانی، چهره خوانی می تواند ویژگی های شخصیتی شما را مانند یک کتاب باز آشکار کند و به شما کمک کند تا بدانید که شما چه ویژگی هایی دارید، روابط عاشقانه خود را عمیق تر کنید، مهارت های فرزندپروری خود را با درک شخصیت خود بهبود بخشید، و حتی ویژگی های شخصیتی افرادی که ملاقات می کنید یا پروفایل هایی سایت های دوستیابی که بررسی می کنید را بشناسید. در ادامه این مطلب سلام دنیا درباره ویژگی های شخصیتی شما بر اساس فرم بینی صحبت خواهیم کرد.

شخصیت شناسی از روی فرم بینی

1. شخصیت افراد دارای بینی رومی (آکیلین)

اگر بینی رومی دارید، شما شخصیت بسیار قوی دارید. جاه طلبی شما بسیار مسری است. در چالش ها شادی را پیدا می کنید. به احتمال زیاد شما یک رهبر بزرگ خواهید شد. به ندرت استقامت لازم برای انجام کارها یا رسیدن به هدف مورد نظر خود را از دست می دهید. افراد سرسخت هستید ذهن استراتژیک شما به شما کمک می کند تا کارها را به نحو احسن سازماندهی کنید، هر دو طرف یک موضوع را بسنجید و معمولاً تا میانسالی به رفاه بی نظیری دست می یابید. شما از آن دسته افرادی نیستید که برای تصمیم گیری عجله کنید.


حتما بخوانید: 25 تست روانشناسی تصویری واقعی برای کشف شخصیت پنهان خود


شما خونسردی خود را حتی در سخت ترین شرایط حفظ می کنید. شما بعد از اینکه به طور واضح در مورد یک موضوع فکر می کنید، با  مسائل منطقی برخورد می کنید. شما معمولاً روش زندگیتان را خودتان طراحی می کنید و از جمع پیروی نمی کنید. کلمات شما کاملاً روی افراد تاثیرگذار هستند. شما تایید دیگران را نمی خواهید و خودتان جسورانه به کارها ادامه می دهید. شما به آنچه که دیگران در مورد شما می گویند اهمیت چندانی نمی دهید. زمانی که بر دستیابی اهداف خود کار می کنید، خوشحالترین فرد هستید.

شخصیت افراد داری بینی رومی

2.  شخصیت افراد دارای بینی نوبیایی 

اگر بینی نوبیایی با لبه های بسیار پهن دارید، به احتمال زیاد در میان جمعیت برجسته خواهید شد. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، نمونه کلاسیک این نوع بینی است. شما ذهن بسیار باز دارید و کنجکاو هستید و همیشه به دنبال راه های خلاقانه جدید برای حل مشکلات یا رسیدن به یک نتیجه هستید. شما مظهر شخصیتی جذاب و کاریزماتیک هستید. شما همچنین تمایل به ابراز احساسات دارید و می توانید نظرات خود را به شیوه تاثیرگذار بیان کنید.

شما فردی متفکر همه کاره و آگاه هستید. شما تمایل دارید که خرد خود را از طریق زندگی عملی و تجربیات به دست آورید. شما همچنین یک گفتگوکننده تاثیرگذار هم هستید. شما فردی اجتماعی فعال هستید و این از شما یک انسان مردمی نیز می سازد. در صورت لزوم به ندرت از قرار گرفتن در کانون توجه اجتناب می کنید. شما با پشتوانه دانش خوبی که دارید، کلمات مناسب برای صحبت کردن را می شناسید، حالا چه کسی می تواند به شما گوش ندهد؟

شخصیت افراد داری بینی نوبیایی

3. شخصیت افراد دارای بینی صاف (یونانی)

اگر بینی صافی دارید، سطح بالایی از جذابیت شخصی، روشنفکری، بردباری، صبر، شفقت، سادگی و قابل اعتماد بودن را نشان می دهید. شما فردی بسیار مصمم، عملی و محتاط هستید. شما وفادار هستید و از همه چیز خود می گذرید تا در کنار عزیزانتان بمانید. یک چیز جالب در مورد شما تعهد شما به نگه داشتن رازها است. راز همه افراد را تا پای مرگ حفظ می کنید.


حتما بخوانید: 6 تیپ شخصیتی و مرد خطرناک برای ازدواج


هر کسی می تواند با خیال راحت اسرار خود را با شما در میان بگذارد،چراکه شما به اعتماد آنها خیانت نمی کنید. شما ظاهر دلپذیری دارید. با این حال، در اعتماد کردن به افراد یا اجازه دادن برای ورود آنها به مسائل خصوصی خود تعلل می کنید. شما فردی مودب و دوستانه خواهید بود اما جلب اعتماد شما زمان می برد. همچنین ممکن است در زمینه زیبایی و هنر متخصص هم باشید. مردان و زنانی که چنین فرم‌هایی بینی دارند بیشتر در مشاغلی مانند رسانه، دستیار شخصی، مدلینگ یا برخی مشاغل هنری مشغول به کار می‌شوند.

شخصیت افراد داری بینی یونانی

4. شخصیت افراد دارای بینی کج

اگر بینی کج دارید، از دانستن این حقیقت که کاملاً با کلمه کج مخالف هستید،شگفت زده خواهید شد. شما ساده ترین و روراست ترین فرد هستید. شکل بینی شما ممکن است داستان متفاوتی را بیان کند، اما شما فردی با شخصیت قوی و راسخ هستید. شما ناظر و شنونده خوبی هم هستید. در بین جمع افراد، شما به جای قضاوت کردن فقط درک خواهید کرد.

شما به شدت بر فضایل و ارزش‌های زندگی خود متکی هستید که باعث می‌شود همدم، دوست، شریک یا والدین خوبی باشید. شما با آرامش گوش می دهید و شتاب زده پاسخ نمی دهید. در محیط‌های عمومی یا برای سنجش موقعیت، ممکن است سرسخت یا سرد به نظر بیایید، اما این فقط ظاهر شما است. در واقع، بسیاری از افرادی که بینی‌های کج دارند، آنقدر راحت به یک چهره مشهور تبدیل شده اند، که این فرم بینی حتی می‌تواند به یک ویژگی منحصر به فرد چهره شما تبدیل شود.

شخصیت افراد داری بینی کج

5. شخصیت افراد دارای بینی گوشتی

اگر بینی گوشتی دارید، فردی متفکر، باهوش، ماهر، معقول و محتاط هستید. شما همچنین سخاوتمند، مهربان، حساس و عاطفی هم هستید، اما فقط افرادی که کاملا شما را می شناسند می توانند این بعد شخصیت شما را مشاهده کنند. معمولاً از حدس و گمان دوری می کنید. با این حال، جالب است که شما تفکر سریعی دارید و هر چیزی که در ذهنتان هست را سریعا عملی می کنید.


حتما بخوانید: تیپ شخصیتی ESFJ چه خصوصیاتی دارد


ممکن است در مواقعی حالت تهاجمی هم داشته باشید. شما زندگی مثبتی دارید زیرا تمایل دارید بیشتر روی جنبه های مثبت خود تمرکز کنید. وقتتان را با چیزی که گذشته یا هر چیز بی اهمیت دیگر تلف نخواهید کرد. شما تمایل دارید سریع حرکت کنید و تا آنجا که ممکن است آن را عملی کنید. در چشم عموم، شما ممکن است تهاجمی و پرخاشگر باشید، اما یک شریک بسیار دلسوز و وفادار هستید. شما حقیقت را بدون اتلاف وقت زیاد برای خوب نشان دادن هدر نمی دهید.

شخصیت افراد داری بینی گوشتی

6. شخصیت افراد دارای بینی سربالا (کلستیال )

اگر شما یک بینی سربالا دارید، نه تنها بینی شما زیباترین نوع بینی در جهان است، بلکه زیبایی را در شخصیت خود نیز نشان می دهید. اما نباید این اشتباه را مرتکب شوید که فکر کنید که زیباترین چیزی که دارید، فقط بینی تان است. شما فردی با اراده، مصمم و خودجوش هستید. شما در زندگی بسیار خوش بین هستید. شما بیکار نخواهید نشست، بنابراین درگیر انواع مختلفی از فعالیت ها هستید. شما روی وقت خود عاقلانه و با برنامه ریزی دقیق سرمایه گذاری می کنید.

قبل از اینکه وقت و انرژی خود را صرف آن کنید، متوجه خواهید شد که از یک فعالیت خاص چه چیزی بدست خواهید آورد. شما در انجام وظایف برنامه ریزی شده خود موفق هستید. شما ممکن است به همه گوش کنید، اما غرایز درونی یا صدای درونی خود را دنبال خواهید کرد. شما بیشتر به آنچه می خواهید یا آنطور که تصور می کنید، می رسید. شما شریک و دوست وفادار پیدا می کنید. شما در زمان درد و رنج عزیزانتان تحمل کمک به آنها را خواهید داشت.

شخصیت افراد داری بینی سربالا

7. شخصیت افراد دارای بینی عقابی

در صورتی که فرم بینی شما عقابی است، شما حس جاه طلبی، استقلال و رهبری سالمی دارید. شما همچنین از زیرکی و دانش خوبی در مورد تجارت هم برخوردار هستید. شما چشم تیز بین عقاب برای تشخیص فرصت ها را در اختیار دارید. به مسائل معنوی نیز علاقه خاصی دارید. شما در ایجاد مسیر موفقیت خود بسیار کارآمد و موفق هستید. اعتماد به نفس بالایی دارید. گاهی ممکن است شما هم لجباز باشید. صرف نظر از جنسیت، افرادی که فرم بینی عقابی دارند، در دستیابی به استقلال مالی یا بیشتر در حرفه خود سرسخت هستند.

شما از ریسک کردن نمی ترسید. شما بدون ترس نظر خود را با صدای بلند بیان خواهید کرد و در صورت لزوم از آن دفاع هم خواهید کرد. شما میتوانید به خاطر اعتماد به نفستان در میان جمع متمایز شوید. زنانی که چنین بینی‌هایی دارند، از توانایی‌های آموزشی برجسته و همچنین زیرکی تجاری برخوردار هستند.

شخصیت افراد داری بینی عقابی

8. شخصیت افراد دارای بینی کوچک

اگر بینی کوچک (که به آن بینی سربالا نیز می گویند) با نوک بینی به سمت بالا و سوراخ های بینی قابل مشاهده دارید، معمولاً در محیط های اجتماعی پیدا می شوید. شما بازیکن تیم هستید، بنابراین برای پیشرفت هیچ مشکلی برای وقف دادن خود با تنظیمات گروه پیدا نمی کنید. معمولاً همه شما را به عنوان فرد بامزه، شاد و مهربان می شناسند. شما فردی مفید هستید و از خلاقیت خود برای رسیدن به اهداف استفاده می کنید. شما برنامه ریز خوبی هم هستید. کارها را انجام می دهید و به سمت کار بعدی می روید. شما اغلب فرد بسیار بی خیال هستید و این خصوصیت شما گاهی اوقات باعث می شود که زمان یا چیزها را از دست بدهید.


حتما بخوانید: تیپ شخصیتی ISTP (زبردست) چیست


همچنین به نظر می رسد که به دلیل بی خیال بودن، گاهی در رسیدن یا نشان دادن سطح خاصی از بلوغ مشکل دارید. به عبارت دیگر، گاهی اوقات تمایل دارید که خصوصیات کودک درون خود را بروز دهید.در شرایط ناراحت کننده همچنین کاملا مشخص می شود که شما بی حوصله هستید و در این شرایط سرخوردگی از خود نشان می دهید. از کوره در می روید(که این به ندرت اتفاق می افتد) و تماشای این اخلاق شما اصلا منظره جالبی نیست. برای مثال، ممکن است برای کنار آمدن با افرادی که قادر به کنار گذاشتن همه چیز خود نیست، مشکل پیدا کنید. شما همچنین یک شخص بسیار درونگرا هستید.

شخصیت افراد داری بینی ;کوچک

9. شخصیت افراد داری بینی بزرگ

اگر بینی بزرگی با نوک گرد و سوراخ های بینی بزرگ دارید، پس ایده خود را دارید و از کار کردن برای شخص دیگری متنفر هستید. از دیگران دستور نخواهید گرفت. شما به فردی که اقدامات بزرگ انجام می دهد یا مرکز توجه یک جمع است، معروف هستید. مطالعات متعددی وجود دارد که نشان میدهد بزرگی بینی با احساس قدرت، رهبری، منیت و استقلال مرتبط است. شما در مباحث کوچک افراط نمی کنید. شما به بهترین شکل زندگی می کنید و به فعالیت هایی می پردازید که روح شما را تغذیه می کند. شما فردی عملی هستید که مسیر خود را مشخص می کنید و برای انجام کارها به هیچ کس دیگری تکیه نمی‌کنید.

شما به عنوان کسی که رهبر زاده شده، شناخته می شوید و هدفش این است که در هر کاری که انجام می دهد کمال گرا باشد. شما توجه زیادی به کیفیت کار تولید شده دارید. این باعث می شود که شما به شدت نسبت به کار خود انتقاد کنید و برای رفع هر جزییات اضافه کاری کنید. در تحقیقات مشخص شده است که شما در تعامل با مردم بسیار مهربان هستید و رفتارهای عالی از خود نشان می دهید. در واقع، مردم برای دریافت راه‌حل‌هایی که به احتمال زیاد به ایده‌های کارآمد شما ختم می شود، به شما مراجعه می کنند. میانه شما با پول هم خوب است. شما دارای منابع درآمد خوبی هستید. شما همچنین پول خود را به طور موثر مدیریت می کنید. شما عاشق زندگی مانند خانواده سلطنتی هستید، اما با این وجود، برای هیچ چیز بدون فکر هزینه نخواهید کرد.

شخصیت افراد داری بینی بزرگ

سخن پایانی:

آیا از شناخت تیپ های شخصیتتان از روی فرم بینی لذت بردید؟ باید توجه داشت که طبق روش های مشهور چهره خوانی چینی،با تغییر شکل بینی می توان سرنوشت خود را هم تغییر داد. همچنین می‌توان با کانتور کردن بینی به شیوه‌ای خاص، ویژگی‌های خاصی را تجسم ببخشید. همچنین، هنگام شستن صورت یا ماساژ یا استفاده از کرم‌ها، فشار خاصی را در طول زندگی به بینی‌های خود وارد می‌کنیم که منجر به تغییر شکل بینی می‌شود. اگر متوجه شده اید که اخیراً ویژگی های شخصیتی شما نسبت به حالت قبلی تغییر کرده است، ممکن است بخواهید شکل بینی خود را با قبل مقایسه کنید.


مقالات مرتبط:

درون گرای برون گرا کیست؛ مزایا و مفهوم شخصیت میانگرایی

شناخت شخصیت افراد از روی چهره و فرم صورتاز
18
رای