تمیز کردن و از بین بردن لکه روی دیوار گچی سفید با 4 ترفند ساده

تمیز کردن و از بین بردن لکه روی دیوار گچی سفید با 4 ترفند ساده چگونه لکه های روی دیوار را پاک کنیم؛ روش تمیز کردن دیوار گچی و از بین بردن لکه روی دیوار سفید با جوش شیرین، پاک کننده همه منظور و نکاتی برای تمیز نگه داشت دیوار سفید در سلام دنیا بیاموزید.

بیشتر اوقات دیوارهای نو و سفید فضا را بزرگ‌تر، روشن‌تر و تمیزتر نشان می‌دهند. مشکل دیوارهای سفید این است که به آسانی کثیف می شوند ، چه به دلیل خراش ناشی از جابجایی اثاثیه یا اثر انگشت کودکان کوچک. در این مطلب از سلام دنیا درباره موضوعات چگونه دیوارهای سفید را تمیز کنیم، هر چند وقت یک بار باید دیوارهای خود را تمیز کنید؛ پاک کردن و از بین بردن لکه روی دیوار گچی و سفید و نکاتی برای تمیز نگه داشتن دیوارها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چگونه دیوار های سفید را تمیز کنیم (لکه های روی دیوار را چگونه پاک کنیم)

زمانی که دیوارها نشانه ای از ساییدگی و فرسودگی را نشان دهند، تمیز نشان دادن خانه دشوار است. خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید دیوارهایتان را تمیز جلوه دهید. در ادامه چند روش ساده را بخوانید که دیوارهای شما را در کمترین زمان ممکن سفید می کند.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه رنگ مو از روی لباس و فرش


هر چند وقت یک بار باید دیوارهای خود را تمیز کنید؟

دیوارها معمولاً باید در حین نظافت یا قبل از رویدادهای مهم خانه، مانند جابجایی یا بیرون رفتن تمیز شوند. با این حال، دیوارهای ما ممکن است در ماه‌های گرم‌تر که پنجره‌هایمان را باز می‌کنیم  تا هوای تازه وارد شود کثیف شوند. اغلب، دیوارها به تمیز کردن نیاز دارند، به خصوص در خانه هایی که کودکان و حیوانات خانگی دارند. پاک کننده ای را انتخاب کنید که برای شما، خانه و نیازهای شما بهترین کارایی را داشته باشد.

چگونه دیوار های سفید را تمیز کنیم

10 مورد از بهترین پاک کننده های همه منظوره که باید در دسترس باشد

آنچه شما نیاز دارید

تجهیزات / ابزار:

 • ابزار تمیز کردن
 • اسفنج
 • حوله یا پارچه میکروفیبر
 • رول حوله کاغذی
مواد:
 • محصولات پاک کننده
 • پاک کننده همه منظوره
 • صابون ظرفشویی ملایم
 • جوش شیرین
 • پاک کن جادویی 

تمیز و پاک کردن دیوار های سفید گچی با روش های ساده مرحله به مرحله

1. برای تمیز کردن دیوار گچی: لوازم خود را جمع  کنید

کثیفی و آسیب را بررسی کنید و ابزار مورد نیاز خود را تهیه کنید. دقیقا با چی سر و کار دارید؟ آیا فقط به تمیز کردن  گرد و غبار از سقف تا کف نیاز دارید؟ آیا به چند اثر انگشت یا خراش نگاه می کنید؟

اندازه و نوع لکه یا علامت به شدت تعیین می کند که به چه لوازمی نیاز دارید. در بیشتر موارد، می‌توانید هر لکه‌ای را با یک اسفنج نرم یا پارچه میکروفیبر از بین ببرید، اما برای چیزهای سرسخت اضافی، ممکن است به یک پاک کن جادویی یا یک برس اسکرابر نیاز داشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه کفش سفید را تمیز کنیم


2. برای تمیز کردن دیوار گچی: با گردگیری سقف تا کف شروع کنید

اگر با یک نقطه سر و کار ندارید و بیشتر به دنبال گرد و غبار مرغوب هستید، یک پارچه میکروفیبر مرطوب، یک فنجان قهوه اضافی بردارید و دست به کار شوید. در حین کار حتماً پارچه میکروفیبر خود را بررسی کنید، آن را بشویید و چون کثیف می‌شود و آن را بچرخانید. در صورت تمایل می توانید چند اسپری پاک کننده همه منظوره را در اینجا اضافه کنید، اما این اسپری ضروری نیست، و انتخاب آن کاملا شخصی است.

نکته

اگر می‌خواهید دقیق تر دیوار را پاک کنید، از ابزاری با دسته قابل افزایش استفاده کنید که می‌تواند درقسمت های بلند بالا برود.

با گردگیری سقف تا کف شروع کنید

راهکارهای تمیز کردن دیوار گچی و از بین بردن لکه روی دیوار

روش 1 : از بین بردن لکه روی دیوار با پاک کننده همه منظوره

می توانید هر پاک کننده همه منظوره را با پارچه میکروفیبر، پارچه  یا حوله کاغذی، بنا به سلیقه خود جفت کنید. سعی کنید یک پاک کننده همه منظوره با بافت تقریبا صابونی انتخاب کنید. شما احتمالاً از آن برای تمیز کردن آلودگی های چربی در آشپزخانه خود استفاده خواهید کرد.

اینها برای برداشتن مواد چسبنده بهترین عملکرد را دارند، مثلاً اگر مقداری غذا یا نوشیدنی روی دیوار سفید شما ریخته شود. روش پاک کننده همه منظوره اگر فوراً لکه ای را پیدا کنید بهترین کارایی را دارد.

 پاک کننده همه منظوره

روش2. از بین بردن لکه روی دیوار با صابون ظرفشویی و یک اسفنج نرم

اجازه ندهید نام محصول شما را فریب دهد . صابون ظرفشویی در واقع یک پاک کننده فوق العاده برای سطوح اطراف خانه شما،(کانتر تا فرش)است. سعی کنید صابون ظرفشویی ملایمی را انتخاب کنید که عطر و بوی زیاد یا سایر مواد شیمیایی را نداشته باشد.

برای لکه ای که پاک نمی شود، یک اسفنج نرم بردارید، آن را خیس کنید، یک مقدار صابون ظرفشویی به آن اضافه کنید و لکه را پاک کنید. به آرامی لکه را مالش دهید تا کف را مشاهده کنید، بگذارید کمی بماند و سپس با یک پارچه میکروفیبر رطوبت  آن را پاک کنید. ممکن است مجبور شوید این فرآیند را دو یا سه بار تکرار کنید.

3. از بین بردن لکه روی دیوار با خمیر جوش شیرین

یک  لکه سرسخت دارید که پاک نمی شود؟ این روش طبیعی را برای انواع لکه ها و سطوح امتحان کنید.


حتما بخوانید: تمیز کردن مبل با جوش شیرین


 • مقداری جوش شیرین و یک کاسه بردارید. با استفاده از  جوش شیرین و آب، خمیری درست کنید. باید بافت کمی چسبنده ای داشته باشد، بنابراین مقدار خود را بر این اساس تنظیم کنید.
 • خمیر را به آرامی با یک اسفنج مرطوب روی دیوار پخش کنید
 • بگذارید کمی بماند . هر چه طولانی تر، بهتر
 • هنگامی که لکه به اندازه کافی خیس شد، با یک پارچه میکروفیبر مرطوب یا حوله کاغذی پاک کنید.

 خمیر جوش شیرین

4. از بین بردن لکه روی دیوار با پاک کن جادویی

هنوز نتوانستید پاک کنید؟ وقتی این روش ها کارساز نبودند، وقت آن است که لکه های بزرگ را از بین ببرید. پاک کن جادویی را خیس کنید و به آرامی  لکه را پاک کنید تا دیوارها تمیز شوند. پاک کن های جادویی آنقدر قوی هستند که برای این کار نیازبه گریس آرنج  است.

در دیوارهای رنگ شده براق و نیمه براق احتیاط کنید. پاک کن جادویی می تواند در صورت استفاده تهاجمی در حین تمیز کردن، یک نقطه "لکه"  باقی بگذارد.

هشدار

به یاد داشته باشید که از پاک کن جادویی روی دیوارهای واقعاً سفید استفاده کنید، در غیر این صورت، این پاک کن جادویی یک نقطه بزرگ روی دیوار شما باقی می گذارد.

پاک کن جادویی

نکاتی برای تمیز نگه داشتن دیوارها

 • به طور مرتب لکه ها را تمیز کنید تا لکه ها روی دیوار ثابت نمانند.
 • با دقت جاروبرقی بکشید تا از ریختن کثیفی روی زمین و دیوارها جلوگیری شود
 • گردگیری سقف تا کف مخصوصاً روی پنکه های سقفی. استفاده از پنکه سقفی گرد و غبار را در تمام خانه شما پخش می کند که مقدار زیادی از آن روی دیوارها پخش می شود.
سخن آخر

امیدواریم با این نکات توانسته باشید دیوار محل مورد نظر خود را تمیز کرده و از این مطلب استفاده برده باشید.


مطالب مرتبط:

پاک کردن و از بین بردن لکه شکلات روی مبل، لباس و فرش

تمیز کردن ظروف مسی در خانهاز
7
رای