چگونه کفش سفید را تمیز کنیم؛ ترفند سفید کردن لکه های زرد کفش

چگونه کفش سفید را تمیز کنیم؛ ترفند سفید کردن لکه های زرد کفش چگونه کفش سفید را تمیز کنیم ؛ ترفندهای سفید کردن کفش و از بین بردن لکه و رزدی کفش یا کتونی سفید پارچه ای و اسپرت با جوش شیرین، خمیر دندان و روش های خانگی در سلام دنیا بیاموزید.

اگر کفش یا کتانی سفید دارید، حتما نگران زرد شدن کفش‌های سفید خود هستید و به دنبال راه‌های موثری برای سفید کردن کفش‌های و پاک کردن لکه‌های زرد از روی آن‌ها هستید. همانطور که رنگ سفید خودنمایی می کند حتی یک لکه جزئی روی یک چیز سفید رنگ به کیفیت آن آسیب وارد می کند و ظاهر براق آن را کاهش می دهد. ما در سلام دنیا قصد داریم شما را با 5 روش ساده برای سفید کردن کفش و از بین بردن زردی لژ و خود کفش و کتونی سفید پارچه ای و اسپرت با خمیر دندان، جوش شیرین، آب لیمو و دیگر ترفندهای خانگی تمیز کردن کفش سفید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

علت زرد شدن کفش سفید و روش های سفید کردن کفش

چندین کفش سفید شما در حال زرد شدن هستند. علت اصلی لکه های زرد روی کفش های شما شستن آنهاست. دلیل اصلی ایجاد لکه های زرد روی کفش های سفید بعد از شستن این است که مقداری مواد شوینده، صابون یا سفید کننده بعد از شستن روی کفش های سفید شما باقی می ماند. این مواد در طول فرآیند خشک شدن کفش های سفید در زیر نور خورشید تحت واکنش های شیمیایی قرار می گیرند که منجر به ایجاد لکه های زرد روی کفش های سفید شما می شود.

1. واکنش ذرات خاک با کفش

یکی دیگر از علت های زرد شدن کفش های سفید پس از شستن این است که کفش های خیس، ذرات کثیف موجود در هوا را جذب می کنند. به همین دلیل وقتی کفش را برای خشک کردن بیرون نگه می دارید، ذرات گرد و غبار موجود در هوا به کفش سفید می چسبد. علاوه بر این، مقداری کثیفی نیز در کفش جاسازی شده است. همانطور که می دانید، زیره کفش کارآمدترین قسمت کفش است زیرا هنگام راه رفتن در حال دویدن، بیشترین تاثیر را با زمین می گذارد.

بنابراین، هنگام شستن کفش‌ها، ذرات کثیف کمی باقی می‌ماند که وقتی کفش‌های سفید را برای خشک شدن در بیرون نگه می‌دارید، زرد می‌شوند.

2. استفاده بیش از حد از سفید کننده در شستن کفش

یکی دیگر از دلایل ایجاد لکه های زرد روی کفش های سفید، استفاده بیش از حد از سفید کننده در هنگام شستن کفش است. تحقیقات نشان می دهد که استفاده بیش از حد از سفید کننده روی لباس، پلیمرهای مصنوعی موجود در مواد کفش را ضعیف می کند که منجر به ایجاد لکه های زرد روی کفش می شود. ترفندها و ترفندهایی در مورد نحوه سفید کردن مجدد کفش ها و کفی های زرد شده، پس از تحقیقات فراوان و آزمایش چندین روش برای سفید کردن مجدد کفش های زرد، من قصد دارم نکات و ترفندهای مقرون به صرفه ای را لیست کنم که می توانید برای خلاص شدن از شر لکه های زرد روی کفش های سفید خود استفاده کنید.


حتما بخوانید: پاک کردن لکه سرکه از روی لباس و فرش با روش های ساده


تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

شستشوی کفش های سفید با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

سفید کردن زردی کفش و زیره کفش با استفاده از جوش شیرین روشی پرکاربرد برای از بین بردن لکه های زرد از روی کفش است. مزیت این روش این است که تمیز کردن کفش های گران قیمت شما بسیار مقرون به صرفه است زیرا جوش شیرین می تواند به راحتی در هر مکانی در دسترس باشد.

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

به طور معمول، برای تمیز کردن موثر و از بین بردن لکه های زرد از کفش های سفید، جوش شیرین با ترکیبی از پراکسید هیدروژن، مواد شوینده یا خمیر دندان استفاده می شود.

چگونه پراکسید هیدروژن از کفش ها لکه های زرد رنگ را می گیرد

پراکسید هیدروژن یک سفید کننده بدون کلر است که با مخلوط کردن آن با جوش شیرین کثیفی را به حباب تبدیل می کند. به این ترتیب سطح را بیشتر تمیز می کند. همچنین در از بین بردن میکروب ها و باکتری های موجود در کفش بسیار عالی است. این بستگی به شدت لکه های زرد و ماهیت آنها دارد تا تصمیم بگیرید که جوش شیرین باید به تنهایی استفاده شود یا با ترکیبی از پاک کننده های ذکر شده در بالا

نحوه و روش استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های زرد:

  • یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری آب گرم ترکیب کنید.
  • یک خمیر خوب مخلوط شده از جوش شیرین و آب درست کنید.
  • یک مسواک بردارید و آن را در مخلوطی که درست کرده اید فرو کنید.
  • ابتدا با تمیز کردن رویه کفش شروع کنید. دلیل آن این است که کف کفش شما کثیف ترین قسمت کفش است. اگر ابتدا با کفی شروع کنید، اثر مخلوط را برای استفاده موثر بر رویه کفش کاهش می دهد.
  • پس از آن، کفش های آغشته به مخلوط را به مدت 15 تا 20 دقیقه بگذارید و سپس کفش های سفید خود را به خوبی با آب ولرم بشویید.
  • در نهایت، پس از شستشوی مناسب، کفش ها را در اتاقی با تهویه کامل با آلودگی هوای ناچیز نگهداری کنید.

چگونه زردی لژ کفش را از بین ببریم

چگونه زردی لژ کفش را از بین ببریم (از بین بردن زردی لژ کتونی سفید)

تمیز کردن کفش های زرد شده و لژ آن با استفاده از جوش شیرین با پراکسید هیدروژن

اگر روی کفه ها و کفش ها علائم زرد رنگی دارید که با استفاده از جوش شیرین به تنهایی از بین نمی روند، می توانید از ترکیب جوش شیرین و پراکسید هیدروژن استفاده کنید. در این روش لازم نیست برای تهیه ترکیب  از آب استفاده کنید. محلول آبی پراکسید هیدروژن به راحتی در فروشگاه های پزشکی موجود است.

بنابراین، با مخلوط کردن نصف قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن با نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین، خمیر خوبی درست کنید. خمیر را روی کفش و کف ان به روشی مشابه که در بالا توضیح داده شد بمالید. قبل از شستشو با آب ولرم، آن را حداقل 30 دقیقه بگذارید. بگذارید کفش ها به مدت 3 تا 4 ساعت در مکانی تمیز و گرم خشک شوند.

از بین بردن زردی لژ کتونی سفید

2. استفاده از خمیر دندان برای سفید کردن زردی کفش و کف ان (تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان)

خمیردندان نیز ماده ای خوب و پاک کننده ملایمی برای از بین بردن لکه های زرد از روی کفش است، همانطور که نقاط زرد روی دندان های شما را تمیز می کند. من به شما توصیه می کنم که این روش را فقط زمانی که عجله دارید استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر باید فوراً خانه خود را برای رفتن به اداره ترک کنید و متوجه شدید که لکه های زرد روی کفش هایتان وجود دارد. در این مورد خمیر دندان مناسب ترین گزینه است.


حتما بخوانید: چگونه پوتین های نبوک یا جیر را تمیز کنیم


چرا از خمیر دندان برای از بین بردن لکه های زرد از کفش های سفید استفاده می شود؟

دلیل استفاده از خمیردندان برای از بین بردن لکه های زرد از روی کفش های سفید است زیرا حاوی نمک فلوراید است که با لکه های زرد تا حدی واکنش نشان می دهد و آنها را از روی کفش پاک می کند.

نکته: در هنگام استفاده از خمیر دندان، مطمئن شوید که ژله ای نباشد، زیرا دارای بافت فوم عالی است که به خوبی لکه های زرد را می پوشاند و به از بین بردن آنها کمک می کند. همچنین باید مطمئن شوید که خمیر دندان بی رنگ است.

با استفاده از یک مسواک قدیمی، خمیر دندان را روی لکه های زرد کفش با حرکات دایره ای بمالید. بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند. سپس آب گرم بپاشید و کف و رویه کفش را با یک حوله مرطوب در قسمت هایی که خمیر دندان زده اید بمالید.

3. سفید کردن کفش با پاشیدن آب لیمو

فشار دادن آب لیمو بر روی لکه های زرد رویه و کف کفش سفید نیز روشی موثر برای سفید کردن کفش های زرد شده است.

چرا آب لیمو برای از بین بردن لکه های زرد از کفش های سفید استفاده می شود؟

آب لیمو اسیدی است که اسید سیتریک دارد. این اسید با لکه های زردی که به شکل اکسید هستند واکنش نشان می دهد. پس از واکنش، اسید سیتریک آن اکسیدها را به نمک تبدیل می کند که به راحتی می توان کفش های سفید را به خوبی با آب شستشو داد. آب لیمو به دلیل استفاده طولانی مدت به عنوان یک ضدعفونی کننده نیز عمل می کند و به از بین بردن میکروب ها و باکتری های روی کفش های تعبیه شده در آن کمک می کند. به این ترتیب این روش شستن کفش نیز به جلوگیری از عفونت های مختلف در پاهای شما کمک می کند.

روش استفاده از آب لیمو:

آب لیمو را در یک کاسه یا بشقاب بریزید و مقداری آب به آن اضافه کنید تا مخلوطی به دست آید. حالا یک اسفنج بردارید و در آب لیمو خیس کنید. لکه های زرد روی کفش های سفید خود را به درستی پاک کنید. کفش ها را حدود نیم ساعت به همان شکلی که هست نگه دارید و سپس با آب گرم بشویید. لطفاً به خاطر داشته باشید که از خشک شدن کفش در بیرون و زیر نور خورشید جلوگیری کنید. می توانید آنها را در یک اتاق تهویه شده برای امتحان نگه دارید.

سفید کردن کفش با پاشیدن آب لیمو

4. استفاده از پاک کن جادویی برای سفید کردن کفش های زرد

پاک کن جادویی یک اسفنج دورافوم است که می تواند انواع لکه ها را از روی لباس پاک کند. بدون مواد شوینده اضافه شده. جادوی این ماده به سادگی یک ماده ساینده بالا به نام ملامین است. این یک ماده فوم مانند است که مخلوطی از کربن، هیدروژن و غلظت زیادی از نیتروژن است. این ماده اصلی پشت جادوی این پاک کن است.

فوم ملامینه مانند کاغذ سنباده بسیار ظریف عمل می کند تا به آرامی لکه ها را از بین ببرد. با چنین سایندگی بالایی، فوم ملامینه  می تواند لکه های سرسخت را هنگام مخلوط شدن با آب از بین ببرد. فوم ملامینه که دارای رشته های میکروسکوپی بسیار سخت و ساینده است. این سایندگی نقش لکه های زرد سرسخت کفش های سفید را ایفا می کند. علاوه بر این، بین رشته‌های فوم حفره‌های هوا وجود دارد که به کشیدن کثیفی و لکه‌ها در هنگام مرطوب شدن کمک می‌کند.

به غیر از ملامین، لاستیک ماژیک دارای دو ماده دیگر یعنی بی سولفیت سدیم و فرمالدئید است. فرمالدئید استحکام بیشتری به لاستیک می دهد و بی سولفیت سدیم به عنوان یک عامل ضد میکروبی عمل می کند که خاصیت پاک کنندگی را افزایش می دهد.

مراحل از بین بردن لکه های زرد از روی کفش سفید و کف ان با استفاده از پاک کن جادویی

لاستیک ماژیک را در آب گرم آغشته کنید و آن را به آرامی روی لکه های زرد کفش سفید خود بمالید. به مالیدن آن ادامه دهید تا زمانی که متوجه شوید که لکه های زرد روی کفش شما شروع به کاهش می کند. این روش سفید کردن کفش زرد بسیار سریع و موثر است.


حتما بخوانید: آموزش پاک کردن لکه جوهر از روی لباس


5. سفید کردن کفش با استفاده از کرم تارتار

دلیل استفاده از کرم تارتار برای از بین بردن لکه های سفید کننده زرد به دلیل خاصیت اسیدی آن است. پیشنهاد می کنم اگر روش آبلیمو برای شما جواب نداد، این روش را برای از بین بردن لکه های سفید کننده زرد از روی کفش های سفید امتحان کنید. کرم تارتار دارای خواص سایشی ملایمی است که به از بین بردن لکه های سفید کننده سرسخت از کفش های سفید کمک می کند.

سفید کردن کفش با استفاده از کرم تارتار

روش استفاده از کرم تارتار برای از بین بردن لکه های کفش

یک کاسه بردارید و آن را با 4 فنجان آب بسیار داغ (نه جوش) پر کنید. سپس نصف فنجان کرم تارتار اضافه کنید و محلول درست کنید. کفش یا کفش ورزشی سفید خود را حدود 90 دقیقه در محلول آغشته کنید. پس از 30 دقیقه به طور مداوم چک کنید که آیا لکه های زرد از بین رفته اند یا خیر. هنگامی که لکه های سفید کننده زرد به طور کامل از بین رفت، کفش ها را با آب سرد بشویید و بگذارید در هوای خشک خشک شوند. دلیل آب سرد متوقف کردن واکنش است زیرا قرار گرفتن طولانی تر در معرض کرم تارتار کفش می تواند به کیفیت کفش آسیب برساند.

این یک روش معمول است که بعد از شستن کفش ها، آن ها را بیرون زیر نور خورشید قرار دهید تا سریع خشک شوند. ذراتی که در کفش‌ها پس از شستن باقی می‌ماند، در مجاورت نور خورشید واکنش نشان می‌دهند و به همین دلیل لکه‌های زرد روی کفش‌های سفید نمایان می شوند. کاربردی ترین روش برای جلوگیری از زرد شدن کفش ها این است که آنها را در دستمال کاغذی سفید بپیچید.

به این ترتیب می توانید از تماس مستقیم نور خورشید با مواد کفش جلوگیری کنید. دستمال کاغذی همچنین به عنوان یک عامل رنگی برای افزایش سفیدی کفش عمل می کند. با پیروی از این روش می توانید کفش ها را بعد از شستن در زیر نور آفتاب خشک کنید که به رفع بوی بد کفش کمک می کند و باعث شادابی آن ها می شود.

سخن آخر

امیدوارم که هر روشی را که امتحان می کنید، این راهنما به شما کمک کند تا کفش های زرد رنگ خود را سفید کنید و از شر لکه های زرد خلاص شوید. شما نباید فقط به یک تکنیک تکیه کنید زیرا نمی دانم لکه های زرد روی کفش های سفید شما چقدر سخت است. تمام راه ها و روش های ممکن را برای شما ارائه کرده ام تا بتوانید هر کدام را یکی یکی امتحان کنید.


مطالب مرتبط:

از بین بردن لکه زنگ زدگی از روی لباس و کفش با 5 ترفند خانگی

از بین بردن لکه وایتکس از روی لباس مشکی با 2 روشاز
9
رای