بهترين روش پاك كردن شيشه پنجره ساده و دوجداره و برق انداختن آن

بهترين روش پاك كردن شيشه پنجره ساده و دوجداره و برق انداختن آن بهترين روش پاك كردن شيشه ؛ مواد مناسب برای تمیز و براق کردن شیشه پنجره منزل چیست و بهترین نکات و ترفند تمیز کردن و برق انداختن پنجره های ساده و دو جداره و از بین بردن لکه آن در سلام دنیا بیاموزید.

پنجره هایی عاری از خاک و گرد و غبار، نور بیشتری را به اتاق شما هدیه می بخشند. از طرفی دیگر، تمیزی پنجره های خانه به محل زندگی شما کمک می کنند تا تمیز تر به نظر برسد. پنجره های شیشه ای گرد و غبار و آلاینده ها را هم از داخل و هم از بیرون به خود جذب می کنند. درست است که تمیز کردن پنجره ها می تواند عملی زمان بر باشد، ولی خب این زمان بیشتر شامل جابجایی نردبان یا مبلمان برای دسترسی به پنجره یا برداشتن و تعویض آن می شود. در این مطلب سلام دنیا، ما به بهترین راه برای تمیز کردن پنجره؛ نحوه تمیز کردن صحیح پنجره؛ مواد مناسب برای تمیز کردن صحیح پنجره؛ بهترین روش تمیز کردن پنجره و برق انداختن آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بهترين روش پاك كردن شيشه

در اکثر خانه ها، پنجره ها باید حداقل دو بار در سال - بهار و پاییز - تمیز شوند. توجه داشته باشید که پنجره های برخی از اتاق ها نیاز به توجه بیشتری دارند. برای مثال، پنجره های روی سینک آشپزخانه می توانند با لکه های چربی حاصل از پخت و پز اشباع شوند.


حتما بخوانید: از بین بردن بوی بد سینک ظرفشویی


تمیز کردن شیشه پنجره

وسایل مورد نیاز در زمینه تمیز کردن پنجره:

 • پارچه میکروفیبر
 • چهار پایه یا نردبان
 • اسکاج
 • گردگیر
 • بطری اسپری
 • جارو برقی با لوله یا جارو دستی
 • شیشه پاک کن تجاری
 • سرکه سفید مقطر

بهترین روش تمیز کردن پنجره

نحوه صحیح تمیز کردن پنجره

1. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: کثیفی و لک های روی شیشه ی پنجره را پاک کنید

برای سهولت در تمیز کردن پنجره، تمام پرده ها، کرکره ها و موارد اضافی را از سر راه خود بردارید. مبلمان را از پنجره ها دور کنید تا بتوانید به راحتی یک چهارپایه یا نردبان را در کنار آن قرار دهید تا به بالای پنجره مورد نظر خود برسید. توری های پنجره بیرونی را در آورید و آنها را به طور کامل تمیز کنید.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

نکته: درست است که تمیز کردن پنجره می تواند عملی یک نفره محسوب شود، ولی خب اگر دو نفر هم نیز با هم کار کنند تمیز کردن آن سریعتر انجام می شود. یکی از شماها می تواند شیشه داخلی و دیگری شیشه خارجی را تمیز کند. در زیر نور مستقیم خورشید کار نکنید، چرا که شیشه شوی خیلی سریع خشک می شود و می تواند رگه هایی از خود به جای بگذارد. برای این کار یک روز کمی ابری را انتخاب کرده و یا دور از نور خورشید در خانه به کار خود ادامه دهید. همیشه هنگام تمیز کردن پنجره ها از یک چهارپایه یا نردبان محکم استفاده کنید.


حتما بخوانید: از بین بردن لکه خون از روی فرش با ترفند ساده


2. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: شیشه پنجره ها را با گردگیر، گردگیری کنید

شاید این عمل برای شما کاری اضافی به نظر برسد، اما خب رفتن به بالای پنجره با گردگیر می تواند خاک و تار های عنکبوت را از بین ببرد. در حین تمیز کردن نیازی به فشار دادن گردگیر نیست.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

3. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: درزهای پنجره را تمیز کنید

اگر پنجره شما پنجره ای باز شو باشد، پس قطعاً دارای درزهایی هم می باشد. شما می توانید درزها و محل باز و بسته شدن پنجره را گردگیری کرده و یا از جاروبرقی با لوله برای از گرفتن خاک و حشرات مرده استفاده کنید.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

4. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: یک شیشه پاک کن مناسب برای پنجره را انتخاب کنید


حتما بخوانید: تمیز کردن و از بین بردن لکه روی دیوار گچی سفید با 4 ترفند ساده


شما می توانید از شیشه پاک کن تجاری مورد علاقه خود استفاده کنید و یا خودتان آن را بسازید. یک شیشه شوی خانگی ساده را می توان با پر کردن یک بطری اسپری با مخلوط 50:50 سرکه سفید مقطر و آب درست کرد.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

5. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: از بالای پنجره شروع کنید

برای تمیز کردن پنجره چه از داخل و چه از بیرون، همیشه از بالای پنجره شروع کنید. با پایین آمدن از بالا، شما می توانید هر قطره به جا مانده از شیشه شوی را تمیز کنید. محلول شیشه پاک کن را به آرامی بر روی شیشه اسپری کنید و بگذارید حداقل 30 ثانیه کار کندبر روی آن باقی بماند تا شروع به از بین بردن لکه کند.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

6. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: خاک روی آن را تمیز کنید

برای پاک کردن شیشه شوی و خاک از روی شیشه پنجره، شما می توانید از یک اسکاج یا پارچه میکروفیبر بدون پرز استفاده کنید. اگر از اسکاج استفاده می کنید، پس از هر بار کشیدن آن بر روی شیشه آن را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید تا آلودگی و رطوبت اضافی از بین برود. اگر از پارچه میکروفایبر استفاده می کنید، آن را به صورت مربع یا مستطیل کوچک تا کنید. هنگام تمیز کردن پنجره، در یک جهت کار کنید. از حرکات افقی در یک طرف پنجره و ضربات عمودی در سمت دیگر استفاده کنید تا بتوانید تشخیص دهید که در صورت باقی ماندن رگه‌ها، کدام طرف نیاز به اصلاح و تمیزی دوباره دارد.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

نکته: مهمترین نکته در هنگام شستن و تمیز کردن شیشه پنجره ها استفاده از ابزار بدون پرز برای تمیز کردن و خشک کردن آن می باشد. دستمال کاغذی و برخی از حوله‌های نخی مانند پارچه های حوله‌ای می‌توانند الیاف خود را بر روی پنجره‌ها باقی بگذارند.


حتما بخوانید: طرز تهیه مایع لباسشویی، نرم کننده و سفید کننده خانگی


7. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: لبه های پنجره را تمیز کنید

در هنگامی که پنجره تمیز شد، لبه های آن را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید تا لکه های حاصل پاک شوند. تزئینات و قاب پنجره بیرونی را از نظر پوسیدگی بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعمیر کنید.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

8. نحوه صحیح تمیز کردن پنجره: روکش و تزئینات پنجره را تمیز کنید

اجزای پنجره را دوباره کنار هم قرار دهید. در هنگامی که شیشه و درز ها تمیز و درخشان شدند، صفحه های بیرونی پنجره داخلی را دوباره کنار هم قرار دهید.

بهترین روش تمیز کردن پنجره

نکات تمیر کردن شیشه پنجره های منزل

 • هرگز از دستمال کاغذی یا پارچه های پرز دار برای تمیز کردن استفاده نکنید.
 • قبل از اسپری کردن شیشه پاک کن، پنجره ها را گردگیری کنید.
 • به شیشه پاک کن زمان بدهید تا قبل از پاک کردن خاک، به آن نفوذ کند.
 • پنجره ها را در یک روز ابری تمیز کنید.

مطالب مرتبط:

نحوه صحیح شستن انواع بالش در ماشین لباسشویی

بهترین روش شستن روتختی و ملافهاز
2
رای