طرز خشک و پودر کردن غنچه گل محمدی؛ نگهداری و خواص گل سرخ خشک

طرز خشک و پودر کردن غنچه گل محمدی؛ نگهداری و خواص گل سرخ خشک طرز خشک کردن غنچه و گلبرگ گل محمدی؛ گل محمدی خشک برای چی خوبه؛ علت زرد شدن غنچه گل محمدی، طرز نگهداری و تهیه دمنوش گل سرخ و درست کردن پودر گل محمدی در خانه در سلام دنیا بیاموزید.

گل محمدی یکی از انواع گل رز است که خاصیت های فراوان و کاربردهای بسیاری دارد. یکی از کاربرد های گل محمدی گرفتن گلاب از این گل رز است که خود گلاب پر از خاصیت های مهم برای بدن است. در این مقاله می خواهیم در سلام دنیا با شما درباره طرز خشک کردن گل محمدی از روش های سنتی تا خشک کردن غنچه این گل و روش درست کردن دمنوش این گل را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

طرز خشک کردن گلبرگ گل رز محمدی بدون تغییر رنگ به روش سنتی

در این روش خشک کردن گل برگ گل محمدی، اول باید گل برگ ها را از کاسبرگ جدا کرده و بعد گلبرگ ها را درون یک ظرف پر از آب سرد ریخته و خیسانده، این کار را به مدت 15 تا 20 دقیقه انجام دهید. بعد از این کار روی یک سینی یا پارچه نخی گلبرگ ها را پهن کنید و در جایی که هوا در جریان باشد و نور آفتاب به آن نخورد پهن کنید و هر چند روز یک بار گلبرگ ها را زیر و رو کنید تا یک دست خشک شوند.

طرز خشک کردن غنچه گل محمدی

روش های زیادی وجود دارد ولی روش سنتی خشک کردن گل محمدی از قدیم الایام بوده و هست که خیلی با حوصله بعد از جمع آوری غنچه های این گل آن را به نخ می کشند. و بند غنچه ها را یک جایی که بدون گرد و غبار و در سایه که هوا در جریان باشد آویزان می کنند تا خشک شود. با این کار غنچه ها حالت خود را حفظ می کنند و با زمین هیچ تماسی نداشته و وقتی هوا جریان داشته باشد هم زودتر هم بهتر خشک می شود. خشک کردن گل محمدی در آفتاب باعث از دست دادن مقداری از رنگ، عطر و خواص این گل می شود.

طرز خشک کردن غنچه گل محمدی


حتما بخوانید: خواص قطره گل سرخ


چرا گل محمدی خشک زرد میشود (علت زرد شدن غنچه گل محمدی)

اگر زمان خشک کردن گلبرگ یا غنچه های گل محمدی بسیار زیاد تر از حالت استاندارد باشد فرقی ندارد که در سایه خشک شود یا زیر نور آفتاب، وقتی زمان بیشتری صرف خشک کردن بگذارید این کار باعث زرد شدن غنچه یا گلبرگ می شود.

گل محمدی خشک شده را کجا نگهداری کنیم (طرز نگهداری گل محمدی چیده شده)

چه پودر و چه غنچه خشک شده گل محمدی را بای ددور از نور آفتاب و در ظرف شیشه ای در دار باشد که هوا و رطوبت وارد ظرف نشود و مانع کپک زدن غنچه خشک شده شود.

طرز تهیه پودر گل محمدی

گلبرگ های خشک شده گل محمدی را به اندازه دلخواه را در آسیبا ریخته و باید نم نم به آن اضافه کنید تا مقداری که لازم دارید و بعد از الک رد کنید تا ریز ذرات گلبرگ که آسیاب نشده قاطی با پودر گل محمدی نشود.

طرز تهیه پودر گل محمدی

گل محمدی خشک برای چی خوبه

مهم ترین خواص غنچه گل محمدی خشک شده خاصیت آرامش بخش و ضد افسردگی است که موجب شادی و انرژی زیاد می شود و از افسردگی شما را دور می کند. از خواص های دیگر غنچه گل محمدی خشک شده می توان به درمان بی خوابی، درمان تپش قلب و خاصیت ضد اسپاسم این گل خشک شده است. پاشیدن گرد گل محمدی روی زخم های عمیق باعث رفع خونریزی می شود و به بهبود فرآیند زخم کمک می کند. کاهش چربی بدن در ترکیب پودر گل محمدی با غذا ها با کمک هضم راحت تر و بهتر، بهبود گردش خون و پاکسازی کبد و معده و کیسه صفرا بسیار موثر خواهد بود.


حتما بخوانید: درمان خانگی بی خوابی با داروهای گیاهی


طرز تهیه دمنوش گل محمدی

  • گل محمدی به مقدار لازم را به همراه آب و شیرین کننده ای که میخواهید و علاقه دارید را به آن اضافه کرده و 15 دقیقه به آن وقت داده تا دم بکشد.
  • با ترکیب گلبرگ خشک شده، دارچین، هل، پودر وانیل، گل بابونه، عسل، شیر و آب جوش از غل افتاده را در یک محفظه توری ریخته و برای 20 دقیقه روی حرارت گذاشته تا دم بکشد و پس از دم کشیدن به عسل را اضافه کرد و بعد میل کنید.
  • ترکیب غنچه گل محمدی و عسل و آب لیموترش و چای سبز را می توانید با دو پیمانه آب روی حرارت گذاشته و تا 20 دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد و پس از دم کشیدن به آن عسل یا نبات اضافه کرد تا شیرین شود و بعد میل کنید.

طرز تهیه دمنوش گل محمدی

سخن آخر

استفاده از پودر وغنچه خشک شده گل محمدی در زندگی روزمره بسیار زیاد است و کاربرد و خواص زیادی دارد. اگر به نوشیدن دمنوش های گل محمدی یا غنچه و یا پودر خشک شده گل محمدی حساسیت دارید توصیه می شود استفاده نکنید. از گل محمدی تاز هعرق می گیرند که گلاب نام دارد و در برخی غذاها استفاده شده و خواص بسیار و طعم و بوی بسیار خوبی دارد.


مقالات مرتبط:

خواص و مضرات گل سرخ محمدی برای زنان 

خواص گلاب برای سلامتی، پوست و درمان بیماری ها

از
3
رای