خواص قطره گل سرخ برای افزایش میل جنسی و درمان افسردگی

خواص قطره گل سرخ برای افزایش میل جنسی و درمان افسردگی قطره گل سرخ یک داروی افزایش دهنده میل جنسی و برطرف کننده افسردگی است که در طب سنتی ایران به فراوانی از آن استفاده می شود. این دارو با کاهش میزان استرس و اضطراب می تواند میل جنسی را در زنان و مردان افزایش دهد.

افسردگی نوعی حالت خلقی است که باعث بی حوصلگی، دوری از انجام فعالیت ها و بی میلی می شود. این مساله می تواند بر روی افکار، رفتار و احساسات و تندرستی شخص تاثیر بگذارد. این اختلال با میزان شیوع 15 تا 20 درصد، شایع ترین مشکل روان پزشکی است که می تواند موجب افت عملکرد فرد در زمینه های مختلف شخصی و اجتماعی و عدم احساس لذت عاطفی شود. گل سرخ از دیرباز برای درمان افسردگی و کاهش اضطراب استفاده شده که می تواند میل جنسی در زنان و مردان را افزایش می دهد. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، قصد داریم تا به طور کامل در خصوص فواید قطره گل سرخ در افزایش میل جنسی توضیح دهیم.

قطره خوراکی گل سرخ برای افزایش میل جنسی مردان و زنان

یکی از بهترین و طبیعی ترین داروهای موجود در زمینه افسردگی و افزایش میل جنسی، قطره خوراکی گل سرخ است. این گیاه از گذشته در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفت و به عنوان دارویی برای درمان افسردگی و سرد مزاجی یا افزایش میل جنسی در هر دو جنس مذکر و مونث استفاده می شد. این گیاه حاوی اسانس گل محمدی است. هر بسته از این دارو، حاوی یک قطره 15 میلی لیتری و یک قطره چکان و بروشور اطلاعات مربوط به دارو است.


حتما بخوانید: مکمل هایی که میل جنسی زنان را افزایش می دهند


موارد استفاده از قطره خوراکی گل سرخ

فواید قطره گل سرخ برای سلامتی، پوست و مو

 • این گل با تاثیراتی که بر روی مغز می گذارد، باعث ایجاد آرامش در شخص می شود
 • ·در مطالعه ای تجربی برای بررسی اثرات ضد افسردگی قطره گل سرخ در موش آزمایشگاهی، مشخص شد که این قطره با غلظت های 10 و 20 و 40 درصد به طور معنا داری می تواند میزان افسردگی را کاهش دهد. در واقع تاثیری مشابه با آمفتامین دارد.
 • باعث افزایش میل جنسی در مردان و زنان می شود و سطح هورمون تستوسترون در مردان را افزایش می دهد.
 • یک داروی ضد افسردگی و ضد اضطراب است. می تواند میزان هورمون استرس و اضطراب را به طور موثری کاهش داده و حتی تحقیقات مشخص کرده است که در کاهش اضطراب در هنگام زایمان نیز تاثیرگذار است.
 • این قطره حاوی اسانس گل محمدی است
 • مطالعات مختلف تاثیرات ضد درد و ضد التهاب گل سرخ را اثبات کرده است. بر اساس پژوهش های انجام شده، رایحه درمانی با گل سرخ شدت احساس درد ناشی از عمل جراحی در کودکان و درد بعد از سزارین را کاهش می دهد.
 • اسانس گل سرخ همچنین به عنوان پاک کننده، روشن کننده و جلوگیری کننده از بروز چین و چروک پوست به صورت ماسک و ماساژ به کار می رود. این اسانس حاوی ترکیبات ضد التهابی و آنتی اکسیدان و ضد میکروبی است و می تواند باکتری های آکنه را مهار کند. ماساژ گل محمدی بر روی پوست سر می تواند رویش موها را تحریک کرده و باعث نرمی و براق شدن آنها شود.

حتما بخوانید: 16 ماسک خانگی روشن کننده پوست صورت


فواید گل سرخ برای سلامتی، پوست و مو

فواید افشره گل سرخ برای تقویت قوای جنسی زنان و مردان

از آنجایی که گل سرخ به عنوان یک داروی ضد اضطراب عمل می کند، می تواند تا حد زیادی به رفع اختلال در عملکرد جنسی مرتبط با استرس کمک کند. مشخص شده است که اسانس گل محمدی با ایجاد تعادل در هورمون های جنسی، میل جنسی را افزایش می دهد. برای این منظور، باید دو قطره اسانس گل محمدی را در ناحیه گردن مالش داده و یا در اتاق خواب پخش کنید. تحقیقات مشخص کرده است که این قطره می تواند میزان ترشح هورمون تستوسترون در مردان را نیز افزایش دهد. همانطور که مطلع هستید، این هورمون می تواند باعث تقویت میل جنسی در مردان شود. این محصول به طور خاص برای زوجینی توصیه می شود که از مشکلاتی مثل سرد مزاجی و افسردگی رنج می برند.

نحوه مصرف قطره گل سرخ

این قطره را دو مرتبه در روز و هر مرتبه 15 قطره همراه با آب مصرف شود.

نکاتی در خصوص مصرف قطره گل سرخ

 • پس از هر بار استفاده، درب آن را محکم ببندید و به دور از نور و در دمای 15 تا 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید
 • این دارو جهت تشخیص، درمان یا پیشگیری از بروز بیماری نیست
 • مصرف آن در کودکان و زنان باردار توصیه نمی شود
 • این دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

نکاتی در خصوص مصرف قطره گل سرخ

عوارض جانبی قطره گل سرخ

با مصرف این دارو هیچ گونه عارضه جانبی مشاهده نشده است.


حتما بخوانید: درمان افسردگی در خانه


تداخلات دارویی قطره گل سرخ

مصرف هم زمان قطره گل سرخ با داروهای آرام بخش و ضد افسردگی باعث تشدید اثرات آنها و افزایش عوارض جانبی شان می شود.

نتیجه گیری

قطره گل سرخ یک داروی افزایش دهنده میل جنسی و برطرف کننده افسردگی است که در طب سنتی ایران به فراوانی از آن استفاده می شود. این دارو با کاهش میزان استرس و اضطراب می تواند میل جنسی را هم در زنان و هم در مردان افزایش دهد. افشره گل سرخ همچنین ترشح هورمون تستوسترون در مردان را نیز افزایش می دهد که باعث تقویت میل جنسی می شود. 


مقالات مرتبط:

مهمترین دلایل کاهش میل جنسی مردان 

خواص عالی دارچین برای درمان زود انزالی و بیماری های جنسی

از
109
رای