محرک جنسی زنان؛ مکمل هایی که میل جنسی زنان را افزایش می دهند

محرک جنسی زنان؛ مکمل هایی که میل جنسی زنان را افزایش می دهند برخی مشکلات از جمله استرس، یائسگی و... می تواند سبب بی میلی زنان به رابطه جنسی شود. برخی مکمل ها وجود دارد که می تواند سبب رفع مشکل میل جنسی کم در زنان و همچنین مردان شود از جمله: آرجینین

مشکلات عاطفی، استرس، یائسگی و مشکلات سلامتی می توانند همگی بر میل جنسی زنان تاثیر منفی داشته باشند. درحالی که گزینه های دارویی محدودی برای زنانی که با مشکلات جنسی مداوم دست به گریبان هستند، وجود دارند، بسیاری از مکمل ها می توانند به این افراد در ارتقاء پاسخ جنسی شان کمک نمایند. در حالی که بعضی مکمل ها مستقیماً بر روی سیستم غدد درون ریز عمل می کنند تا هورمون های مربوط به سکس را تغییر دهند، سایرین سعی می کنند با بهبود سطوح انرژی یا کاهش علائم فیزیکی استرس مشکل را برطرف نمایند. چون بعضی مکمل ها می توانند باعث بروز عوارض جانبی یا تداخلات دارویی شوند، زنانی که دارای مشکلات پزشکی هستند بایستی از مصرف این مکمل ها بدون نظارت یک فرد متخصص در این زمینه پرهیز نمایند.

مکمل هایی که میل جنسی زنان را افزایش می دهند

1. آرژینین

بر اساس گفته های انیستیتوی ملی سلامت، اسید آمینه ال-آرجنین به عنوان یک پیش نیاز برای اکسید نیتریک عمل می کند. اکسید نیتریک می تواند جریان خون را در تمامی بخش های بدن از جمله اعضای تناسلی ارتقاء بخشد. هر چند هیچ تحقیقی به بررسی نقش آرجنین در پاسخ جنسی زنان نپرداخته است، این یک داروی مرسوم برای رفع مشکل میل جنسی کم در زنان و مردان می باشد.  

مکمل های افزایش دهنده میل جنسی زنان

2.  یوهمبین

این ماده معمولاً به عنوان درمانی برای ناتوانی نعوظ در مردان استفاده می شود اما می تواند میل جنسی را در زنان نیز بهبود بخشد. بر اساس گفته های مرکز ملی داروهای مکمل و جایگزین، یوهیمب (یوهمبین) به عنوان یک داروی سنتی تقویت قوای جنسی برای مردان و زنان استفاده می شده است. عصاره یوهیمب به عنوان یک ماده درمانی برای رفع مشکل نعوظ در مردان به فروش می رسد. این ماده می تواند حساسیت اعضای تناسلی را بالا برده و جریان خون را در زنان بهبود بخشد. با این وجود این ماده دارای یک سری عوارض جانبی و تداخلات دارویی می باشد.

3. درخت پنج انگشتی

این ماده همچنین با نام فلفل راهب یا ویتکس نیز شناخته شده و می تواند هورمون های مرتبط با مسائل جنسی یعنی استروژن و پروژسترون را در بدن تاحدودی تثبیت نماید. NCCAM بیان نموده است که تحقیقات اولیه نشان داده اند که این گیاه می تواند به عنوان یک درمان برای سندرم قبل از قاعدگی، درد سینه و ناباروری استفاده شود. چون این گیاه به طور مستقیم بر هورمون های زنانه تاثیر می گذارد، می تواند پاسخ جنسی را در زنانی که دچار عدم تعادل هورمونی حاصل از یائسگی یا سندرم کیست تخمدان می باشند، بهتر نماید. 

مکمل جنسی زنان

4. جینسینگ آسیایی

جینسینگ آسیایی یک گیاه سنتی چینی می باشد که برای بهبود استرس جسمی و روانی و همچنین کمک به تنظیم الگوهای خواب، اشتها، پاسخ جنسی و حالت روحی استفاده می شود. این ماده مسکنی مناسب برای زنانی محسوب می شود که از میل جنسی کم بدلیل استرس، اضطراب یا یائسگی رنج می برند.

منبع: livestrong

از
7
رای