افزایش میل جنسی زنان با بهترین گیاهان دارویی و خانگی

افزایش میل جنسی زنان با بهترین گیاهان دارویی و خانگی اجازه ندهید استرس میل جنسی را در شما از بین ببرد و باور نکنید که میل به رابطه جنسی باید با افزایش سن از بین برود. اگر میل جنسی شما کم شده، گیاهان دارویی برای افزایش میل جنسی زنان را در سلام دنیا بخوانید.

شاید مدتی است که این میل را احساس نکرده اید. شاید مثل قبل احساس خوبی نداشته باشید. دلیل این اتفاق می تواند استرس، یا ممکن است چیزی دیگری باشد. وقتی صحبت از تقویت میل جنسی به میان می آید، ممکن است این موضوع کمی تابو به نظر برسد. صرف نظر از این موضوع، داشتن یک رابطه جنسی سالم برای کاهش استرس، ایجاد یک رابطه سالم با شریک زندگی و بهبود سلامتی کلی تان مهم است. رژیم غذایی و ورزش بهترین راه حل ها را برای تحریک میل جنسی فراهم می کنند. با این حال، تعدادی از داروهای گیاهی نیز می توانند منجر به تقویت میل جنسی شوند. زمانی که لازم بود کمی این میل را تقویت کنید، برای کمک این 10 گیاه دارویی برای افزایش میل جنسی زنان که در این مقاله سلام دنیا، معرفی کردیم را امتحان کنید.

10 مورد از بهترین گیاهان دارویی برای تقویت و افزایش میل جنسی زنان

1. افزایش میل جنسی زنان با ریشه آشواگاندا

کاما سوترا، گیاه آشواگاندا را به عنوان یک عامل موثر برای تقویت شور و اشتیاق معرفی می کند. اگرچه این خواص آشواگاندا ممکن است  فورا توجه شما را به خود جلب کند، اما محبوبیت آن در بین زنان بیشتر مربوط به روشی است که میل جنسی را تحریک می کند و رضایت را افزایش می دهد. این گیاه ممکن است جریان خون را به کلیتوریس و سایر اندام های جنسی زنانه افزایش دهد و یک تجربه جنسی پرشور را ایجاد کند.


حتما بخوانید: مکمل افزایش میل جنسی زنان


2. افزایش میل جنسی زنان با ریشه گیاه ماکا

گیاه ماکا برای قرن ها یکی از بهترین گیاهان دارویی برای زنان ساکن کوه های آند بوده است. گیاه ماکا به دلیل داشتن ید بالا از تعادل هورمونی زنان پشتیبانی می‌کند و سطح بالای روی در آن، که یک ماده معدنی ضروری برای هورمون‌های جنسی است، بیشتر باعث شعله‌ور کردن میل جنسی می شود. در یک مطالعه زنانی که از ریشه ماکا استفاده کرده بودند، تجارب جنسی و رضایت خود را بهبود بخشیدند.

3. افزایش میل جنسی زنان با گیاه مویرا پواما

زنانی که از دارو گیاه مویرا پواما استفاده می کنند، افزایش میل جنسی، لذت جنسی و تشدید ارگاسم را گزارش می دهند. این گیاه بر تجربه رابطه جنسی قبل و بعد از یائسگی اثر مثبت می گذارد، و مزایای کلی آن حمایت از سلامت جنسی و باروری زنان است. احتمالاً جای تعجب نیست که این گیاه اغلب "potency wood"(گیاهی که داری مواد فزاینده قوای جنسی است) نامیده می شود.

4. افزایش میل جنسی زنان با شکلات تلخ

شکلات تلخ بصورت تصادفی در لیست بهترین داروهای گیاهی برای تقویت قوای جنسی قرار نگرفته است. اگرچه شکلات تلخ حاوی 70 درصد کاکائو است که در واقع ماده گیاهی محسوب نمی شود، اما ممکن است به افزایش سطح دوپامین در مغز کمک کند. افزایش دوپامین "ماده شیمیایی لذت بخش" در مغز، خلق و خو را بهبود می بخشد، موجب آرامش می شود و پاسخ بدن به تحریک را بهبود می بخشد.

گیاهان افزایش میل جنسی زنان

5. افزایش میل جنسی زنان با گیاه آونا ساتیوا (جو دو سر)

نسل های زیادی از زنان از گیاه آونا ساتیوا (جو دو سر) به دلیل ویژگی های تقویت کنندگی و تحریک کنندگی میل جنسی استفاده کرده اند. طب سنتی معتقد است که این گیاه تحریک سازی واژن و تمایلات فیزیکی و عاطفی برای رابطه جنسی را افزایش می دهد. دانشمندانی که برای درک نحوه عملکرد این گیاه بررسی های زیادی را  انجام داده اند معتقدند که گیاه آونا ساتیوا تستوسترون محدود شده را آزاد می کند و هورمون های مورد نیاز برای تحریک جنسی را برای بدن فراهم می کند.

6. افزایش میل جنسی زنان با گیاه کاتوابا

قبیله توپی برزیل، کاتوابا را به دلیل خواص قوی قوای جنسی آن ستایش می کنند. ترکیب فعال گیاه کاتوابا یوهیمبین است که انرژی می دهد و میل جنسی را تحریک می کند. در تحقیقات مشخص شده است این گیاه که سطح دوپامین را در مغز افزایش می دهد و در نتیجه حساسیت بیشتری برای تحریکات جنسی ایجاد می کند. استفاده منظم برای ایجاد رابطه جنسی رویایی و افزایش رضایت جنسی و شدت ارگاسم شناخته شده است.


حتما بخوانید: افزایش لذت جنسی با این 10 راه فوق العاده


7. افزایش میل جنسی زنان با گیاه دامیانا

گیاه Turnera diffusa که بیشتر با نام دامیانا شناخته می شود، به طور طبیعی درمناطق جنوب غربی آمریکا، مکزیک، دریای کارائیب و آمریکای جنوبی رشد می کند. افراد زیادی برگ آن را به عنوان یک تقویت کننده میل جنسی بسیار ارزشمند می شناسند. فلاونوئیدها، فنول ها، گلیکوزیدها، ترپنوئیدها و حتی کافئین موجود در این گیاه همگی به کاهش احساس استرس و افزایش جریان خون کمک می کنند، به ویژه در ناحیه لگن که افزایش حساسیت منجر به تحریک جنسی شدید می شود.

8. افزایش میل جنسی زنان با گیاه ریشه سوما

این گیاه که گاهی جینسینگ برزیلی نیز نامیده می شود، به دلیل کمک به تعادل هورمونی زنانه و تحریک میل جنسی، در بین مردم بومی آمریکای جنوبی بسیار محبوب است. علم تأیید کرده است که ریشه سوما سطح هورمون 17 بتا استرادیول، هورمون مهم استروژن را در طول سال های باروری زنان افزایش می دهد. زنانی که از این گیاه استفاده می کنند تجربیات جنسی شدیدتر و رضایت بیشتری را گزارش می دهند.

9. افزایش میل جنسی زنان با گیاه تریبولوس ترستریس

در مطالعات مشخص شد زنانی که از این گیاه استفاده می‌کنند، میل بیشتر، افزایش برانگیختگی، روان‌سازی، ارگاسم شدیدتر و رضایت  بیشتری را گزارش دادند. گیاه تریبولوس ترستریس گیرنده های آندروژن در مغز را تحریک می کند و بدن را برای پاسخ دادن به تستوسترون و سایر هورمون های جنسی بیشتر آماده می کند. همچنین به کاهش استرس، اضطراب و افسردگی نیز کمک می کند.


حتما بخوانید: قویترین داروی گیاهی و مکمل ضد افسردگی


10. افزایش میل جنسی زنان با گیاه تونکات علی (Tongkat Ali)

عصاره تونکات علی که توسط دکتر اوز به عنوان بزرگترین ماده تقویت کننده جنسی طبیعی شناخته می شود، توسط زنان برای برانگیختن میل و افزایش حساسیت جنسی استفاده شده است. این گیاه به طور سنتی به زنانی داده می‌شود که از میل جنسی کم رنج می‌برند، زیرا از پاسخ‌های مثبت به استرس نیز پشتیبانی می‌کند و حافظه و عملکرد کلی مغز را تحریک می‌کند. با عادی سازی سطح هورمون ها منجر به با افزایش ملایم تستوسترون می شود، همچنین متابولیسم بدن زنان را افزایش می دهند و زمان راحت تری برای کاهش و حفظ وزن را برای آنها فراهم می کند.

منتظر چی هستید؟

اجازه ندهید استرس میل جنسی را در شما از بین ببرد و باور نکنید که میل به رابطه جنسی باید با افزایش سن از بین برود. حفظ سطح متعادل هورمون نه تنها باعث داشتن میل جنسی سالم می شود بلکه منجر به ارتقای سلامت کلی بدن هم می شود. بنابراین، اگر این روزها میل جنسی در شما خاموش شده است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که روش دیگری را برای تقویت میل جنسی برای خود در نظر بگیرید.

اگر هر یک از گیاهان بالا را دوست داشتید، نیازی نیست فقط یکی از آنها را مصرف کنید زیرا آنها به خوبی باهم ترکیب می شوند و خواص یکدیگر را تکمیل می کنند. برای دستیابی به حداکثر اثر تحریک کنندگی میل جنسی، ممکن است دوست داشته باشید برای تعادل هورمون زنانه، ترکیبی از گیاهان آشواگاندا، ماکا، تریبولوس ترستریس، جینسینگ کره ای و سایر گیاهانی که برای تنظیم تعادل هورمونی برای حمایت از نشاط زنانه طراحی شده اند را امتحان کنید.

آیا یک یا چند مورد از این گیاهان را برای میل جنسی خود امتحان کرده اید؟ تجربیات خود را در  قسمت زیر به اشتراک بگذارید!


مقالات مرتبط:

اثرات رابطه جنسی بر مغز

قاتلان میل جنسی را بشناسید

از
27
رای