قاتلان میل جنسی را بشناسید؛ دلایل و عواملی که باعث کاهش روابط زناشویی می شود

قاتلان میل جنسی را بشناسید؛ دلایل و عواملی که باعث کاهش روابط زناشویی می شود یکی از عواملی که بر روی کاهش تمالات جنسی تاثیر می گذارد، عزت نفس و اعتماد به نفس پایین است که موجب می شود افراد نسبت به اندام خود احساس بدی داشته باشند که این می تواند روی لذت جنسی اثر گذارد.

دلایل کاهش تمایلات جنسی

1. استرس

بدن انسان به خوبی نسبت به استرس واکنش نشان نمی دهد. استرس احساسی می تواند بر عملکرد فیزیکی از جمله لذت و عملکرد جنسی اثر بگذارد. اولین قدم برای درمان استرس شناسایی عوامل استرس زا موجود است. شاید روش کمک به خود جواب گو باشد ولی بعضی از افراد نیاز به مراجعه به مشاور یا پزشک دارند.

عوامل کاهش دهنده میل جنسی

2. شریک عاطفی

لذت جنسی مانند رقص تانگو به دو شریک نیاز دارد. هر دو شریک نیاز دارند که صمیمیت و نزدیکی را احساس کنند خصوصا زنان نیاز دارند که صمیمی بودن را احساس کنند. ارتباطات ضعیف، احساس خیانت، عدم اعتماد، دعواها و سرزنش های مکرر می تواند رابطه ای بدون ارتباط و صمیمیت ایجاد کند. اگر شریک ها متوجه شدند که مسئله مشکل تر از آن است که بتوانند خودشان آن را حل کنند، مشاوره می تواند راه حل مشکل آنها باشد.

علل کم شدن تمالات جنسی

3. الکل

مصرف الکل همیشه راه حل هر مشکلی نیست. اگرچه الکل می تواند کم رویی را کاهش دهد اما می تواند عملکرد و شور جنسی را نیز کم کند. شاید شریک تان مستی را خیلی درک نکند و این کار نقطه انحراف او شود. الکل یک ماده اعتیاد آور است و شاید برای ترک مصرف آن به کمک نیاز پیدا کنید.

قاتلان میل جنسی

4. خواب خیلی کم

مانند هر نوع فعالیت فیزیکی بدن تجدید قوا شده عملکرد را افزایش می دهد. کمبود خواب شامل عدم خواب صحیح می تواند دلیل کاهش تمایل جنسی باشد. آپنه خواب دلیل اصلی کمبود خواب و شور جنسی می باشد. اگر شما یا شریک تان به این مورد مشکوک شدید نیاز به مراقبت پزشکی دارید.

دلایل کاهش روابط زناشویی

5. داشتن بچه

پدر و مادر بودن یک شغل تمام وقت است بنابراین شما نیاز دارید زمانی را بدون بچه یا کودکی در کنارتان بگذرانید. طوری برنامه ریزی کنید که کل روز فقط برای صمیمیت و نزدیکی با شریک تان باشد، چون این کار به خلاقیت فکری شما نیاز دارد برای مثال زمان خوابیدن کودک رابطه داشته باشید یا مثلا پرستار کودک استخدام کنید بنابراین پدرها و مادرها می توانند قرار رابطه داشته باشند.

عوامل کاهش دهنده رابطه جنسی

6. دارو

عوارض جانبی بسیاری از داروهای تجویزی شامل کاهش لذت جنسی و تمایل جنسی است. بعضی از نمونه ها عبارت اند از:

  • داروهای فشار خون بالا شامل قرص های پیشاب آور (ادرار اور) و بتا بلاکر (داروهای مهار کننده گیرنده های بتا)
  • داروهای سرما خوردگی که حاوی آنتی هیستامین ها و دکونژستانت هستند
  • داروهای ضد افسردگی
  • قرص های ضد بارداری
  • داروهای شیمی درمانی

اگر این داروها دلیل کاهش تمایل جنسی باشند، پزشک می تواند داروهای متناوبی که احتمالا عوارض جانبی کم تری دارند را به شما پیشنهاد بدهد.

دلایل بی میلی زنان و مردان به رابطه جنسی

7. تصور بد نسبت به اندام

میل جنسی به عنوان یک احساس جنسی می باشد. بسیاری از مردم عزت نفس پایین در مورد اندام خودشان دارند و همین موضوع می تواند بر عملکرد و لذت جنسی آنها اثر بگذارد. اولین قدم برای افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس راضی و شاد بودن نسبت به خودتان است. یک شریک حمایت گر همیشه می تواند به شما کمک کند.

علل پایین آمدن روابط زناشویی

8. چاقی

یک سوم مردم امریکا تحت تاثیر چاقی هستند و افزایش وزن بیش از حد می تواند لذت ها را به دلیل کاهش هیجانات جنسی، عدم عملکرد و عزت نفس ضعیف محدود کند. آنچه که در مورد خودتان احساس می کنید با میزان لذت بردن شما از رابطه جنسی مرتبط است.

علت های کاهش ارتباط جنسی میان زوجین

9. مشکلات نعوظ

عدم توانایی در نعوظ (ED) نه تنها می تواند بر توانایی داشتن مقاربت اثر بگذارد بلکه بر میزان احساسی که مرد در مورد توانایی عملکردش دارد هم اثر می گذارد. راه حل های زیادی برای درمان اختلال نعوظ (ED) وجود دارد و پزشک می تواند برای کمک به شما راه حلی را پیدا کند که برای شما و شریک تان بهترین راه باشد.

دلایل کاهش لذت و رابطه جنسی

10. کاهش تستوسترون

اگرچه سطوح تستوسترون به تدریج در مردها با افزایش سن کاهش می باید اما لزوما هیچ رابطه ای میان سطوح هورمون و لذت های جنسی وجود ندارد. این مشکل فقط یک عامل بالقوه برای کاهش لذت جنسی است و شاید پزشک بخواهد به دنبال دلایل دیگری علاوه بر کاهش تستوسترون باشد.

کاهش دهنده های تمالات جنسی

11. افسردگی

افسردگی بر تمام زوایای زندگی از جمله عملکرد تمایل جنسی هم اثر می گذارد. کاهش لذت از انجام فعالیت های روزانه اغلب به درمان هایی مانند مشاوره و احتمالا دارو نیاز دارد. متاسفانه برخی از داروهای ضد افسردگی هم شور جنسی را کم می کنند. اگر کاهش عملکرد جنسی به خاطر علائم افسردگی بوده باشد، دکتر و درمان شناس نیاز به دانستن این مشکل دارند.

عامل کم شدن تمایل جنسی زن و مرد

12. یائسگی

یائسگی می تواند باعث بروز تغییرات فیزیکی شود که این تغییرات بر آمیزش جنسی از جمله خشکی واژن و آمیزش همراه با درد اثر می گذارد. درمان هایی برای افزایش میل و عملکرد جنسی بعد از یائسگی در دسترس هستند.

علل کاهش میل جنسی زنان

13. عدم صمیمیت

معاشقه بین شریک ها صرفا بیش تر از برقراری یک رابطه جنسی است. صمیمیت و نزدیکی بخش مهمی از یک رابطه عاشقانه سالم هستند. اگر لذت جنسی به مرحله هشدار رسید شاید زمان تزریق عشق به رابطه است. در آغوش کشیدن، پیام دادن به یک دیگر و زمان های مناسبتی را با هم گذراندن می تواند برای شروع این جرقه و برقراری رابطه مفید باشد.

علل کاهش میل جنسی مردان

منبع: emedicinehealth

از
4
رای