چند بار رابطه جنسی در هفته مناسب است؛ و زوج های عادی هر چند وقت یک بار رابطه جنسی برقرار می کنند

چند بار رابطه جنسی در هفته مناسب است؛ و زوج های عادی هر چند وقت یک بار رابطه جنسی برقرار می کنند هنگامی که زوجین از داشتن رابطه جنسی امتناع می کنند، روابط آنها در اثر خشم، جدا شدگی، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می شود. بنابراین متخصصین داشتن حداقل یک بار رابطه جنسی در هفته را پیشنهاد می کنند.

در برخی از مقاطع زندگی بسیاری از زوجین تعجب کرده و از خود می پرسند، «تعداد متوسط دفعاتی که زوجین رابطه جنسی برقرار می کنند، چقدر است؟» و اگرچه جواب کاملا مشخص نیست، اما متخصصین رابطه جنسی در مورد این مساله چیزهای زیادی گفته اند. در اینجا همان چیزی که آنها می گویند، و همچنین برخی نکات بیشتر برای کمک در مورد پیش رفتن زندگی جنسی شما ارائه شده است!

میانگین داشتن رابطه جنسی چقدر است؟

در بین متخصصین روابط جنسی، چندین سوال وجود دارد، مبنی بر اینکه میانگین واقعی روابط جنسی در زوجین متعهد چقدر است. پاسخ های آن می تواند از یک بار در هفته تا یک بار در ماه متغیر باشد! وقتی از پزشک لن کرنر سوال شد که او چه جوابی به زوجینی می دهد که از او می پرسند هر چند وقت یک بار باید روابط جنسی داشته باشند، او می گوید: «من همیشه پاسخ داده ام که هیچ جواب درستی برای این سوال وجود ندارد». «هنگامی که زوجین از داشتن رابطه جنسی امتناع می کنند، روابط آنها در اثر خشم، جدا شدگی، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می شود. از این گذشته، زندگی جنسی هر زن و شوهری تحت تاثیر عوامل مختلفی است که فقط چند مورد از آن شامل سن، سبک زندگی، سلامت هر کدام و میل جنسی طبیعی و البته کیفیت کلی رابطه آنها است».

«بنابراین، اگرچه هیچ پاسخ صحیحی برای این سوال که زوجین چند وقت یک بار باید رابطه جنسی داشته باشند، وجود ندارد، اما من اخیرا دچار تردید شده و به زوجین پیشنهاد می کنم که حداقل یک بار در هفته با هم رابطه جنسی داشته باشند». به گفته دکتر دیوید شنکارچ، از طریق مطالعه ای که بر روی بیش از 20000 زوج انجام شده است، وی دریافت که تنها 26 درصد از زوج ها از این پیشنهاد تبعیت می کنند (یک بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند)، در حالی که اکثر افراد در این مطالعه فقط یک یا دو بار در ماه و حتی کمتر رابطه جنسی دارند! با این حال، مطالعه دیگری که در مطبوعات دانشگاه شیکاگو در حدود 10 سال پیش چاپ شده است، اظهار داشت که زوجین متاهل حدود 7 بار در ماه رابطه جنسی برقرار می کنند که کمی کمتر از دو بار در هفته است. و در یک مطالعه سوم، گزارش شده است که از 16000 مصاحبه شونده، شرکت کنندگان مسن تر حدود 2 تا 3 بار در ماه با هم رابطه جنسی داشتند، در حالی که شرکت کنندگان جوان تر یک بار در هفته رابطه جنسی داشتند.

تعداد رابطه زناشویی

آیا ازدواج شما با مشکل روبه رو است؟

اکثر متخصصین رابطه جنسی معتقدند که داشتن رابطه جنسی کمتر از 10 بار در سال دلیل کافی برای برچسب زدن به ازدواج شما بدون رابطه جنسی است. با این وجود، به گفته اشناچ، عدم رابطه جنسی به این معنا نیست که ازدواج شما با مشکل روبرو است. اگرچه رابطه جنسی ممکن است روشی باشد که زوجین به طور معمول عشق و تمایل خود را به یکدیگر ابراز می کنند، اما نداشتن رابطه جنسی لزوما به این معنا نیست که شما جدایی در پیش  دارید، اگرچه این موضوعی است که باید آن را حل نمایید. دکتر کرنر می گوید: «به نظر می رسد که داشتن رابطه جنسی در فهرست کارهای انجام شدنی در آمریکا شدیدا رو به کاهش است؛ اما در تجربه من، وقتی زوجین از برقراری رابطه جنسی امتناع می ورزند، روابط آنها در اثر عصبانیت، جدا شدن، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می شود. من معتقد هستم که رابطه جنسی اهمیت دارد: این چسبی است که زوجین را در کنار هم نگه می دارد و بدون آن، زوجین در بهترین حالت تبدیل به «دوستان خوب» می شوند یا در بدترین حالت تبدیل به «هم اتاقی های دعوا کننده» می شوند.

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی در هفته

چگونه محرک های جنسی خود را همگام سازی کنید

عوامل زیادی وجود دارد که باید برای ایجاد رابطه جنسی مورد نظر شما، منطقی به نظر برسند. در بسیاری از زوجین، اختلاف نظرها می تواند مشکل ساز باشد. آل کوپر از مرکز ازدواج و تمایل های جنسی سن خوزه، می گوید: «با این وجود، عموما مشکلات زوجین به خودی خود، کمتر در مورد عادت جنسی و بیشتر نسبت به شروع رابطه جنسی است». دکتر گیل سالتز می گوید: «اگر محرک های جنسی از حد تعادل خارج نشوند، هدف شما این است که به یک حد تعادل برسید، داشتن رابطه جنسی کمی بیشتر از حدی است که یکی از شریک های زندگی دوست دارد، اما احتمالا کمی کمتر از حدی است که نفر دیگر دوست دارد. تمایل هیچ زوجی برای هر رابطه جنسی در هر زمان معین، کاملاً مشخص نیست. نکته مهم این است که زوجین هنگامی که یکی از آنها قصد آغاز این کار را داشته، اما نفر دیگر از انجام آن امتناع می ورزد، چگونه در مورد آن مذاکره می کنند». مانند هر مساله دیگری در یک رابطه، رابطه جنسی و تعداد دفعاتی که با هم رابطه جنسی برقرار می کنید، نیاز به سازش دارد.

تعداد دفعات نرمال نزدیکی زوجین

هنگامی که به همه چیزهای دیگری که روزانه با آنها سر و کار دارید فکر می کنید، این کار ممکن است مثل بالا رفتن از کوه به نظر برسد (دشوار به نظر برسد). شستن لباس، کار کردن، غذا پختن، تمیز کردن و سایر کارهای دیگر مهم تر از رابطه جنسی سریع با شریک زندگیتان به نظر می رسد؛ اما رابطه جنسی می تواند مجددا سرگرم کننده شود! کرنر می گوید: «هنگامی که ما از انجام این کار دست کشیدیم، به سادگی در یک رکود گرفتار می شویم؛ اما هنگامی که این کار را مجددا انجام دهید، به خاطر می آورید که چقدر دلتنگ این کار شده بودید! سخن قدیمی «ازش استفاده کن یا از دستت می پره» حقیقت دارد. بنابراین، پیشنهاد من این است: «امتحانش کن، به آن علاقمند می شوی»». در ابتدا، این به معنی برنامه ریزی برای داشتن رابطه جنسی و ایجاد وقت است که منجر به رابطه جنسی صمیمی تر خواهد شد. هر روز یکدیگر را در آغوش بگیرید، تمرین کنید تا سطح تستوسترون شما افزایش یافته و چیزهایی که حواس شما را پرت می کند مانند کامپیوتر یا تلویزیون، خاموش کنید. اگر هنوز هم برای ایجاد صمیمیت دچار مشکل هستید،  مراجعه به یک درمانگر جنسی ممکن است واقعاً به شما و شریک زندگی شما برای ایجاد یک سازش (توافق) کمک کند!

منبع: healthline

از
1
رای