طرز نگهداری موز در فریزر با 3 روش ساده

طرز نگهداری موز در فریزر با 3 روش ساده اگر می خواهید موز را هم مانند میوه های دیگر منجمد کنید، روش های نگهداری موز در فریزر را که در این پست سلام دنیا بیان کردیم، را به کار ببرید، تا بتوانید در طول کل سال موز تازه داشته باشید.

شاید موز میوه خیلی گرانی نباشد، اما وقتی فریز کردن موز خیلی آسان است، نباید اجازه بدهید که خراب شوند. در این مطلب از سایت سلام دنیا، نحوه نگهداری موز در فریزر آورده شده است تا بعداً از خوردن آنها در نان، اسموتی یا سایر دستور العمل هایی غذایی لذت ببرید.

چگونه موزهای رسیده را فوری فریز کنیم (نگهداری موز در فریزر)

1. روش فریز کردن موز رسیده به صورت درسته

موز وقتی رسیده می شود و پوست آن تازه شروع به زدن لکه های قهوه ای می کند، برای فریز شدن مناسب تر است. این زمانی است که موز در شیرین ترین حالت خود قرار دارد. اگر قصد دارید از موز برای تهیه اسموتی یا نان استفاده کنید، منجمد کردن کامل آن راهی خوب برای این کار است.

 • پوست هر موز را بردارید.
 • آنها را درون یک ظرف یا کیسه های فریزر قرار دهید.
 • روی ظرف تاریخ ذخیره سازی و محتویات را بچسبانید.
 • اگر می خواهید از موز در  تهیه اسموتی استفاده کنید، آن را درون مخلوط کن بریزید. اگر از آنها برای تهیه نان، کلوچه یا سایر محصولات پخته شده استفاده می کنید، اجازه دهید قبل از افزودن آنها به سایر مواد موجود در دستورالعمل، کاملاً باز شوند.

حتما بخوانید: روش فریز و منجمد کردن کرفس تازه 


روش فریز کردن موز کامل

آیا پوست کندن موز مهم است؟

شما می توانید موزها را با پوست منجمد کنید، اما اگر قبل از این که موزهای خود را منجمد کنید، پوست را بردارید، در وقت و انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد.

وقتی موز فریز شد، پوست آن تیره و نرم می شود. با اینکه وقتی به این شکل هستند، هنوز برای خوردن بی خطر هستند، اما یخ زدگی پوست کردن آن ها را خیلی سخت می کند.

باقی گذاشتن پوست ها همچنین کیفیت موزهای شما را کم خواهد کرد. در این صورت مثل وقتی که پوست آنها جدا شده تازه باقی نخواهند بود، و برخی از افراد می گویند که زمان ماندگاری آنها یک ماه می شود. بنابراین، ادامه بدهید و قبل از فریز کردن، پوست موزها را جدا کنید.

روش نگهداری موزهای خرد شده در فریز

اگر هنوز مطمئن نیستید که برای چه کاری از موز استفاده می کنید، قبل از فریز کردن، آنها را خرد کنید. اندازه گیری آنها با فنجان (یا هر مقدار که در دستور شما است) آسانتر خواهد شد.

 • پوست هر موز را بردارید.
 • موزها را از برش دهید و برش هایی ضخیم 1/2 تا 3/4 اینچ ایجاد کنید.
 • برش های موز را به صورت یک لایه و روی کاغذ مومی آشپزی قرار دهید.
 • موزها را حدود دو ساعت یا تا زمانی که برش ها سفت هستند، سریع فریز کنید.
 • سپس، برش های یخ زده را درون یک کیسه فریزر یا ظرف بگذارید و دوباره به فریزر برگردانید.
 • روی ظرف یا کیسه فریزر تاریخ و محتویات آن را بچسبانید.

حتما بخوانید: فریز کردن قارچ با بهترین روش ها


چرا باید موز را سریع فریز کنید؟

اگر برش های موز منجمد خود را فقط در یک ظرف فریزری بگذارید و در فریزر قرار دهید، بصورت یک تکه سنگ منجمد می شوند، که بعدا جدا کردن آنها دشوار می شود. انجماد سریع این دردرسر را برطرف می کند، زیرا به شما اجازه می دهد تا موز به صورت برش های جداگانه یخ بزند. بنابراین، هنگامی که برای تهیه یک دستورالعمل آشپزی به موز نیاز دارید، می توانید کیسه را بردارید و همان مقدار که نیاز دارید را بدون خرد کردن تکه های یخ زده، بیرون بیاورید.

اگر می خواهید حتی بیشتر در وقت و از دردسرهای این کار صرفه جویی کنید ، انجماد سریع موز را در نظر داشته باشید.

صرفه جویی هزینه ها با فریز کردن موز

به دنبال موزهای با قیمت پایین در فروشگاه مواد غذایی باشید، مخصوصاً اگر زیاد اسموتی درست می کنید. فریز کردن آنها به همان آسانی است، وقتی مقدار زیادی موز خریدید ذخیره سازی آنها کار هوشمندانه ای است.

آیا می توان موز را در فریزر نگهداری کرد؟

موز می تواند به طور نامحدود در فریزر نگهداری شود، اما بهتر است در طی شش تا هشت ماه استفاده شود. با گذشت زمان ، آنها دچار سرما سوختگی خواهند شد.

طرز تهیه پاپسیکل (دسر موزی شکلاتی)

 • برای تهیه یک خوراکی شیرین خاص، چوب های بستنی را در انتهای یک (یا نیمه) موز پوست کنده قرار دهید.
 • سپس، آنها را در شکلات ذوب شده غوطه ور کنید (آنها را در هر نوع مواد افزودنی که می خواهید بغلتانید- مغزها ، ترافل ها ، نمک کوشر و غیره) 
 • سپس آنها را در قالب پخت و پز، سریع منجمد کنید.
 • بعد از اینکه کاملاً یخ زدند، درست مثل بقیه پاپسیکل ها از خوردن آنها لذت ببرید.

حتما بخوانید: طرز تهیه دسر موز خوشمزه با بیسکوییت، شکلات و گردو


فریز کردن موز به شکل پاپسیکل

اینها جایگزین مناسبی برای خوراکی های فروشگاهی هستند زیرا با میوه های واقعی درست می شوند و منبع خوبی از پتاسیم هستند. بچه ها حتی اگر به آنها نگویید متوجه نخواهند شد چیزی که می خورند برای آنها مفید است.

سخن آخر

موز وقتی رسیده می شود و پوست آن تازه شروع به زدن لکه های قهوه ای می کند، برای فریز شدن مناسب تر است. اگر می خواهید موز را هم مانند میوه های دیگر منجمد کنید، روش های نگهداری موز در فریزر را که در این پست سلام دنیا بیان کردیم، را به کار ببرید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. می توانید ایده ها و نظرات خود را در خصوص فریز کردن موز با ما در بخش نظرات در میان بگذارید. همچنین می توانید این مطلب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

روش نگهداری هویج: روش ذخیره هویج در یخچال و فریزر

بهترین روش پخت اسفناج و طرز نگهداری اسفناج در فریزر

از
20
رای