پاك كردن لاك از روي فرش تیره و روشن با روش های ساده و سریع

پاك كردن لاك از روي فرش تیره و روشن با روش های ساده و سریع ریختن لاک ناخن روی فرش می تواند باعث ایجاد لکه روی فرش شود، اگر فرش روشن باشد این لکه بیشتر جلوه می دهد، اما نگران نباشید، ما در سلام دنیا روش ساده برای پاک کردن لاک از روی فرش تیره یا روشن به شما آموزش دادیم.

اگر به طور تصادفی لاک ناخن را روی فرش ریختید وحشت نکنید، ما برای کمک به شما اینجا هستیم! با استفاده از راهنمای تخصصی ما در وب سایت سلام دنیا، یک روش آزمایش شده و واقعی را برای چگونگی پاک کردن لاک ناخن از فرش به شما نشان خواهیم داد.

پاك كردن لاك از روي فرش

اول از همه ، لاک ناخن مذکور مرطوب است یا خشک؟

به محض مشاهده لکه لاک ناخن، آن را تمیز کنید. هرچه مدت زمان بیشتری طول بکشد، پاک کردن لکه لاک ناخن دشوارتر خواهد شد. اگر لاک ناخن شما مرطوب است، مایعات اضافی را با یک دستمال کاغذی کاملاً پاک کنید. لکه لاک را مالش نداده یا پخش نکنید. این کار شرایط را بدتر خواهد کرد. اگر لاک ناخن خشک است، تا آنجا که می توانید با یک چاقوی کند آن را بتراشید.


حتما بخوانید: پاک کردن لکه جوهر از روی فرش


چگونه لاک ناخن را از روی فرش پاک کنیم

  • لکه لاک ناخن را با آب سرد مرطوب کنید.
  • مقدار کافی اسپری مو را روی لکه های لاک ناخن بپاشید و سپس بر روی آن کمی الکل طبی اسپری کنید. این یکی از بهترین روش ها برای بیرون آوردن لاک ناخن از فرش است.
  • با استفاده از مسواک یا برس کوچک، لکه لاک ناخن را برای حدود یک دقیقه بمالید. در حین برس زدن لکه، آب سرد را مستقیماً روی لکه ها بریزید.
  • پاک کننده لاک ناخن غیر استونی را روی لکه بریزید و برس زدن را ادامه دهید.
  • لکه را به آرامی با یک دستمال سفید پاک کنید (آن را مالش ندهید) تا زمانی که تمام رنگ لاک ناخن از بین برود. (در حین لکه گیری، به طور متناوب از سمت های تمیز دستمال سفید استفاده کنید تا باعث مالیدن شدن لک به سایر الیاف فرش یا یا پخش شدن لکه نشوید.)
  • از جارو برقی خشک یا مرطوب در اطراف لکه استفاده کنید تا مایعات اضافی پاک شوند. این روند را تکرار کنید تا وقتی که لکه از بین برود و صبور باشید.
  • به خاطر داشته باشید که این کار ساده ای نیست و ممکن است حذف کامل لکه مدتی طول بکشد.

چگونه لاک ناخن را از روی فرش پاک کنیم

پاک کردن لاک از روی فرش تیره یا روشن

  • فرش تیره: اگر فرش تیره دارید به جای پاک کننده لاک ناخن از الکل یا اسپری مو استفاده کنید تا خطر سفید شدن رنگ فرش خود را کاهش دهد.
  • فرش روشن: اگر رنگ فرش شما سفید یا روشن است، از پاک کننده لاک ناخن غیراستونی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که پاک کننده لاک ناخن غیر استونی که استفاده می کنید، از نوع شفاف است. برخی از پاک کننده های لاک ناخن دارای رنگ های مختلف هستند و ممکن است به جای کمک، به فرش شما آسیب برسانند.

آیا می توانید از سرکه یا جوش شیرین برای از بین بردن لاک ناخن استفاده کنید؟

مواد قابل اعتماد خانگی مانند سرکه و جوش شیرین برای کمک به این مشکلات معمولاً مفید هستند. اگر سرکه را امتحان می کنید، محل لکه دار را کاملاً با سرکه ساده مرطوب کرده و سپس یک دستمال کاغذی آغشته به سرکه را بر روی محل لکه قرار دهید. بگذارید حدود 10 دقیقه دستمال در این شرایط بماند، سپس لکه را به آرامی پاک کنید.


حتما بخوانید: تمیز کردن مبل مخمل


پاك كردن لاك از روي فرش با جوش شیرین

اگر می خواهید از جوش شیرین استفاده کنید، به اندازه کافی جوش شیرین را بر روی ناحیه لکه بپاشید تا لکه کاملاً پوشانده شود. سپس، روی آن لیموناد زنجبیلی بمالید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه خیس بخورد. به آرامی لکه را تمیز کنید و سپس محل را با آب یا پارچه مرطوب شستشو دهید.

همچنین پاک کننده های خانگی مانند Goo Gone و Windex نیز می توانند موثر باشند اما اطمینان حاصل کنید که آنها را ابتدا در یک قسمت کوچک و جانبی فرش آزمایش کنید تا ببینید چه تاثیری بر روی جنس خاص فرش یا قالیچه شما دارند.

مایع ظرفشویی چطور؟

یک محلول رقیق شده مخلوط مقدار کمی مایع ظرفشویی با آب گرم (با هدف تهیه مقدار کمی کف صابون) نیز می تواند گاهی موثر باشد اما اگر با یکی از محلول های ذکر شده در بالا ترکیب شود، بسیار موثرتر خواهد بود. به عنوان مثال، پس از پاک کردن لاک ناخن با مواد پاک کننده، از محلول مایع ظرفشویی برای تمیز کردن ناحیه مذکور و خنثی کردن بوی تند مواد پاک کننده استفاده کنید.

تمیز کردن لاک ناخن از روی فرش

و اگر هیچ کدام از این روشها موثر نبود؟

آنگاه وقت آن است که با متخصصین تماس بگیرید. اگر می خواهید از خدمات محلی تنظیف فرش را استفاده کنید، آنها را در خصوص وجود لکه لاک ناخن بر روی فرش مطلع نمایید تا احتمالاً از روش های خاصی برای تمیز کردن آن بهره بگیرند.

سخن آخر

ریختن لاک ناخن روی فرش می تواند لکه هایی روی فرش ایجاد کند، که باید هر چه سریع تر پاک شود. اگر فرش شما تیره یا روشن است و به دنبال راه کاری برای پاك كردن لاك از روي فرش هستید. ما در این مطلب از وب سایت سلام دنیا، راهکارهای ساده و سریع به شما معرفی کردیم. امیدوارم که برایتان مفید باشد. اگر ایده و پیشنهادی برای تمیز کردن لاک ناخن از وی فرش دارید برای ما در بخش نظرات بنویسید.


مقالات مرتبط:

روش اصولی تمیز کردن یخچال و روش هایی مؤثر برای خوشبو کردن یخچال

تمیز کردن مبل پارچه ای با روش کاربردی و مواد طبیعی در خانه

نکات خانه تکانی: روش تمیز کردن بی خطر خانه و پیشگیری از آسیب مواد شوینده
 
 
 

از
10
رای