چیدن کمد دیواری و مرتب کردن کمد لباس با ساده ترین ترفندها

چیدن کمد دیواری و مرتب کردن کمد لباس با ساده ترین ترفندها مرتب کردن کمد دیواری ؛ آموزش ساده ترین چیدن کمد دیواری مرتب کردن کمد لباس به شیوه صحیح و سازماندهی کمد دیواری لباس، کیف و کفش و نگهداری مانتو در فضای کوچک در سلام دنیا بیاموزید.

آیا اخیراً به کمد دیواری خود خوب نگاه کرده اید؟ آیا حتی لباسی در آن وجود دارد؟ خواه کمد در نزدیکی درب ورودی شما برای مانتوهای مهمان باشد یا کمد دیواری نزدیک درب ورودی خانواده، باید کاربردی و منظم باشد تا نیازهای خانواده و مهمانان شما را برآورده کند. مراحل ذکر شده در ادامه مطلب از سلام دنیا، برای تمیز کردن و سازماندهی کمد دیواری و تکنیک های چیدن کمد دیواری و مرتب کردن کمد لباس به طور موثر می توانند به شما کمک کنند. حتی اگر کمد شما در باز است و یا در یک فضای دور، شما باید به آن رسیدگی کنید. منظم نگه داشتن کمد، برنامه های روزمره صبح و عصر را برای همه اعضای خانواده آسان تر می کند. با ما همراه باشید.

فواصل زمانی مرتب کردن لباس در کمد دیواری

بهترین راه برای برنامه ریزی سازماندهی کمد دیواری این است که با تغییر فصل به آن رسیدگی کنید. وسایل ذخیره شده در کمد در طول فعالیت های تابستانی همیشه برای روزهای سرد و زمستانی مناسب نیستند.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 1

نحوه تمیز کردن کمد دیواری


حتما بخوانید: تمیز و مرتب کردن خانه کوچک و بزرگ با 50 ایده خانه داری ساده


1. تمیز کردن کمد دیواری از طریق خالی کردن کمد 

همه چیز را - بله، همه چیز - را از کمد بیرون بیاورید. تنها راهی که می توانید آنچه را که در آن وجود دارد ارزیابی کنید، این است که همه چیز را پخش کنید.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 2

2. تمیز کردن کمد دیواری از طریق کشیدن جاروبرقی و پاک کردن گرد و غبار

حالا که کمد خالی است، با جاروبرقی یا تمیز کردن زمین و گردگیری قفسه ها و میله آویز، آن را به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن کامل به حذف تخم حشرات، لاروها و فضولات کمک می کند .

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 3

نکته: با خالی بودن کمد، زمان خوبی است که با یک لایه رنگ تازه یا کمی کاغذ دیواری رنگی به آن اضافه کنید. این یک انگیزه خوب برای تمیز و مرتب نگه داشتن کمد جدید است.

3. تمیز کردن کمد دیواری از طریق مرتب کردن محتویات داخل آن

در حالی که محتویات کمد روی زمین پخش شده است، شروع کنید به دسته بندی آن به چهار دسته:


حتما بخوانید: روش عالی و ساده برای خوشبو کردن لباس و کمد لباس و رفع بوی نم


  • برگرداندن به جای دیگر
  • اهدا
  • دور انداختن
  • تعویض

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 4

4. تمیز کردن کمد دیواری از طریق بازگرداندن اقلام به محل مناسب

 این مکان برای تجهیزات ورزشی، اسباب‌بازی‌ها یا بیل‌های برفی مناسب نیست، مگر اینکه فضای ذخیره‌سازی کت بسیار بزرگی داشته باشید.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 5

5. تمیز کردن کمد دیواری از طریق اهدا کردن لباس های اضافی

کت‌ها، چکمه‌ها، روسری‌ها، دستکش‌ها و کلاه‌هایی را که دیگر مناسب نیستند یا پوشیده می‌شوند، مرتب کنید. آنها را بشویید یا خشک کنید و به یک موسسه خیریه محلی اهدا کنید . مطمئن شوید که آنها را ظرف یک هفته به موسسه خیریه ببرید تا دوباره در کمد قرار نگیرند.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 6

6. تمیز کردن کمد دیواری از طریق دور انداختن لباس های کهنه

چترهای شکسته و چکمه ها یا کفش های بد پوشیده را دور بیندازید. بازیافت کالاهای کاغذی و هر چیزی که شرکت مدیریت پسماند محلی شما می تواند جای دهد.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 7

7. تمیز کردن کمد دیواری از طریق گذاشتن لباس های مناسب در کمد 

اقلام مناسب برای کمد کت، لوازم جانبی لباس های بیرونی، چتر، چکمه هستند. در صورت امکان، فقط اقلام فصلی مناسب را نگه دارید. کت ها را بر اساس طول مرتب کنید تا بیشترین فضای دیوار را برای قفسه ها یا سطل های ذخیره سازی فراهم کنید. از قانون 80/20 پیروی کنید. فضای ذخیره سازی نباید بیش از 80 درصد پر باشد. 20 درصد باقیمانده برای کت های مهمان و اتاق تنفس است تا کت ها بیش از حد چروک نشوند. یک جعبه کمک مالی را در دسترس داشته باشید و با ورود اقلام جدید، می توان یک مورد قدیمی تر را برای اهدا در جعبه قرار داد.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 8

ایده و نکات سازماندهی کمد دیواری


حتما بخوانید: از بین بردن جای دوخت و محو کردن رد سوزن روی پارچه با ترفند ساده


1. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از رخت آویز / چوب لباسی

روی چند چوب لباسی محکم برای کت های سنگین سرمایه گذاری کنید . این کار از افتادن آنها روی زمین جلوگیری می کند. رخت آویز چوبی چوبی برای وسایل پشمی انتخابی عالی است. چند عدد رخت آویز برای دامن قرار دهید. گیره ها برای نگه داشتن دستکش یا روسری عالی هستند.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 9

2. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از فضای درب

فضای داخلی درب کمد مکان مناسبی برای آویزان کردن وسایل سبک وزن است.

  • برای نگهداری وسایل کوچک یک کیسه عمودی برای نگهداری کفش اضافه کنید. حتی می توانید هر جیب را برچسب بزنید تا به بچه ها کمک کنید دستکش و کلاه خود را پیدا کنند.
  • قلاب هایی برای کلاه ، کیف، کوله پشتی و بند سگ نصب کنید.
  • سبدهای سیمی باریک یا نگهدارنده فایل های آویزان را برای پست یا اقلام کوچک اضافه کنید.
  • حوله یا میله های پرده را با حلقه های گیره پرده دوش برای کلاه و روسری نصب کنید.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 10

3. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از کف کمد دیواری

هنگامی که طول کت خود را دانستید، فضای کف را ارزیابی کنید. ممکن است بتوانید قفسه بندی را در تمام عرض کمد نصب کنید یا یک مجموعه سفارشی کوتاه تر از قفسه ها را اضافه کنید. از قفسه ها برای نگهداری کفش و چکمه استفاده کنید، این قفسه را می توان به عنوان قفسه باز گذاشت یا سبدهایی اضافه کرد تا شلوغی را پنهان کند.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 11

4. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق مرتب کردن قفسه بالایی کف

تقریباً تمام کمدهای کت حداقل یک قفسه بالایی دارند. این مکان مناسب برای سبدها یا وان های پلاستیکی است - فراموش نکنید که برچسب ها را برای ذخیره سازی اضافی اضافه کنید. در کمد به بالا نگاه کن ممکن است فضایی برای اضافه کردن یک قفسه کمد کت دیگر در بالای قفسه ای که قبلاً در جای خود است وجود داشته باشد. مطمئن شوید که فضایی برای دسترسی به آن وجود دارد که راهی عالی برای افزودن مقداری فضای ذخیره‌سازی اضافی برای اقلام فصلی است.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 12

5. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از فضای دیوار

اگر کت های زیادی ندارید، ممکن است متوجه شوید که کمد فقط با یک قسمت آویزان کوچک و بقیه فضای دیوار به قفسه ها بهتر عمل می کند. نصب قفسه سیمی ساده و بسیار کاربردی است. حتی ممکن است متوجه شوید که بین در و کت ها فضایی برای چند قلاب برای نگه داشتن چتر یا بند سگ وجود دارد.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 13

6. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق نصب قفسه داخلی

راه حل های ذخیره سازی دائمی را می توان برای به حداکثر رساندن فضا در یک کمد کوچک استفاده کرد . نصب یک سیستم ذخیره سازی داخلی که قفسه های بالایی و میله لباس را ارائه می دهد را در نظر بگیرید. کت ها و ژاکت ها را می توان روی میله آویزان کرد، در حالی که لوازم جانبی پر استفاده شما را می توان در قفسه های بالایی ذخیره کرد تا برای استفاده روزانه به راحتی قابل مشاهده باشند. سیستمی را انتخاب کنید که شامل قفسه ها و کشوهایی در زیر میله لباس باشد. در اینجا می توانید کلاه، دستکش و روسری را در کشوها نگهداری کنید و کفش های اضافی را در قفسه ها مرتب کنید.


حتما بخوانید: پاک کردن رنگ اکریلیک خشک و خیس از روی لباس و پارچه


7. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از کیف های پوشاک

زمانی که کت‌های شما به فصل نمی‌رسند، با نگهداری آن‌ها در کیسه‌های لباسی که می‌توان آن‌ها را با وکیوم مهر و موم کرد، فضای بیشتری در کمد کت خود ایجاد می‌کنید. این وسایل را در ماه های گرم سال که از آنها استفاده نمی شود در گوشه های پشت کمد قرار دهید. کیسه های پوشاک استاندارد بدون آب بندی خلاء نیز یک راه عالی برای محافظت از کت های ظریف یا با ارزش در برابر آسیب در طول سال هستند (مخصوصاً وقتی صحبت از خز یا خز مصنوعی باشد). 

8. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری با استفاده از دو برابر کردن فضای داخلی کمد

یک ایده سازماندهی ساده و مقرون به صرفه برای کمدهای کت کوچک اضافه کردن یک میله لباس دوم در زیر میله بالایی است. این برای به حداکثر رساندن فضای آویزان برای کت ها، ژاکت های سبک، ژاکت ها و موارد دیگر عالی عمل می کند. اگر نیاز به حفظ فضای روی زمین دارید، می توانید میله لباس فعلی خود را در کمد بالاتر ببرید. این به شما امکان می دهد دو سطح کت را با فضای ذخیره سازی اضافی زیر آنها آویزان کنید.

9. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق آویزان کردن سبدها از میله های لباس

اگر کت های کافی برای پرکردن کل کمد ندارید، می توانید از سبدهای آویزان روی میله لباس خود بهره مند شوید. از قلاب های دوش ساده متصل به دسته سبد برای گزینه ای آسان و قابل جابجایی استفاده کنید. در اینجا می توانید لوازم جانبی کوچک یا حتی چیزهای متفرقه مانند ابزار، چراغ قوه و سایر اقلام روزانه را ذخیره کنید. افزودن یک سبد مخصوص پست می‌تواند اوراق مهم را مرتب نگه دارد بدون اینکه فضاهای زندگی خانه شما را به هم ریخته باشد.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 14

10. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق صرفه جویی در فضای کمدهای بزرگ

همه کمدهای دیواری با هم برابر نیستند و معمولا این فضا چیدمان نامناسبی دارد. اگر کمد کت شما کوچک و عمیق است، میل لباس را از جلو به عقب به جای این که از پهلو به پهلو حرکت دهید فکر کنید. این کار در کمدهای عمیق با فضای کافی برای راه رفتن در یک طرف بهترین کار است. اگر کمد شما به اندازه کافی بزرگ نیست که لباس ها را از جلو به عقب در خود جای دهد، می توانید میله لباس را به پشت اتاق ببرید و آن را در جهت فعلی خود از این طرف به سمت دیگر بگذارید. برای نگهداری لوازم جانبی و سایر اقلام کوچک، تکه های کوچک آویزان را به یک دیوار کناری قبل از میله لباس اضافه کنید. 

11. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق نگهداری لوازم جانبی فصلی در پشت کمد دیواری

روسری‌های بزرگ و کلاه‌های خارج از فصل نیازی به این ندارند که در تمام طول سال از ویژگی‌های اصلی کمد کت شما استفاده کنند. در حالی که ممکن است از قبل قلاب هایی در پشت در یا دیوارهای جانبی داشته باشید، می توانید قلاب هایی را روی دیوار پشت کمد خود نیز نصب کنید.  در اینجا می‌توانید لباس‌های فصلی مانند روسری و کلاه را در هوای گرم نگهداری کنید. در زمستان، این فضا می‌تواند لباس‌های شنا و کلاه‌های تابستانی مورد علاقه‌تان را برای ذخیره‌سازی در تمام طول سال نگه دارد.

12. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق جدا کردن لباس هر یک از اعضای خانواده

به خصوص در خانه هایی که چند فرزند دارند، جلوگیری از قاطی شدن لوازم جانبی و اقلام کوچکتر ممکن است دشوار باشد. خوشبختانه، یک راه آسان برای نگهداری آنها به صورت کاربردی در کمد کت شما وجود دارد. سبدهای ذخیره سازی آویزان پشت در را با یک سبد برای هر یک از اعضای خانواده اضافه کنید. سبدهای نگهداری حمام یا سبدهای مجله را برای گزینه ای باریک انتخاب کنید که فضای زیادی برای لباس در داخل کمد باقی می گذارد.


حتما بخوانید:  پاک کردن و از بین بردن لکه چای و قهوه از روی فرش و لباس


13. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق آویزان کردن دستکش ها از گیره های لباس 

دستکش ها اغلب در معرض آب و هوای زمستانی قرار می گیرند، و در واقع، زمانی که به داخل برمی گردیم و آنها را بیرون می آوریم، همیشه کاملاً خشک نیستند. به جای اینکه دستکش های پرکاربرد خود را در داخل کشو قرار دهید، می توانید آنها را بدون اشغال فضای زیادی جدا کنید. میله های نازک یا سیم بند رخت عمودی را در کمد کت خود، چه در گوشه داخلی یا پشت در، اضافه کنید. در اینجا، می‌توانید گیره‌های لباس را اضافه کنید تا جفت دستکش‌ها را به هم بچسبانید، در حالی که اجازه دهید در هوا خشک شوند. امتیاز: این همچنین تضمین می کند که دو دستکش از یک جفت همیشه در کنار هم بمانند.

14. سازماندهی دهی دادن به کمد دیواری از طریق برداشتن میله لباس

اگر تعداد زیادی کت دارید، ممکن است بدون میله لباس به آنها دسترسی پیدا کنید. میله را با قلاب های چند لایه ای که هر طرف و پشت کمد خود را پوشانده اند جایگزین کنید تا به سرعت آنها را آویزان کنید و آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. مجبور نیستید با چوب لباسی ها یا کت های هل دهنده به جلو و عقب دست و پنجه نرم کنید تا آنها را داخل آن قرار دهید - بعلاوه، اگر قلابی باقی مانده است، می توان آنها را در گوشه های جلویی برای روسری و لوازم جانبی نصب کرد.

نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری 15

سوالات متداول

1. چه چیزی را باید در کمد دیواری نگهداری کرد؟

کمدهای کت معمولاً برای نگهداری ژاکت، کت و سایر لوازم جانبی استفاده می شوند، اما از این فضا می توان برای وسایلی مانند چتر، کفش، کلاه، دستکش و موارد دیگر نیز استفاده کرد. اگر خانه شما دارای حداقل فضای کمد است، کمد کت شما مکان مناسبی برای افزودن راه حل های ذخیره سازی کاربردی با بخش های اختصاصی برای هر نوع کالا است.

2. چگونه مانتوها را در یک فضای کوچک نگهداری می کنید؟

زمانی که آنها در فصل نیستند، می‌توانید کت‌ها را با تا کردن آنها در سطل‌ها برای صرفه‌جویی در فضا در کمد کت خود نگهداری کنید. در طول زمستان، می‌توانید آن‌ها را داخل کمد کت نگهداری کنید یا قلاب‌های دیواری را در اتاقی دیگر برای کت‌های پرکاربرد خود اضافه کنید تا وسایل اضافی در کمد دیده نشود.

3. برای نگهداری لباس ها آیا تا کردن بهتر است؟

چرخاندن لباس یک تکنیک عالی برای صرفه جویی در فضا برای وسایلی مانند پیراهن، شلوار، ژاکت های سبک و سایر اقلام کوچک است. اگر لباس‌های حجیم‌تری دارید که نمی‌توان آن‌ها را روی چوب لباسی نگهداری کرد،خوب است که هر لباس را از وسط تا کرده و زیر اقلام کوچک‌تر در سطل ذخیره‌سازی قرار دهید.

سخن آخر

در این پست ما به نحوه صحیح مرتب کردن لباس در کمد دیواری پرداختیم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشند. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید


مطالب مرتبط:

ترفندهای خانه داری ساده و ارزان برای تمیز کردن خانه

20 ایده خلاقانه برای طراحی و دکوراسیون حمام های کوچک



از
2
رای