شرایط نگهداری و روش مراقبت از گل هیدرانسیا (گل ادریسی) در زمستان

شرایط نگهداری و روش مراقبت از گل هیدرانسیا (گل ادریسی) در زمستان نحوه مراقبت از گل هیدرانسیا (hydrangea) در زمستان ؛ انواع و شرایط نگهداری گل ادریسی پهن برگ هیدانسیا در خانه، مکان نگهداری، گلدهی ماکروفیلا hydrangea و محافظت آن در سلام دنیا بخوانید.

هیدرانسیا یک درختچه محبوب است که با شکوفه های سرسبز خود زیبایی خاصی را به ارمغان می آورد. در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه مراقبت از گل هیدرانسیا (hydrangea) در زمستان، انواع گل ادریسی، شرایط نگهداری، مکان نگهداری، گلدهی، روش های محافظت آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع گل ادریسی

پنج نوع اصلی ادریسی وجود دارد :

1. ماکروفیلا یا برگ بزرگ (شامل ادریسیا و انواع گل های آبی یا صورتی مانند نیکو بلو )

2. پانیکل/پانیکولاتا (شامل انواع گل‌های سفید که به رنگ‌های سبز و رز تغییر می‌کنند)

3. هیدرانسیاهای صاف (مانند لایم لایت )

4. ادرانسیای بلوط

5. ادریسی کوهنوردی.

همه اینها درجات مختلفی از مقاومت زمستانی دارند، بنابراین دانستن محدودیت های منطقه رشد و آسیب پذیری احتمالی آنها در آب و هوای زمستان بسیار مهم است.

شرایط نگهداری گل ادریسی در خانه

ادریسی پانیکولاتا و صاف برگ معمولاً به سرما بسیار مقاوم هستند، همانطور که هورتانسیاهای بلوط و هورتانسیاهای کوهنوردی نیز مقاوم هستند، بنابراین این گونه ها معمولاً نیازی به محافظت اضافی در زمستان ندارند.


حتما بخوانید: شرایط نگهداری انواع کاکتوس رنگی


با این حال، ماکروفیلا hydrangeas داستان متفاوتی دارد. یکی از مشکلات  ماکروفیلا hydrangeas گلدهی آنها در تابستان است. یک تصور غلط رایج وجود دارد که این مشکل را می توان به سادگی با استفاده از کود برطرف کرد. اما، در واقع، دلیل محتمل‌تر این امر، شکست جوانه‌های گل است که در اواخر تابستان شروع به شکل‌گیری می‌کنند تا در دمای سرد زمستانی زنده بمانند. به عنوان مثال، ماکروفیلا hydrangeas با گل آبی، گاهی اوقات فقط به منطقه 6 در زمستان مقاوم هستند، به این معنی که یک زمستان سرد به طور بالقوه می تواند جوانه ها را از بین ببرد.

انواع گل ادریسی

مکان نگهداری هیدرانسیا 

ادریسیایی هایی که در گلدان رشد می کنند را می توان برای زمستان به داخل خانه آورد، چه در داخل خانه یا در گاراژ تا از ضربه دمای انجماد به آنها جلوگیری شود. قبل از اولین یخبندان پاییز، هورتانسیا را داخل بیاورید. گیاهان را به مقدار کم آبیاری کنید تا از نشستن ریشه گیاه خفته در آب جلوگیری کنید و به اندازه کافی به آن اضافه کنید تا خاک پس از خشک شدن مرطوب شود.

برای هیدرانسیایی که در زمین کاشته شده اند، اولین نکته برای مراقبت زمستانی این است که بفهمیم آیا درختچه در مکان مناسب کاشته شده است یا خیر. اگر ماکروفیلا hydrangea شما دارای یک طبقه بندی منطقه سختی است که در آن پایین ترین منطقه حتی کمی بالاتر از منطقه ای است که در آن زندگی می کنید، به احتمال زیاد هیدرانسی شما قادر به تشکیل جوانه های بهاری نخواهد بود. حتی اگر منطقه یکسان باشد، اگر درختچه شما بیش از حد در معرض هوای زمستانی باشد، ممکن است به جوانه ها آسیب برساند. 

بسیاری از موپ هدها و سایر ماکروفیلاها معمولاً در مناطق 6 تا 9 USDA مقاوم هستند. ارقام اخیر مانند واریته های "Endless Summer" در مناطق 5 تا 8 مقاوم هستند (اگرچه رقم " Bloomstruck تابستانی بی پایان " برای منطقه 4 مقاوم است. ). هورتانسیاهای "Cityline" عمدتاً به منطقه 5 مقاوم هستند. 

برای ایمن بودن، اگر در یک منطقه سردسیر با زمستان معمولی شمال شرقی زندگی می کنید، ادریسی شما باید حداقل به منطقه 5 مقاوم باشد. در نقطه ای که نور خورشید روشن باشد و در فصل زمستان پناهگاه از باد کمک کند.

مکان نگهداری هیدرانسیا

گلدهی ماکروفیلا hydrangea

اگر ماکروفیلا hydrangea شما فقط گاهی در تابستان شکوفا می شود، یا گاهی اوقات یک سال از گلدهی خود می گذرد ، انتقال آن به مکان محافظت شده تر ممکن است شانس شکوفه دادن را افزایش دهد. مالچ پاشی پایه نیز تا حدودی کمک خواهد کرد، اما منطقه اصلی که باید محافظت شود، شاخه های جوانه زده هستند. برخی از هورتانسیاهای ماکروفیلا، مانند این گل هندی بلومستراک، نسبت به USDA Zone 5 Jennifer Martin-Atkins / Flickr / CC BY 2.0 مقاوم هستند.

گلدهی ماکروفیلا hydrangea

روش های محافظت از هیدرانسیا در زمستان

چند قدم وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از هورتانسیا در زمستان انجام دهید. یک روش نسبتاً رایج ایجاد یک ساختار ساده است که به عایق کاری گیاه شما کمک می کند. این ساختار باید به هوا اجازه گردش دهد.


حتما بخوانید: 6 دلیل سوختن نوک برگ گیاهان آپارتمانی و رفع آن


قرار دادن پایه های باغ به صورت دایره ای در اطراف درختچه و بسته بندی با کرفس، سیم یا پارچه الیاف طبیعی با بافت باز همگی موثر هستند. در داخل این سازه موقت، می توانید مقداری از مواد عایق سبک مانند کاه کاج یا برگ های بلوط را لایه لایه کنید. این یک "منطقه" محافظ از هوای گرمتر و محافظت از باد ایجاد می کند.

این ساختار را در تمام زمستان در جای خود نگه دارید و با شروع به گرم شدن دما در بهار حذف کنید. از آنجایی که باد یا برف باعث ته نشین شدن مواد عایق می شود، در نتیجه نوک شاخه های جوانه زده نمایان می شود، می خواهید مواد بیشتری برای جایگزینی آن اضافه کنید. در پاییز به اندازه کافی کاه کاج (سوزن های خشک شده بلند کاج) و برگ های بلوط بزرگ جمع آوری کنید و در یک کیسه چمن کاغذی دور از باران نگهداری کنید تا بعداً استفاده کنید. برخی از باغبانان معتقدند که برش دادن یک تکه فوم یا مقوا برای قرار دادن بالای سازه از آسیب بیشتر جوانه ها در اثر هوای زمستانی جلوگیری می کند.

روش دیگر برای محافظت از ادریسی این است که آنها را آزادانه در فوم (مانند فوم جعبه تخم مرغ) یا مواد عایق (مانند عایق فویلی که برای ارسال بسته های تحت کنترل آب و هوا استفاده می شود) بپیچید. کل درختچه را بپیچید و مراقب باشید که شاخه ای نشکند و به آرامی اما محکم با ریسمان، گیره و/یا نوار چسب محکم کنید. برخی از باغبان‌های خلاق، این درختچه‌های پیچیده شده را شبیه هدایای بسته‌بندی شده بزرگ، با روبانی که در کمان بسته شده است، همزمان با تعطیلات زمستانی می‌سازند.

سازه‌های تجاری ساخته شده‌ای وجود دارد که می‌توانید از فروشگاه باغ خود برای محافظت از هیدرانسیا نیز خریداری کنید، اما یک باغبان خلاق اغلب می‌تواند با مواد و اشیایی که از قبل در سوله باغ پیدا شده است، بسنده کند.

روش های محافظت از هیدرانسیا در زمستان

تغذیه گل ادریسی در زمستان

هیدرانسیا همانطور که از نامش پیداست برای رشد به هیدراتاسیون نیاز دارد. آبیاری خوب قبل از یخ زدن زمین در زمستان به ریشه ها و درختچه ها کمک می کند تا برای فصل قوی تر بمانند. بادهای خشک زمستانی نیز می تواند رطوبت درختچه ها را کاهش دهد.

تغذیه خاک اطراف هیدرانسیا با مواد مغذی به سالم ماندن آن در طول زمستان نیز کمک می کند. خاکی که مواد مغذی زیادی مصرف کرده است می تواند "نازک" شود و گیاهان را در برابر آسیب های زمستانی آسیب پذیرتر کند.


حتما بخوانید: شرایط نگهداری و روش تکثیر گیاه برگ انجیری (مونسترا البو)


یک پانسمان کمپوست یا کود کمپوست شده، یک وعده غذایی عالی برای هضم هیدرانسی شما در طول فصل طولانی زمستان است. ترکیبی از تفاله قهوه استفاده شده و خاکستر چوب نیز خوب است. این افزودنی ها به ترتیب به خاک اسیدیته و قلیایی می افزایند و افزودن هر دو به یکدیگر به تعادل سطح pH خاک کمک می کند و همچنین خاک را با مواد مغذی آلی تغذیه می کند.

تغذیه گل ادریسی در زمستان

یک لایه اضافه شده از مالچ طبیعی سبک وزن (مانند مالچ پوست درخت کاج، برگ های بلوط، یونجه یا کاه کاج) به حفظ سطح رطوبت کمک می کند. در حالت ایده‌آل، یک پوشش اولیه برف نیز به این امر کمک می‌کند، اما این روزها نمی‌توانیم همیشه به الگوهای آب‌وهوای «عادی» تکیه کنیم.

شش تا هشت اینچ مالچ را روی لایه کمپوست اضافه کنید، اما فقط پس از یخ زدن زمین. مالچ پاشی قبل از یخبندان شدید ممکن است جوندگان را به سمت پایه گیاه جذب کند یا گیاه را فریب دهد که فکر کند گرمتر از آن است. صبر کردن تا پس از یخبندان شدید به این معنی است که گیاه به حالت خفته زمستانی خود رفته است و محافظت اضافی مانند یک پتوی زمستانی خواهد بود.در بهار، زمانی که خطر سرمازدگی سخت از بین رفت، به آرامی مالچ را پاک کنید.

سخن آخر

با توجه به دانستن نحوه نگهداری و شرایط زندگی گل هیدرانسیا یا ادریسی اگر در منزل خود جای برای آنها دارید حتما از این گیاه زیبا تهیه کنید. امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

پرورش و کاشت گل بامبو در گلدان و روش مراقبت از خیزران در گلدان

آموزش کاشت و پرورش گل رز در باغچه و شرایط نگهداری آن
 

از
2
رای