آموزش ساخت گوشواره کیوت با وسایل ساده و مهره (آویزی و حلقه ای)

آموزش ساخت گوشواره کیوت با وسایل ساده و مهره (آویزی و حلقه ای) اموزش ساخت گوشواره با وسایل ساده ؛ روش درست کردن و ساخت گوشواره با مهره ؛ ساخت گوشواره کیوت آویزی و حلقه ای ساده و سیمی برای افراد مبتدی تصویری و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

در واقع ساختن برخی از جواهرات در خانه بسیار ساده است. با ساخت جواهرات سفارشی خود، این آزادی را خواهید داشت که هر ظاهر یا ترکیب رنگی را که می خواهید با کسری از قیمت ایجاد کنید. گوشواره های آویز یکی از ساده ترین انواع جواهرات دست ساز برای مبتدیان است که می توانند با آن یاد بگیرند. در این مطلب از سلام دنیا، ما به اموزش ساخت گوشواره با وسایل ساده و چگونگی ساخت یک گوشواره آویزی و حلقه ای دستی با مهره و سیم برای مبتدیان پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

نحوه ساخت گوشواره های آویزی

1. ساخت گوشواره های اویزی ساده


حتما بخوانید: مدل دستبندهای بافتنی زیبا دخترانه و پسرانه به همراه آموزش


1. مواد خود را جمع آوری کنید

برای هر گوشواره، به یک گیره سر، یک سیم گوش قلاب فرانسوی (یا سیم گوش یا پایه گوش دیگر) و مجموعه ای از مهره ها نیاز دارید. شما همچنین به سیم برش، انبر و انبر تخت نیاز خواهید داشت.

  • شما می‌توانید از هر ترکیبی از مهره‌ها که دوست دارید استفاده کنید، به شرطی که حداقل دو دانه روی سر قرار بگیرند.
  • سیم‌های گوش قلاب فرانسوی که به آن قلاب گوش نیز می‌گویند، بخشی از گوشواره است که مستقیماً با گوش‌های شما در تماس است. همانطور که از نام آنها پیداست، آنها از یک قلاب بزرگ تشکیل شده اند که از گوش شما آویزان می شود. در طرف مقابل قلاب بزرگ یک حلقه دایره ای کوچک ("حلقه پرش") وجود دارد که برای اتصال قلاب به قسمت تزئینی گوشواره استفاده می شود. سیم های گوشواره معمولاً از فلزات ضد حساسیت ساخته می شوند که در برابر خوردگی و تغییر رنگ مقاوم هستند.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 1

2. طرح مهره خود را بچینید.

قبل از اینکه مهره های خود را "بند" کنید، ایده خوبی است که ابتدا طرح خود را برنامه ریزی کنید. برای اینکه طول آن را در نظر داشته باشید، با قرار دادن یک هدگیر در کنار آن شروع کنید. 

  • در مرحله بعد، مهره ها را در یک خط مستقیم به موازات گیره سر مرتب کنید.بیش از دو سوم طول هدپین را نگیرید.
  • مهره ها را عوض کنید تا زمانی که الگویی را پیدا کنید که بهترین عملکرد را دارد.
  • بسیاری از گوشواره های اویزی یک قطعه آویزان بزرگ در پایین دارند. یک رشته از مهره‌های فاصله‌دهنده کوچک را در بالای یکی از مهره‌های تزئینی بزرگ در نظر بگیرید.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 2

3. مهره های خود را به هر سرپیچ اضافه کنید

 مهره های خود را روی سرشان بچسبانید، از پایین ترین مهره شروع کنید و به بالا ختم کنید. ممکن است متوجه شوید که یک بار روی پین، طرح کاملاً برای شما "کار نمی کند". در این مرحله، به راحتی می توانید مهره ها را هر چند بار که می خواهید بردارید و دوباره سازماندهی کنید.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 3

4. انتهای آزاد پین را در زاویه 90 درجه خم کنید

 سنجاق را درست بالای دکمه بالایی با نوک هر یک از انبرها نگه دارید. از انگشت شست خود برای فشار دادن انتهای آزاد هدپین به سمت پایین استفاده کنید تا نسبت به بقیه پین ​​کاملاً افقی شود.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 4

5. حلقه خود را ایجاد کنید

گیره سر را با انبر بینی سوزنی درست بالای خم بگیرید. سیم دور انبر خود را پایین بکشید. با چرخاندن مچ دست خود در جهت عقربه های ساعت، انبردست را کمی بچرخانید. حلقه را با کشیدن انتهای سیم به سمت عقب به پایان برسانید تا یک دایره کوچک تشکیل شود.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 5

6. اضافی را جدا کرده و حلقه را صاف کنید

 اگر سیم اضافی در انتهای سرپینگ خم شده وجود دارد، آن را با سیم برش های خود جدا کنید. انتهای دم حلقه باید فقط ابتدا را بدون همپوشانی لمس کند. حلقه را با انبر صاف خود فشار دهید تا کل حلقه صاف و تراز شود.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 6

7. گوشواره ها را به سیم های انتخابی خود آویزان کنید

از آنجا که حلقه ای که به تازگی ساخته اید به عنوان حلقه پرش عمل می کند، می توانید گوشواره های جدید خود را به هر نوع سیم گوش یا پایه گوش که ترجیح می دهید وصل کنید. به سادگی از انبر سوزنی خود برای فشار دادن انتهای دم حلقه پرش برای باز کردن آن استفاده کنید. حلقه را به دور حلقه پرش سیم گوش یا حلقه اتصال دیگر قلاب کنید. حلقه پرش را با فشار دادن به سمت بالا در جهت مخالف ببندید تا حلقه کامل شود.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 7

2. گوشواره آویزی سیمی


حتما بخوانید: آموزش کیف بافتنی 


1. مواد خود را جمع آوری کنید

برای این گوشواره به سیم 22، سیم برش کوچک، انبردست جواهرسازی، سیم گوش قلاب فرانسوی و مهره های برش روندل نیاز دارید.

  • در حالی که کار با انبر مخصوص جواهرسازی آسان تر است، هر نوع انبردست بینی گرد دیگری نیز به خوبی کار می کند. سایر انبردست های کوچک در یک خرج کردن انجام خواهند داد.
  • دانه‌های Rondelle دانه‌های کوچک، گرد و مسطحی هستند که معمولاً به عنوان فاصله‌دهنده در جواهرات مهره‌دار استفاده می‌شوند. آنها را می توان از هر چیزی از شیشه گرفته تا سنگ های قیمتی درست کرد. یک تا سه رنگ را برای کار انتخاب کنید.
  • بسته به اندازه دقیق مهره های روندل خود، در هر گوشواره از سه عدد استفاده خواهید کرد.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 8

2. سیم خود را قطع کنید یک تکه کوچک از سیم خود را از دوک آن جدا کنید.

آن را صاف کنید تا بتوانید اندازه گیری دقیقی داشته باشید. برای هر گوشواره چهار اینچ سیم را اندازه بگیرید و با استفاده از سیم برش خود برش دهید.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 9

3. سیم های خود را خم کنید تا یک حلقه صاف تشکیل شود

برای هر گوشواره، از انگشتان خود برای خم کردن یک سیم به شکل بیضی یا قطره ای استفاده کنید. دو انتها را در بالا به شکل V در بیاورید. اکنون کل سیم باید شبیه یک ماهی باشد.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 10

4. مهره های خود را اضافه کنید

مهره های انتخابی خود را روی هر حلقه سیم بلغزانید. فقط به اندازه ای که در لبه پایینی قطره اشک قرار می گیرد، اضافه کنید. این حدود سه دانه روندل خواهد بود.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 11

5. یک حلقه در سیم سمت راست خود ایجاد کنید

 از انبردست برای نگه داشتن سیم سمت راست استفاده کنید. آن را به آرامی بچرخانید تا یک حلقه تشکیل شود. سیم سمت راست را زیر سمت چپ تا کنید.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 12

6. هر دو سیم جانبی را در یک سیم پیچ بپیچید

با استفاده از انگشتان خود، سیم سمت راست خود را دو بار دور نقطه عبور بپیچید. قسمت کوچکی از سیم سمت راست باقیمانده را جدا کنید. سپس، سیم سمت چپ خود را از بالا به پایین دور نقطه عبور بپیچید. در این مرحله، گوشواره شما باید از دو حلقه تشکیل شده باشد که توسط یک سیم پیچ کوتاه و محکم از هم جدا شده اند. مهره های شما در انتهای آزاد یک حلقه بسیار بزرگتر در مقابل یک حلقه کوچک و دایره ای تر قرار دارند.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 13

7. هر یک از گوشواره های خود را به سیم گوش قلاب کنید

از انبردست خود استفاده کنید تا به آرامی بست دایره ای کوچک هر سیم گوش (حلقه پرش آن) را باز کنید. هر یک از گوشواره های خود را با حلقه کوچکتر آن به یک بست باز آویزان کنید. از انبردست خود برای بستن سیم های گوش به سمت بالا استفاده کنید و اکنون یک مجموعه کامل از گوشواره های دست ساز دارید.

نحوه درست کردن گوشواره های آویزی 14

سخن آخر

درست است که بیشتر جواهرات را می توانید از فروشگاه خریداری کنید ولی خب وقتی خودتان چیزی را که نیاز دارید می سازید، لذت دیگری دارد. شما می‌توانید کار خلاقانه خود را خودتان بیندازید و آن‌ها را به هدایایی مقرون به صرفه تبدیل کنید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در ساخت گوشواره کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

آموزش بافتنی با میل | آموزش انواع مدل بافتنی با تک میل و دو میل

34 ایده ساخت کاردستی با قوطی نوشابه فلزی کوکاکولا ساده و سخت برای کودکان

ساخت پاکت کادو؛ روش درست کردن ساک دستی هدیه شیک و ساده خانگیاز
2
رای