معرفی روش ها و دستگاه های جدید جوان سازی صورت

معرفی روش ها و دستگاه های جدید جوان سازی صورت در ادامه به معرفی روش های جوان سازی پوست صورت با لیزر، نخ، مزوتراپی، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، پلاسما، بوتاکس و تزریق چربی و مزایا و معایب هر یک پرداخته شده است.

جوانسازی پوست با روش های تخصصی بسیار زیاد هستند، از کرم‌های موضعی گرفته تا جراحی و لیفتینگ صورت (رفع شل شدگی پوست صورت) با استفاده از روش های مختلف! برای درمان ابتدا باید به متخصص مراجعه کنید تا دلیل چین و چروک مشخص شود.

در این مطلب ضمن معرفی روش ها و دستگاه های جدید جوان سازی صورت از معایب و مزایای آنها صحبت می شود تا بیشتر با این روش ها آشنا شوید.

نحوه اثر گذاری روش های جوان سازی پوست صورت

به طور کلی در همه روش ها 2 هدف مد نظر است:

1 . تحریک ساخت و تولید عوامل موثر در جوانی و شادابی پوست ( تحریک تولید و ساخت کلاژن و الاستین توسط پوست)

2 . اضافه کردن مواد مورد نیاز پوست برای حفظ حالت دلخواه یا جبران ضایعات پوستی با برداشتن یا گذاشتن مواد جایگزین در بافت صورت (مثل تزریق چربی یا ژل)

روش های جوان سازی پوست صورت

1. جوان سازی پوست صورت با لیزر

لیزر توانایی از بین بردن چین و چروک های با عمق متوسط تا عمیق را دارد و رنگ، بافت و سفتی پوست را به میزان چشمگیری بهبود می بخشد. یکی از توانایی لیزر هدف قرار دادن سلول‌هایی خاص در لایه‌های متفاوت پوست است که باعث می شود عوارضی چون ماه گرفتگی رنگدار، خال لکه شرابی (پورت واین) و رگ‌های عنکبوتی درمان شوند. همچنین لیزر می‌تواند حفره‌های به جا مانده از جای جوش و آکنه و بسیاری از اسکار‌ها را محو کند. پزشک متخصص پوست می‌تواند به شما در انتخاب نوع لیزر کمک کند، تا تعیین شود چه نوع لیزر درمانی مناسب شماست.

جوان سازی پوست صورت با لیزر

2. جوان سازی پوست صورت با نخ

استفاده از اصطلاح نخ کلاژن غلط است چون این نخ ها از جنس کلاژن نیستند بلکه ساختار آن ها به گونه ای است که باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شوند .یکی از جدیدترین و بهترین تکنیک‌ها و روش‌های جوانسازی پوست صورت، استفاده از نخ‌های کوچک زیر پوست است. در این روش با جای گذاری و قرار دادن نخ‌های کوچک در زیر پوست صورت، افتادگی و شلی پوست را رفع می کنند.

در روش لیفت صورت با نخ، از نخ های کوتاه و کوچک استفاده می شود، این نخ ها را در زیر پوست، قسمتی که افتادگی دارد قرار می دهند. نخ‌های زیر پوستی، در طی زمان و حدود 4 تا 6 ماه تجزیه می‌شوند و از بین می‌روند. ولی تا زمانی که زیر پوست قرار دارند باعث تحریک ساخت و تولید سلول‌های فیبروبلاست و افزایش تکثیر در آن‌ها می‌ شوند. این سلول‌ها که مسیول ایجاد، شکل دهی و نظم دادن به بافت‌های پوست هستند، باعث جوانسازی پوست اطراف خود می شوند.

جوان سازی پوست صورت با نخ

3.  جوان سازی پوست صورت با روش مزوتراپی

مزوتراپی یک نوع تکنیک برای جوان سازی پوست صورت است. از این روش برای جوان سازی پوست صورت، سفت و محکم کردن و باسازی پوست استفاده می شود. در این روش با تزریق عصاره گیاهان، ویتامین ها و در برخی موارد تزریق هورمون عیب های پوست را برطرف می کنند. از این روش برای حذف چربی های اضافی پوست نیز استفاده می شود. از روش مزوتراپی در ایران برای رویش مو، جوانسازی پوست، از بین بردن لک و چربی های اضافی پوست نیز استفاده می شود. این روش درمانی به غیر از قرمزی و التهاب ضرر خاصی ندارد فقط باید حتما توسط متخصص پوست و مو یا جراح پلاستیک انجام شود، زیرا استریلیزه بودن سوزن های تزریق (برای جلوگیری از عفونت) و میزان خلوص موادی که تزریق می شود اهمیت زیادی دارند.

جوان سازی پوست صورت با روش مزوتراپی

4. جوان سازی پوست صورت با هایفوتراپی

اثر هایفوتراپی 3 ماه پس از آغاز درمان مشاهده می‌شود و در از بین بردن پلک‌های افتاده و آویزان، از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، چروک‌های ریز و چین‌خوردگی‌های باریک اطراف چشم موثر است. این متد از افتادگی و شل بودن پوست گردن و گونه‌ها تا حدی کاسته و به از ببین بردن غبغب و سفت شدن پوست صورت کمک کرده و همچنین در کم کردن عمق خط خنده و رفع افتادگی گوشه‌های لب نیز موثر است.

مزیت هایفوتراپی نسبت به سایر روش‌ها در این است که بدون اینکه هیچ‌گونه جراحی انجام بگیرد لیفت صورت در چند جلسه انجام می‌شود. در صورتی که تعداد جلسات به اندازه لازم باشد، تاثیرگذاری هایفوتراپی تا 1 سال ماندگارخواهد بود.

جوان سازی پوست صورت با هایفوتراپی

5. جوان سازی پوست صورت با آر اف فرکشنال (RF fractional)

یکی از روش های کم عارضه، بدون درد و آسان برای جوانسازی پوست صورت، جوانسازی با (RF Fractional) است. در این روش دوره نقاهت وجود ندارد و نتیجه انجام جوانسازی با (RF Fractional) پس از چند ساعت در پوست قابل مشاهده است و بلافاصله پس از انجام آن می‎توانید به انجام کارهای روزمره بپردازید. آر اف فرکشنال (RF fractional) با تحریک کلاژن سازی باعث منظم شدن رشته‎های کلاژن و سفتی و جوانسازی پوست صورت می‎شود.

یکی از بهترین نوع RF های فرکشنال یا سوزنی، دستگاهی به نام اسکارلت (Scarlet) است. روش کار این دستگاه به این صورت است که در ابتدا تعدادی سوزن مخصوص، به داخل پوست وارد شده و سپس امواج رادیوفرکانس بین این سوزن‎ها در درون پوست برقرار می‎شود و به این ترتیب ساخت کلاژن و الاستین در پوست تحریک و شروع به ساخته شدن می‎شود. از این روش می توان برای رفع چین و چروک پوست، افزایش ضخامت پوست، لیفتینگ (سفت کردن پوست)، جوانسازی دست‎ها، رفع جای جوش و اسکار و سوختگی و… استفاده کرد.

جوان سازی پوست صورت با آر اف فرکشنال (RF fractional)

6. جوان سازی پوست صورت با روش پلاسما (PSR)

یکی از راه های درمانی بازسازی پوست برای احیای جوانی و زیبایی استفاده از روش پلاسما است که توسط دستگاهی به نام (PSR) انجام می شود. این دستگاه انرژی را به شکل پلاسما به پوست منتقل می کند، نه به شکل لیزری؛ بنابراین این یک روش بازسازی پوست غیر لیزری است که مزایای خاص خود را دارد.

از این دستگاه در ترمیم تغییرات پوستی ناشی از اشعه UV آفتاب سوختگی (photoaging)، جوانسازی پوست، رفع خطوط صورت و چین و چروک ها (ریتیدها) استفاده می کنند.

این تکنولوژی غیر لیزری، بازسازی و جوان سازی پوست مورد تایید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) است و توانایی این روش در جوان سازی پوست از لحاظ بالینی ثابت شده است.

جوان سازی پوست صورت با روش پلاسما (PSR)

7. جوان سازی پوست صورت با بوتاکس

استفاده از بوتاکس یکی از آسان ترین روش ها برای رفع چین و چروک پوست صورت است و می تواند 4 تا 6 ماه اثر خود را حفظ کند. در این روش با استفاده از یک نوع سم سلول های عصبی متصل به ماهیچه های صورت را به طور موقت و به مدت 4 تا 6 ماه فلج می کنند تا نتواند ماهیچه ها را در نواحی خاص به حرکت در آورد.

اگر این روش توسط پزشک متخصص و با مواد خالص و اصلی انجام شود مشکلی ایجاد نمی کند ولی اگر یکی از این موارد رعایت نشود ممکن است باعث عوارضی مانند لوچی، افتادگی پلک و مسمومیت ناشی از سم و آلرژی شود.

جوان سازی پوست صورت با بوتاکس

8. جوان سازی پوست صورت با تزریق چربی

در این روش هدف ایجاد برجستگی و چاقی موضعی در نواحی مثل گونه و لب است تا علاوه بر جوانتر نشان دادن صورت به زیبایی آن نیز افزوده شود. این روش بیشتر مورد علاقه خانم های جوانی است که در نواحی لب و گونه برجستگی مناسبی ندارند.

روش کار به این صورت است که مقداری از چربی اضافی در نواحی مثل شکم، ران یا باسن را برداشته شده و به محل مورد نظر تزریق می شود.

چون این چربی از بدن خود فرد تامین می شود هیچ گونه آلرژی ایجاد نمی کند. مدت ماندگاری این روش زیبایی 3 تا 6 ماه است زیرا در طول این مدت چربی تزریق شده جذب بدن خواهد شد.

بلافاصله پس از تزریق چربی، نتایج حاصل از آن قابل مشاهده است. ممکن است محل تزریق شده در اثر وجود تورم زیاد، در ابتدا برجسته‌تر دیده شود. اما با گذشت زمان، تورم موجود فروکش می‌کند و شما می‌توانید نتایج واقعی را در عرض 3 تا 4 ماه ببینید.

جوان سازی پوست صورت با تزریق چربی

از
1
رای