لیفت صورت با نخ چیست؛ هزینه، روش انجام و عوارض لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؛ هزینه، روش انجام و عوارض لیفت با نخ لیفت با نخ یک گزینه کم تهاجمی برای جراحی لیفت صورت است. که پزشک با قرار دادن تعدادی نخ در سطح صورت، پوست به سمت بالا کشیده و لیفت می کند. هر آنچه باید درمورد لیفت صورت با نخ بدانید در سلام دنیا بخوانید.

لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می شود ، اما عوارض جانبی قرمزی، کبودی و تورم را بهمراه دارد. ما در این مقاله از سلام دنیا، درباره اینکه لیفت صورت با نخ چیست، هزینه، روش انجام و عوارض لیفت با نخ را برای شما بیان کردیم. با ما همراه باشید.

هر آنچه باید درمورد لیفت صورت با نخ بدانید

حقایق صریح درباره لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یک گزینه کم تهاجمی برای جراحی لیفت صورت است. پزشک  تعدادی نخ در سطح صورت قرار می دهد و سپس با "کشیدن" پوست به سمت بالا و محکم کردن نخ، پوست را لیفت می کنند.

1. ایمنی روش لیفت با نخ:

لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می شود، اما عوارض جانبی قرمزی، کبودی و تورم را بهمراه دارد.

2. راحتی روش لیفت با نخ:

این روش را می توان در مدت 45 دقیقه انجام داد ، و نیازی به استراحت مطلق ندارد می توانید به کارتان برگردید. مراجعه به یک ارائه دهنده متخصص و دارای مجوز ، نکته مهم برای لیفت با نخ ایمن و موثر است.

3. هزینه روش لیفت با نخ:

لیفت با نخ نسبت به لیفت صورت قدیمی هزینه کمتری دارد اما تحت پوشش بیمه نیست. هزینه ها با توجه به بسیاری از عوامل متفاوت است ، اما متوسط ​​هزینه متوسط حدود 2250 دلار است.

4. تاثیر روش لیفت با نخ: (لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد)

روش های لیفت نخ به اندازه جراحی لیفت صورت موثر نیستند و مطالعه ای در مورد اثر بخشی طولانی مدت آنها وجود ندارد. نتایج حاصل از لیفت با نخ از 1 تا 3 سال دوام دارد. برای کسب بهترین نتیجه، جراحان توصیه می کنند که لیفت با نخ را همراه با سایر روش های ضد پیری مانند اولتراپی انجام دهید.


حتما بخوانید: روش های خانگی پیلینگ پوست


 لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت با نخ ، که به آن لیفت بخیه خاردار نیز گفته می شود ، یک عمل زیبایی است که هدف آن بالا کشیدن و ساخت شکل صورت یا پستان شماست. در روش لیفت با نخ از مواد بخیه ای موقتی، پزشکی برای "بخیه زدن" پوست تان استفاده می شود تا پوست کشیده شود.

لیفت با نخ از سال 1990 وجود داشته است، اما نوآوری در مواد مورد استفاده برای لیفت نخ باعث افزایش محبوبیت این روش در سال های اخیر شده است. افراد که در دهه 30 تا اوایل 50 سالگی شان قرار دارند، کاندید لیفت با نخ هستند. فردی که به طور کلی از سلامتی خوبی برخوردار است و به تازگی علائم پیری را مشاهده کرده، ممکن است از تأثیر ملایم لیفت با نخ بیشترین بهره را ببرد.

افرادی که به دلیل شرایط پزشکی که بیهوشی عمومی را خطرناک می کنند ، نمی توانند لیفت صورت انجام دهند ،می توانند لیفت با نخ را به عنوان گزینه جایگزین ایمن تر انجام دهند.

هزینه روش لیفت با نخ:

هزینه های روش لیفت با نخ با توجه به محل زندگی شما ، تجربه ارائه دهنده شما و تعداد مناطقی که قرار است  هدف قرار بگیرید، بسیار متفاوت خواهد بود. یک منبع معتبر محاسبه کرد که لیفت با نخ به طور معمول 40 درصد هزینه جراحی لیفت صورت را خواهد داشت. بر اساس هزینه های گزارش شده توسط RealSelf.com ، متوسط ​​هزینه لیفت با نخ در ایالات متحده 2250 دلار است.

ليفت شقيقه با نخ

پیشانی ، فک ها ، ناحیه زیر چشم و ابرو همه قسمت های از صورت هستند که می توانند با روش لیفت با نخ بالا کشیده شوند . می توانید همزمان یک منطقه یا چندین منطقه را هدف قرار دهید و هزینه را افزایش دهید. لیفت با نخ برای بالا کشیدن و سفت شدن سینه ها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

لیفت با نخ به بیهوشی عمومی احتیاج ندارند، بنابراین در هزینه دارو بیهوشی صرفه جویی می کنید. همچنین لازم نیست که برای زمان بهبودی مرخصی بگیرید. بهبودی این روش کوتاه است- حتی می تواند در وقت استراحت انجام شود.

جراح پلاستیک ممکن است توصیه کند که برای تقویت اثرات لیفت نخ، روش های درمانی بیشتر یا روش های زیبایی مانند بوتاکس یا فیلر ژوویدرم را دریافت کنید. مطمئن شوید که از هزینه های مرتبط با این روش ها مطلع هستید.


حتما بخوانید: بوتاکس چیست؟


روش لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

انواع نخ لیفت صورت

روش لیفت با نخ به دو روش انجام می شود.

 • اولی کاملاً ساده است. با نخ های بخیه های غیرقابل حل در زیر پوست شما ، پزشک می تواند پوست را محکم به سمت پیشانی ، گردن یا بالا تنه بکشد.

روش لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود؟

 • نخ های "خاردار" نامرئی و بدون درد به پوست شما متصل می شوند از آنجایی که این نخ پوست را محکم می کشد، اطمینان می دهند که نخ بافت و عضلات زیرین پوست شما را محکم نگه می دارد.
 • پس از قرار دادن یک نخ خاردار ، پاسخ بهبودی بدن شما شروع می شود. حتی اگر در اثر نخ های زیر پوست تان هم آسیب نبینید، بازهم بدن شما یک ماده بخیه را تشخیص می دهد و شروع به تحریک تولید کلاژن در منطقه آسیب دیده می کند. کلاژن می تواند شکاف های افتاده پوست را پر کرده و سفتی و الاستین بیشتر جوانی را به صورت شما بازگرداند.

یک مطالعه کوچک در سال 2017 ، پیشنهاد کرد که اثر اصلی روش لیفت با نخ ، محکم تر و ساختارمندتر نشان دادن پوست است. بعد از یک سال ، با حل شدن بخیه ها ، این اثر کاهش پیدا می کند. با این حال ، یک اثر "جوان سازی" ثانویه وجود داشته که باقی مانده و پس از عمل به مدت 3 سال یا بیشتر قابل توجه بود.

بررسی مطالعه سال 2019، مطالب مربوط به روش لیف با نخ ، به این نتیجه رسیدند که برای دریافت اثرات طولانی مدت از این روش ها تحقیقات بیشتری لازم است ، زیرا فن آوری و روش های ارائه لیفت با نخ همچنان در حال تغییر هستند.

روش لیفت با نخ:

روش لیفت با نخ ممکن است بسته به منطقه ای که مورد درمان قرار داده اید و همچنین توانایی ارائه دهنده تان کمی متفاوت باشد. اما تکنیک اساسی معمولاً یکسان است.

 • از شما خواسته می شود در اتاقی که عمل روی شما انجام می شود، دراز بکشید. همانطور که برای جراحی آماده شده اید، الکل و همچنین بی حسی موضعی روی پوست شما استفاده خواهد شد.
 • از یک سوزن یا کانول نازک برای قرار دادن نخ های زیر پوست شما استفاده می شود. قرار دادن نخ ها می تواند 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.
 • بعد از اینکه نخ ها زیر پوست قرار گرفتند ، عمل قرار دادن نخ قطع خواهد شد. ممکن است در زیر پوست احساس فشار یا سفتی کنید.
 • در عرض چند دقیقه از بیرون آمدن سوزن ها ، لیفت شما کامل می شود و شما آزادانه به خانه می روید.

حتما بخوانید: 8 درمان خانگی برای چین و چروک پیشانی


مناطق مورد نظر برای روش لیفت با نخ:

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت انتخاب می کنند که "شل" شده و یا به مرور زمان کمتر سفت به نظر می رسند. این مناطق شامل موارد زیر است:

 • فک ها و خط فک
 • خط ابرو
 • ناحیه زیر چشم
 • پیشانی
 • گونه ها

از روش لیفت با نخ همچنین برای بالا کشیدن و سفت شدن سینه ها ، به خصوص پس از بارداری و کاهش وزن هم استفاده می شود.

 روش لیفت با نخ

آیا خطرات یا عوارض جانبی برای روش لیفت با نخ وجود دارد؟ 

لیفت با نخ یک روش کم خطر در نظر گرفته می شود ، اما عوارض جانبی و خطر ابتلا به عوارض برای آن وجود دارد. پس از انجام روش لیفت با نخ ، مواجهه با موارد زیر غیر معمول نیست:

 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • درد جزئی در محل تزریق نخ
 • 15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارض ، از جمله فرورفتگی وجود دارد. عوارض احتمالی جزئی و به راحتی قابل اصلاح هستند.

عوارضی که باید مراقب آنها باشید عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در ماده نخ
 • خونریزی در نتیجه قرار دادن نخ در زیر پوست شما
 • گودی یا کشیدگی قابل مشاهده در قسمتی که نخ ها قرار داده شده اند
 • جابه جایی یا "حرکت" ناخواسته نخ ها که منجر به ایجاد برجستگی یا برآمدگی می شود
 • درد در زیر پوست که نتیجه بیش از حد "محکم کردن" یا بد قرار گرفتن نخ باشد
 • عفونت در محل که لیفت انجام شده

از بین همه خطرات ناشی از لیفت با نخ ، عفونت عاملی است که باید بیشتر مراقب آن باشید. در صورت مشاهده موارد زیر ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

 • ترشحات سبز ، سیاه ، قهوه ای یا قرمز در محل انجام لیفت
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

حتما بخوانید: عوارض تزریق ژل به صورت 


بعد از لیفتینگ نخ چه انتظاراتی داشته باشید؟

دوره نقاهت پس از لیفت با نخ موفق بسیار کم است. اگرچه ممکن است تورم و کبودی قابل مشاهده باشد ، اما در صورت تمایل می توانید فوراً به کار خود برگردید. نتایج باید دقیقاً پس از قرار دادن نخ ها مشخص باشد ، اما ممکن است در روزها و هفته های بیشتری پس از قرار دادن نخ ها متوجه آنها شوید، زیرا تورم و کبودی کاهش پیدا می کند.

نتایج حاصل از لیفت با نخ دائمی نیست. اثرات موفقیت آمیز معمولاً از 1 تا 3 سال  ادامه دارد. مانند سایر فیلرهای (پرکننده) پوستی، مثل بوتاکس، نخ هایی که در این روش استفاده می شود در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می شوند.

پس از لیفت صورت با نخ ، می توانید برنامه عادی خود را از سر بگیرید. ارائه دهنده خدمات شما ممکن است به شما توصیه کند که صورت خود را به شدت مالش ندهید و در هفته های ابتدایی بعد از عمل از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.

آكادمی جراحان پلاستیك آمریكا به شما توصیه می كند كه طی چند هفته اول بعد از لیفت  كردن صورت با نخ، از مصرف مرطوب كننده روزانه صرف نظر کرده و با حالت سر رو به بالا بخوابید تا از غلت زدن روی به بخیه های تازه جلوگیری كنید.

همچنین به شما توصیه می شود از رفتن به سونا و انجام تمرینات شدید در هفته اول یا بعد از انجام لیفت با نخ خودداری کنید.

بعد از لیفتینگ نخ چه انتظاراتی داشته باشید؟

آماده سازی قبل از انجام روش لیفت با نخ:

پس از مشورت با ارائه دهنده خدمات و رزرو روز عمل ، ممکن است به شما دستورالعمل های مربوط به بایدها و نبایدها قبل از عمل داده شود تا برای لیفت صورت با نخ آماده شوید.

کارهایی که باید قبل از لیفت با نخ انجام دهید:

 • قبل از عمل به پزشک هر دارویی که استفاده می کنید را اطلاع دهید
 • شب قبل از عمل سعی کنید آرام باشید و از عوامل استرس زا خودداری کنید
 • از مصرف هرگونه عوامل محرک التهاب که از آنها اطلاع دارید، در رژیم غذایی تان خودداری کنید

کارهایی که نباید قبل از لیفت با نخ انجام دهید:

 • نوشیدن الکل شب قبل از عمل لیفت صورت با نخ
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون یا NSAID (مانند ایبوپروفن) 1 هفته قبل از عمل لیفت صورت با نخ

تفاوت لیفت با نخ و جراحی لیفت صورت

 • لیفت با نخ همان نتایج قابل توجه لیفت صورت را به شما نمی دهد. اگر قصد سرمایه گذاری در این روش را دارید ، داشتن انتظارات واقع بینانه مهم است.
 • روش لیفت با نخ دائمی نیست. لیفت صورت نمی تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند ، اما نتایج آن سالها ادامه دارد. نتایج ظریف لیفت با نخ معمولاً حدود 2 سال ادامه دارد.
 • برای ماندگاری بیشتر نتایج، ممکن است به فیلر های پوستی یا سایر روش های درمانی نیاز داشته باشید که به هزینه و وقت بیشتری نیاز دارند.
 • از طرف دیگر خطرات عوارض ناشی از جراحی لیفت صورت خیلی بیشتر است. اگر از نتایج لیفت صورت خوشتان نمی آید به جز انجام این روش تهاجمی کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید. اگر نتیجه لیفت با نخ را دوست ندارید، می توانید صبر کنید تا نخ ها جذب شوند.
 • هزینه لیفت با نخ از لیفت صورت کمتر است. بعد از انجام کار می توانید دوباره به سر کار برگردید و بهبودی در آن حداقل است.
 • اگر علائم پیری را در ناحیه فک یا زیر چشم خود مشاهده می کنید ، لیفت با نخ روشی کم خطر از انجام یک جراحی دائمی تر است.

چگونه یک ارائه دهنده خدمات پیدا کنیم:

اگر قصد انجام لیفت با نخ را دارید، پیدا کردن یک ارائه دهنده خدمات مجاز و آموزش دیده بسیار مهم است. عوارض احتمالی در مورد یک جراح باتجربه بسیار کمتر است.

سخن آخر

لیفت با نخ ، که به آن لیفت بخیه خاردار نیز گفته می شود ، یک عمل زیبایی است که هدف آن بالا کشیدن و ساخت شکل صورت یا پستان شماست. انواع لیفت صورت با نخ متفاوت است. در این مطلب از بخش آرایش و زیبایی سلام دنیا، هر آنچه باید درمورد لیفت صورت با نخ بدانید، را به شما گفتیم. امیدوارم که دوست داشته باشید. لطفا سوالات و تجربیات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

درمان سوختگی صورت در خانه و کاهش ورم صورت با روش خانگی

8 ماسک صورت خانگی با پوست پرتقال برای جوش و لک صورت

از
2
رای