تعریف ساده عشق واقعی؛ عشق واقعا به چه معناست؟

تعریف ساده عشق واقعی؛ عشق واقعا به چه معناست؟ شاید شما هم اصطلاح « یک عشق در کل زندگی» را شنیده باشید. اما واقعا معنای واقعی عشق چیست؟ عشق واقعی معانی متعددی دارد: عشق واقعی یعنی به او همه چیز ببخشید، بدون اینکه انتظاری در قبال آن داشته باشید

من مطمئن هستم که همه ما در مورد اصطلاح «یک عشق در کل زندگی» خوانده و شنیده ایم. ممکن است یک رسم باستانی باشد، با این وجود، من مطمئن هستم که قطعا و واقعا ممکن است. عشق ممکن است انواع مختلفی داشته باشد، خواه والدین باشند، یا خواهر و برادر، یا خانواده، دوستان یا انواع عاشقانه. با این حال، پایه و اساس عشق یکی است.

در تاریخ هند، عشق بین رادا و کریشنا جاودانه است. کریشنا وجود انسانی از خدای ویشنو بود که روی زمین آمد تا جهان را از شر و شرارت رهایی داده و در زمین «دارما» یا عدالت ایجاد کند. رادا وجود انسانی الهه لاکشمی در زمین، به شکل دختر گاوچران بود. رادا و کریشنا همبازی های دوران کودکی بودند. از بین همه دختران گاوچران، رادا عزیزترین كریشنا بود؛ زیرا برای او وقت صرف می کرد. وقتی کریشنا فلوت می نواخت، رادا آواز خواند و با او می رقصید. عشق آنها واقعاً الهی و بی قید و شرط بود. در سطح افلاطونی بود.

پس از گذراندن 11 سال کودکی در کنار هم، رادا نفرین شد که 100 سال از کریشنا جدا شود! در همین حال، کریشنا هدف تجلی الهی خود را بر روی زمین انجام داد. فداکاری رادا به کریشنا بی سابقه بود. رادا بخشی از روح او بود. پس از 100 سال، آنها دوباره به هم پیوستند و قبل از بازگشت به اقامتگاه آسمانی خود، 14 سال بر روی زمین گذراندند. ما حتی قادر نیستیم میزان درد و آشفتگی عاطفی را که او باید طی دوره جدایی خود تجربه کرده باشد، تصور کنیم. در عصر امروز که شهوت به عنوان عشق تلقی می شود و «ندیدن» به معنای «از ذهن رفتن» است (از دل برود هر آنکه از دیده رود)، نمی توان تصور کرد که چقدر عشق رادا مقدس و خالص بود! به همین دلیل است که حتی بعد از هزاران سال، ما هنوز هم رادا و کریشنا را با هم پرستش می کنیم. نام رادا-کریشنا تفکیک ناپذیر است.

عشق به زبان ساده

داستان دیگری به شرح زیر است:

یک بار لرد کریشنا درد معده وحشتناکی داشت. او گفت که تنها راه حل این مشکل، «شاران امریت» است، یعنی نوشیدن آبی که پای عشق واقعی او در آن شسته شده باشد. همه دختران ترسو از دادن آب به سرورشان خودداری كردند، زیرا این امر آنها را به جهنم سوق می داد. رادا تنها دختری بود که به راحتی به او آب داده است، زیرا او تنها دختری بود که تصور می کرد به جهنم رفتن او بهتر از دیدن درد کریشنا اوست. این واقعاً معنای واقعی عشق است!

تعریف ساده عشق واقعی: عشق یعنی

عشق یعنی .. ارتباط روحانی با محبوبتان

گفته می شود که قلب افراد عاشق بسیار نزدیک به یکدیگر است، از این رو عاشقان بسیار آرام صحبت می کنند. در بعضی مواقع، وقتی چشمان سخن می گویند، نیازی به حرف زدن نیست.

عشق یعنی ... از خودگذشتگی

عشق واقعی یعنی به او همه چیز ببخشید، بدون اینکه انتظاری در قبال آن داشته باشید. این فراتر از مادی گرایی یا هر شرایطی است. دیدن شادی محبوب عزیزمان واقعاً سعادتمندی است!

عشق واقعی یعنی چه

عشق یعنی ... جنون

عشق به معنای تسلیم شدن به آن قدرت خارق العاده است که دو نفر را به دیوانه کننده ترین روش ها در کنار هم می آورد! آیا تا به حال تفکر خجالت آوری در مورد معشوقه خود داشته اید؟ یا متوجه شده اید که بدون هیچ دلیلی در حال لبخند زدن هستید؟ مایل ها سفر کرده اید (یا حتی اقیانوس ها) تا فقط به معشوقه خود سریعا نگاه کنید؟

عشق یعنی ... دوست داشتن با تمام وجود!

گفته می شود بخشی از در عشق ماندن به معنی اعتقاد به آن است. ما واقعا به کسی اهمیت می دهیم، وقتی آنها را خوشحال می بینیم، احساس خوشبختی می کنیم، احساس بی قراری می کنیم یا حتی واقعا ناراحت می شویم وقتی که می دانیم آنها ناراحت هستند. عشق واقعی به این معنا است که به او بگویید که چه حسی دارید و اینکه واقعا او را دوست دارید!

عشق یعنی ... پذیرش

همه ما انسان ها، نقض های متفاوتی داریم. کاملاً خوب است. عشق واقعی از این نقص ها غافل می شود و انسان دیگر را به خاطر گوهر وجودی او دوست خواهید داشت! همچنین به قوی ترین شکل ممکن  او را تکمیل می کنید (مکمل همدیگر می شوید). نقل قولی که به یاد دارم مثل این است: «من تصمیم گرفتم که برای همه کارهایی که او درست انجام داد در کنارش بمانم و نه اینکه به خاطر کارهای اشتباهی که انجام داد ترکش کنم».

عشق یعنی ... پذیرش

عشق یعنی ... خودت باشی!

موافقت كردید كه قلب خود را كاملاً به محبوب خود داده اید. چقدر عالی خواهد بود اگر بتوانید حتی با در کنار هم بودن فردیت خود را حفظ کنید! زیرا در وهله اول، این فردیت مستقل شما بود که برای دیگری شایسته ستایش بود. خودت را دوست داشته باش!

عشق یعنی ... شجاعت

در برخی شرایط ناخوشایند، عشق می تواند به ناامیدی منجر شود. ممکن است شما با تجربه سختی متوجه شوید که اگرچه از صمیم قلب آرزو می کنید، اما نمی توانید کاری کنید که کسی شما را دوست داشته باشد. با مرور زمان ارزش خود را ثابت کردن ضروری است؛ عشق واقعی یک شبه به دست نمی آید. با تلاش و شجاعت، به خود شانس دیگری بدهید.

عشق یعنی.... امید

نقل قولی که نظر من را به خود جلب کرده این است که: «عشق هیچ مرزی نمی شناسد. از موانع رد شده، از حصارها عبور کرده و به دیوارها نفوذ می کند تا به مقصد برسد، سرشار از امید!». امید حتی در تاریک ترین ساعت ها، پایان خوش را ارزشمند می کند.

معانی عشق

عشق یعنی ... فروتنی

عشق واقعی تقریبا نفس صفر (فروتنی) خواهد بود، که شما محبوبتان و الویت های او را در صدر قرار می دهید، بنابراین بسیار فروتن می شوید.

عشق یعنی ... صبر فوق العاده

برخی از رویارویی ها یا سوء تفاهم ها با معشوقه ما باعث عصبانیت ما می شود. با این حال، در این «نقطه» است که فرد باید صبر فوق العاده ای داشته باشد. مثل انتظار برای طلوع آفتاب بعد از شروع شب است. به خودتان ایمان داشته باشید که قطعاً پایان این روند ارزشش را دارد! مدتی وقت بگذارید تا همه چیز مرتب شود.

عشق یعنی ... اعتماد

به خودتان و معشوقه تان اعتماد کنید. نباید برای احساس امنیت، به تماس مداوم با معشوقه تان چه به صورت حضوری یا چه از طریق پیامک متکی باشید. در عوض، او را آزاد بگذارید. ببینید چقدر زیبا به سوی شما باز می گردد!

نشانه های عشق واقعی

آیه ای از کتاب مقدس می گوید، «عشق همیشه صبور و مهربان است. هرگز حسود نیست. عشق هرگز فریبنده و پنهان نیست. هرگز بی ادب و خودخواه نیست. عشق از کسی دلخور نشده و خشمگین نمی شود. عشق از گناهان دیگران خوشحال نمی شود، اما از حقیقت لذت می برد. همیشه آماده بهانه، اعتماد، امید و تحمل هر آنچه که پیش می آید، است».

نیاز است که بیشتر توضیح دهم؟

از
1
رای