عشق واقعی در برابر عشق ساختگی؛ 20 تفاوت عاشق حقیقی با عاشق ساختگی و دروغین

عشق واقعی در برابر عشق ساختگی؛ 20 تفاوت عاشق حقیقی با عاشق ساختگی و دروغین عاشق واقعی، کسی است که عشق واقعی و حقیقی نثار شما می کند. تشخیص عشق واقعی از عشق ساختگی و دروغین می تواند به شما در ساختن رابطه طولانی مدت و پرهیز از نوع سمی آن کمک نماید

برای پیداکردن یک عاشق واقعی که بتواند عشق حقیقی نثارتان کند، باید بدانید که عشق واقعی چیست. برای جذب و نگه داشتن او، باید عشق خالص رد و بدل کنید. دانستن اینکه چگونه عشق واقعی را از عشق ساختگی تشخیص دهید، فرزانگی به شما می دهد که چگونه رابطه طولانی مدت بسازید و از نوع سمی آن خودداری کنید. چنین بینشی شما را از درد و رنج بیهوده ای که به علت دوست داشتن شخص اشتباه به وجود می آید، دور می کند. به علاوه مانعی برای آسیب رساندن به افراد و گناه کار بودن به علت ندادن عشق راستین خواهد بود. بنابراین بدون نیاز به توضیح بیشتر، در اینجا 20 تفاوت بین عاشق حقیقی و ساختگی وجود دارد که باید بدانید:

20 تفاوت عاشق حقیقی با عاشق ساختگی 

1. عاشق واقعی قربانی می سازد؛ عاشق ساختگی فقط نگران خودش است

عاشق حقیقی عاری از نفس پرستی است. اگرچه از خود فروگذاری نمی کند، حاضر است فداکاری هایی بزرگ انجام دهد تا کسی را واقعا خوشحال کند. از سوی دیگر، عاشق ساختگی خودخواه است، زیرا فقط به خود اهمیت می دهد.

2. عاشق واقعی در راستی و حقیقت خوشی می کند؛ عاشق ساختگی در تاریکی های دروغ پنهان می شود

عاشق حقیقی از زیستن در یک زندگی صادقانه لذت می برد؛ نمی تواند با دروغ راحت باشد شک و شبهات و ناامنی ها را دور کرده، طوری که همیشه صداقت و شفافیت را نشان می دهد. عاشق ساختگی از دروغ گفتن کیف می کند. از نزدیک شدن به نور می ترسد. در تاریکی زندگی کرده و هیچ فکر روشنی عرضه نمی کند.

عاشق واقعی در راستی و حقیقت خوشی می کند؛ عاشق ساختگی در تاریکی های دروغ پنهان می شود

3. عاشق واقعی مهربان؛ عاشق ساختگی بی رحم است

عاشق واقعی قلبی بزرگ دارد. بخشنده و شفقت آمیز است. به شما عشق خواهد داد و بیشتر از آنچه لایق باشید به شما اهمیت می دهد. به عبارت دیگر عاشق ساختگی بی عاطفه است. به شما درد و رفتار بدی می دهد حتی اگر سزاوار آن نباشید.

عاشق واقعی مهربان؛ عاشق ساختگی بی رحم است

4. عاشق حقیقی صبور است؛ عاشق ساختگی زودرنج است

عاشق واقعی می تواند کاستی ها و خطاهای شما را ببخشد و تحمل کند. با دلیل به شما فرصت های فراوان خواهد داد و تا وقتی که برای بهتر شدن تغییر کنید منتظر می ماند. از سوی دیگر، عاشق ساختگی هنگامی که خطا کنید به راحتی خشمگین می شود. بدون اینکه حتی توضیحاتتان را بشنود، به سرعت شما را قضاوت و تنبیه می کند.

5. عاشق حقیقی فروتن است؛ عاشق ساختگی مغرور است

عاشق واقعی با فروتنی عمل می کند. علاقه ای به اعتبار جمع کردن برای خود ندارد و اشتباهات خود را حتی اگر مقصرش دیگران باشند می پذیرد. حاضر است خود را برای بالا بردن دیگران پایین بیاورد. به عبارت دیگر، عاشق ساختگی لاف زن است. اعتبار جمع کن است و بیش از حد به خود مغرور است. اشتباهات خود را نمی پذیرد بلکه دیگران را مقصر می داند.

6. عاشق حقیقی حس تکامل می دهد و عاشق ساختگی احساس تهی شدن

عاشق واقعی حس کامل شدن می دهد. احساس می کند چیزی برای آرزو کردن وجود ندارد. همیشه از هر لحظه بودن با شما لذت می برد چرا که رویاهای خود را در حال تحقق می بیند. از سوی دیگر، عاشق ساختگی از بودن با شما خوشحال نیست. حریص و ناراضی است و همیشه بیشتر یا چیزی متفاوت از آنچه دارد می خواهد.

عاشق حقیقی حس تکامل می دهد و عاشق ساختگی احساس تهی شدن

7. عاشق واقعی شکرگذار است؛ عاشق ساختگی حسود است

عاشق واقعی دارایی های کنونی را ارزشمند می کند. از اینکه شما را داشته باشد ممنون و خوشبخت است. آنچه از طرف شما دریافت می کند را گنجینه به شمار می آورد، گرچه بزرگ یا کوچک باشد. از طرف دیگر، عاشق ساختگی با حسادت پر شده است. حضور شما را کم ارزش می کند. هدایای شما را گرامی نمی دارد. همیشه با شما احساس بدبختی می کند و همیشه به افرادی که دارایی بیشتری دارند حسادت می کند.

8. عاشق واقعی شاد است؛ عاشق ساختگی تلخ است

عاشق حقیقی قلبی شاد دارد. ذهنش با مثبت ها پر شده است. از اینکه خوشحالی دیگران را ببیند شاد می شود. از طرف دیگر، عاشق دروغین قلبی آکنده از تلخی ها دارد. ذهنش با منفی ها پر شده است. همیشه فکر می کند دنیا ناعادلانه است. معمولا به شما و افرادی که اطراف شما هستند بی میل است.

9. عاشق حقیقی قابل احترام است؛ عاشق ساختگی بی ادب است

عاشق حقیقی به عقاید، تصمیم ها و جاه طلبی های شما احترام می گذارد. به شما به عنوان یک انسان احترام می گذارد. از طرف دیگر عاشق ساختگی متکبر است. به اینکه به چه فکر می کنید و چه احساسی دارید اهمیتی نمی دهد، شما را به عنوان یک فرد پست که ارزش توجه ندارد فرض می کند.

10. عاشق حقیقی محافظت می کند؛ عاشق ساختگی صدمه می زند

ممکن است که عاشق واقعی به شما رنج بدهد اما همیشه از شما در برابر هر چیزی که در طولانی مدت باعث رنجش تان شود محافظت می کند. از شما در برابر چیزهایی که فاسدتان خواهد کرد دفاع می کند. از رابطه شما در برابر چیزهایی که مانع رشدتان می شود محافظت می کند. از طرف دیگر، عاشق دروغین به شما شادمانی نادرستی خواهد داد که مدت کوتاهی دوام دارد، در نهایت به شما رابطه ای سمی که شما را به عنوان یک فرد نابود می کند خواهد داد.

عاشق حقیقی محافظت می کند؛ عاشق ساختگی صدمه می زند

11. عاشق حقیقی نیکوکار، عاشق ساختگی نادان است

عشق واقعی عاقل و بالغ است. در تصمیم گیری ها و اقدامات محتاط است. از طرف دیگر، عشق ساختگی نادان است. بچگانه و کوته فکر است. اقداماتش بی پروا، بی ملاحظه و فقط بر اساس صلاح کار خود است.

12. عاشق واقعی شما را می شناسد و درک می کند؛ عاشق ساختگی این را درک نمی کند

عاشق حقیقی شما را به عنوان یک انسان می شناسد. در تلاش است تا هر چیز مربوط به شما به عنوان یک فرد را بشناسد پس می تواند بهتر دوستتان داشته باشد. قبل از اینکه کلمه ای بگویید به راحتی شما را درک می کند، چرا که می تواند ذهن و احساس شما را درک کند. از طرف دیگر، عاشق ساختگی به افکار و احساسات شما اهمیتی نمی دهد. بنابراین هیچ ایده ای در این مورد که چگونه با شما ادامه دهد و به شما نزدیک شود، ندارد.

13. عاشق حقیقی اعتماد می کند، عاشق ساختگی در شک و تردید بسیار است

عاشق حقیقی به شما اطمینان دارد. به تصمیمات و اقدامات شما اعتماد دارد. نسبت به شما مثبت است. از طرف دیگر، عاشق ساختگی به شما اعتماد ندارد. قلب و ذهن او با منفی ها نسبت به شما پر شده است.

14. عاشق حقیقی وفادار؛ عاشق ساختگی متقلب است

عاشق حقیقی تعهدی قوی نسبت به شما دارد. از وسوسه ها اجتناب می کند و هرگز سعی نمی کند فریبتان دهد. از طرف دیگر، عاشق دروغین همیشه متقلب هست و خواهد بود.

عاشق حقیقی وفادار؛ عاشق ساختگی متقلب است

15. عاشق حقیقی وفادار؛ عاشق ساختگی بی اعتقاد است

عاشق حقیقی به شما باور و اعتماد دارد با اینکه ضعف و کاستی هایی دارید. از طرف دیگر، عاشق دروغین نیاز به اعتماد صد درصد به شما دارد قبل از اینکه به شما اعتماد کند و باورتان داشته باشد.

16. عاشق حقیقی امیدوار کننده است؛ عاشق ساختگی به راحتی منصرف می شود

عاشق حقیقی شما را در آینده اش سهیم می کند و شما را به عنوان فردی که می خواهد ادامه زندگی اش را با او سپری کند می بیند. این دلیلی است برای اینکه چرا هرگز از جنگیدن برای شما و رابطه تان دست نمی کشد. از طرف دیگر، عاشق ساختگی برنامه همیشگی برایتان ندارد. بنابراین به عنوان یک مهم با شما رفتار نمی کند و به راحتی از شما دست می کشد.

17. عاشق حقیقی با لرزش عمل می کند؛ عاشق ساختگی هیچ اهمیتی قائل نیست

عشق حقیقی فقط حرف و وعده نیست. عاشق حقیقی صبورانه، با اشتیاق و پرانرژی عمل می کند. همیشه می خواهد برایتان بهترین باشد. از اینکه شما را رها کند می ترسد. از طرف دیگر، عاشق ساختگی نسبت به شما سهل انگار است. معمولا با عذر و بهانه رهایتان می کند و جای اینکه وظایف خود را نسبت به شما انجام دهد.

عاشق حقیقی با لرزش عمل می کند؛ عاشق ساختگی هیچ اهمیتی قائل نیست

18. عاشق واقعی خودش را دوست دارد؛ عاشق ساختگی از خود بیزار است

عاشق حقیقی دوستتان دارد ولی هرگز عشق به خود را فراموش نمی کند. همیشه می خواهد که سلامت ذهن، بدن و روح داشته باشد. پس می تواند به شما رابطه قویتر و سالم تری بدهد. از طرف دیگر، عاشق ساختگی به آسایش خود اهمیتی نمی دهد. خودخواهی او، تا نقطه تخریب، آزارش می دهد. درد و مشکلات بیشتری به رابطه ای که سزاوارش نیست می دهد.

19. عاشق حقیقی باعث رشد رابطه می شود؛ عاشق ساختگی رابطه را بیمار و سمی می کند

عاشق حقیقی همیشه به دنبال توسعه و رشد رابطه تان است. به عنوان نمونه ای از وظیفه خدمت می کند. همیشه برای فرد بهتر شدن شما را تشویق می کند و انگیزه می دهد. از طرف دیگر، عاشق ساختگی باعث دعوا و بحث های آتشی می شود. نمی داند همه چیز را چگونه حل و فصل کند. رابطه تان را سمی کرده و زندگی خوبتان را خراب می کند.

20. عشق حقیقی تا همیشه ماندگار است؛ عشق ساختگی می میرد

عشق حقیقی تا همیشه پابرجاست. ورای جسم و ماده است. حتی بعد از اینکه عاشقان از هم جدا می شوند و حتی بعد از مرگ نیز پابرجا و زنده است. داستان های عجیب در مورد عشق واقعی و فداکاری های بزرگ آن که توسط عاشقان واقعی ساخته شده، نسل به نسل الهام بخش افراد است. از طرف دیگر، عشق ساختگی تنها بعد از شهوت می آید. مدت کوتاهی دوام دارد و داستانش به راحتی فراموش می شود.

عشق حقیقی تا همیشه ماندگار است؛ عشق ساختگی می میرد

امیدوارم این مقاله ایده هایی درباره شناختن عشق واقعی و تشخیص آن از عشق ساختگی به شما بدهد. 

از
3
رای