حال خوب و روحیه شاد با 25 راهکار برای احساس خوشبختی

حال خوب و روحیه شاد با 25 راهکار برای احساس خوشبختی حال خوب و احساس خوشبختی یک حس نسبی است. هیچ انسانی در همه لحظات زندگی احساس خوشبختی مطلق نداشته است. اگر به دنبال راه های افزایش حال خوب و روحیه شاد هستید، این مطلب از سلام دنیا را مشاهده کنید.

با وجود این که برخی از عوامل تأثیرگذار و موثر بر خوشبختی و شاد زیستن مثل عامل ژنتیک، از کنترل ما خارج است، اما همیشه کارهایی وجود دارد که می توانیم برای تقویت حال خوب خود انجام دهیم. سعی کنید چند مورد از اینها - یا همه آنها را امتحان کنید! - این کارهای ساده و بامزه، شاید بتواند داشتن حال خوب و احساس خوشبختی در طول روز را برای شما تضمین کند. در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، به راهکارهای احساس خوشبختی و داشتن حال خوب و روحیه شاد در زندگی می پردازیم.

25 روش عجیب و ساده برای حال خوب و احساس خوشبختی در 5 دقیقه آتی

1. برای حال خوب و احساس خوشبختی، آهنگ ها را لمس کنید

یکی از کارهای بامزه ای که می توانید برای داشتن حال خوب خود انجام دهید این است که، در حالی که آهنگ مورد علاقه خود را با صدای بلند می خوانید، سعی کنید لبخند نزنید.

25 روش برای احساس خوشبختی در 5 دقیقه آتی

2. برای حال خوب و احساس خوشبختی، بنویسید

آیا می دانید نوشتن روزانه حداقل 3 نکته مثبت باعث خوش بینی و در عین حال کاهش استرس شما می شود؟


حتما بخوانید: چگونه می توانیم خوشبخت باشیم؟


3. برای حال خوب و احساس خوشبختی، بیرون بروید 

فقط چند دقیقه هوای تازه می تواند دید تازه ای به شما بدهد و افکار و دیدگاه شما را تغییر دهد.

4. برای حال خوب و احساس خوشبختی، پیاده روی کنید 

20 دقیقه پیاده روی باعث سریع تر شدن پمپاژ قلب و کاهش استرس میشود.

برای احساس خوشبختی پیاده روی کنید 

5. برای حال خوب و احساس خوشبختی، شعاری برای خودتان بسازید

با لوازم جانبی خود گردنبند بیانیه برای خود درست کنید (اصطلاح "گردنبند بیانیه" به  معنای یک گردنبند ساده، زیبا و خیلی بزرگ است و معمولا با یک لباس ساده استفاده می شود، طوری که با انداختن آن بلافاصله همه متوجه آن می شوند، و هر کس با سبک منحصر به فرد خود آن را می سازد)، یا برای مدرسه رنگ های باحال را به تن کنید، این ها می توانند تمام آنچه را که برای تبدیل یک روز "بد" به خوب لازم است را فراهم کنند. 

6. برای حال خوب و احساس خوشبختی، خودتان را بامواد مغذی سالم تقویت کنید

ما در حال صحبت کردن در مورد میوه ها، سبزیجات و پروتئین هستیم. وقتی بدن شما سالم باشد و احساس خوبی داشته باشد  این انرژی به مغزتان هم منتقل میشود.


حتما بخوانید: 17 روش برای یادگیری دوست داشتن خود و شاد بودن 


7. برای حال خوب و احساس خوشبختی، یادداشت بگذارید

با گذاشتن یک یادداشت ساده "تو خیلی زیبایی" بر روی آینه دستشویی روز کسی را بسازید.

8. برای حال خوب و احساس خوشبختی، کاری بکنید

برای داشتن حال خوب و شاد شدن، می توانید یک کار هر چند کوچک انجام دهید، این کار می تواند فرستادن یک ایمیل یا تمیز کردن میز ناهارخوری باشد. فقط سعی کنید یک کار کوچک از لیست کارهایی که باید انجام دهید را انجام دهید و به پایان برسانید، چرا که این کار کوچک یک آرامش ذهنی و حس خوب برای شما ایجاد می کند.

9. برای حال خوب و احساس خوشبختی، "تشکر کنید و شکرگزار باشید"

شاید عجیب باشد ولی، حتی یک تشکر یا شکرگزاری کوچک می تواند باعث افزایش حس مثبت در شما شود.

برای احساس خوشبختی تشکر کنید و شکرگزار باشید

10. برای حال خوب و احساس خوشبختی، چیز جدیدی یاد بگیرید

چیز جدید حتما نباید، خیلی پیچیده و یا سخت و طولانی باشد، خواندن یک مطلب در مورد موضوعی که مورد علاقه شماست یا تماشای یک ویدئو آموزشی در یوتیوب یا دیدن کلیپ های شاد، می تواند باعث حال خوب شما شود. دنیای دیجیتال پر از راه های متنوع برای یادگیری سریع و سرگرم کننده است.

11. برای احساس خوشبختی شنونده خوبی باشید

ثابت شده است که داشتن یک گفتگوی معنادار باعث بهبود احساس خوب شما می شود.


حتما بخوانید: 16 عادت خوبی که افراد شاد در زندگی انجام میدهند!


12. برای حال خوب و احساس خوشبختی، رهایش کن و از آن دل بکنید

با جدا شدن از احساسات منفی گذشته می توانید خوشبختی خود را تقویت کنید و بهبود ببخشید.

13. برای احساس خوشبختی محکم و استوار باشید

وضعیت (ظاهری) ما احساس ما را نشان می دهد، بنابراین محکم و صاف بایستید و مانند یک رئیس قدم بزنید!

برای احساس خوشبختی محکم و استوار باشید

14. برای حال خوب و احساس خوشبختی، چیز جدیدی را امتحان کن

از روال زندگی خود خارج شوید و مسائل را با هم مخلوط کنید و چیزایی رو تغییر بدید! این می تواند به سادگی قدم زدن در خیابان دیگری (به جز مسیر هر روز شما) باشد - هر چیزی که فقط شما را از حالت تکرار و اتوماتیک در بیاورد و باعث بشه در جایی که هستید حضور داشته باشد و زندگی کنید.

15. برای احساس خوشبختی پول خرج کنید

به گفته مایک نورتون استاد دانشگاه هاروارد ، هدف این ترفند این است که شما باید پول را برای شخص دیگری  به جز خودتان خرج کنید تا امتیازات "احساس خوب" را بدست آورید.


حتما بخوانید: 10 راز برای داشتن یک خانواده شاد و صمیمی


16. برای حال خوب و احساس خوشبختی، به یک دوست پیامک بزنید

برای داشتن حال خوب می توانید به یکی از دوستان خود پیام بدهید و به آنها بگویید که چقدر عالی و خوب هستند، این کار باعث می شود که شما نیز احساس خوبی داشته باشید، چون ایجاد حال خوب در دیگران باعث ایجاد حال خوب در خود شما نیز می شود. 

17. برای احساس خوشبختی برنامه بریزید

منتظر بودن برای چیزی، حتی یک چیز کوچک مانند برنامه ریزی برای خوردن یک فنجان قهوه با یک دوست، باعث خوشحالی شما می شود. انتظار مانند سلاح مخفی احساس شادی است.

18. برای داشتن حال خوب به کسی کمک کنید

احساس ناراحتی می کنید؟ یکی از سریعترین راهها برای اینکه احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، این است که برای شخص دیگری کاری محبت آمیز انجام دهید. انجام دادن کاری برای دیگران به خصوص زمانی که ناگهانی باشد و کسی از شما انتظار آن را نداشته باشد، احساس خوبی را القا میکنند.

برای احساس خوشبختی به کسی کمک کنید

19. برای حال خوب و احساس خوشبختی، از مقایسه خود دست بردارید

این احتمال وجود دارد که شما همیشه کسانی را که از شما جلوتر هستند را انتخاب کنید تا خود را با آنها مقایسه کنید. تعجبی ندارد که احساس سرخوردگی کنید! تمرکز روی چیزهایی که به دست آورده اید بسیار مفیدتر است.

20. برای احساس خوشبختی لبخند بزنید

در یک مطالعه تحقیقی ، افرادی که پس از یک فعالیت استرس زا لبخند زدند، ضربان قلب خود را با سرعت بیشتری نسبت به افرادی که این کار را نکردند، کاهش دادند. حتی اگر لبخند جعلی و فیک نیز بزنید هم جواب می دهد و موثر است!

21. قدرت رنگ ها برای احساس خوشبختی بیشتر

از رنگ محبوبتان بیشتر استفاده کنید. مثلا وقتی احساس ضعف می کنید، گل مورد علاقه خود را با رنگی که دوست دارید به خود هدیه کنید. 


حتما بخوانید: رابطه شاد زناشویی با 13 کار ساده 


22. برای احساس خوشبختی بیشتر از خودت پذیرایی کن و به خودت توجه کن

گاهی اوقات یک خوشگذرانی بسیار کوچک، همه چیزی است که ما آن را لازم داریم.

برای احساس خوشبختی بیشتر از خودت پذیرایی کن و به خودت توجه کن

23. برای احساس خوشبختی بیشتر مطلبی بخوانید

چند لحظه وقت صرف کنید و به کاری بپردازید که واقعاً از آن لذت می برید، این کار به شما انرژی مثبت می دهد. خواندن مطالب مورد علاقه در سایت های محبوب تان یکی از این کارها است.

24. برای احساس خوشبختی، یک چیز بامزه و زیبا ببینید

دیدن یک چیز زیبا باعث لبخند ما می شود که این کار به نوبه خود ما را خوشحال می کند. کلیپ های خنده دار و شاد، می تواند این حس را در ما به وجود آورد.

25. برای احساس خوشبختی بیشتر مثبت فکر کنید 

مهم نیست که چقدر چیزها بد به نظر می رسند، سپاسگزار باشید. نوشیدن آب گرم در روز سرد، شگفت انگيزه! یا نوشیدن آب خنک در روزهای گرم؟ شما واقعاً بسیار خوش شانس هستید که می توانید آن را تجربه کنید!!!

سخن آخر

همیشه برای داشتن حال خوب و احساس خوشبختی، نیازی نیست که کارهای عجیب و پیچیده انجام دهیم، بسیاری از کارهای ساده و روزانه در زندگی ما وجود دارد که می تواند باعث ایجاد حال خوب در ما شود، مثل دیدن فیلم های کمدی، کمک کردن به دیگران و ...ما در این پست سلام دنیا، راه های ساده و عجیب برای داشتن حال خوب و احساس خوشبختی به شما معرفی کردیم. امیدوارم که این راه های به شما کمک کند. می توانید تجربیات و ایده های خود را برای داشتن حال خوب و روحیه شاد با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

چگونه خودمان باشیم، خود را دوست داشته باشیم و شادتر زندگی کنیم؟

چگونه شاد باشیم: 24 راه برای داشتن زندگی شادتر؛ راه های درمان درد و رنج درونی

چرا شادی دوامی ندارد

از
8
رای