چگونه خودمان باشیم، خود را دوست داشته باشیم و شادتر زندگی کنیم؟

چگونه خودمان باشیم، خود را دوست داشته باشیم و شادتر زندگی کنیم؟ وقتی اشتباهی می کنید، واقعاً درباره خودتان بیشتر یاد می گیرید. به همین خاطر است که باید به اشتباهات خود افتخار کنید. پس به آنچه اتفاق افتاده است بیاندیشید و از آن درس بگیرید.

همانطور که احتمالاً از دوران دبستان به شما گفته اند، "فقط خودتان باشید". وقتی که واقعاً می فهمید چه کسی هستید و وقتی یاد می گیرید چطور خودتان باشید، می توانید زندگی شادتری داشته باشید. در صورتی که شما هم مثل اغلب مردم باشید، پس احتمالاً به خودتان گفته اید که اگر بعضی تغییرات خاص را در شخصیت یا زندگی تان ایجاد کنید، وضعیت بهتر می شود. شما می توانید این تغییرات مثبت را ایجاد کنید. فعال باشید، و نگاه مثبت تری به خودتان داشته باشید.

10 روش که به شما یاد می دهد چطور خودتان باشید و شادتر زندگی کنید

1. هدف این نیست که دیگران را راضی کنید

اگر هرگز کارهایی که می خواهید را انجام نمی دهید و در عوض همیشه کارهایی که دیگران می خواهند را انجام می دهید، در اینجا مشکلی وجود دارد. خشنود کردن دیگران می تواند کار خوبی باشد، اما مرزهای خودتان را بشناسید. به جای اینکه همیشه به دنبال راضی کردن دیگران باشید، باید هر از چند گاهی هم به کارهای خودتان برسید.

روش های شاد زندگی کردن

2. نگران نظر دیگران درباره خودتان نباشید

گاهی فکر کردن در مورد اینکه دیگران چه نظری درباره شما دارند ممکن است باعث شود تغییرات خوبی داشته باشید، اما نباید به طور مداوم نگران این باشید که بقیه چه فکری درباره شما می کنند. شما باید طوری که خودتان می خواهید تغییر کنید و به کسی دوست دارید تبدیل شوید.

3. درباره خودتان بیشتر بدانید

آیا می دانید واقعاً چه کسی هستید؟ از زمانی که جوان بوده اید، برای شما قید شده است که باید در یک راه یا یکی دیگر باشید. ممکن است عجیب باشد که یک روز خود خودتان باشید بدون تاثیر هر نوع نیروی بیرونی، اما گاهی ممکن است این تنها راهی باشد که یاد بگیرید چطور خودتان باشید.

چطور خود واقعیتان باشید

4. از خودتان قدردانی کنید

مهم نیست که این کار چقدر عجیب است، از خودتان قدردانی کنید! همه افراد به نوبه خود منحصر به فرد هستند، و هر شخص حداقل کمی ویژگی های خاص در خود دارد. این منحصر به فرد بودن خود را ارزشمند بدانید و اجازه بدهید ویژگی های متفاوت شما بروز کند.

5. اعتماد به نفس داشته باشید

آیا به خودتان شک دارید؟ اگر شما دائماً خودتان را با دیگران مقایسه می کنید و با بهت می گوید "چه می شد اگر؟" پس به خودتان شک دارید. به جای اینکه همیشه به خودتان شک داشته باشید، باید به خودتان و کسی که هستید اعتماد کنید. نشان دادن اعتماد به نفس در خودتان و تصمیماتتان، به دیگران هم نشان می دهد که می دانید چه کاری انجام می دهید و بر کارهای خود آگاه هستید.

راه های شاد زیستن

6. خودتان را ببخشید

خودتان را به خاطر افکار منفی ببخشید. خود را به خاطر صحبت کردن بدون اینکه دو بار فکر کرده باشید، ببخشید. خودتان را بخاطر بی ادبیتان نسبت به رییس، دوستان، والدین، خواهر و برادران خود ببخشید. بخاطر قدم های اشتباهی که برداشته اید یا تصمیمات اشتباهتان، درباره خودتان فکر منفی نداشته باشید. این نوع از تفکر باعث تمرکز روی مشکل می شود، نه حل مسئله. بهتر است درباره خود چیزهای خوب بگویید تا اینکه چیزهای بد بگویید. همیشه مثبت صحبت کردن درباره خود، نشانه این است که خودتان را بخشیده اید.

7. از منفی بودن دست بردارید

آیا همیشه به نیمه خالی لیوان نگاه می کنید؟ منفی بودن درباره خود آسان است. وقتی حرف از شاد بودن می آید، مهم است که یاد بگیرید چطور خودتان باشید و به قضایا مثبت نگاه کنید.

چگونه خودتان باشید

8. سرگرمی مورد علاقه تان را پیدا کنید

هر کسی چیزی دارد که برای آن زندگی می کنید یا دوست دارد آن را انجام بدهید. بفهمید که دوست دارید چه کاری انجام بدهید و یک سرگرمی از آن بدست آورید. کاری که دوست دارید و شما را خوشحال تر می کند را انجام دهید.

9. از اشتباهات خود درس بگیرید

وقتی اشتباهی می کنید، واقعاً درباره خودتان بیشتر یاد می گیرید. به همین خاطر است که باید به اشتباهات خود افتخار کنید. همیشه لازم نیست اشتباهات زندگی خود را از جنبه منفی آن ببینید. به آنچه اتفاق افتاده است بیاندیشید و از آن درس بگیرید.

چگونه همیشه شاد باشیم

10. برای کاری که می خواهید انجامشان دهید تلاش کنید

خودتان بودن نباید به این معنا باشد که در نقل قول وضعیت گیر کنید. باید برای چیزی که دوست دارید به آن برسید، تلاش کنید. شما می توانید با خودتان روراست باشد و در عین حال خودتان را بهبود بخشید.

منبع: lifehack

از
14
رای