چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم؛ نکات انتخاب تفریحات مفید و لذت بخش

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم؛ نکات انتخاب تفریحات مفید و لذت بخش چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم؛ نکات مهم انتخاب تفریحات سالم برای اوقات فراغت، با بهترین لیست سرگرمی مفید و لذت بخش براساس بودجه، سلیقه، شخصیت، مهارت در سلام دنیا آشنا شوید.

سرگرمی یک راه عالی برای مشغول ماندن در زمان استراحت است. بسیاری از مردم سرگرمی های خود را آرامش بخش و راهی عالی برای استراحت می دانند. با این حال، بسیاری از افراد پس از شروع سرگرمی‌ها در تلاش هستند تا به سرگرمی‌های خود ادامه دهند. برای پیدا کردن یک سرگرمی، باید عملی فکر کنید. چیزی را انتخاب کنید که برای آن زمان و پول دارید. همچنین باید به شخصیت و علایق خود فکر کنید. هنگام شروع سرگرمی خود، آهسته شروع کنید و صبور باشید. در این مطلب از سلام دنیا به شما خواهیم آموخت که چگونه یک سرگرمی مناسب برای خود پیدا کنید و نکات انتخاب تفریحات مفید و لذت بخش براساس بودجه؛ سلیقه، شخصیت و روش ساخت گروه سرگرمی با ما همراه باشید.

مواردی که باید برای داشتن سرگرمی های مفید رعایت کرد:

1. ایجاد ملاحظات عملی

1. بودجه خود را ارزیابی کنید برخی از سرگرمی ها گران تر از بقیه هستند

قبل از انتخاب یک سرگرمی، به بودجه خود فکر کنید.

 • برخی از سرگرمی ها به تجهیزات زیادی نیاز دارند. اگر می‌خواهید ورزش‌هایی مانند هاکی را انتخاب کنید، به وسایل محافظ، چوب، اسکیت روی یخ و غیره نیاز دارید. این می تواند به سرعت گران شود، اما اگر پول دارید و واقعاً علاقه مند هستید ممکن است ارزشش را داشته باشد.
 • اگر بودجه کمی دارید، به دنبال سرگرمی کم هزینه باشید. برای مثال، چیزی مانند بافندگی، فقط به وسایل اولیه مانند سوزن، کاموا و قیچی نیاز دارد. در حالی که باید مقداری پول برای این سرگرمی صرف کنید، می توانید بسیاری از این لوازم را با هزینه کمتر به صورت آنلاین، در یک فروشگاه بزرگ یا یک فروشگاه صنایع دستی پیدا کنید.

حتما بخوانید: 35 سرگرمی که باید در 20 سالگی خود انجام دهید


 • حتی اگر یک سرگرمی نیاز به تجهیزات دارد، با چیزهای ارزان شروع کنید. اگر به سختی نواختن را یاد می گیرید، یک گیتار 10000 دلاری نخرید. اشکالی ندارد که چیزی خرج کنید، اما آهسته شروع کنید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم1

2. به تعهد زمانی فکر کنید

اگر خیلی سرتان شلوغ است ممکن است یک سرگرمی فوق العاده وقت گیر نخواهید. با این حال، اگر وقت آزاد زیادی در اختیار دارید، یک سرگرمی که به زمان زیادی نیاز دارد ممکن است به شما کمک کند مشغول بمانید.

 • کارهایی مانند خواندن، طراحی، یا جدول کلمات متقاطع را می توان در زمان کم هم انجام داد. می توانید این کارها را در زمان استراحت ناهار یا بعد از شام شب انجام دهید. آنها به زمان زیادی نیاز ندارند.
 • اگر در حال حاضر مشغول هستید، اینها ممکن است خوب باشند.سایر سرگرمی ها نیاز به زمان آزاد زیادی دارند. به عنوان مثال، کاری مانند باغبانی، باید برای تعداد معینی از ساعات در روز انجام شود. اگر وقت آزاد زیادی برای پر کردن دارید، سرگرمی مانند این را انتخاب کنید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم2

3. میزان اجتماعی بودن خود را بسنجید

در مورد نیاز خود به اجتماعی شدن با خودتان صادق باشید. اگر ذاتاً فرد اجتماعی تری هستید، بعید است که به یک سرگرمی انفرادی پایبند باشید.


حتما بخوانید: آیا تفریح و سرگرمی وقت تلف کردن است؟


 • اگر ترجیح می دهید زمانی را به تنهایی بگذرانید، سرگرمی که با دیگران انجام می دهید ممکن است برای شما جالب نباشد.اگر به انگیزه دیگران نیاز دارید، پیوستن به یک تیم ورزشی یا یک باشگاه کتاب می‌تواند یک سرگرمی عالی باشد زیرا شما را مجبور به تعامل با دیگران می‌کند.
 • اگر فرد درونگراتری هستید، کاری که به تنهایی انجام می دهید، مانند مطالعه، شاید انتخاب بهتری باشد.
 • بررسی کنید که افراد در اینستاگرام، یوتیوب یا تیک تاک به چه چیزهایی علاقه دارند. هیچ اشکالی ندارد که یک سرگرمی را از دیگری قرض بگیرید!

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم3

با در نظر گرفتن سلیقه و شخصیت شما

1. به آنچه شما را هیجان زده می کند فکر کنید

شما می خواهید سرگرمی را انتخاب کنید که در شما احساس اشتیاق ایجاد کند. یک سرگرمی سرگرم کننده است، بنابراین آن را فقط برای دیگران انجام ندهید، آن را برای خودتان انجام دهید. اگر با احساس هیجان وارد سرگرمی خود نشوید، احتمالاً علاقه خود را از دست خواهید داد. هنگام انتخاب یک سرگرمی به چیزهایی فکر کنید که برایتان جذاب و محرک است.

 • به مهارت هایی فکر کنید که همیشه در مورد داشتن آنها خیال پردازی کرده اید. آیا گهگاه خود را به عنوان یک خواننده با استعداد تصور کرده اید؟ آموزش آواز خواندن در اوقات فراغت ممکن است برای شما هیجان انگیز باشد. آیا همیشه می خواستید با هنر خود مردم را تحت تاثیر قرار دهید؟ سعی کنید به طراحی یا نقاشی بپردازید.
 • مرور گذشته می تواند کمک کننده باشد. چه دروسی را در مدرسه دوست داشتید؟ کدام فعالیت های فوق برنامه از دبیرستان یا دانشگاه برای شما هیجان انگیزتر بود؟ این می تواند نکاتی را در مورد انواع سرگرمی هایی که ممکن است در بزرگسالی از آن لذت ببرید ارائه دهد.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم4

2. مجموعه مهارت های طبیعی خود را ارزیابی کنید

1. برای برخی افراد، یک سرگرمی باید بیشتر آرامش بخش باشد تا چالش برانگیز

انتخاب چیزی که قبلاً در آن مهارت ندارید ممکن است باعث شود که استرس داشته باشید و آن را ترک کنید. اگر به دنبال چیزی ساده هستید، در مورد مهارت هایی که قبلاً دارید فکر کنید.


حتما بخوانید: فواید نگهداری از گیاهان و گلهای آپارتمانی برای سلامت روح و جسم


 • برای مثال، شاید از قبل از آشپزی لذت می برید شما ماهر نیستید، اما آشپز خوبی هستید و همیشه به دنبال دستور العمل های جدید بوده اید.می توانید در کلاس آشپزی شرکت کنید.
 • همانطور که از قبل اصول آشپزی را می‌دانید، با این سرگرمی جدید کلی حالتان بهتر خواهد شد.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم5

3. در نظر بگیرید که آیا یک چالش می خواهید

برخی از افراد از توسعه مهارت های تثبیت شده خسته می شوند. اگر از آن دسته افرادی هستید که میل به چالش دارید، ممکن است بخواهید سرگرمی‌ای پیدا کنید که کمی شما را از منطقه راحتی خود خارج کند.

 • برای مثال، شاید ذاتاً کمی بی تحرک هستید و در برابر بیرون رفتن کمی مقاوم هستید. می‌توانید دویدن یا پیاده‌روی را امتحان کنید، که هر دو شما را مجبور می‌کنند بیرون بروید و حرکت کنید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم6

4. فهرستی از چیزهایی که قبلاً دوست دارید تهیه کنید

مهم است که سرگرمی را انتخاب کنید که نشان دهنده علایق شما باشد. شما به احتمال زیاد به یک سرگرمی که به آن علاقه دارید پایبند هستید. فهرستی از تمام علایقی که می توانید به آنها فکر کنید تهیه کنید. سپس، فهرست را مرور کنید. به این فکر کنید که چه نوع سرگرمی ممکن است با علایق شما مطابقت داشته باشد.


حتما بخوانید: آموزش نوشتن و انجام کارها با هر دو دست


 • برای مثال، ممکن است چیزهایی مانند کلمات، کتاب ها، زبان، فرهنگ، چیزهای بی اهمیت و غیره را یادداشت کنید. یک سرگرمی خوب ممکن است انجام جدول کلمات متقاطع باشد، که شما را مجبور می کند به طور منطقی در مورد کلمات فکر کنید و از دانش خود برای رمزگشایی سرنخ ها استفاده کنید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم7

ساخت یک گروه سرگرمی

1. دوستی پیدا کنید که این سرگرمی را با شما انجام دهد

اگر شما و یکی از دوستانتان توافق کنید که یک سرگرمی را با هم انجام دهید، احتمال اینکه هر دوی شما به آن علاقه داشته باشید بیشتر است. شما قادر خواهید بود یکدیگر را پاسخگو نگه دارید.

 • دوستی با علایق سازگار انتخاب کنید. اگر دوستی دارید که به ورزش های سنگین علاقه دارد، در حالی که شما دوست دارید کتاب بخوانید شما از نظر سرگرمی دوست مناسبی نخواهید بود.
 • در عوض، دوستی به همان اندازه اهل کتاب انتخاب کنید. شما دو نفر می توانید با هم به یک باشگاه کتاب محلی بپیوندید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم8

2. به دنبال یک جامعه باشید

بسیاری از مردم دریافتند که اگر حمایت جامعه وجود داشته باشد، پایبندی به یک سرگرمی آسان تر است. سعی کنید به یک کلاس یا باشگاه مرتبط با سرگرمی خود بپیوندید. برای مثال، اگر آواز خواندن را دوست دارید، به یک گروه محلی بپیوندید.


حتما بخوانید: روش درمان و رفع استرس با رنگ آمیزی


 • اگر تمایل به انزوا دارید، می توانید به دنبال پشتیبانی آنلاین باشید. به عنوان مثال، اگر شما یک بافنده هستید، می توانید در انجمن ها پست کنید و در مورد پروژه های جدید بافندگی مشاوره و الهام بگیرید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم9

3. از کوچک شروع کنید

اگر خیلی سریع وارد یک سرگرمی شوید، ممکن است خسته شوید و آن را ترک کنید. فکر نکنید که باید تمام وقت و انرژی خود را فوراً به یک سرگرمی اختصاص دهید. همانطور که بیشتر به این سرگرمی عادت می کنید مدت زمان را به تدریج افزایش دهید.

 • برای مثال، اگر می‌خواهید دویدن را شروع کنید، سعی کنید با دویدن‌های 5 تا 10 دقیقه‌ای شروع کنید و با افزایش آمادگی جسمانی به تدریج طول آن را افزایش دهید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم10

4. هنگام امتحان کردن چیزی جدید کمی صبر داشته باشید

 اگر سرگرمی شما چیزی است که قبلا هرگز انجام نداده اید، بعید است که فوراً در آن خوب باشید. کمی صبر داشته باشید زیرا ساختن یک مهارت به زمان نیاز دارد. سعی کنید به خود یادآوری کنید که چرا ساختن این مجموعه مهارت برای شما مهم است تا انگیزه ادامه دادن داشته باشید.

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم11

5. خودتان را مجبور نکنید سرگرمی را که دوست ندارید ادامه دهید

شما هرگز نمی دانید که اگر چیزی را امتحان نکنید به آن دست خواهید یافت یا خیر. اگر به یک سرگرمی خوب توجه کنید و تصمیم بگیرید که برای شما مناسب نیست، اشکالی ندارد. یک سرگرمی برای کمک به کاهش استرس شما است.


حتما بخوانید: 21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتر


اگر برعکس است، چیز دیگری را امتحان کنید. به یاد داشته باشید، سرگرمی که به احتمال زیاد در طولانی مدت به آن ادامه می دهید همان سرگرمی است که دوست دارید.هیچ اشکالی ندارد که سرگرمی را کنار بگذارید که کاری برای شما انجام نمی دهد. شما همیشه می توانید چیز جدیدی را انتخاب کنید که در آینده توجه شما را جلب کند.

12چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم

پرسش و پاسخ جامع

برخی از سرگرمی های خوب یک کودک کتابخوان می تواند از آن لذت ببرد چیست؟

برخی از سرگرمی‌های خوب می‌تواند راه‌اندازی یک باشگاه کتاب، شرکت در رویدادهای مرتبط با کتابخانه، یا  می‌توانید قفسه کتاب درست کنید.

من 45 سال دارم بازی با لگو و تیله خوب است؟

بله حتما! شما می توانید خود را با هر سرگرمی یا فعالیتی که برایتان لذت بخش و رضایت بخش است سرگرم کنید.

من خیلی دوست دارم عکس بگیرم اما دوربین خوبی ندارم چون پدر و مادرم می گویند هزینه زیادی دارد. چه سرگرمی های دیگری خوب است؟

اگر به عکس علاقه دارید، می توانید در کلاس عکاسی شرکت کنید یا کتاب هایی در این زمینه بخوانید. همچنین می‌توانید ببینید که آیا می‌توانید یک دوربین خوب با قیمت پایین در مغازه‌های دستفروشی پیدا کنید.

سخن آخر

قبل از اینکه بدانید آیا به سرگرمی خود پایبند هستید یا خیر، پول زیادی را برای تجهیزات گران قیمت خرج نکنید. صبر کنید تا متعهد به خریدهای بزرگ شوید. هنگامی که در مورد دو سرگرمی مختلف مانند رقص یا بازیگری بحث می کنید، هر کدام را با کمی امتحان کردن هر دو مورد آزمایش قرار دهید. مثلاً چند کلاس رقص و یک یا دو کلاس بازیگری شرکت کنید. اگر معلوم شد که از هر دو به یک اندازه لذت می برید، اما فقط برای یکی یا دیگری وقت دارید، می توانید چیزی را امتحان کنید که هر دو را ترکیب کند، مانند تئاتر موزیکال.


مقالات مرتبط:

لیست هنرهای دستی درآمدزا خانگی جدید و پرفروش

قوانین و ترفند برنده شدن برج هیجان (jenga)

آموزش بازی اتللو ریورسی (othello)

از
2
رای