چگونه خود را دوست داشته باشیم؛ دوست داشتن خود با 17 روش ساده

چگونه خود را دوست داشته باشیم؛ دوست داشتن خود با 17 روش ساده چگونه خود را دوست داشته باشیم ؛ راه های دوست داشتن خود و عشق به خود چیست ؛ 17 روش ساده برای یادگیری دوست داشتن خود برای افزایش اعتماد به نفس و شاد بود در سلام دنیا بیاموزید.

عشق به خود و شادی پیدا نمی شوند، باید آنها را ساخت. هیچ دکمه ای وجود ندارد که یک روز با زدن آن شما عاشق خودتان و زندگی شوید؛ باید آن را کشف کنید، یاد بگیرید و روزانه تمرین کنید. دوست داشتن خودتان سودمندترین کاری است که می توانید برای زندگیتان انجام دهید زیرا تمام این شک و تردید، تنفر از خود و دست کم گرفتن باعث می شود تا از رسیدن به توانایی های خود و خوشبختی واقعی بازمانید. شما واقعاً نمی توانید خوشحال باشید اگر خودتان را دوست نداشته باشید، زیرا فرقی نمی کند چقدر شادی در زندگی شما باشد، همیشه احساس بی ارزشی می کنید، مثل اینکه لیاقت خوشبختی را ندارید. دوست داشتن خود تکبر یا خودخواهی نیست، از سنین جوانی به ما آموخته اند که دوست داشتن خود امری نادرست، خودپسندانه، متکبرانه و زشت است.

چگونه خود را دوست داشته باشیم

تنفر از خود مدتهاست که انگیزه پیشرفت ما است و ما حتی برای ابراز ذره ای عشق به خودمان خجالت می کشیم. ما دوستان خود را به خاطر اعتماد به نفس و خوشحال بودن به تکبر، خودبینی، انحراف و اشتباه محکوم می کنیم زیرا آنها چیزهایی را دارند که ما می خواهیم داشته باشیم. دوست داشتن خود، تجربه شادی و امنیت در یک سطح جدید است. ما در اطراف خود به دنبال عشق می گردیم زیرا از کودکی عشق و امنیت را این طور پیدا کرده ایم.

آن روزها وقتی کار خوبی انجام می دادیم، این عشق را به عنوان پاداش بدست می آوردیم. اما در این مورد رشد نکردیم، ما همچنان در افراد دیگر به دنبال عشق می گردیم، اما حقیقت این است که عشقی که به دنبالش هستید فقط می تواند از درون خودتان حاصل شود. به همین خاطر است که عشق شخص دیگر، هرگز برای اینکه واقعاً خوشحال باشید کافی نیست و اگر با قابلیت های خودتان احساس آسودگی ندارید، هرگز احساس امنیت نخواهید کرد.

چگونه به خودتان عشق بورزید

اما چگونه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و خود را دوست داشته باشیم؟

یادگیری دوست داشتن خود یک قدم در این راه است، اینها درس های کوچکی برای شروع هستند که باید آنها را یاد بگیرید، فعالیت هایی که باید برای عشق به خود و افزایش شادی واقعی در زندگی داشته باشید.


حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان با 8 تکنیک


17 روش برای یادگیری عشق به خود و شاد بودن 

1.  این تفکر که باید ایده آل باشید را کنار بگذارید

بدن، زندگی، ضریب هوشی و همه چیز به شکل عالی. کمال وجود ندارد و وقتی که تحت تاثیر رسانه های اجتماعی به آن فکر می کنید، باعث ایجاد ناراحتی های فکری و روحی برایتان می شود. شما هرگز کامل نمی شوید. اما خبر خوب این است که شما همین الانش هم در کمبودهای خود کامل هستید.

2. آگاه باشید که انتظارات جوامع، از یک استاندارد غیر واقعی می آید و هرگز نمی تواند برآورده شود.

این طبیعت انسانی ماست که همیشه برای "بیشتر" گرسنه باشد، حتی اگر این استانداردهای غیر واقعی را نیز دنبال کنید، همیشه احساس عدم رضایت دارید زیرا باز هم بیشتر می خواهید. هرگز خودتان یا زندگیتان را با استانداردهای غیر واقعی مقایسه نکنید، فقط منجر به ایجاد نفرت و افسردگی می شود: هر چه بیشتر مقایسه کنیم، بیشتر به خودمان صدمه می زنیم.

راه های دوست داشتن خود

3. در لحظه زندگی کنید، هر روز فقط برای یک لحظه

لحظه ای صبر کنید تا یک تعقیب بی پایان را متوقف کنید، و فقط به خودتان نگاه کنید. ببینید از کجا آمده اید و قدردان زیبایی لحظه ای باشید که در آن زندگی می کنید مثل زندگی کردن، نفس کشیدن و دیگر عملکردهای انسانی و اینکه چقدر اینها ارزشمند هستند.

4. سپاسگزاری روزانه

این کلید سعادت است. یک کانال اینستاگرام یا یک وبلاگ راه اندازی کنید و یا فقط هر روز 3 دقیقه وقت بگذارید، به همه چیزهایی که دارید فکر کنید، چیزهایی مثل بدن، زندگی، دوستان، کشور، یک تابه قدیمی که خوب دوام داشته و اینکه امروز یک نفر در اتوبوس اجازه داد زودتر از او سوار شوید، و بابت آنها سپاسگزار باشد. وقتی راحتی را بدست می آوریم، ناسپاس می شویم. آن را تغییر دهید، هر روز قدردانی کنید.

5. این واقعیت را بپذیرید که نمی توانید همه چیز را کنترل کنید

تنها چیزی که می توانید کنترل کنید، چیزهایی هستند که در کنترل شما و واکنش های شما هستند. درک کنید که شما نمی توانید افراد دیگر، انتخاب ها و رفتارهای آنها را کنترل کنید، درست همانطور که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید. زندگی به معنای تلاش برای کنترل همه چیز نیست، بلکه به معنای نحوه واکنش به هر چیزی است. پس به جای اینکه سعی کنید همه چیز و همه کس را کنترل کنید، بهترین کاری که می توانید را انجام دهید، و سپس دست های خود را بالا بیاورید و بگویید " حالا همه چیز در دست خداست" و بگذارید تا امور پیش بروند. در نهایت همه چیز کار می کند.

راه های شاد بودن و دوست داشتن خودمان

6. مراقبت از خود، از روش های دوست داشتن خود و شاد بودن

جامعه به ما یاد داده است که مراقبت از خود نوعی خودخواهی است، و بزرگترین ترس ما این است که فردی خود پسند نامیده شویم. در واکنش به آن، ما خودمان را به مرگ محکوم می کنیم تا همه بدانند که چقدر خوب هستیم. اما برای خوب بودن از نظر اجتماع، باید هزینه ای پرداخت کنید و این هزینه "شادی" شماست. تلاش کنید تا "خوب" باشید و از خودتان مراقبت کنید. مراقبت از خود= شادی.

7. با خودتان به عطوفت رفتار کنید

یک صندلی پیدا کنید، یک قهوه تهیه کنید و از خودتان بپرسید که امروز چطور سپری شد. چه احساساسی دارید. این احساس را حس کنید. درک احساس واقعی خود، به جای ندیده گرفتن و پنهان کردن آن بهترین راه برای پیشرفت است.

8. با افکار منفی خود مواجه شوید

از خود بپرسید: آیا این افکار درست است؟ آیا مفید هستند؟ آیا برایتان خوب است؟ قبل از اینکه هر چیز منفی بگویید، از خود بپرسید که آیا این فکر سودی برای من دارد؟ آیا باعث می شود به مسیر بهتری بروم؟ یا فقط یک تفکر مخرب، تحقیر آمیز یا ظالمانه است.


حتما بخوانید: 12 نکته قدرتمند برای غلبه بر افکار منفی


ما معمولاً از طرف افکار خودمان بیشتری ضربه را می خوریم، این بدان معناست که یکی از مهمترین کلیدهای خوشبختی، متوقف کردن شکنجه های درونی است. توهین های بی پایان، تحقیر آمیز، "تو چنین هستی، تو چنان هستی". فقط از گفتار و افکار مثبت در ذهن خود استفاده کنید.

آموزش نکات کلیدی برای دوست داشتن خود

9. دایره ارتباطات خود را تنگ تر کنید

دایره ارتباطات اجتماعی شما، بر کل زندگیتان تاثیر می گذارد. درباره قدرت پنهان افراد پیرامون خود، بیاموزید. شما با یک جمع 5 نفره معاشرت دارید، بنابراین نگاهی به این افراد بیندازید. آنها چه کسانی هستند؟ آیا افراد مثبتی هستند؟ با محبت، پشتیبان؟ یا آنها منفی، بی ادب و بد زبان هستند؟ شما چیزی به کسی مدیون نیستید، بنابراین اگر کسی باعث ناراحتی شما می شود، مثلا یک دوست واقعاً منفی، دوست پسری که اهانت می کند یا عمه ای که مانع از پیشرفت شما است، باید از آنها دوری کنید. شما به آنها دینی ندارید، به جلو پیش بروید. این زندگی شماست.

10. تغذیه سالم تر داشته باشید

چیزی که مصرف می کنید روی سلامت روان شما تاثیر می گذارد. نه فقط از لحاظ زیست شناختی، بلکه وقتی چیزی می خورید که به نظرتان بد است، مثل این است که خودتان را خوار می کنید. خودتان را خوار نکنید، زندگی خیلی کوتاه است که خودتان را برای غذا خوردن در مضایقه قرار دهید. از محدودیت در خوردن غذا خودداری کنید، رژیم های عجیب را متوقف کنید و مانند یک انسان غذا بخورید. غذاهای طبیعی و غذاهایی که دوست دارید را بخورید. بدنتان از شما تشکر خواهد کرد.

تکنیک های دوست داشتن خود

11. فعالیت کنید!

فقط به ثبت نام در یک باشگاه ورزشی بسنده نکنید. شکل جدیدی از فعالیت بدنی را امتحان کنید، چیزی که از آن لذت ببرید، که باعث خنده و سرگرمی شما شود را پیدا کنید. رقص، زومبا، شنا و ... تقریباً به تعداد نامحدودی ورزش وجود دارد. آنها را امتحان کنید و انفجار شادی درونتان را ببینید.


حتما بخوانید: ورزش زومبا چیست؛ چه فواید و معایبی دارد


12. به یاد داشته باشید که کی هستید

شما مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اید و هر بار قوی تر و قوی تر شده اید. از شما خواستم که به یاد داشته باشید که کی هستید. سختی دوست شما است، شما را به چالش می کشد تا زندگی را جالب تر کنید و بتوانید به جای که واقعاً می خواهید برسید.

13. به خودتان اجازه بدهید که بدنتان را دوست داشته باشید

بدن شما ابزاری زیبا و فوق العاده برای ماجراجویی است. بدن شما به شکلی طراحی نشده است که فقط چیزی برای خوشایند مردم و جامعه باشد. بدن یک گلدان خالی نیست. ابزاری است که با استفاده از آن، همه کارهایی که در زندگی می خواهید را انجام دهید. صعود، غذا خوردن، مسافرت، کار، بافتن ... با بدن خود طوری رفتار کنید که انگار فرزند شماست. با هیچ چیز به جز عشق و باور اینکه یک بدن بی نقص دارید.

به خودتان اجازه بدهید که بدنتان را دوست داشته باشید

14. پیدا کردن خوشبختی با فرم بدن را متوقف کنید

ما یاد گرفته ایم که اگر بدن ایده آلی داشته باشیم، خوشبخت خواهیم بود. شما می دانید که فرم بدن ایده آل هر دهه تغییر می کند، غیر ممکن است که یک استاندارد زیبایی همیشگی پیدا کنید. مهم نیست چقدر وزن کم می کنید، جراحی پلاستیک انجام می دهید و بسیاری از محصولات زیبایی را می خرید. خوشبختی را نمی توان در بدن پیدا کرد، زیرا در آن زندگی شادی وجود ندارد. خوشبختی از قبول کردن خودتان می آید. از درک اینکه بدن شما برای این است که احساس اطمینان، پذیرش و موفقیت داشته باشید، به شکلی که احساس کنید می توانید تمام کارهایی را که می خواهید را انجام دهید. شما می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید، مهم نیست که بدن شما چه شکلی به نظر برسد، بنابراین از تلاش برای سازگار شدن با یک نوع رژیم غذایی دست بردارید.

15. مینیمالیسم (ساده گرایی) را امتحان کنید

خوشبختی و عشق واقعی در کالاهای مختلف پیدا نمی شود، در قدردانی از چیزهایی که دارید و تجربه کرده اید، پیدا می شود. در پایان زندگی، شما می خواهید که اطرافیانتان بگویند که زندگی شما چقدر عالی بوده است، چطور همه کارهایی که می خواستید را انجام داده اید! شادی های کوچک را دریابید. شادی می تواند شبیه به خرید یک مک دونالد یا سپاسگزاری از داشتن یک وعده غذای سالم خانگی باشد. در اینجا یک جمله الهام بخش برایتان داریم: اگر پول نمی تواند شادی را بخرد، چه چیزی می تواند؟

بهترین روش های دوست داشتن خود و شاد بودن

16. دائماً بیاموزید

بیاموزید، بخوانید، آزمایش کنید... ببینید چه چیزی برایتان کارساز است. تلاش کنید. به راحتی از روی این جمله رد نشوید. یکی از اینها را انتخاب کنید و آن را تمرین کنید. شادی یک کلید نیست، یک تمرین روزانه است.

17. محیط خود را تمیز کنید

همه افراد منفی در رسانه های اجتماعی را پاک کنید. همه یادگاری هایی که باعث ناراحت شما می شود. چیزی که در ذهنتان نگه می دارید به زندگی شما تبدیل می شود، بنابراین منطقی است که فقط افکار مثبت را نگه دارید و زندگی مثبتی داشته باشید.

نتیجه گیری

دوست داشتن خودتان سودمندترین کاری است که می توانید برای زندگیتان انجام دهید زیرا تمام این شک و تردید، تنفر از خود و دست کم گرفتن باعث می شود تا از رسیدن به توانایی های خود و خوشبختی واقعی بازمانید. اینها درس های مفیدی هستند که شما برای اینکه یاد بگیرید چطور شاد باشید، به آنها نیاز دارید. همانطور که گفتیم، باید روزانه این نکات را تمرین کنید. پس از همین امروز شروع کنید و برای یک ماه هر روز آنها را رعایت کنید. پس از اینکه به آنها عادت کردید، زندگی شما بهتر می شود و شادی فرصتی برای شکوفایی خواهد داشت. خوشبختی درست در مقابل شماست، اگر درست انتخاب کنید.


مقالات مرتبط:

چگونه شاد باشیم؛ 24 راه برای داشتن زندگی شادتر

چگونه خودمان باشیماز
16
رای