افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان با 12 تکنیک شگفت انگیز

افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان با 12 تکنیک شگفت انگیز با 12 تکنیک‌ و روش‌هایی کاربردی و بی‌نظیر برای افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان که در سلام دنیا آموزش دادیم، می توانید در زندگی شخصی و هنگام حضور در جامعه برای از بین بردن موانع اعتماد به نفس به کار ببرید.

رابطه بین اعتماد به نفس و میزان رضایت و لذت بردن از زندگی بر کسی پوشیده نیست. اما چگونه می‌توان اعتماد به نفس را تقویت کرد و یا افزایش داد؟ در ادامه این مقاله از سایت سلام دنیا،  راه حل‌هایی کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان پیشنهاد می‌شود که مردان و زنان با می‌توانند با آنها،  اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.

راه‌های افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان

1. اولین کاری که باید انجام دهید تغییر نوع نگرش تان به زندگی است

همان‌طور که می‌دانید هیچ کس کامل نیست. افراد با اعتماد به نفس بالا این واقعیت را پذیرفته اند و به نقایص خود اعتراف می‌کنند و سعی نمی‌کنند ایرادات خود را از کسی مخفی کنند. در عوض انرژی خود را صرف رفع ایرادات و نقص‌هایشان می‌کنند که در نهایت این پیشرفت موجب افزایش اعتماد به نفس بیشتری می‌شود.

2. مسئولیت پذیر باشید

خانم ها و آقایان با اعتماد به نفس پایین معمولا اشتباهاتشان را گردن نمی‌گیرند و سعی دارند با دلیل تراشی خود را بی تقصیر جلوه دهند و چون اشتباه شان را نپذیرفته اند احتمالا دوباره آن را تکرار می‌کنند. اما اگر به این نتیجه رسیده باشید که تنها فردی که می‌تواند اتفاقات زندگی‌تان را رقم بزند خودتان هستید خواهید دید که قدرتی درون تان ایجاد می شود که می‌توانید با استفاده از آن کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید و می بینید که احساس اعتماد به نفس تان به طور چشمگیری افزایش می یابد.


حتما بخوانید: اعتماد به نفس چیست


3. اضطراب و نگرانی تان را کنترل کنید

بیشتر مواقع اضطراب و نگرانی به دلیل عدم آگاهی ما از اتفاقات آینده است. اما می توانیم به این فکر کنیم که چرا نگران هستیم و یا دلیل نگرانی چیست. وقتی که به طور صریح دلیل نگرانی را برای خودتان تعریف کنید متوجه می‌شوید که واقعا دلیل موجهی برای نگرانی وجود ندارد.

4. به نحوه حرف زدنتان دقت کنید 

ارتباط مستقیمی بین نحوه حرف زدن و اعتماد به نفس وجود دارد. زنان و مردان با اعتماد به نفس پایین مانند افراد خجالتی در زمان صحبت کردن همیشه تردید دارند و از واژه‌ هایی استفاده می‌کنند که حاکی از نداشتن اطمینان و قطعیت است مانند شاید، نمی‌دانم، شک دارم و ...  .

افزایش اعتماد به نفس

برای افزایش اعتماد به نفس در سبک زندگی خود تغییر ایجاد کنید

تغییر سبک زندگی در بسیاری از مواقع می‌تواند کمک قابل توجهی کند. برای تغییر در سبک زندگی موارد زیر را در نظر داشته باشید

5. همیشه برنامه ریزی داشته باشید

اگر می‌خواهید اعتماد به نفس داشته باشید لازم است تا بدانید قصد انجام چه کاری را دارید. نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و برای خود بازه زمانی مناسبی تعیین کنید. سپس مراحل رسیدن به هدف را مشخص کرده و به گام‌های کوچکتر تبدیل کنید. سپس تمام تلاش خود را صرف برداشتن این قدم‌های کوچک کنید. در آخر خواهید دید که موفقیت در هر یک از این گام ها منجر به افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.


حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان


6. یک الگو برای خود انتخاب کنید

اگر فردی را می‌شناسید که اعتماد به نفس بالایی دارد می‌تواند الگوی مناسبی باشد. به رفتار او دقت کنید و از آنها الگو بگیرید. تلاش کنید تا با عادات و حالات آنها را آشنا شوید. به این افراد نزدیک شوید و با آنها مشورت کنید. نزدیک شدن به چنین اشخاصی تاثیرات بسیار مثبتی روی شما دارد و در جهت افزایش اعتماد به نفس کمک کننده است.

7. به سلامتی بدنتان اهمیت بدهید

سلامتی و آرامش هر چیز دیگری برای انسان مهم‌تر است. برخی اوقات افراد به اشتباه فکر می‌کنند اهمیت‌دادن به خود همان خودخواهی است. این تصور کاملا اشتباه است، حتی اگر می‌خواهید به دیگران کمک کنید، ابتدا باید خودتان قوی و شایسته باشید. برای خودتان ارزش قائل شوید و در طول روز زمانی را برای ورزش اختصاص دهید. تغذیه ی سالم، خواب کافی و تفریح را هیچوقت فراموش نکنید.

8. ورزش کردن را فراموش نکنید

ورزش‌کردن منظم، فواید بسیار زیادی را به همراه می‌آورد. ورزش علاوه بر اینکه اندام شما را زیبا می‌کند، انرژی و شادابی شما را نیز چند برابر کرده و موجب می‌شود شما نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید و همچنین روحیه ای شاد نیز خواهد داشت. 

9. تجربه‌های جدید کسب کنید

از منطقه امن خود خارج شوید. اگر در زندگی به دنبال تغییر و موفقیت بیشتری هستید، باید کمی خطر کنید. با هر قدمی که برای خارج‌شدن از منطقه امن تان انجام می‌دهید، اعتماد به نفس‌تان بیشتر و بیشتر می‌شود. می‌توانید از کارهای ساده شروع کنید. مثلا تنهایی به رستوران بروید، دوست جدیدی در پارک یا باشگاه ورزشی پیدا کنید. تفریحات تازه برای خود دست و‌ پا کنید. شروع کنید و از هیچ‌کس و هیچ‌ چیز نترسید. کتاب بخوانید، اخبار را دنبال کنید و در جریان اوضاع در جامعه باشید.

اعتماد به نفس و زبان بدن

برای افزایش اعتماد به نفس در زنان مردان: زبان بدن را بشناسید و به آن توجه کنید

10. صاف بایستید

اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس به نظر بیایید، محکم و صاف بایستید و شانه‌های‌تان را افتاده نگیرید. خمیده و بی‌انرژی راه نروید. سرتان را بالا بگیرید. وقتی راه می‌روید، پاهای‌تان را به هم نزدیک کنید و قدم‌های محکم و منظم بردارید. 


حتما بخوانید: 13 ویژگی رفتاری افراد با اعتماد به نفس بالا


11. ارتباط چشمی داشته باشید

زنان و مردان با اعتماد به نفس، شور و هیجان درونی بیشتری را در گفتگوهای‌شان با دیگران از خود بروز می‌دهند. اگر شما می‌خواهید فردی با اعتماد به نفس بالا جلوه کنید، باید در هنگام صحبت با دیگران ارتباط چشمی خود را با او حفظ کنید. وقتی با دیگران حرف می‌زنید، در چشم‌های‌شان نگاه کنید. ارتباط چشمی را در هر دو حالت، زمانی که دیگران صحبت می‌کنند و زمانی که خودتان متکلم هستید، داشته‌ باشید. در زمانی که با دیگران صحبت می‌کنید با تلفن خود بازی نکنید. حواس تان صد‌در‌صد به فرد مقابل باشد.

12. در هنگام صحبت‌کردن از دست ها کمک بگیرید

وقتی از دستان خود در صحبت‌کردن کمک می‌گیرید، ناخودآگاه احساس اشتیاق و هیجان شما به دیگران نیز منتقل می‌شود. البته زیاده‌روی نکنید. استفاده افراطی از حرکات بدن مثل دست‌ها می‌تواند اعصاب مخاطب را خرد کند. روانشناسان معتقدند وقتی با کسی صحبت می‌کنید، حرکات دست‌ها به طوری که کف دست قابل مشاهده باشد، اعتماد افراد را بیشتر جلب می‌کند. دست خود را در هنگام حرف‌زدن پنهان نکنید. البته بدانید دست به سینه ایستادن هم زیاد جذاب نیست. 

سخن آخر

خانم ها و آقایان با اعتماد به نفس پایین معمولا اشتباهاتشان را گردن نمی‌گیرند و سعی دارند با دلیل تراشی خود را بی تقصیر جلوه دهند. ما در این مطلب سلام دنیا، به شما 12 تکنیک و راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان آموزش دادیم. امیدوارم که برایتان مفید بوده باشد. می توانید این مطلب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

11 علامت هشدار دهنده کمبود اعتماد به نفس و درمان آن

7 راه ساده اما مطمئن برای از بین بردن نگرش منفی و افکار بد

از
9
رای