طرز تهیه آش جو خوشمزه و مجلسی حرفه ای با کشک مرحله به مرحله

طرز تهیه آش جو خوشمزه و مجلسی حرفه ای با کشک مرحله به مرحله آش جو ، یکی از خوشمزه ترین آش ها است که با استفاده از جو، کشک، سبزی معطر بسیار ساده و بدون گوشت تهیه می شود. در ادامه می توانید دستور پخت و طرز تهیه آش جو خوشمزه و مجلسی با کشک را در سلام دنیا مشاهده کنید.

آش یکی از خوراک های ایرانی اصیل است که در تمام نقاط کشور به روش های گوناگونی با مواد اولیه متفاوت طبخ می شود. آش کلمه ترکی است و در فارسی (با) معنی آش را می دهد، مثلا گندم با، شوربا، غوره با. یکی از خوشمزه ترین آش ها، آش جو است که با استفاده از جو، کشک، سبزی معطر تهیه می شود. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا  قصد داریم تا طرز تهیه آش جو را به شما آموزش دهیم. 

مواد لازم برای آش جو

جو1 پیمانه
برنج1/2 پیمانه
لوبیا چیتی1 پیمانه
نخود1 پیمانه
سیر داغ1/4 پیمانه
کشک2 پیمانه
پیاز داغ200 گرم
سبزی آش500 گرم
نعنا داغ4 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت آش جو

1

طرز تهیه آش جو خانگی با کشک

برنج را شسته و به مدت 2 ساعت خیس می کنیم. جو را نیز شسته و خیس می کنیم و یک دور از چرخ گوشت عبور می دهیم تا ریز تر شود. حبوبات را هم شسته و به مدت 24 ساعت قبل از پخت خیس می کنیم و در این زمان چندین بار آب آن را عوض می کنیم و به همراه آب، حبوبات را می پزیم و آماده می گذاریم.

طرز تهیه آش جو حرفه ای در خانه
2

مرحله دوم: پخت جو و برنج

حالا داخل قابلمه بزرگی که بتوان همه مواد را داخل آن به خوبی مخلوط کرد آب ریخته و اجازه می دهیم تا برنج و جو کاملا پخت شود و بعد حبوبات پخته را هم داخل قابلمه می ریزیم.

3

مرحله سوم: افزودن چاشنی ها

داخل تابه مناسبی روغن و زرد چوبه ریخته و نیمی از پیاز داغ، سیر داغ و نعنا داغ را داخل تابه ریخته و خوب مخلوط می کنیم جوش که خورد به آش می افزاییم.

4

مرحله چهارم: افزودن سبزی آش

حالا باید توجه کنید که میزان آب آش کم نباشد اگر کم بود کمی آب جوشیده و یا عصاره گوشت اضافه کنید، در غیر این صورت سبزی آش را افزوده و خوب مخلوط کنید.

5

مرحله پنجم: افزودن کشک

در این مرحله کشک را هم به آش می افزاییم خوب مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم، آش برای 45 دقیقه روی حرارت بماند و خوب جا افتاده شود.

6

مرحله آخر: سرو آش جو

در نهایت نمک و فلفل آش جو را اندازه کرده و داخل ظرف زیبایی ریخته و با نعنا داغ، پیاز داغ، سیر داغ و کشک آش را تزئین می کنیم و نوش جان.

طرز تهیه آش جو خوشمزه و حرفه ای
 

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه سوپ آش جو

  • سبزی آش جو شامل: جعفری، گشنیز و اسفناج به میزان برابر 450 گرم و 50 گرم شوید است.
  • برای کمک به غلظت آش می توانید نصف حبوبات را بعد از پخت له کرده و به آش اضافه کنید.
  • چاشنی های آش را مطابق با ذائقه تان اندازه کنید.
از
2
رای