طرز تهیه میوه شکلاتی خوشمزه و ساده با شکلات و میوه دلخواه

طرز تهیه میوه شکلاتی خوشمزه و ساده با شکلات و میوه دلخواه میوه شکلاتی ، یکی از ساده ترین دسر ها بوده و طرز تهیه آن ساده و راحت است. می توانید از شکلات و میوه های دلخواه ، یک دسر شکلاتی خوشمزه و مجلسی بدون فر برای مهمانی ها تهیه کنید.

میوه شکلاتی یک پیشنهاد عالی و ویژه برای پذیرایی از مهمان می باشد. اگر از شیرینی ها و دسر های تکراری خسته شده اید و می خواهید یک پذیرایی متفاوت از مهمان عزیز خود داشته باشید، یکی از بهترین و آسان ترین روش ها؛ درست کردن میوه های شکلاتی می باشد. یکی از بهترین مزیت های میوه شکلاتی این است که با هر میوه ای که در خانه دارید می توانید میوه شکلاتی را تهیه کنید. یکی دیگر از پیشنهاد ها برای بچه هایی می باشد که علاقه ای به خوردن میوه ندارند و با این روش می توانید به آن ها میوه شکلاتی بدهید. امروز قصد داریم طرز تهیه میوه شکلاتی را در سلام دنیا به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه میوه شکلاتی ساده و خوشمزه با شکلات و گردو

سیب سبز2 عدد
انگور1 خوشه
توت فرنگی5 عدد
آناناس1/2 عدد
موز1 عدد
شکلات تخته ای400 گرم
روغن مایع یا روغن نارگیل2 قاشق غذا خوری
گردوی خرد شده یا مغزیجات دیگربه مقدار لازم

دستور پخت طرز تهیه میوه شکلاتی ساده و خوشمزه با شکلات و گردو

1

طرز تهیه میوه شکلاتی مجلسی با انواع میوه ها

مرحله اول، آماده سازی مواد: ابتدا میوه ها را بشورید و اجازه دهید تا خشک شوند. سپس سیب را روی تخته برش به صورت دلخواه یا ورقه ای خرد کنید. موز ها را پوست بگیرید و روی تخته برش به صورت حلقه ای آن ها را خرد کنید. آناناس را پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش دهید. میوه ها را کنار بگذارید.

طرز تهیه میوه شکلاتی با شکلات
2

مرحله دوم: آماده سازی شکلات

شکلات تخته ای با طعم دلخواه خود را در کاسه ای خرد کنید. کتری را روی شعله حرارت قرار دهید و اجازه دهید که آب جوش شود. سپس ظرف را روی کتری قرار دهید و بگذارید که شکلات ها روی بخار کتری به صورت بنماری شود. سپس ظرف را بعد از ذوب شدن کنار بگذارید. مقداری روغن مایع یا روغن نارگیل داخل شکلات بریزید و با لیسک هم بزنید تا مواد باهم مخلوط شوند.

3

مرحله سوم: آماده سازی میوه شکلاتی

در سینی و ظرف مسطح کاغذ روغنی قرار دهید و میوه های از قبل خرد شده و آماده شده را بردارید. داخل هرکدام از میوه ها یک عدد چوب بستنی یا خلال دندان داخل میوه ها قرار دهید تا مثل یک دستگیره عمل کند. سپس میوه ها را به ترتیب به شکلات بنماری شده آغشته کنید. میوه ها را به ردیف روی کاغذ روغنی قرار دهید و مدت 1 ساعت داخل یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. می توانید به صورت نصفه یا مورب میوه ها را شکلاتی کنید.

4

مرحله چهارم: تزئین میوه شکلاتی

مقداری گردوی خرد شده یا مغزیجات مورد علاقه را در ظرفی بریزید و باهم مخلوط کنید. می توانید از یک مغز استفاده کنید. سپس میوه های شکلاتی را از یخچال خارج کنید و آجیل ها را روی میوه ها بریزید و مقداری شکلات ذوب شده بریزید تا آجیل ها روی سطح میوه ها قرار بگیرند و سپس به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید. می توانید از سس کارامل آماده هم استفاده کنید.

5

مرحله آخر: سرو میوه شکلاتی

بعد از مدت 1 ساعت میوه ها را از یخچال خارج کنید و آن ها را داخل ظرف مناسب سرو قرار دهید. می توانید برای زیبایی بیشتر از ظروف 2 طبقه استفاده کنید

طرز تهیه میوه شکلاتی ساده خانگی

نکات مهم برای تهیه میوه شکلاتی ساده بدون فر

  • می توانید با شکلات آب شده به صورت خطی روی میوه ها طرح بکشید.
  • می توانید از هر نوع میوه ای برای میوه شکلاتی استفاده کنید.
  • می توانید از وافل ها یا شکلات ریز رنگی برای تزئین استفاده کنید.
  • می توانید از شکلات تخته ای کاکائویی و وانیلی یا تلخ استفاده کنید.
  • می توانید 3 نوع میوه خرد شده را به خلال بزنید.
از
7
رای