طرز تهیه کیک کرم دار شیری خانگی خوشمزه با نشاسته ذرت در تابه و فر

طرز تهیه کیک کرم دار شیری خانگی خوشمزه با نشاسته ذرت در تابه و فر کیک کرم دار شیری یک کیک خانگی خوشمزه با انواع طعم های آلبالویی، شکلاتی و نارگیلی است که کرم وسط آن از ترکیب شیر و نشاسته ذرت در قابلمه و فر درست می شود.

کیک کرم دار یک کیک ساده است که در کنار سادگی بسیار مجلسی و خوشمزه می باشد و شما می توانید به عنوان عصرانه در مهمانی یا دورهمی های خود از این کیک جذاب و بینظیر استفاده کنید. کیک کرم دار از یک لایه کیک وانیلی یا شکلاتی به همراه یک لایه کرم درست می شود که کرم می تواند روی کیک یا وسط کیک قرار بگیرد. اگر از طعم کیک های تکراری خسته شده اید پیشنهاد می کنم یک بار کیک کرم دار را امتحان کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه کیک کرم دار شیری با نشاسته ذرت خانگی را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای کیک کرمدار خانگی با شیر و نشاسته ذرت در فر و قابلمه

تخم مرغ3 عدد
آرد1.5 پیمانه
شیر1/3 پیمانه
روغن1/3 پیمانه
شکر3/4 پیمانه
بکینگ پودر1 قاشق چای خوری
وانیلنوک قاشق چای خوری
مواد لازم برای تهیه کرم میانی-
شیر2 پیمانه
شکرنصف پیمانه
نشاسته ذرت3 قاشق غذا خوری
وانیلنوک قاشق چای خوری

دستور پخت کیک کرمدار خانگی با شیر و نشاسته ذرت در فر و قابلمه

1

طرز تهیه کیک کرم دار شیری خانگی

3 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف مناسب بشکنید، 3/4 لیوان شکر را به همراه نوک قاشق چای خوری وانیل به تخم مرغ اضافه کنید و حدود 7 دقیقه با دور تند همزن هم بزنید تا مواد یکدست و کرمی شوند.

2

مرحله دوم: اضافه کردن شیر و روغن

1/3 پیمانه شیر را به مواد اضافه کنید و حدود 1 دقیقه با همزن هم بزنید، در ادامه 1/3 پیمانه روغن مایع را هم بریزید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید و در کناری بگذارید.

3

مرحله سوم: ترکیب آرد و بکینگ پودر

در این مرحله باید مواد خشک را با هم ترکیب کنید، برای این منظور 1.5 پیمانه آرد را داخل یک ظرف الک کنید و 1 قاشق چای خوری بکینگ پودر را هم از الک عبور دهید و با آرد حسابی مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک کرم دار خوشمزه با نشاسته ذرت
4

مرحله سوم: ریختن مواد خشک

حالا مواد خشک را دوباره الک کنید و طی 3 مرحله به مواد تخم مرغی اضافه کنید، بعد از هر مرحله هم مواد را حسابی هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

5

مرحله چهارم: پخت کیک در فر

قالب کیک را چرب و آرد پاشی کنید، نصف مواد کیک را داخل قالب بریزید. یک سیخ چوبی را داخل مواد به صورت دایره ای بچرخانید تا مواد کیک در همه جای قالب به طور یکنواخت پخش شود. بعد قالب را دو سه بار به سطح بکوبید تا حباب های داخل آن خارج گردد. قالب کیک را به مدت 20 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه قرار دهید تا کیک کمی پخته شود.

6

مرحله پنجم: طرز تهیه کرم وسط کیک با نشاسته

در فاصله پخت کیک، 2 پیمانه شیر را به همراه نصف پیمانه شکر داخل یک قابلمه کوچک بریزید، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر حل شود، نیازی نیست که شیر به جوش بیاید.

7

مرحله ششم: ترکیب مواد کرم با هم

وقتی شکر حل شد، 3 قاشق غذا خوری نشاسته ذرت را داخل قابلمه الک کنید و به خوبی هم بزنید تا مواد یکدست شود. در ادامه نوک قاشق چای خوری وانیل را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا مواد گلوله نشوند. زمانی که کرم به غلظت مناسب رسید، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا کمی خنک شود. سپس روی ظرف را نایلون بکشید و در یخچال قرار دهید تا رویه نبندد.

8

مرحله هفتم: ریختن کرم روی کیک

کیک نیمه پخته را از فر خارج کنید، کمی که کیک خنک شد کرم را روی کیک بریزید و با پالت کاملا پخش کنید، نصف دیگر مواد کیک را روی کرم بریزید و سطح آن را صاف کنید و مجدد قالب را به مدت 40 دقیقه در فر قرار دهید تا کیک کرمدار کاملا پخته شود. بعد از پخت و خنک شدن، روی کیک را با هر چیز دلخواهی که دوست دارید تزئین کنید و چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کرم به خوبی جذب کیک شود.

طرز تهیه کیک کرم دار

نکات مهم و فوت و فن تهیه کیک کرم دار با نشاسته ذرت

  • کیک کرمدار هر چه قدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود.
  • بهتر است از قالبی استفاده کنید که ارتفاع آن زیاد باشد تا جای کافی برای ریختن کرم وسط کیک بماند.
  • برای پخت کیک دمای فر گازی را روی 180 درجه و دمای فر برقی را روی 170 درجه قرار دهید.
  • از زعفران دم کرده یا پودر کاکائو هم می توانید داخل کرم استفاده کنید.

همچنین ببینید:

طرز تهیه کیک شکلاتی ایتالیایی خوشمزه و حجیم 

طرز تهیه کیک موکا خیس کافی شاپی با سس شکلاتی نسکافه ایاز
8
رای