طرز تهیه خورش قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه

طرز تهیه خورش قورمه سبزی مجلسی جا افتاده و خوشمزه قرمه سبزی غذای محبوب ایرانیان است و دارای خواص غذایی بسیار بالا می باشد. در ادامه می توانید طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه با قلم را به همراه نکاتی برای جا افتادن قورمه سبزی ببینید.

قورمه سبزی غذای اصیل و محبوب ایرانیان است که اصالت این غذا به 2000 تا 5000 سال پیش مربوط می باشد. قرمه سبزی در هر شهر و دیار از ایران عزیز با کمی تفاوت پخت می شود. البته این غذای لذیذ در تمام دنیا شهرت و از محبوبیت برخوردار است. قورمه سبزی از دو بخش پروتئین گیاهی و حیوانی و یک بخش سبزی تشکیل شده که فواید فراوانی دارد. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه قورمه سبزی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای قورمه سبزی

گوشت مغز ران500 گرم
سبزی قورمه1 کیلو
لوبیا قرمز1 پیمانه
پیاز داغ50 گرم
لیمو عمانی4 عدد
نمک، فلفل سیاه، زرد چوبه، روغنبه میزان لازم از هر کدام
زعفران دم شده2 قاشق غذا خوری
آبغوره2 قاشق غذا خوری

دستور پخت قورمه سبزی

1

آماده سازی لیمو عمانی

چند حفره روی لیمو عمانی ایجاد می کنیم و داخل ظرف آب گرم قرار می دهیم تا تلخی آن گرفته شود.

طرز تهیه قورمه سبزی مجلسی با گوشت و قلم
2

آماده سازی سبزی

سبزی ها را (با مقادیر گفته شده در نکات تهیه کنید) سپس آنها را پاک و خرد کرده و داخل روغن سرخ کنید. مقدار سرخ شدن سبزی به خود شما بستگی دارد ولی به میزانی سرخ کنید که همه مواد غذایی سبزی با حرارت از بین نرود.

3

طرز تهیه قورمه سبزی

ابتدا داخل ظرف مناسب پخت خورشت، پیاز داغ، گوشت و ادویه ها را با هم سرخ می کنیم تا جایی که رنگ گوشت عوض شده و عطر مطبوعی بلند شود سپس لوبیا و یک سوم از سبزی آماده شده را افزوده تفت کوچکی می دهیم و آب جوشیده را به مخلوط اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا گوشت و لوبیا پخته شود.

4

جا افتادن خورشت قرمه سبزی

در این مرحله گوشت و لوبیا پخته شده است. باید باقی مانده سبزی، زعفران، آبغوره و لیموی عمانی را اضافه کنیم همچنین نمک غذا را اندازه کرده و اجازه دهیم خورشت غلیظ تر شود و به روغن بیوفتد سپس در ظرف سرو قرار می دهیم و با برنج ایرانی سرو می کنیم.

طرز تهیه قورمه سبزی جاافتاده و خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه قورمه سبزی خوشمزه مجلسی

طرز تهیه قورمه سبزی با قلم

  • گوشتی که داخل قرمه سبزی مصرف می شود بهتر است کمی درشت تر نسبت به خورشت های دیگر برش داده شود حدودا تکه های 3 در 3 سانت مناسب می باشد و برای لعاب و طعم بهتر غذا از عصاره قلم یا یک تکه قلم کوچک در کنار گوشت استفاده کنید.
  • برای اینکه این غذای خوشمزه و بی نظیر گوارش بهتری هم داشته باشد بهتر است لوبیا را از 24 ساعت قبل خیسانده و طی این زمان 3 تا 4 بار آب آن را عوض کنید.
  • بنا به سلیقه غذایی خود می توانید کره را جایگزین روغن کنید.

ترکیب سبزی قورمه سبزی

  • بهترین ترکیب برای آماده سازی 1 کیلو سبزی قورمه سبزی عبارتند از: اسفناج 400 گرم، جعفری 400 گرم، تره 400 گرم، گشنیز 200 گرم، شنبلیله 40 گرم، شوید 10 گرم. (بنا به موقعیت فصل برگ چغندر جایگزین اسفناج می شود)

خورش قورمه سبزی

از
31
رای