طرز تهیه محلبی لیمویی، دسر ترکیه ای خوشمزه خانگی با بیسکویت

طرز تهیه محلبی لیمویی، دسر ترکیه ای خوشمزه خانگی با بیسکویت محلبی لیمویی، یک دسر ترکیه ای خوشمزه و مجلسی است که می توان با بیسکویت پتی بور و نشاسته بدون شیر و ماست به روش ساده بدون فر به صورت خانگی و مرحله به مرحله در منزل تهیه کنید.

محلبی لیمویی یک دسر خوش طعم و خوش عطر می باشد که از ترکیب مایه محلبی با سس لیمو یا به صورت لایه ای تهیه می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این دسر بینظیر شیر، نشاسته، آب لیمو ترش و ... است و شما می توانید آن را به راحتی و خیلی فوری حتی بدون شیر در منزل درست کنید. لیمو غنی از ویتامین C است و به همین دلیل در درمان سرماخوردگی بسیار موثر می باشد، همچنین لیمو سرشار از پتاسیم است که برای سلامت قلب، عملکرد بهتر مغز و سیستم عصبی بدن مفید می باشد. امروز در سلام دنیا طرز تهیه محلبی لیمویی، دسر ترکیه ای خانگی بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای دسر لیمویی ساده و خوشمزه بدون شیر با بیسکویت به روش اصیل ترکیه ای

تخم مرغ2 عدد
لیمو سنگی2 عدد
پوست رنده شده یک عدد لیمو1 عدد
شکر1 فنجان
آب3 لیوان
بیسکوییت پتی بور1 بسته
نشاسته ذرت3 قاشق غذا خوری

دستور پخت دسر لیمویی ساده و خوشمزه بدون شیر با بیسکویت به روش اصیل ترکیه ای

1

طرز تهیه محلبی لیمویی، دسر ترکیه ای خوشمزه

تخم مرغ ها را داخل یک ظرف بشکنید، شکر را اضافه کنید و کمی هم بزنید. در ادامه آب 2 عدد لیموی سنگی یا 5 عدد لیمو شیرازی را بگیرید و به همراه پوست 1 عدد لیمو به مواد اضافه و خوب هم بزنید تا مواد کمی پف کند.

طرز تهیه دسر لیمویی ترکیه ای
2

مرحله دوم: اضافه کردن آب و نشاسته ذرت

3 قاشق غذا خوری نشاسته ذرت را به همراه 3 لیوان آب به مواد اضافه و خوب با هم مخلوط کنید تا نشاسته ذرت کمی در آب حل شود و مواد کاملا یکدست شوند.

3

مرحله سوم: حرارت دادن مواد

مخلوط را داخل یک قابلمه بریزید، شعله گاز را روشن کنید و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید، دائم هم بزنید تا غلظت مواد به غلظت فرنی برسد.

4

مرحله چهارم: ترکیب با بیسکوییت

بیسکوییت پتی بور را داخل یک کاسه خرد کنید، نیمی از مواد پخته شده را با پتی بور ترکیب کنید و کنار بگذارید. قالب مناسبی را آماده کنید و نیم دیگر مواد را داخل قالب بریزید، ترکیب مواد با بیسکوییت را به مواد قالب اضافه کنید و روی قالب را سلفون بکشید و اجازه دهید به مدت یک ساعت در محیط آشپزخانه بماند تا خنک شود.

5

مرحله پنجم: قرار دادن در یخچال

بعد دسر را به مدت حداقل 6 ساعت داخل یخچال قرار دهید، بعد از این مدت دسر را از یخچال خارج، اطراف آن را با کاردک آزاد کنید و در ظرف سرو برگردانید و تزیین و با لذت نوش جان کنید.

طرز تهیه دسر لیمویی با بیسکویت پتی بور

نکات کلیدی و فوت و فن طرز تهیه محلبی لیمویی

  • دسر را به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید بعد با مواد دلخواه تزئین کنید.
  • مواد دسر را می توانید داخل قالب های کوچک بریزید و به صورت تک نفره سرو کنید.
  • به جای پتی بور می توانید از بیسکوییت لیدی فینگر که برای تهیه تیرامیسو به کار می رود، استفاده کنید.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه محلبی وانیلی و شکلاتی خوشمزه مجلسی ترکیه با نشاسته

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی ساده و خوشمزه با بیسکوییتاز
2
رای