طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی ساده و خوشمزه با بیسکوییت

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی ساده و خوشمزه با بیسکوییت دسر پان اسپانیا یکی از انواع دسر های شناخته شده اسپانیایی است که می توان آن را با طعم ساده وانیلی، به صورت لیوانی یا قالبی با بیسکوییت و خامه یا ژله تهیه و سرو می کنند.

دسر پان اسپانیا یکی از انواع دسر های پرطرفدار و شناخته شده در سراسر دنیا است که در بین تمامی سنین محبویت داشته و از آن به عنوان یک دسر هوس انگیز در مجالس و دورهمی ها استفاده می شود. شما می توانید پان اسپانیا را هم به شکل قالبی و هم به شکل لیوانی در طعم و مزه های مختلفی مثل ساده و وانیلی و یا شکلاتی و سایر طعم های دیگر تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه دسر پان اسپانیا ساده و لیوانی را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای پان اسپانیای لیوانی با بیسکوییت پتی بور برای 4 نفر

بیسکوییت پتی بور2 بسته
خامه1/2 پیمانه
آرد1/4 پیمانه
شیر2 پیمانه
شکر1 پیمانه
تخم مرغ1 عدد
وانیل1/4 قاشق چایخوری
نشاسته ذرت1 قاشق غذاخوری
موز و گردوبه میزان دلخواه

دستور پخت پان اسپانیای لیوانی با بیسکوییت پتی بور برای 4 نفر

1

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ و شکر ابتدا ظرفی برداشته و داخل آن شکر را بریزید و بعد تخم مرغ را بشکنید و آن را نیز به ظرف اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر با دور تند همزن برقی آنقدر هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب آن ها کرم رنگ و کشدار شوند

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی
2

مرحله دوم: اضافه کردن شیر و نشاسته ذرت

بعد از ترکیب شدن تخم مرغ و شکر، نصف میزان شیری که گفته شد را نیز به مواد اضافه کنید و سپس آن را به وسیله هم زن برقی در حد مخلوط شدن با مواد هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست شوند. بعد از یکدست شدن مواد قابلمه ای برداشته و ترکیب موادی که آماده کرده اید را به قابلمه اضافه کنید و آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید تا مقداری گرم و آماده شود. در این فاصله بقیه شیر را نیز به همراه نشاسته ذرت داخل ظرفی جدا بریزید و آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید. بعد از گرم شدن مواد با یکدیگر ترکیب شیر و نشاسته را نیز به مواد اضافه کنید و ترکیب آن ها روی حرارت ملایم و کم گاز با یکدیگر به آرامی هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب آن ها مقداری غلیظ شوند.

3

مرحله سوم: اضافه کردن خامه و وانیل به مواد

بعد از آن که مواد روی حرارت ملایم و کم گاز مقداری غلیظ و آماده شدند، نوبت اضافه کردن خامه و وانیل به مواد است؛ پس آن ها را هم در این مرحله به مواد اضافه کنید و مجدد آن ها روی حرارت ملایم و کم گاز گذاشته و به آرامی هم بزنید، تا مواد شما غلظتی شبیه به ماست چکیده پیدا کند و سپس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

4

مرحله چهارم: آماده سازی بیسکوییت ها به همراه موز و گردو

بیسکوییت پتی بور را به وسیله گوشت کوب له و پوره کنید و سپس آن را کنار بگذارید. موز را هم به شکل حلقه ای شده برش دهید و خرد کنید و بعد از آن گردو ها را هم به شکل نگینی شده خرد کرده و کنار بگذارید.

5

مرحله آخر: سرو دسر پان اسپانیا

لیوان هایی که برای تهیه این دسر خوشمزه در نظر دارید را برداشته و سپس کف آن ها با مقداری از بیسکویت هایی که له و پوره کرده بودید، پر کنید و بعد روی آن ها را با کمی از مایه پان اسپانیایی که تهیه کرده اید پر کنید و پس از آن مقداری از موز و گردوی خرد شده خود را هم روی مواد قرار دهید و تمامی لیوان ها را به همین شکل لایه لایه با مواد پر و آماده کنید. بعد از پر و آماده کردن تمامی لیوان ها آن ها را به مدت 3 الی 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا در طول این مدت پان اسپانیاهای خوشمزه شما به خوبی سفت و آماده شوند و بعد از آن هم پان اسپانیای ساده و لیوانی شما آماده سرو هستند می توانید آن ها را سرو کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه دسر پان اسپانیا لیوانی

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه دسر پان اسپانیایی ساده و لیوانی 

  • در صورت تمایل می توانید به جای موز و گردوی خرد شده از سایر میوه و مغز های دیگر نیز برای تهیه این دسر خوشمزه استفاده کنید.
  • در صورت دلخواه می توانید این دسر هوس انگیز و خوشمزه را در طعم و مزه شکلاتی نیز تهیه کنید و به مواد خود مقداری پودر کاکائو هم اضافه کنید.
  • به جای بیسکوییت وانیلی می توانید از مقداری بیسکوییت شکلاتی هم برای تهیه این دسر استفاده کنید.

همچنین بخوانید:

طرز تهیه دسر شکلاتی لیوانی خوشمزه و مجلسی با نشاسته

طرز تهیه دسر برفی ترکیه ساده و خوشمزه با نشاسته و بیسکویت پتی پوراز
9
رای