طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی ساده و خوشمزه ایتالیایی بدون شیر

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی ساده و خوشمزه ایتالیایی بدون شیر اگر به دنبال طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی ساده هستید ادامه مطلب را بخوانید. با این دستور می توانید خمیر پیتزایی سالم در منزل تهیه کنید و آن را برای مواقعی که زمان کافی برای آماده سازی خمیر ندارید، در فریزر نگهداری کنید.

پیتزا یک غذای محبوب در کل دنیا می باشد اصالتا این غذا ایتالیایی و در قرن دهم میلادی اولین بار در جنوب ایتالیا طبخ شده است. این غذا به عنوان یک فست فود در اروپا و آمریکا طرفداران زیادی دارد. پیتزا تشکیل شده از یک خمیر گرد که در تنور پخته می شود و با پنیر و سبزیجات و پروتئین ها پوشش داده می شود. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه خمیر پیتزا ایتالیایی خانگی را به شما آموزش دهیم. 

مواد لازم برای خمیر پیتزا

آرد سفید1 پیمانه
روغن مایع1 قاشق غذاخوری
شکر1 قاشق مربا خوری
پودر خمیر مایه فوری1 قاشق مربا خوری
نمک1 قاشق مربا خوری
آب ولرم1 پیمانه

دستور پخت خمیر پیتزا

1

آماده سازی خمیر مایه

خمیر مایه را به همراه شکر داخل ظرفی ریخته یک سوم از آب را به آن افزوده و اجازه می دهیم تا خمیر مایه از شکر تغذیه کرده و حجیم شود. (دمای آب باید حدود 35 تا 40 درجه باشد طوری که وقتی دست را در آب فرو می برید گرما را حس می کنید ولی نمی سوزید)

2

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی ساده و خوشمزه

آرد و نمک را با هم مخلوط می کنیم و در صورت امکان 3 مرتبه الک می کنیم. حالا خمیر مایه عمل آمده و روغن را افزوده ؛ سپس آب گرم را به تدریج به مخلوط اضافه کرده و ( چون جذب آب، آرد ها متفاوت است ممکنه مقداری از آب اضافه بیاید) بهتر است در این مرحله از دست کمک بگیریم و خمیر را ورز داده و جمع کنیم برای اینکه گلوتن آرد آزاد شود باید 5 تا 7 دقیقه روی میز کار خمیر را ورز دهیم و داخل کاسه ای که کمی چرب کردیم بگذاریم و با با یک حوله پوشش داده و در جای گرم 1 تا 2 ساعت استراحت دهیم. حالا خمیر ما آماده شده می توانید در تابه پیتزا پهن کرده و استفاده کنید.

طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی ساده بدون شیر

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی خوشمزه بدون شیر

  • این دستور خمیر اصلی پیتزا هست و اگر مراحل را به درستی انجام دهید نتیجه بی نظیری دارد.
  • توجه داشته باشید به محض پهن کردن خمیر می توانید مواد پیتزا را روی آن گذاشته و پیتزا را طبخ کنید.
  • خمیر را با ضخامت مناسب پهن کنید چون اگر خیلی نازک باشد باید قشر نازک تری هم از مواد روی آن قرار دهید.
  • برای تهیه خمیر پیتزا بهتر است از مرغوب ترین آرد و خمیر مایه موجود در بازار استفاده کنید.
از
14
رای