طرز تهیه نان تست با آرد گندم ساده و خوشمزه خانگی با و بدون فر

طرز تهیه نان تست با آرد گندم ساده و خوشمزه خانگی با و بدون فر نان تست، از انواع نان فانتزی است که بافت نرم و پفکی دارد که برای صبحانه، میان وعده یا تهیه ساندویچ فوری استفاده می شود. طرز تهیه نان تست با آرد گندم بدون فر و با فر در سلام دنیا ببینید.

نان تست یک نوع نان است که نوع سبوس دار و ساده آن مورد مصرف فراوان است، این نان نه تنها در فرانسه بلکه در سراسر جهان بسیار محبوب است و همراه مخلفات غذایی مانند پنیر، مربا، گوشت، مرغ، سبزیجات و ... سرو می‌شود و به دلیل ظاهر شیک و خوشمزه‌اش، در رستوران‌ها و فروشگاه‌های معروف جهان به صورت یکی از بهترین انتخاب‌های نان شناخته شده است که البته شما نیز با کمی تبحر می توانید آن را در منزل تهیه کنید، در بخش آشپزی امروز سلام دنیا علاوه بر طرز تهیه نان تست خانگی، نکات مهم و فوت و فن تهیه آن را آورده ایم که خواهید خواند. با ما همراه باشید.

مواد لازم برای نان تست ساده و خوشمزه خانگی با آرد گندم بدون فر و با فر به سبک بازاری

آرد گندم۴۰۰ گرم
آب ولرم۱ پیمانه
خمیر مایه۲ قاشق غذاخوری
شکر۱ قاشق غذاخوری
نمک۱ قاشق غذاخوری
روغن مایع۲ قاشق غذاخوری

دستور پخت نان تست ساده و خوشمزه خانگی با آرد گندم بدون فر و با فر به سبک بازاری

1

طرز تهیه نان تست خانگی ساده

برای شروع کار خمیر مایه را همراه با شکر و مقداری آب ولرم درون ظرفی می ریزیم و ۱۰ دقیقه ای صبر می کنیم تا کاملا عمل بیاید.

طرز تهیه نان تست ساده
2

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

سپس مقداری از آرد را با نمک، روغن مایع را به همراه خمیرمایه عمل آمده ترکیب می کنیم ، بعد باقی آرد را کم کم به موادمان اضافه کرده.

3

مرحله سوم: ورز دادن خمیر

اگر با این مقدار آرد خمیرمایه سفت شد، کم کم آب ولرم به آن اضافه می کنیم تا خمیر از حالت خشکی دربیاید و خوب خمیر را با هم مخلوط و ورز می دهیم تا خمیر یکدست شود.

دستور پخت نان تست خانگی
4

مرحله چهارم: استراحت دادن خمیر

دیواره های ظرفی را چرب می کنیم، خمیر بدست آمده را به شکل استوانه در میاوریم و داخل ظرف قرار می دهیم و روی آن را می پوشانیم، سپس برای مدت ۳۰ دقیقه در محیطی گرم قرار می دهیم تا خمیر حجیم شود.

5

مرحله پنجم: گرم کردن فر

بعد از این مدت فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود، تا گرم شدن فر قالب نان تست یا هر قالبی که داریم را می آوریم قالب را چرب می کنیم، اگر قالب در داشت آن را نیز چرب می کنیم تا هنگام پخت به درب آن نچسبد بعد خمیر را کف ظرف پهن می کنیم و مجدد ۳۰ دقیقه دیگر به آن استراحت می دهیم.

6

مرحله ششم: پخت نان تست درون فر

بعد از گذشت استراحت دوباره قالب را برای مدت ۴۵ دقیقه در طبقه وسط فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا نان تست ما آماده شود. در انتها خلال دندانی که داخل نان کرده امتحان می کنیم تا در صورت پخت نان فر را خاموش کنیم .

7

مرحله هفتم: پخت نان تست بدون فر

اگر تصمیم به پخت نان تست بدون فر را داریم، بعد از استراحت دادن دوباره خمیر نان تست، تابه ای روی حرارت مستقیم قرار می دهیم، داخلش یک شعله پخش کن می گذاریم و دربش را می بندیم تا دقایقی قشنگ گرم شوند، سپس قالب را درون تابه قرار می دهیم و مجدد درب تابه را می گذاریم و تا ۴۰ دقیقه با شعله ملایم صبر می کنیم تا نان آماده شود و بپزد می توانید بعد از گذشت ۳۰ دقیقه نان را چک کنید که اگر پخته بود حرارت را خاموش کنیم.

8

مرحله نهایی: برش زدن نان ها

بعد از خنک شدن قالب نان را خارج کرده و به فاصله دو سانتی متر از هم برش می زنیم و در وعده های غذایی از آن استفاده می کنیم.

طرز تهیه نان تست خانگی با آرد گندم

نکات مهم و فوت و فن تهیه نان تست با ارد گندم

  • می توانید در تهیه نان تست از آرد نان فانتزی نیز استفاده کنید که آنرا از مغازه های نان فانتزی فروشی می توانید بخرید.
  • قبل از تهیه نان تست مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا با محیط هم دما شوند.
  • می توانید از مغزهای خوراکی، سیاه دانه و کنجد نیز برای تزئین نان تست استفاده کنید.
  • برای تهیه نان تست، باید به دقت مواد را ترکیب کرد و رعایت نسبت‌های مواد به شما کمک می کند تا نان شما در بهترین حالت خود باشد.
  • تهیه نان تست در فر به نان، بافتی خشک خواهد داد، اگر قالب شما درب نداشته باشد حتما هنگام پخت نان ظرفی آب در فر قرار دهید.
  • بعد از پخت نان تست، باید آن را در محیط مناسبی قرار دهید تا خنک شود و مرغوبیت نان حفظ شود.

همچنین ببینید:

طرز تهیه نان همبرگر فرانسوی خوشمزه و نرم بدون فر و با فر

طرز تهیه نان فانتزی ساندویچی، باگت خانگی خوشمزه بدون شیر در فر

طرز تهیه نان تست فرانسوی [فرنچ تست] خوشمزه خانگی برای صبحانهاز
3
رای