طرز تهیه رشته پلو زعفرانی خوشمزه و مجلسی با گوشت مرغ

طرز تهیه رشته پلو زعفرانی خوشمزه و مجلسی با گوشت مرغ طرز تهیه رشته پلو مجلسی و خوشمزه بسیار ساده است. می توانید در ادامه آموزش دستور پخت و طرز تهیه رشته پلو زعفرانی خوشمزه با مرغ و کشمش و خرما را ببینید و آن را برای شب عید یا هر زمان که دوست داشتید، درست کنید.

دستور پخت رشته پلو ساده است. رشته پلو را در مشهد به همراه مرغ، در کرمانشاه به همراه ماهیچه و در تبریز به همراه گوشت قلقلی و زرد آلو سرو می کنند. رشته پلو، این غذای اصیل ایرانی را در قدیم ایام در روز اول سال نو می خوردند تا رشته کار سال جدید را به دست بگیرند. این غذای خوشمزه و به صرفه را که در مقدار مصرف برنج کمک می کند را می توان به همراه گوشت و یا مرغ طبخ کرد در کنار آن از کشمش، خرما و پیاز داغ استفاده نمود. در آذربایجان به رشته پلو برگه زرد آلو و قیسی نیز اضافه می کنند. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه رشته پلو با فیله مرغ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای رشته پلو

برنج5 پیمانه
رشته پلویی200 گرم
فیله مرغ400 گرم
کره100 گرم
پیاز داغ5 قاشق غذا خوری
کشمش1/2 پیمانه
خرما5 عدد
نمک، دارچین و زعفرانبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت رشته پلو

1

طرز تهیه رشته پلو زعفرانی

ابتدا برنج را شسته و به مدت یک ساعت با نمک خیس می کنیم. سپس داخل قابلمه ای مناسب آب می ریزیم زمانی که به جوش آمد برنج را افزوده و وقتی که دانه های برنج به سطح آب آمدند رشته را اضافه کرده و بعد از 1 دقیقه آبکش می کنیم. داخل قابلمه مناسبی را روغن ریخته، ته دیگه مورد علاقه مان را می گذاریم سپس برنج را به آرامی داخل قابلمه ریخته و اجازه می دهیم تا بخار کند. حالا دو قاشق روغن را داغ کرده و به همراه زعفران روی برنج می دهیم و اجازه می دهیم تا دم بکشد.

طرز تهیه رشته پلو
2

مرحله دوم دستور پخت رشته پلو

در این مرحله فیله های مرغ را به همراه روغن، 2 قاشق پیاز داغ و زعفران تفت می دهیم تا طلایی شود. سپس نصف استکان آب افزوده درب ظرف را می بندیم تا مرغ پخته و آب آن جذبش شود.

3

مرحله سوم رشته پلو

حالا داخل تابه ای کره ریخته و کشمش و خرما را به آن افزوده و تفت می دهیم. سپس پیاز داغ و دارچین را هم اضافه کرده و شعله را خاموش می کنیم.

4

مرحله چهارم رشته پلو

رشته پلو را داخل دیس پذیرایی ریخته و با کشمش و خرما و فیله مرغ تزیین می کنیم و در کنار سبزی خوردن فصل سرو کنید. نوش جان.

طرز تهیه رشته پلو با مرغ مجلسی و خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه رشته پلو با مرغ 

  •  اگر زمان داشتید بهتر است رشته ها را ریز کنید و داخل تابه ای ریخته و کمی تفت دهید تا برشته شود.
  • کشمش را پاک کنید و بشویید سپس در مقداری کره تفت دهید با حرارت کم که کشمش ها پف نکند.
  • خرما را هم از هسته جدا کنید و به تکه های کوچک تقسیم کرده و با کره  تفت دهید.
از
6
رای