طرز تهیه شربت ریواس سبز خانگی خوشمزه و مجلسی با عرق نعنا

طرز تهیه شربت ریواس سبز خانگی خوشمزه و مجلسی با عرق نعنا شربت ریواس یکی از شربت های دلچسب و خوشمزه فصلی است که آن را در فصل بهار تهیه می کنند می توانید شربت ریواس را با شکر یا عسل و همچنین عرق نعنا و گلاب برای مجالس درست کنید.

شربت ریواس یکی از شربت های خوشمزه و فصلی است که با توجه به آن که این میوه در فصل بهار وارد بازار می شود. این شربت نیز به عنوان یکی از شربت های فصلی محسوب می شود و آن را در فصل بهار تهیه و سرو می کنند. برخی این شربت را با ریواس قرمز و برخی دیگر نیز آن را با ریواس سبز رنگ تهیه می کنند و این موارد نیز سلیقه ای بوده و متناسب با سیلقه هر فردی متفاوت است. شما می توانید این شربت را به راحتی با چند قلم مواد اولیه ساده تهیه کنید و از آن به عنوان نوشیدنی دلچسب و لذیذ برای پذیرایی کردن در انواع مهمانی ها و دورهمی های خود استفاده کنید. امروز در سلام دنیا طرز تهیه شربت ریواس خوشمزه و سبز خانگی را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم برای شربت ریواش سبز خوشمزه و ساده در خانه

ریواس سبز1 کیلو
شکر2 پیمانه
گلاب2 قاشق غذا خوری
عرق نعنا2 قاشق غذا خوری
آببه مقدار لازم

دستور پخت شربت ریواش سبز خوشمزه و ساده در خانه

1

طرز تهیه شربت ریواس سبز خانگی

مرحله اول: آماده سازی ریواس ها ابتدا ریواس ها را با آب بشویید و سپس آن ها را کاملاً پوست بگیرید و بعد آن ها را به اندازه هایی کوچک و دلخواه برش دهید و خرد کنید. قابلمه ای برداشته و داخل آن ریواس های خرد شده را بریزید و سپس به آن مقداری آب در حدی که روی ریواس ها را کمی بپوشاند اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و ریواس ها نیز کاملاً نرم له شوند. پس از این که ریواس ها به این مرحله رسیدن آن ها را له له کنید و سپس ظرفی برداشته و روی آن صافی قرار دهید و قابلمه را داخل ظرف روی صافی خالی کنید و تا حد ممکن ریواس ها را از صافی رد کنید و عصاره آن ها را برید تا کاملاً عصاره ای صاف و یکدست داشته باشید.

طرز تیهه شربت ریواس سبز خانگی
2

مرحله دوم: اضافه کردن شکر

در این مرحله به عصاره ریواسی که تهیه کرده اید شکر را هم اضافه کنید و آن را مجدد روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا شکر به آرامی و کم کم داخل عصاره ریواس حل و یکدست شود و ترکیب آن ها نیز شروع به ریز جوشیدن و قل زدن کند. دقت داشته باشید حتماً کف های ایجاد شده روی شربت را هنگام جوشیدن جمع کنید و آن را دور بریزید.

3

مرحله آخر اضافه کردن عرق نعنا و گلاب و سرو شربت

پس از حل شدن کامل شکر نوبت اضافه کردن گلاب و عرق نعنا به مایه شربت است پس آن ها را هم به شربت خود اضافه کنید و کمی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و هم بزنید و سپس اجازه دهید تا شربت شما بجوشد و به غلظت دلخواه برسد. بعد از رسیدن شربت به غلظت دلخواه یک قطره از آن را برداشته و زمان دهید تا خنک شود و بعد سر انگشت خود را به شربت بزنید و آن را بین 2 انگشت خود تست کنید اگر شربت شما بین دو انگشت چسبنده بود و کمی کش آمد؛ یعنی شربت شما به غلظت مورد نظر رسیده است و می توانید آن را از روی حرارت برداشته و زمان دهید تا با دمای محیط خنک شود و بعد لیوان هایی که برای سرو شربت در نظر دارید را برداشته و کمی از مایه شربتی که تهیه کرده اید را داخل هر لیوان بریزید و به آن کمی آب خنک اضافه کنید و پس از هم زدن ترکیب آن ها شربت شما آماده سرو است می توانید آن را بنوشید و از نوشیدن آن لذت ببرید. نوش جان

طرز تیهه شربت ریواس سبز خانگی

نکات مهم و فوت و فن های طرز تهیه شربت ریواس خانگی

  • در صورت تمایل می توانید از ریواس قرمز رنگ نیز برای تهیه این شربت استفاده کنید.
  • حتماً کف های ایجاد شده روی شربت را هنگام جوشیدن جمع کنید تا به هیچ عنوان شربت شما کدر و بد رنگ نشود.
  • در صورتی که می خواهید شربت شما ماندگاری بیشتری داشته باشد می توانید از نوک قاشق چای خوری جوهر لیمو و یا 1 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید: 

طرز تهیه شربت خاکشیر و تخم شربتی با زعفران و گلاب خوشمزه

طرز تهیه شربت جلاب با عسل و زعفران ساده مخصوص تابستان


 

از
5
رای