طرز تهیه قلب سورپرایز قرمز با قالب سیلیکونی بسیار راحت ویژه ولنتاین

طرز تهیه قلب سورپرایز قرمز با قالب سیلیکونی بسیار راحت ویژه ولنتاین قلب سورپرایز یکی ایده های بسیار خوب برای تولد یا ولنتاین است که می توانید با شکلات قرمز یا قهوه ای تهیه کنید. برای تهیه این قلب سورپرایز به قالب پلاستیکی یا سیلیکونی نیاز دارید.

قلب سوپرایز یک شکلات بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد برای هدیه دادن به کسی که علاقه زیادی به آن ها دارید و دوست دارید با یک هنر دستی آن ها را سوپرایز کنید. شکلات سوپرایز یک پیشنهاد ویژه برای هدیه دادن در کنار هدیه های دیگر می باشد و قطعا همه عاشق شکلات هستند. به ویژه شکلاتی که به زیبایی داخل خانه تهیه شده باشد و برای آن وقت گذاشته شده باشد ارزش بالایی دارد. قلب سوپرایز یک روش جدید برای هدیه به عزیزانتان می باشد که بسیار تاثیر گذار است و می توانید آن را در سایز های مختلف با قالب های سیلیکونی قلبی تهیه کنید و روی آن را با شکلات های مختلف تزئین کنید و حتی آن ها را داخل جعبه هدیه قرار دهید و رمان بزنید. امروز قصد داریم در سلام دنیا ، طرز تهیه قلب سورپرایز را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید. 

مواد لازم برای قلب سورپرایز قلبی قرمز برای ولنتاین و تولد

شکلات سبز1 بسته
شکلات قرمز1 بسته
پشمک و شکلات رنگی1 بسته

دستور پخت قلب سورپرایز قلبی قرمز برای ولنتاین و تولد

1

طرز تهیه شکلات سوپرایز سه بعدی با قالب پلاسیتکی و سیلیکونی

مرحله اول: آماده سازی مواد ابتدا کتری را آب بریزید و حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید و سپس در یک کاسه شکلات قرمز را بریزید و روی بخار کتری بنماری کنید تا ذوب شود و با قاشق آن ها را از هم جدا کنید تا شکلات یکدست ذوب شود. دقت کنید که اصلا آب به شکلات ها اضافه نکنید و اجازه بدید با حرارت ذوب شود. اگر آب اضافه کنید باعث شکستن شکلات در قالب می شود. در این فاصله قالب را با دستمال چرب کنید تا کل سطح قالب چرب شود تا موقع خارج کردن شکلات از قالب این کار راحت تر انجام شود.

طرز تهیه قلب سوپرایز
2

مرحله دوم: آماده سازی شکلات قرمز

بعد از آن که سطح قالب را چرب کردید، مقداری شکلات قرمز بنماری شده را با کمک قاشق به نصف قالب اضافه کنید و قالب را با دست تکان دهید و خم کنید تا یک لایه شکلات تشکیل شود و به طور کامل نصف قالب شکلات قرمز شود. در جایی که شکلات پخش نشده به کمک قلم مو مخصوص آشپزی مقداری شکلات بزنید تا سطح شکلات یکدست و صاف شود. به وسیله دستمال کاغذی دور قالب را تمیز کنید. سپس قالب را در یخچال قرار دهید تا شکلات قرمز خودش را بگیرد و سفت شود.

3

مرحله دوم: آماده سازی شکلات سبز

در این هنگام که شکلات قرمز در حال سفت شدن می باشد. شکلات سبز را داخل کاسه بریزید و روی حرارت کتری بنماری کنید تا ذوب شود. مانند مرحله قبل دقت کنید داخل کاسه آب ریخته نشود. بعد از ذوب شدن کامل با قاشق هم بزنید تا آب شود. سپس قالب را از یخچال خارج کنید و شکلات سبز را به همان روش قبل با قاشق روی نصف خالی قالب بریزید و باز هم قالب را خم کنید تا تمام شکلات سبز نصف دیگر قالب را پر کند و باز هم قلم مو مخصوص آشپزی را به شکلات بنماری شده بزنید و قسمت هایی از قالب که خالی می باشد با شکلات سبز پر کنید تا قالب با شکلات سبز کاور شود. قالب را داخل یخچال قرار دهید. این کار را آنقدر انجام دهید تا شکلات ها تمام شود و چند لایه شکلات روی هم قرار بگیرد تا سفت و محکم شود. سپس بعد از 3 مرحله اضافه کردن شکلات قالب را از یخچال خارج کنید و با یک فشار کوچک توسط انگشت به کف قالب شکلات را از قالب خارج کنید.

4

مرحله سوم: آماده سازی شکلات سوپرایز دوم

برای تهیه کردن قبل سوپرایز دوم قالب را کاملا تمیز کنید و بار دیگر سطح قالب را چرب کنید و همه این مراحل را یک بار دیگر تکرار کنید و بعد از اینکه شکلات ها را در قالب فرم دادید قالب را از یخچالی خارج کنید و شکلات را از قالب جدا کنید. در این مرحله 2 عدد قلب شکلاتی داریم.

5

مرحله چهارم: چسباندن شکلات قلب به هم و قرار دادن هدیه داخل آن

تابه ای را که به اندازه ای قلب ها باشد روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس یکی از قلب ها را از قسمت کف روی تابه قرار دهید به مدت خیلی کم حدود 5 ثانیه حرارت دهید تا کمی قسمت زیرن نرم شود و بتوانید شکلات قلبی دوم به شکلات اول بچسبانید. شکلات کنار گذاشته شده را پشمک های آماده یا کادو مورد نظر را قرار دهید. شکلات قلبی را از تابه بیرون آورید و قلب کنار گذاشته را بچسبانید. قسمتی از شکلاتی که به هم چسبیده نشده است را با قلم مو آشپزی شکلاتی کنید و دور قلب بکشید تا همه قسمت شکلات پوشیده شود. شکلات سوپرایزی آماده است. نوش جان.

طرز تهیه قلب سورپرایز

نکات مهم برای تهیه قلب سورپرایز قرمز

  • می توانید شکلات را در رنگ های مختلف درست کنید.
  • می توانید از قالب های مختلف برای درست کردن شکلات سوپرایز استفاده کنید.
  • می توانید از شکلات های ریز و درشت اماده برای تزئین روی آن استفاده کنید.
از
4
رای