10 ترفند و قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی که نمیدانید

10 ترفند و قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی که نمیدانید ترفند های مخفی گوشی سامسونگ ؛ با ویژگی ها و قابلیت های پنهان و مخفی گوشی سامسونگ گلکسی که نمیدانستید و می توانید از آنها استفاده کنید در سلام دنیا آشنا شوید.

گوشی های گلکسی سامسونگ به دلیل داشتن چندین ویژگی بدنام هستند. این بدان معناست که چیزهای جالبی در این گوشی وجود دارد که به احتمال زیاد شما از آن بی خبر هستید. در این مطلب سلام دنیا، ما قصد داریم تا شما را با 10 قابلیت مخفی و پنهان گوشی گلکسی سامسونگ که ممکن است از آنها بی خبر باشید، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

10 ویژگی و قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی باید از آنها استفاده کنید

1. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: پاک کردن تایپ با اشاره

احتمالاً تایپ خود را با میانبر Ctrl/Command+Z در رایانه شخصی خود پاک می کنید. گوشی آیفون همچنین دارای ویژگی undo است. آیا می‌دانستید گوشی‌های گلکسی سامسونگ نیز دارای این ویژگی هستند؟

اگر تایپ با کشیدن انگشت را خاموش کنید، صفحه‌کلید سامسونگ دارای یک حرکت واگرد است. در این زمینه، «undo» چند کلمه آخری را که تایپ کرده‌اید را حذف می‌کند، نه حروف را. برای لغو یا انجام مجدد، کافی است دو انگشت خود را در هر جهت روی صفحه کلید بکشید.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 1

2. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: سوپرشارژ با برنامه Good Lock 

شاید بهترین راهی که می توانید گوشی گلکسی خود را سفارشی کنید، برنامه «Good Lock» سامسونگ باشد. اجازه ندهید نام آن شما را گول بزند، برنامه برای کارهایی بیشتر از صفحه قفل کاربرد دارد. برنامه"Good Lock" مجموعه ای از ماژول ها را دارد که عملکرد و سفارشی سازی بیشتری را به بخش های مختلف تلفن شما اضافه می کند. می‌توانید نحوه ظاهر اعلان‌ها را سفارشی کنید، ساعت بسازید، صفحه، نوار پیمایش، صدا، صفحه قفل و موارد دیگر را تغییر دهید.


حتما بخوانید: علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ و رفع آن


واقعا جالب است که سامسونگ برنامه Good Lock را ارائه می دهد. هیچ سازنده دیگری از گوشی های هوشمند این سطح از سفارشی سازی را ارائه نمی دهند. اگر شما آن را بخواهید وجود دارد، اما اگر نخواهید در گوشی شما نیست.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 2

3. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: ویدیوها را با کیفیت بهتر تماشا کنید

به دلیل نمایشگر زیبای آن، به احتمال زیاد شما گوشی سامسونگ را انتخاب خواهید کرد. پس چرا ویدیوها در گوشی سامسونگ کیفیت خوبی ندارند و آنطور که باید ویدیو ها را خوب نمایش نمی دهند، اینجاست که ویژگی «video inhancer» یا بهتر کردن کیفیت ویدیو وارد می شود.

با فعال کردن Video Enhancer، تلفن شما روشنایی صفحه را افزایش می دهد و هر زمان که ویدیویی را تماشا می کنید، رنگ ها را بهتر و زنده تر می کند. لازم نیست خودتان به صورت دستی نور گوشی را افزایش دهید.می توانید انتخاب کنید که این ویژگی برای کدام برنامه ها اعمال شود.

4. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: تم را با تصویر زمینه خود هماهنگ کنید و مطابقت دهید

گوشی های Samsung Galaxy مدت زیادی است که تم دارند، اما با Android 12 پالت‌های رنگی را ارائه داده اند. رنگ‌ها از تصویر زمینه شما انتخاب می‌شوند و در قسمت‌های مختلف گوشی اعمال می‌شوند.

رنگ‌ها در تنظیمات، رنگ پس‌زمینه اعلان‌ها و رنگ‌ها در برنامه‌های سیستم نشان داده می‌شوند. یک تم می تواند ظاهر گوشی شما را به طرز چشمگیری تغییر دهد، اما پالت رنگ ویژگی جالب این گوشی ها است، به علاوه با تصویر زمینه شما تغییر می کند.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 3

5. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: دسترسی سریع به میانبرهای برنامه

انجام سریع کارها در گوشی کار بزرگی است، پس چرا چیزهای مورد علاقه خود را در دسترس قرار ندهید؟ "Edge Panels" یک نوار کناری است که از کنار صفحه به بیرون می آید. این نوار کناری برای استفاده متداول برای میانبرهای برنامه است، اما می تواند بسیار بیشتر از این کاربرد داشته باشد.


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن دکمه پاور گوشی سامسونگ 


Edge Panels یا پنل کناری می تواند شامل مخاطبین، آب و هوا، یادآورها، ابزارها و حتی کلیپ بورد شما باشد.پنل کناری های بیشتری نیز از فروشگاه گلکسی موجود است. این یک ویژگی مفید است که همه چیزهایی را که زیاد استفاده می‌کنید را می توانید فقط با کشیدن انگشت به سمت آن سریعا ببینید.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 4

6. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: میانبرهای قفل سفارشی صفحه نمایش

صفحه قفل اغلب اولین چیزی است که هنگام استفاده از تلفن گلکسی خود می بینید. به طور پیش فرض، چند میانبر وجود دارد - تلفن و دوربین. می‌توانید اینها را به هر برنامه‌ای که می‌خواهید تغییر دهید. میانبرها در گوشه سمت چپ و راست پایین ظاهر می شوند. می‌توانید نماد را به سمت مرکز صفحه بکشید تا برنامه باز شود، حتی اگر تلفن همچنان قفل باشد. با این حال شما یا  هر کس دیگری میتوانید این کار را انجام دهید.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 5

7. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: برنامه های موسیقی در تنظیمات سریع

این احتمال وجود دارد که گوش دادن به موسیقی و پادکست بخش بزرگی از دلیل استفاده شما از تلفن سامسونگ باشد. باید بدانید که می توانید آنها را به راحتی در پنل تنظیمات سریع در دسترس قرار دهید. گوشی‌های گلکسی دارای منوی « خروجی رسانه » برای تغییر مکان پخش صدا هستند. با این حال، این منو همچنین می تواند برای میانبرهای برنامه استفاده شود. می توانید برنامه های رسانه مورد علاقه خود را انتخاب کنید و همه آنها را در یک جا قرار دهید.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 7

8. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: دسترسی به دکمه شاتر را آسان‌تر کنید

هیچ رمز و رازی وجود ندارد که سامسونگ گوشی های بسیار بزرگی تولید می کند. ممکن است دسترسی به برخی چیزها روی صفحه برای شما سخت باشد. این می تواند به ویژه زمانی که سعی می کنید تلفن خود را در دست بگیرید و عکس بگیرید صدق کند.


حتما بخوانید: باز کردن قفل گوشی سامسونگ


برنامه دوربین سامسونگ این گزینه را دارد که از دکمه شاتر شناور استفاده کند. همه اینها بدان معنی است که می توانید دکمه شاتر را در هر نقطه از صفحه حرکت دهید. مهم نیست که چگونه تلفن خود را برای سلفی در دست گرفته اید، می توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 8

9. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: شبیه سازی برنامه ها با پوشه امن

«Secure Folder» ممکن است پرکاربردترین ویژگی Samsung Galaxy باشد. مردم تصور می کنند این فقط برای انجام کارها یا پنهان کردن عکس های حساس است، اما خیلی بیشتر از این است. می توانید از آن برای داشتن چندین نمونه از یک برنامه در تلفن خود استفاده کنید.

Secure Folder در اصل یک محیط sandbox جدا از بقیه گوشی است. هر برنامه‌ای را که در داخل آن قرار می‌دهید چیزی را با برنامه‌های خارج از پوشه به اشتراک نمی‌گذارد. گوشی های غیرسامسونگ راه های پیچیده تری برای انجام این کار دارند.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 9

10. قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی: گوشی را به حالت بی صدا برگردانید

اگر نمی خواهید برای قطع کردن گوشی تلفن خود را بردارید و جواب دهید می تونید کاری ماهرانه تر و رضایت بخش تر انجام دهید.

 این یک ویژگی در بسیاری از گوشی های اندرویدی است و سامسونگ آن را در گوشی های خود نیز گنجانده است. هنگامی که این گزینه را در تنظیمات فعال کردید، می توانید به سادگی با کشیدن دست روی  روی صفحه نمایش گوشی ان را قطع کنید تا تماس را بی صدا کنید. همچنین این ویژگی برای آلارم نیز کار می کند.

قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ گلکسی 10

سخن آخر

وقتی یک گوشی نقطه ضعفی دارد معمولا پیدا کردن ویژگی های خوب آن سخت است. امیدواریم با این لیست، نکات و ترفندهای جدیدی برای استفاده از گوشی سامسونگ گلکسی خود پیدا کرده باشید.


مقالات مرتبط:

چگونه سرعت گوشی سامسونگ را بالا ببریم

آموزش فلش کردن گوشی سامسونگ بدون کامپیوتر به صورت دستی
 

از
11
رای