آیا می توان از استفاده شدن ایرپادهای گم یا دزدیده شده جلوگیری کرد

آیا می توان از استفاده شدن ایرپادهای گم یا دزدیده شده جلوگیری کرد آیا می توانید از استفاده شدن ایرپادهای گم یا دزدیده شده جلوگیری کنید؟نحوه پیدا کردن ایرپادهای گم شده و برنامه ردیابی ایرپاد گم یا دزدیده شده iCloud find را در سلام دنیا دانلود کنید.

به عنوان هدفون های بی سیم، ایرپادها ادغام بسیار خوبی با تمام محصولات اپل دارند، اما اگر ایرپادهای شما گم شوند یا بدتر از آن دزدیده شوند، چه؟ خوب، اگر سارق آیفون، آیپد یا مک داشته باشد، می‌تواند به راحتی محصول را ریست کرده و آن را مال خود کند.متأسفانه، هیچ راهی برای مسدود کردن وجود ندارد که بتوانید از استفاده شدن ایرپادهای گم شده یا دزدیده شده توسط شخص دیگری جلوگیری کنید. ایرپادها به وای فای متصل نمی شوند، به این معنی که نمی توانید آنها را از راه دور کنترل کنید یا قفل کنید.

البته، این پاسخی نیست که شما می‌خواستید، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، ممکن است بتوانید ایرپادهای خود را قبل از اینکه کسی به آن‌ها دست پیدا کند، پیدا کنید. اگر نتوانید کسی را برای استفاده از ایرپادهای خود مسدود کنید، ممکن است بپرسید پس خواندن این مقاله به چه دردی می خورد. خوب، این پاسخی است که بسیاری از مردم می خواهند بدانند. این مقاله سلام دنیا برای کمک به خوانندگان است تا یاد بگیرند چگونه ایرپادهای خود را ردیابی کنند و بدانند که ممکن است آنها را برای همیشه از دست ندهند. همچنین نحوه جلوگیری از گم شدن ایرپادهای را با انجام یک فرآیند ساده قبل از اینکه آنها را گم کنید، هم توضیح می دهد.

تأیید گم شدن یا دزدیده شدن ایرپاد

شاید گربه خانگی تان آنها را پشت کابینت مخفی کرده باشد، اما شما فکر می کنید که کسی آنها را برداشته است.شاید کیس شارژ/ذخیره‌سازی گم شده باشد،در حقیقت در حین برداشتن چیز دیگری جا مانده است. شاید ایرپاد شما به سرقت رفته باشد، اما شخص هنوز از آنها استفاده نکرده است. این احتمالات بی پایان هستند، و اگر سریع عمل کنید، ممکن است در واقع بفهمید که آنها کجا هستند و آنها را با موفقیت ریست کنید. برای جزئیات بیشتر این متن را بخوانید.


حتما بخوانید: روش غیر فعال و خاموش کردن دستیار صوتی سیری (Siri) در ایرپاد


نحوه پیدا کردن ایرپادهای گمشده

از آنجایی که همه ایرپادها از فناوری بلوتوث برای اتصال به آیفون یا دستگاه‌های دیگر استفاده می‌کنند، به شدت به آن دستگاه متکی هستند. به همین دلیل، مکان یابی آنها به طور جداگانه دشوار است زیرا از اتصال Wi-Fi استفاده نمی کنند. حالا صرف نظر از این احتمال، اصلا ناامید نشوید. شما چند گزینه برای پیدا کردن ایرپادهای گمشده دارید.اپل می‌داند که وقتی ایرپادهای خود را گم می‌کنید این اتفاق چقدر بد است، بنابراین این شرکت برای رفع این مشکل راه‌حلی پیدا کرده‌ است.

1 اطمینان حاصل کنید که بلوتوث گوشی یا دستگاه شما روشن است.اگر اخیراً ایرپادهای خود را گم کرده اید، ممکن است همچنان باتری داشته باشند و همچنان به دستگاه شما متصل شوند.
2. به چندین مکانی که به تازگی در آنجا بودید بروید، منطقه به منطقه ان را جستجو کنید، و به تلفن خود در هر منطقه زمان بدهید تا سعی کند به ایرپاد شما متصل شود. صبور باشید، زیرا این می تواند شما را از خرید ایرپاد دیگری نجات دهد.
3. اگر ایرپاد شما خاموش یا شارژ آن خالی است، مناطقی که اخیراً در آن بوده اید،را دوباره جستجو کنید. به زیر، اطراف و نزدیک هر منطقه نگاه کنید. مکان های عمیق مانند شکاف های کاناپه، جیب ها، سبدها، جعبه ها، کابینت ها و غیره را بررسی کنید.

نحوه پیدا کردن ایرپادهای گمشده

4. با خانواده و دوستانتان تماس بگیرید تا ببینید آیا از ایرپاد شما استفاده کرده‌اند یا خیر. گاهی اوقات، دیگران بدون اجازه آنها را «قرض» می‌گیرند، یا خودتان به آنها اجازه می‌دهید زمانی که می‌خواهند یا نیاز دارند از آنها استفاده کنند.

5. اگر هنوز نمی‌توانید AirPods خود را پیدا کنید، مکان‌های رایج (نه لزوماً جدید) را بررسی کنید زیرا زمان در گذر است و به راحتی می‌توان فعالیت‌ها یا اقدامات اخیر را فراموش کرد.
6. اگر همه چیز شکست خورد، از اپل کمک بگیرید. از وب‌سایت iCloud در کامپیوتر شخصی برای پیدا کردن ایرپادهای خود استفاده کنید، با این فرض که آنها دزدیده نشده‌اند.


حتما بخوانید: چگونه ایرپاد خاموش را پیدا کنیم


7 . همچنین می‌توانید از برنامه Find My iPhone که در اپ استور قابل دسترسی است استفاده کنید، تا زمانی که ایرپاد هنوز در دستگاه شما راه‌اندازی شده باشد و شخص دیگری آن‌ها را ریست نکرده باشد روی دستگاه شما کار می کنند.

نحوه پیدا کردن ایرپادهای گمشده

اگر واقعاً فکر می کنید که ایرپادهای شما به سرقت رفته است، بهتر است سریع عمل کنید! ممکن است خوش شانس باشید و همچنان ایرپاد را به حساب iCloud خود متصل کنید. در غیر این صورت، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید مگر اینکه در مورد دزیده شدن آنها اشتباه کرده باشید.در تئوری، این فرآیند پیچیده به نظر می رسد، پس اجازه دهید به طور عملی به کاربرد  برنامه Find My iPhone  بپردازیم.

نحوه پیدا کردن ایرپاد با استفاده از iCloud

اگر ایرپاد خود را گم کرده اید، روش وب سایت iCloud ممکن است به شما کمک کند آنها را پیدا کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

1 در کامپیوتر خود به صفحه iCloud find بروید.

نحوه پیدا کردن ایرپاد با استفاده از iCloud

2. وارد حساب اپل شوید که به ایرپاد شما مرتبط است.

نحوه پیدا کردن ایرپاد با استفاده از iCloud

3. ویژگی وب‌سایت Find My iPhone (نه برنامه) فرآیند جستجو را برای آیفون شما آغاز می‌کند. بله، حتی اگر می خواهید ایرپاد خود را هم پیدا کنید باز هم این روش درست است.

4. این صفحه می‌گوید که همه دستگاه‌ها آفلاین هستند، مگر اینکه واقعاً یک آیفون داشته باشید و آن را روشن کنید. روی تب All Devices کلیک کنید و AirPods را انتخاب کنید.

نحوه پیدا کردن ایرپاد با استفاده از iCloud

5. اگر جستجو موفقیت آمیز باشد، ایرپاد خود را دقیقاً روی نقشه مشاهده خواهید کرد. هنگامی که آنلاین باشند، به عنوان یک نقطه سبز ظاهر می شوند، یعنی به آیپد یا آیفون شما متصل می شوند. نقطه خاکستری به این معنی است که آنها آفلاین هستند یا نمی توان آنها را پیدا کرد.

نحوه پیدا کردن ایرپاد با استفاده از iCloud

6. با فرض اینکه ایرپاد شما پیدا شد (نقطه سبز)، روی نقطه کلیک کنید. بعد روی دکمه I در پنجره باز شده کلیک کنید.
7. روی Play Sound کلیک کنید. این کار صدای بلندی از ایرپاد شما ایجاد می کند.

8. می‌توانید پخش صدا را متوقف کنید یا ایرپاد چپ یا راست را بی‌صدا کنید. اگر فقط یک ایرپاد را گم کرده باشید، این کار مفید است. شما نمی خواهید این صدا در گوش تان بپیچد، پس به ما اعتماد کنید.

به اطراف خانه یا مکانی که آخرین بار استفاده از ایرپاد را به خاطر دارید نگاه کنید. این صدای بلند باید به شما کمک کند مکان آنها را پیدا کنید. اگر ایرپادهای خود را در مکان‌های مختلف انداخته‌اید و فقط یکی از آن‌ها را پیدا کرده‌اید، ایرپاد پیدا شده را دوباره در کیس قرار دهید تا زنگ هشدار صدا ندهد، سپس از همان مراحل برای جستجوی ایرپاد دیگر استفاده کنید.


حتما بخوانید:حل مشکل کار نکردن ایرپاد (airpods) اپل در یک گوش


دلایلی عدم پیدا شدن ایرپاد توسط اپلیکیشن Find My iPhone

اگر ایرپاد شما به صورت یک نقطه خاکستری در برنامه Find my iPhone ظاهر شد،یعنی مشکل دارید. این وضعیت فقط آخرین مکان آنها را نشان می دهد، یعنی مکانی که آخرین بار به آیفون یا دستگاه دیگری متصل شده اند. دلایل زیادی برای ایجاد نقطه خاکستری در واقع پیدا نکشدن ایرپاد توسط Find My iPhone وجود دارد:

  • قبل از از دست دادن ایرپاد خود باید اپلیکیشن Find My iPhone را نصب کنید. این استراتژی بهترین اقدام دفاعی برای از دست دادن آنها است، بنابراین بهتر است به محض خرید آن را تنظیم کنید.
  • ممکن است باتری ایرپادهای گمشده شما تمام شده باشد. اگر باتری تمام شده باشد، آنها را نمی توان پیدا کرد. همچنین، آنها ممکن است خارج از محدوده باشند. محدوده ای که می توانید آنها را پیدا کنید در شعاع نزدیک گوشی آیفون شما است که آنها به آن متصل هستند (محدوده بلوتوث).

دلایلی عدم پیدا شدن ایرپاد توسط اپلیکیشن Find My iPhone

  • در نهایت، ایرپاد شما ممکن است در کیس یا قاب ایرپاد قرار داشته باشد.در این شرایط تا زمانی که در قاب هستند،نمی توانید آنها را به گوشی خود وصل کنید.

سوالات متداول:

1. آیا می توانم استفاده از ایرپادهای دزدیده شده خود را مسدود کنم؟

متأسفانه، حتی اگر آنها گران باشند و اپل هم ویژگی های حفاظتی عالی از دستگاه ارائه دهد، باز هم شما نمی توانید از استفاده از ایرپادهای دزدیده شده خود جلوگیری کنید. شما فقط می توانید آنها را ردیابی و مکان یابی کنید، با این فرض که شخص هنوز از آنها استفاده نکرده است و همچنان به گوشی شما اتصال دارد. اگر تلاش‌های شما برای یافتن آنها ناموفق بود، تنها راه برای بازگرداندن آنها این است که دزد تغییر عقیده داشته باشد یا آنها را شکست دهید. شاید بتوانید آنها را به نوعی به عنوان نوعی شناسایی علامت گذاری کنید.

2. آیا AppleCare در صورت سرقت ایرپاد هزینه آن را پوشش می دهد؟

خیر. AppleCare بیشتر یک گارانتی طولانی مدت است تا بیمه. این عبارت به این معنی است که اگر مشکلی برای ایرپادهای شما پیش بیاید (آنها شارژ را متوقف می کنند، صدایی شنیده نمی شود و غیره)از آنها پشتیبانی خواهید کرد، اما اگر آنها گم یا دزدیده شوند، جایگزینی دریافت نخواهید کرد.

3. اگر یکی از ایرپادها را گم کنم، آیا باید یک ست جدید بخرم؟

خیر. خوشبختانه، اگر یک قطعه (یک عدد) را گم کردید، می‌توانید به نزدیک‌ترین فروشگاه اپل بروید تا با هزینه کمتری نسبت به خرید یک مجموعه جدید، قطعه گمشده را جایگزین کنید. اگر از ایرپادهای نسل 1 یا 2 استفاده می‌کنید، کیس شارژ قابل تعویض هستند، بنابراین اگر این قطعه گم شده است، ممکن است از طریق یکی از دوستان یا اعضای خانواده کیس دیگری پیدا کنید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد جایگزینی قطعات گم شده به وب سایت اپل مراجعه کنید.


حتما بخوانید: روش قطع و وصل کردن دو ایرپاد به یک گوشی و آیپد به طور همزمان


سخن پایانی:

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا ایرپاد خود را پیدا کنید، یا حداقل با استفاده از صفحه وب iCloud Find My iPhone یا برنامه Find My Phone، آنها را بهتر پیگیری کنید. متأسفانه پیدا کردن ایرپادها نسبت به آیفون شما بسیار سخت تر است زیرا آیفون ها همیشه آنلاین هستند (هنگامی که روشن هستند) و بنابراین می توانند راحت تر ردیابی شوند. پیدا کردن ایرپاد بستگی به نزدیک بودن به گوشی آیفون شما دارد.اگر ایرپاد شما به سرقت رفته باشد، به احتمال زیاد نمی توانید آنها را پیدا کنید. این مشکل یک واقعیت تلخ است. اگر فقط یک ایرپاد یا قاب را گم کردید، حداقل می توانید یک جایگزین از اپل بگیرید. برای انتقال به پشتیبانی اپل به شماره سریال ایرپاد خود نیاز دارید.


مقالات مرتبط:

روش تمیز کردن ایرپاد [هندزفری بلوتوث]

حل مشکل وصل نشدن اپل واچ به گوشی آیفوناز
1
رای