روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه های اندروید و آیفون

روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه های اندروید و آیفون چگونه بروزرسانی گوشی اندروید و آیفون را غیر فعال کنیم؛ حذف آپدیت برنامه های اندروید و آیفون؛ غیرفعال کردن آپدیت خودکار اندروید و آیفون تصویری و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

به روز رسانی خودکار برنامه تضمین می کند که  برنامه های مورد علاقه شما همیشه به روز و بدون اشکال باشد. علاوه بر این، از آخرین ویژگی ها لذت می برید. با این حال، اجازه دادن به برنامه‌های به‌روزرسانی‌شده اندرویدی شما به‌طور خودکار می‌تواند داده‌های سلولی قابل توجهی را مصرف کند و این امر باعث می‌شود که این کار نسبتاً ناخوشایند به نظر برسد. ما در این مقاله از سلام دنیا، نحوه غیر فعال کردن به روزسانی خودکار برنامه ها در اندروید و ایفون ، حذف آپدیت خودکار و اتوماتیک در گوشی اندروید سامسونگ و آیفون به صورت تصویری و گام به گام آموزش دادیم. با ما همراه باشید.

خوشبختانه، می‌توانید این به‌روزرسانی‌های خودکار برنامه‌ها را خاموش کنید و سپس پلی استور را برای به‌روزرسانی دستی برنامه‌ها باز کنید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها در اندروید و iOS آورده شده است.

آیا باید به‌روزرسانی خودکار برنامه را غیرفعال کنید؟

ممکن است تصمیم گرفته باشید برای صرفه جویی در داده های تلفن همراه یا هر دلیل دیگری، به روز رسانی خودکار برنامه را غیرفعال کنید، اما در دراز مدت به شما کمکی نمی کند. دو دلیل وجود دارد که باید قبل از غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار برنامه در مورد آن تجدید نظر کنید - تجربه و امنیت. برنامه‌های قدیمی ممکن است از کار بیفتند یا با تلفن شما ناسازگار شوند، به‌خصوص زمانی که ویژگی‌های جدید شروع به عرضه می‌کنند. همچنین، به روز نگه داشتن همه برنامه ها اطمینان حاصل می کند که هیچ آسیب پذیری در آن وجود ندارد. به همین دلیل ضروری است که همیشه برنامه ها و سایر مؤسسات حاوی اطلاعات شخصی شما به روز نگه دارید.


حتما بخوانید: رفع مشکل کارنکردن اعلان‌های برنامه گوگل چت در اندروید و آیفون


نحوه غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در اندروید

ویژگی های مدرن اندروید به شما امکان می‌دهند به‌روزرسانی خودکار را برای همه برنامه‌ها یا فقط چند برنامه به طور همزمان خاموش کنید. این گزینه ها در داخل برنامه فروشگاه Google Play پنهان هستند. در اینجا مراحل غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار برای همه یا تعداد کمی از برنامه‌ها آمده است:

1. به روز رسانی خودکار برنامه ها را برای همه برنامه ها اندروید غیرفعال کنید

ویژگی های مدرن اندروید به شما امکان می‌دهد تا به‌روزرسانی‌های خودکار را برای همه برنامه‌ها به طور همزمان خاموش کنید. در اینجا مراحل انجام همین کار در تلفن خود آورده شده است.

مرحله 1: برنامه پلی استور را در تلفن خود باز کنید. می توانید از نوار جستجو در کشوی برنامه برای پیدا کردن آن استفاده کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 1

مرحله 2: روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 2
مرحله 3: از منوی ظاهر شده گزینه Settings را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 3

مرحله 4: روی منوی کشویی Network preferences و سپس گزینه Auto-update apps ضربه بزنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 4

مرحله 5: هنگامی که یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود، «Dont auto updates app» را انتخاب کنید. سپس، روی Done ضربه بزنید.


حتما بخوانید: رفع مشکل میکروفون گوشی اندروید و نرفتن صدا


از طرف دیگر، اگر می‌خواهید به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را فعال کنید اما فقط زمانی که گوشی خود را به وای‌فای وصل می‌کنید، گزینه «Over Wi-Fi only» را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 5

اگر می‌خواهید این کار را برای برنامه‌های جداگانه انجام دهید، به بخش بعدی بروید.

2. به روز رسانی خودکار برنامه ها را برای برنامه های جداگانه غیرفعال کنید

طبیعی است که اجازه ندهید اندروید به‌طور خودکار برنامه‌های منتخب را به‌روزرسانی کند، به‌ویژه برنامه‌هایی که معمولاً از آنها استفاده نمی‌کنید. خوشبختانه، اندروید به شما امکان می‌دهد به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را برای هر برنامه نیز غیرفعال کنید. در اینجا به این صورت است:

مرحله 1: App Drawer را روی گوشی خود باز کنید و فروشگاه Google Play را راه اندازی کنید. می توانید آن را در App Drawer نیز جستجو کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 6

مرحله 2: روی عکس نمایه خود که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد ضربه بزنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید7

مرحله 3: از منوی ظاهر شده، Manage apps & device را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 8

مرحله 4: اکنون روی تب Manage ضربه بزنید تا همه برنامه های نصب شده بر روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود را مشاهده کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 9
مرحله 5: روی برنامه ای که می خواهید به روز رسانی خودکار آن را غیرفعال کنید ضربه بزنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 10

مرحله 6: اکنون روی منوی سه نقطه عمودی ضربه بزنید و تیک گزینه Enable auto-update را بردارید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در اندروید 11

پیروی از مراحل ذکر شده در بالا به شما این امکان را می دهد که به روز رسانی خودکار برنامه ها را برای برنامه های جداگانه در تلفن یا رایانه لوحی Android خود خاموش کنید.

نحوه غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها در آیفون

می‌توانید با خاموش کردن آن در صفحه اپ استور برنامه تنظیمات، به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها را برای همه برنامه‌های خود در iOS به سرعت غیرفعال کنید. متأسفانه، iOS گزینه ای برای خاموش کردن به روز رسانی خودکار برنامه ها برای برنامه های جداگانه ارائه نمی دهد.


حتما بخوانید: چگونه آیفون را آپدیت کنیم


با وجود این موضوع، بیایید نگاهی به نحوه غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها در iOS بیندازیم:

مرحله 1: برنامه تنظیمات را در آیفون خود پیدا کرده و باز کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در آیفون 1

مرحله 2: به پایین بروید و روی App Store ضربه بزنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در آیفون 2

مرحله 3: کلید کنار App updated را خاموش کنید.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار برنامه در آیفون 3

پس از انجام مراحل ذکر شده در بالا، می توانید به سرعت به روز رسانی خودکار برنامه ها را در آیفون خود خاموش کنید و به صورت دستی تصمیم بگیرید که کدام برنامه ها را به روز کنید. با این حال، اگر در به‌روزرسانی برنامه‌ها در آیفون خود مشکل دارید، راهنمای عیب‌یابی قبلی ما را بررسی کنید.

سخن آخر

از طرف دیگر، فرض کنید می‌خواهید فقط زمانی که به شبکه Wi-Fi متصل هستید، برنامه‌ها به‌طور خودکار به‌روزرسانی شوند. در این صورت می توانید دو مرحله اول را رد کرده و کلیدی به نام دانلود خودکار را خاموش کنید. همچنان می‌توانید از به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها بدون تجاوز از محدودیت داده تلفن خود استفاده کنید
پس از دنبال کردن این راهنما، به راحتی می توانید از به روز رسانی خودکار برنامه ها بدون اجازه شما جلوگیری کنید. این به نوبه خود به بهبود عمر باتری گوشی شما و حفظ داده های سلولی آن کمک می کند.


مقالات مرتبط:

آموزش رفع مشکل زود خالی شدن باتری گوشی اندروید با روش های برتر

رفع مشکل خالی شدن باتری آیفون از شب تا صبح با 8 ترفند سادهاز
3
رای