فعال سازی و استفاده از حالت اضطراری emergency mode گوشی سامسونگ

فعال سازی و استفاده از حالت اضطراری emergency mode گوشی سامسونگ حالت اضطراری گوشی سامسونگ چیست؛ چگونه حالت شارژ اضطراری گوشی را فعال کنیم؛ روش تنظیم حالت اضطراری گوشی و نحوه کارکرد و استفاده از emergency mode در گوشی سامسونگ در سلام دنیا بیاموزید.

گوشی‌های سامسونگ دارای حالت اضطراری هستند که می‌تواند باتری شما را افزایش دهد و در مواقعی که مشکل دارید به ویژگی‌های مهم دسترسی داشته باشید. در این مطلب از سلام دنیا درباره حالت اضطراری (emergency mode)، نحوه کارکرد و نحوه تنظیم حالت اضطراری در دستگاه گلکسی سامسونگ به دو روش صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

علیرغم پیشرفت های زیاد در فناوری گوشی های هوشمند، گوشی های هوشمند می توانند در مواقع اضطراری غیر قابل اعتماد باشند. این مشکل عمدتاً به دلیل باتری هایی است که به سختی یک روز دوام می آورند. وقتی در موقعیتی مانند تاریکی طولانی مدت، بلایای طبیعی یا گیر افتادن در جایی ناآشنا قرار می گیرید، چه می کنید؟ گوشی‌های گلکسی سامسونگ دارای قابلیتی هستند که به شما کمک می‌کند در چنین موقعیت‌هایی به نام حالت اضطراری به شما کمک کند. بیایید نگاهی به نحوه عملکرد آن بیندازیم.

حالت اضطراری (emergency mode) گوشی های سامسونگ چیست

حالت اضطراری یک تنظیمات داخلی سامسونگ گلکسی است که به شما امکان می دهد در مواقع اضطراری زمان بیشتری خریداری کنید. این تنظیم دستگاه شما را برای صرفه جویی در مصرف باتری تا زمانی که به دنبال کمک هستید، بهینه می کند.


حتما بخوانید: روش فعال و تنظیم کردن حالت (اسلیپ) خواب برنامه گوشی سامسونگ


این تقریباً مشابه حالت حداکثر صرفه جویی در انرژی سامسونگ است اما با قابلیت ارسال سیگنال با یک لمس. می توانید زنگ هشدار اضطراری ارسال کنید، به چراغ قوه دسترسی سریع داشته باشید، مختصات خود را به صورت پیام متنی ارسال کنید و تماس های اضطراری برقرار کنید.

حالت اضطراری(emergency mode) در گوشی های سامسونگ چیست؟

نحوه کارکرد حالت اضطراری در گوشی سامسونگ

وقتی حالت اضطراری را فعال می‌کنید، تلفن شما فعالیت‌هایی را که ممکن است باتری شما را خالی کند، قطع یا کاهش می‌دهد . روشنایی صفحه را کاهش می دهد، تم شما را به حالت تاریک تغییر می دهد، وضوح صفحه را کاهش می دهد و فقط به شما اجازه می دهد از برنامه های ضروری خاص استفاده کنید.

شما محدود به برنامه‌های زیر خواهید بود: زنگ هشدار اضطراری، تلفن، پیام‌ها، اینترنت سامسونگ، نقشه‌ها، ساعت، ماشین‌حساب و برخی برنامه‌های پیام‌رسان مانند فیس‌بوک و واتس‌اپ. تماس اضطراری نیز در این حالت به سرعت قابل دسترسی خواهد بود. 

زنگ هشدار اضطراری هنگامی که آن را فعال می‌کنید کاملاً بلند است، همانطور که هر زنگ هشدار SOS باید باشد. اگر مخاطبین اضطراری را ذخیره کرده‌اید، شما یا شخص دیگری می‌توانید بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. 

نحوه کارکرد حالت اضطراری در گوشی سامسونگ

نحوه تنظیم حالت اضطراری در دستگاه گلکسی سامسونگ

روش اول روشن کردن اضطراری سامسونگ

تنظیم حالت اضطراری در عرض چند ثانیه امکان پذیر است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن دکمه پاور گوشی سامسونگ


  • دکمه روشن یا خاموش را روی دستگاه سامسونگ خود به مدت طولانی فشار دهید.

نحوه تنظیم حالت اضطراری در دستگاه گلکسی سامسونگ1

  • روی نماد emergency Mode ضربه بزنید و اگر از شما خواسته شد قفل دستگاه خود را باز کنید.

نحوه تنظیم حالت اضطراری در دستگاه گلکسی سامسونگ2

  • پیامی ظاهر می شود که توضیح می دهد دستگاه شما در حالت اضطراری چه کاری می تواند انجام دهد.
  • روی turn on ضربه بزنید و چند ثانیه صبر کنید تا حالت اضطراری آماده شود.

اکنون می‌توانید منتظر کمک باشید. از صفحه اصلی حالت اضطراری جدید، می توانید موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید، زنگ هشدار را به صدا درآورید، به اینترنت دسترسی داشته باشید و موارد دیگر.


حتما بخوانید: اگر رمز گوشی را فراموش کردیم چه کنیم


روش دوم روشن کردن حالت اضطراری سامسونگ

هنگامی که در حالت روشن قرار گرفتید و دیگر به حالت اضطراری نیاز ندارید، می‌توانید به راحتی آن را خاموش کنید که آن را به یکی از دو روش زیر روشن کرده‌اید:

  • دکمه پاور گوشی خود را به مدت طولانی فشار دهید. روی نماد emergency mode ضربه بزنید و در صورت نیاز پین خود را وارد کنید. دستگاه شما فوراً به تنظیمات عادی خود باز خواهد گشت.
  • در صفحه اصلی، روی دکمه منوی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید و روی turn off emergency mode ضربه بزنید .

روشن کردن حالت اضطراری سامسونگ

گوشی سامسونگ خود را برای مواقع اضطراری آماده کنید

حالت اضطراری در تلفن شما می تواند در شرایط سخت شما را نجات دهد. می‌توانید چند ساعت دیگر از گوشی استفاده کنید حتی اگر باتری شما در حال تمام شدن است. این تنظیم نه تنها در مواقع اضطراری واقعی مفید است، بلکه اگر شارژر در نزدیکی خود ندارید، می‌تواند برای شما زمان بخرد و تا زمانی که دوست دارید تلفنتان روشن بماند.

سخن آخر

در اینجا با نحوه روشن کردن حالت اضطراری در دستگاه گلکسی سامسونگ به دو روش آشنا شدید . امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت برده باشید.


مقالات مرتبط:

آموزش فلش کردن گوشی سامسونگ بدون کامپیوتر به صورت دستی

آموزش باز کردن الگو گوشی سامسونگ بدون از دست دادن اطلاعاتاز
1
رای