چگونه کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس برطرف کنیم

چگونه کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس برطرف کنیم علت کد خطای Netflix NW-2-5 چیست و چگونه برطرف کنیم؛ 8 روش از بهترین راه حل کاربردی برای رفع خطای سایت نتفلیکس کد خطای Netflix NW-2-5 تصویری در سلام دنیا بیاموزید.

نتفلیکس یکی از محبوب ترین پلتفرم های سرویس استریم است. فرض کنید در حین تماشای نمایش ها یا فیلم های دلخواه خود در نتفلیکس، ممکن است با  کدهای خطای متفاوتی مواجه شوید. یکی از این کدهای خطا NW-2-5 است به خواندن این مقاله سلام دنیا ادامه دهید تا راه‌ های ساده رفع خطای سایت نتفلیکس کد خطای Netflix NW-2-5 را بررسی کنیم.

علت کد خطای Netflix NW-2-5

یکی از این کدهای خطا NW-2-5 است. این خطا هنگامی که مشکل اتصال مانع از دسترسی دستگاه شما به سرویس نتفلیکس می شود، ایجاد می شود. اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید، این خطا به هیچ دستگاه خاصی محدود نمی شود. می‌تواند در پلتفرم‌های مختلف، از جمله رایانه ویندوزی، مک، آیفون، دستگاه اندروید یا تلویزیون هوشمند ظاهر شود. در این راهنما، ما روش هایی را برای رفع این مشکل در همه این دستگاه ها گردآوری کرده ایم.

1. فشار دادن دکمه TRY AGAIN

وقتی مشتاق تماشای نمایش‌ها یا فیلم‌های مورد علاقه‌تان هستید اما با کد خطای NW-2-5 در Netflix مواجه می‌شوید، این می‌تواند خسته‌کننده باشد. با این حال، اغلب می توانید این مشکل را با فشار دادن دکمه Try Again حل کنید. این یک تلاش برای اتصال مجدد بین دستگاه شما و سرورهای نتفلیکس را آغاز می کند که ممکن است مشکلات اتصال را حل کند.

رفع کد خطای Netflix NW-2-5 با فشار دادن دکمه TRY AGAIN

اگرچه این راه حل ممکن است همیشه کارساز نباشد، اما اولین قدم ساده و اغلب موثر است که به شما کمک می کند تا به سرعت به تماشای محتوای مورد علاقه خود بازگردید.


حتما بخوانید: دانلود 10 بازی نتفلیکس برتر برای گوشی اندروید و آیفون (iOS)


2. مطئمن شوید که اینترنت دارید

اگر نتفلیکس شما هنوز کار نمی کند، ممکن است به این دلیل باشد که سیگنال وای فای شما به اندازه کافی قوی نیست یا خیلی از روتر خود فاصله دارید. برای رفع این مشکل، سعی کنید به روتر وای فای خود نزدیک شوید. اگر این روش موثر نبود و دستگاه های دیگر تداخل دارند، مودم و روتر خود را در جای دیگری قرار دهید تا سیگنال را بهبود بخشد.همچنین بررسی کنید که تمام کابل های اتصال دستگاه های شما به مودم و روتر به درستی وصل شده باشند و آسیبی نبینند.

نکته:  آنها را نزدیک دیوارها، وسایل فلزی یا وسایل الکترونیکی قرار ندهید، زیرا ممکن است سیگنال را مسدود کنند.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 1

اگر در حال تماشای نتفلیکس در تلفن خود با استفاده از داده های تلفن همراه هستید و با کد خطای Netflix NW-2-5 مواجه هستید، ممکن است به این دلیل باشد که اتصال اینترنت شما قوی نیست. در آن شرایط، به نقطه ای با سیگنال شبکه بهتر بروید.


حتما بخوانید: رفع کد خطای Netflix NW-3-6


3. ریستارت کردن مودم و روتر

ریستارت کردن مودم و روتر ممکن است کد خطای Netflix NW-2-5 را برطرف کند. برای انجام این کار، هر دو دستگاه را به مدت 30 ثانیه از منبع تغذیه جدا کنید. سپس آنها را دوباره وصل کنید و منتظر بمانید تا دوباره راه اندازی شوند. پس از ریستارت کردن هر دو دستگاه، دوباره از نتفلیکس استفاده کنید. این روش باید خطا را برطرف کند و به شما امکان دهد نتفلیکس را بدون مشکل پخش کنید.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 3

4. ریستارت کردن دستگاه

هنگامی که با کد خطای Netflix NW-2-5 مواجه می شوید، یک مرحله رایج و موثر عیب یابی، راه اندازی مجدد دستگاه است. فرقی نمی‌کند نتفلیکس  را روی تلویزیون هوشمند، اندروید باکس، کنسول بازی یا هر دستگاه دیگری پخش کنید، ریستارت کردن دستگاه می‌تواند به تازه‌سازی تنظیمات شبکه و ایجاد اتصال جدید به اینترنت کمک کند.پس از خاموش کردن آن، 10 تا 15 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید. این اقدام ساده اغلب اشکالات گاه به گاه در سیستم را برطرف می کند و مشکلات اتصال را برطرف می کند و به نتفلیکس اجازه می دهد با موفقیت دوباره وصل شود.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 4

5. تایید سازگاری نتفلیکس با شبکه اینترنت

ممکن است نتوانید نتفلیکس را در دستگاه خود تماشا کنید زیرا پخش جریانی ویدیوها از داده های اینترنتی زیادی استفاده می کند و برخی مکان های عمومی مانند ایستگاه های مترو، ایستگاه های اتوبوس یا کافه ها محدودیت سرعت محدودی دارند.بنابراین، قبل از اتصال به وای فای عمومی، مطمئن شوید که هیچ محدودیتی برای استفاده از نتفلیکس یا سایر سرویس‌های پخش وجود ندارد. اگر محدودیتی وجود دارد، با مسئول صحبت کنید تا راه های دیگری برای تماشا یا اتصال به یک شبکه خصوصی پیدا کنید تا بدون مشکل از برنامه های خود لذت ببرید.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 5

6. تایید پیکربندی DNS

سیستم نام دامنه یا (DNS) به عنوان یک دفترچه تلفن برای اینترنت عمل می‌کند و نام‌های دامنه مانند Netflix.com را به آدرس‌های IP که رایانه‌ها می‌توانند آن را درک کنند، ترجمه می‌کند. تنظیمات نادرست DNS می تواند این فرآیند ترجمه را مختل کند و از اتصال دستگاه شما به نتفلیکس جلوگیری کند. برای تأیید پیکربندی DNS در تلویزیون اندروید خود، مراحل زیر را دنبال کنید:


حتما بخوانید: علت خطای Fatal Error چیست


توجه: ما از تلویزیون Realme برای نمایش استفاده کرده‌ایم. مراحل ممکن است بسته به دستگاه و مدل شما متفاوت باشد.

مرحله 1:  تنظیمات را راه اندازی کنید.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 6

مرحله 2:  به network&internet بروید. 

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 7

مرحله 3:  IP settings را انتخاب کنید. 

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 8

مرحله 4:  Static را انتخاب کنید. 

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 9

مرحله 5:  بررسی کنید که آیا سرورهای DNS ذکر شده معتبر و قابل اعتماد هستند. 

نکته : توصیه می کنیم از سرورهای DNS عمومی مانند Google DNS (8.8.8.8 و 8.8.4.4) یا Cloudflare DNS (1.1.1.1 و 1.0.0.1) استفاده کنید.

کد خطای Netflix NW-2-5 سایت نتفلیکس 10

مرحله 6:  تغییرات را ذخیره کرده و دستگاه خود را ریستارت کنید.

7. بازیابی تنظیمات پیش فرض اینترنت

اگر در اتصال به نتفلیکس مشکل دارید و کد خطا NW-2-5 را مشاهده می کنید، تنظیمات شبکه دستگاه خود را ریست کنید. با این کار تنظیمات موقتی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند پاک می شود.لطفاً به یاد داشته باشید که باید Android TV خود را به تنظیمات کارخانه ریست کنید، زیرا به شما اجازه نمی‌دهد تنظیمات شبکه را مستقیماً ریست کنید.


حتما بخوانید: رفع خطای صفحه آبی مرگ ناشی از ارور video dxgkrnl در ویندوز


8. تماس با ارائه‌ دهنده خدمات اینترنتی ISP

اگر تمام مراحل دیگر عیب یابی را امتحان کرده اید و نتفلیکس هنوز کار نمی کند، با ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) تان تماس بگیرید. آنها می توانند به شما در شناسایی و حل مشکل کمک کنند، که ممکن است شامل بررسی مودم یا روتر شما یا ایجاد تغییرات در قسمت آنها باشد. اگر آنها مشکل را مشخص کنند، شما را از طریق اقدامات لازم برای فعال کردن دوباره نتفلیکس راهنمایی خواهند کرد.

رفع خطای سایت نتفلیکس کد خطای Netflix NW-2-5

سخن پایانی:

خطای نتفلیکس با کد NW-2-5 می تواند خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که می خواهید بعد از یک روز طولانی در خانه استراحت کنید. اما نیازی به استرس نیست! راه حل ساده بالا می تواند به شما کمک کند از تمام نمایش ها و فیلم های مورد علاقه خود لذت ببرید.


مطالب مرتبط:

علت و رفع مشکل نتفلیکس «خطای Netflix 1012» در آیفون و آیپد

روش خارج شدن از اکانت نتفلیکس در تلویزیون، گوشی و کامپیوتر

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال آسیب دیده و خراباز
1
رای