4 مورد از بهترین سایت یادگیری و آموزش برنامه نویسی رایگان

4 مورد از بهترین سایت یادگیری و آموزش برنامه نویسی رایگان آموزش برنامه نویسی رایگان ؛ 4 مورد از بهترین سایت آموزش کد نویسی و وب سایت های معروف و برتر برای شروع یادگیری برنامه نویسی رایگان برای مبتدیان به زبان ساده را در سلام دنیا آشنا شوید.

آموزش برنامه‌نویسی به خود بدون هیچ معلمی می‌تواند عملی دلهره‌آور به نظر برسد و خب از طرفی دیگر نیز خواندن کتاب‌های درسی کامل هم در این زمینه کاری طاقت‌فرسا بیش نمی باشد. پیشنهاد ما به شما این است که برای قوت قلب دادن به خود، به 4 سایت ذکر شده در ادامه مطلب سری بزنید. در هر کدام از این وب‌سایت ها درس‌ها، تکالیف و اسناد کمکی مختلفی وجود دارد. چیزی که این چهار وب‌سایت را از دیگر سایت های یادگیری کدنویسی متمایز کرده است این است که همگی سایت هایی رایگان می باشند و نیازی به پرداخت شهریه یا یک چیزی توی همین مایه ها ندارند. در این مطلب سلام دنیا، ما به آموزش کد نویسی رایگان؛ بهترین سایت های یادگیری برنامه نویسی با آموزش رایگان کد نویسی به زبان ساده پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

بهترین سایت های یادگیری کد نویسی

1. بهترین سایت های یادگیری کد نویسی: CODEACADEMY

Codeacademy سایتی مناسب برای مبتدیان برای یادگیری برنامه نویسی می باشد. این سایت با داشتن زبان های زیاد برنامه نویسی در خود برای هر فردی که به دنبال یادگیری است - چه مبتدی یا پیشرفته - مفید عمل می کند. شما می توانید در سایت Codeacademy زبان های ذکر شده در ادامه مطلب را مطالعه کنید:


حتما بخوانید: 15 نوع از بهترین زبان های برنامه نویسی علم داده 


 • JavaScript
 • jQuery
 • PHP
 • Python
 • Ruby
 • HTML
 • CSS

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

یادگیری با آموزش های تعاملی و پیش نمایش های زنده بسیار آسان می باشد و هر آموزش مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای کارهایی که برای ادامه درس باید انجام دهید، است. به عنوان مثال، اولین درس HTML بسیار آسان است زیرا در حین توضیح، شما را برای اجرای آن راهنمایی می کند. در سمت چپ دستورالعمل هایی برای کارهایی که برای تکمیل مرحله اول و دیگر مرحله ها باید انجام شود، وجود دارد.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

در صورت تایپ کردن، نتایج در یک صفحه وب تعبیه شده ساده برای بازخورد آسان به شما نشان داده می شود.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

اگر گیر کردید و دیگر نتوانستید ادامه دهید، تنها کافی است که بر روی hint کلیک کنید تا ببینید که برای اتمام کار خود چه باید بکنید. تمام این ویژگی ها تقریباً برای هر دوره ای در دسترس می باشند.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

2. بهترین سایت های یادگیری کد نویسی: CODE AVENGERS

Code Avengers دارای طراحی مشابه به Codeacademy - با بخش پیش‌نمایش زنده و ویرایشگر متن در همان پنجره - می باشد. دستورالعمل ها در آن تعبیه شده اند که این خود یادگیری و تمرین را بسیار آسان کرده است. شما می توانید در سایت CODE AVENGERS زبان های ذکر شده در ادامه مطلب را مطالعه کنید:

 • HTML5
 • CSS3
 • JavaScript

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

برای مثال شما می خواهید JavaScript را با Code Avengers یاد بگیرید. سطح 1 دارای 40 درس و 5 تکلیف برای هر درس می باشد. این 200 مرحله تنها برای یادگیری سطح اول JavaScript است. این نشان می دهد که چقدر جزئیات در Code Avengers رعایت شده است. هر درس دارای مجموعه ای از دستورالعمل ها می باشد. اگر بر روی کلمات خط‌دار کلیک کنید، نکات درست در دستورالعمل‌ها برای شما به نمایش در می آیند.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

3. بهترین سایت های یادگیری کد نویسی: LEARNSTREET

دوره‌های LearnStreet بر اساس رویکردهای Learn by doing می باشد. همانند سرویس های قبلی، LearnStreet یک رابط ساده برای تمرین برنامه نویسی در عین یادگیری همزمان را ارائه می دهد. شما می توانید در سایت LEARNSTREET زبان های ذکر شده در ادامه مطلب را مطالعه کنید:

 • JavaScript
 • Python
 • Ruby

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر


حتما بخوانید: بهترین لپ تاپ برای برنامه نویسی با مشخصات فنی


ما برای این مثال به یادگیری زبان Ruby خواهیم پرداخت. پس از شروع دوره، شما می توانید محتوای درس را مشاهده کنید تا یک نمای کلی از جایی که در این سفر آموزشی خواهید برد، مشاهده کنید. برای مشاهده موضوعات مختلف، بخش محتوا را باز کنید.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

مجموعه‌ای از تعاریف و اصطلاحات در بخش واژه‌نامه ارائه شده است تا شما بتوانید به راحتی برای سؤالات در طول هر مطالعه به آن مراجعه کنید. توجه داشته باشید که متأسفانه سایت LearnStreet مدتی قبل بسته شده است. به عنوان یک سایت جایگزین، شما می‌توانید SnoopCode را بررسی کنید که به شما این امکان را می‌دهد برنامه‌نویسی را به شیوه‌ای تعاملی یاد بگیرید.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

4. بهترین سایت های یادگیری کد نویسی: COURSERA

Coursera یک شرکت آموزشی است که دوره‌های رایگان را از برترین دانشگاه‌ها و سازمان‌های جهان به کاربران ارائه می دهد. درست است که رابط کاربری این سایت به اندازه سه سرویس قبلی شهودی نیست، اما خب محتوای موجود در اینجا پر از دوره های آموزشی است که با وب سایت های قبلی می تواند عالی عمل می کند.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

دوره های برنامه نویسی در اینجا دوره هایی هستند که در دوره های آموزشی واقعی نیز می توانید آن ها را پیدا کنید. برای مثال، زبان Python را در یک دوره 9 هفته‌ای تعاملی در اینجا بیاموزید. چیزی که سایت Coursera را از دیگر سایت های ذکر شده در لیست جدا می کند این است که باید منتظر شروع جلسه ، مانند برنامه های مدرسه باشید. به سادگی شما می توانید در آن مانند هر وب سایتی ثبت نام کنید و منتظر ایمیل آن در هنگام شروع هر دوره باشید.

آموزش کد نویسی رایگان با 4 سایت برتر

سخن آخر

همه این سرویس ها دستورالعمل های کاربرپسند عالی، زمینه های کاری تعاملی و بازخورد مناسب را ارائه می دهند. هر کدام از این سایت ها نکات و اسناد کمکی را برای یادگیری زبان های برنامه نویسی مختلف ارائه می دهند و همه آنها رایگان می باشند.


مطالب مرتبط:

آموزش ساخت ربات تلگرام بدون برنامه نویسی 

جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ با 10 روش کاهش دمای لپ تاپاز
2
رای