نحوه اتصال هدفون بلوتوث به کامپیوتر و گوشی اندروید و آیفون

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به کامپیوتر و گوشی اندروید و آیفون اتصال هدفون بلوتوث به کامپیوتر و گوشی؛ نحوه وصل کردن هدفون بلوتوث به کامپیوتر ویندوز و مک، و به گوشی آیفون و اندروید و چگونه بلوتوث هدفون را روشن کنیم، در سلام دنیا بیاموزید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به دستگاه ها چندان هم مشکل نیست،  در این مطلب از سلام دنیا درباره نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به دستگاه ها، نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک، کامپیوتر، آیفون، گوشی اندروید صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به دستگاه ها

هدفون های بلوتوثی هیچ سیمی برای اتصال به دستگاه شما ندارد. بنابراین، اگر در اتصال هدفون بلوتوثی خود به رایانه یا تلفن هوشمند خود مشکل دارید، قابل درک است. با این حال، اتصال هدفون به هر دستگاهی آسان است. در اینجا نحوه اتصال هدفون بلوتوثی خود به مک، رایانه شخصی ویندوز، آیفون یا تلفن اندرویدی آورده شده است.

قبل از اینکه شروع کنید:

  • مطمئن شوید که صدای کامپیوتر شما خوب است . اگر صدا خیلی کم است یا در حالت بی صدا تنظیم شده است، ممکن است صدایی از طریق هدفون خود حتی پس از اتصال موفقیت آمیز آن نشنوید.
  • مطمئن شوید که دستگاه و هدفون شما حداکثر سه فوت از یکدیگر فاصله دارند. هرچه آنها نزدیکتر باشند، اتصال بلوتوث قوی تر است و جفت کردن آنها برای شما آسان تر است.
  • مطمئن شوید که هر دو دستگاه شارژ هستند . نیازی نیست که این دستگاه ها کاملاً شارژ شوند، فقط مطمئن شوید که شارژ کافی دارند. که هیچ کدام به طور ناگهانی در هنگام جفت شدن خاموش نشوند.

حتما بخوانید: نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به لپ تاپ 


نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک

1. منوی اپل را باز کنید. منوی اپل نمادی به شکل سیب در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش شما است. پس از کلیک بر روی آن، یک منوی کشویی باز می شود.
2. سپس روی System Preferences کلیک کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک1

3. بعد روی بلوتوث کلیک کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک2

4. مطمئن شوید که بلوتوث در مک روشن است. در صفحه بلوتوث، زیر نماد سمت چپ صفحه باید عبارت "Bluetooth On" را نوشته باشد. اگر عبارت «Bluetooth off» را نشان می‌دهد، روی گزینه زیر کلیک کنید که «turn bluetooth on ».

چگونه بلوتوث هدفون را روشن کنیم

5. دکمه پاور هدفون خود را فشار داده و نگه دارید. برای اتصال هدفون بلوتوثی خود به مک، باید حالت جفت شدن هدفون خود را فعال کنید. بسته به هدفون‌هایی که دارید، این کار باعث روشن شدن آن‌ها و فعال شدن خودکار بلوتوث هدفون می‌شود. همچنین ممکن است هدفون‌هایی داشته باشید که دکمه «جفت سازی» متفاوتی دارند. برای اطلاعات بیشتر، دستورالعمل‌هایی را که همراه با هدفون ارائه شده است، بررسی کنید.


حتما بخوانید: نحوه حل مشکل شناسایی نشدن هدفون در ویندوز 11


6. در نهایت روی Connect در کنار نام هدفون خود کلیک کنید. هدفون شما ممکن است با شماره مدل آن، که ممکن است یک سری حروف و اعداد باشد، فهرست شده باشد. با این حال، اگر شماره مدل را به خاطر نمی آورید، همیشه می توانید به دنبال نماد بلندگو نیز بگردید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک3

اگر می‌خواهید دفعه بعد هدفون خود را سریع‌تر وصل کنید، روی کادر کنار «show bluetooth in menu bar» در منوی بلوتوث در تنظیمات سیستم (کنار فلش قرمز در تصویر بالا) کلیک کنید. سپس می توانید روی نماد بلوتوث در نوار منو کلیک کنید و روی نام هدفون خود نگه دارید. در نهایت از منوی پاپ آپ روی Connect کلیک کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک4

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به کامپیوتر ویندوز

1. در رایانه شخصی خود، روی منوی استارت ویندوز کلیک کنید. دکمه منوی استارت ویندوز شبیه لوگوی ویندوز است که در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش شما قرار دارد.

2. سپس روی "setting" کلیک کنید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، نوار جستجوی شما در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش شما قرار دارد. اگر از نسخه قدیمی‌تری استفاده می‌کنید، نوار جستجو باید در پانل منوی شروع پیدا شود. در نوار جستجو، «setting» را تایپ کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک1
3. سپس روی Devices کلیک کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک2

4. سپس روی نوار  کنار بلوتوث کلیک کنید تا روشن شود. اگر این گزینه را نمی بینید، روی «Bluetooth & Other Devices» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

5. سپس روی «bluetooth and other devices» کلیک کنید. این دکمه درست بالای نوار  بلوتوث است.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک3

6. در پنجره پاپ آپ بلوتوث را انتخاب کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک4

7. دکمه پاور هدفون خود را فشار داده و نگه دارید. برای اتصال هدفون بلوتوث خود به رایانه شخصی ویندوز 10، باید حالت جفت شدن را روی هدفون خود فعال کنید. بسته به هدفون‌هایی که دارید، این کار باعث روشن شدن آن‌ها و فعال شدن خودکار بلوتوث هدفون می‌شود. همچنین ممکن است هدفون‌هایی داشته باشید که دکمه جفت سازی متفاوتی دارند. برای اطلاعات بیشتر، دستورالعمل‌هایی را که همراه با هدفون ارائه شده است، بررسی کنید.


حتما بخوانید:  اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ با کابل usb


8. در نهایت، نام هدفون خود را از لیست انتخاب کنید تا هر دو دستگاه جفت شوند. هدفون شما ممکن است با شماره مدل آن، که ممکن است یک سری حروف و اعداد باشد، فهرست شده باشد. با این حال، اگر شماره مدل را به خاطر نمی آورید، همیشه می توانید به دنبال نماد هدفون نیز بگردید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک5

بعد از اینکه برای اولین بار هدفون خود را با رایانه شخصی خود جفت کردید، می توانید آنها را در لیست دستگاه های زیر بلوتوث و سایر دستگاه ها (تا زمانی که در حالت جفت شدن هستند) پیدا کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوثی به کامپیوتر مک6
نحوه اتصال هدفون بلوتوث به آیفون

1. ابتدا روی setting کلیک کنید. این نماد چرخ دنده ای در صفحه اصلی شما است.

2. سپس روی بلوتوث ضربه بزنید و مطمئن شوید که نوار لغزنده در بالا سبز است.

3. سپس دکمه پاور هدفون را فشار داده و نگه دارید. برای اتصال هدفون بلوتوث خود به آیفون خود، باید حالت جفت شدن هدفون خود را فعال کنید. بسته به هدفون‌هایی که دارید، این کار باعث روشن شدن آن‌ها و فعال شدن خودکار بلوتوث هدفون می‌شود. همچنین ممکن است هدفون‌هایی داشته باشید که دکمه «جفت سازی» متفاوتی دارند. برای اطلاعات بیشتر، دستورالعمل‌هایی را که همراه با هدفون ارائه شده است، بررسی کنید.

4. در نهایت هدفون خود را از لیست پایین صفحه انتخاب کنید. هدفون شما ممکن است با شماره مدل آن، که ممکن است یک سری حروف و اعداد باشد، فهرست شده باشد.

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به آیفون

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به گوشی اندروید

1. ابتدا تنظیمات را باز کنید. می توانید این مورد را در زیر برنامه های خود یا با کشیدن انگشت خود از بالای صفحه به پایین و کلیک کردن روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا پیدا کنید.

2. سپس روی Connections ضربه بزنید.

3. سپس روی بلوتوث ضربه بزنید. در اینجا می توانید ببینید که آیا اتصال بلوتوث شما روشن یا خاموش است.

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به گوشی اندروید1

4. سپس روی Scan در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

5. سپس دکمه پاور هدفون را فشار داده و نگه دارید. برای اتصال هدفون بلوتوث خود به گوشی اندرویدی خود، باید حالت جفت شدن را روی هدفون خود فعال کنید. بسته به هدفون‌هایی که دارید، این کار باعث روشن شدن آن‌ها و فعال شدن خودکار بلوتوث هدفون می‌شود. همچنین ممکن است هدفون‌هایی داشته باشید که دکمه «جفت سازی» متفاوتی دارند. برای اطلاعات بیشتر، دستورالعمل‌هایی را که همراه با هدفون ارائه شده است، بررسی کنید.

6. در نهایت هدفون خود را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. هدفون شما ممکن است با شماره مدل آن، که ممکن است یک سری حروف و اعداد باشد، فهرست شده باشد. با این حال، می توانید آنها را در کنار نماد با هدفون و سایر دستگاه ها پیدا کنید.

نحوه اتصال هدفون بلوتوث به گوشی اندروید2

بعد از اینکه برای اولین بار هدفون خود را جفت کردید، دیگر لازم نیست دکمه Scan را فشار دهید. هنگامی که هدفون شما روشن است و در حالت جفت شدن است، در لیست دستگاه های بلوتوث نشان داده می شود.

سخن آخر

اکنون می دانید که چگونه هدفون بلوتوثی خود را به رایانه شخصی ویندوز 10، مک، آیفون و تلفن اندرویدی خود متصل کنید.


مقالات مرتبط:

روش تمیز کردن ایرپاد [هندزفری بلوتوث]

آموزش ارسال فایل از طریق بلوتوث از کامپیوتر به گوشی و برعکساز
5
رای